Део Београда који не волите и зашто

Ja volim sve staro, tako da mi je gradsko jezgro omiljeni deo. Veoma volim i Zemun - koji je trebao da ostane grad pored Beograda.
Na neki nacin mi se svidja i Novi Beograd - iako je prilicno nov.

Ostatak... ne smeta mi nijedan deo. Do danas nisam bio u svim opstinama Beograda. Ima delova koji su lose ili nikako planirani, pa ne izgledaju nikako - ali to na dusu planerima i vlastima, ne krivim ljude koji zive tu gde zive.
 
Када сам отварала тему, мислила сам више на неки субјективан осећај антипатије који се не може баш рационално објаснити.

Уствари може, у неком делу града ти се десе неке лоше ствари и ти га замрзиш за цео живот. И обратно.
 
Ima ih dosta:
1.Zeleni Venac i Kamenicka ulica u paketu-jer je prepuna ljudi,sto kaze Aston puno autobusa,jako prometno,a i ona srdljiva pijaca me uznemiri kada god prodjem tamo. Kamenicka mi presedne,narocito kada vidim kako preprodaju starudiju,i one shebane stepenice.
2. Kompletan Novi Beograd-osim onog kraja gde su paviljoni,Institut za majku i dete.
3. Ne volim mnoge prigradske opštine:Mladenovac,Lazarevac,Barajevo. Obrenovac je bas lep,kao i Surcin i Grocka,a i Sopot ima prijatan ambijent za odmor.
4. Deo grada preko Pancevackog mosta.
 
socijalističku arh. u spoju sa cigan malom..ima toga po rumuniji i bugarskoj,nismo ništa bolji od njih

zaboravio sam konjarnik,sva sa onim rugobama zvanim istočna kapija

Sinko...izađi na periferiju Berlina, Pariza, Rima, Njujorka...zgrozićeš se, ako preživiš.
Znaš li da u predgrađima Pariza žive ljudi, Francuzi, ne imigranti, koji nikad nisu videli Ajfelovu kulu uživo? Policija ih ne pušta u centar grada.Bio ja, osvedočio se uživo.
 
Sinko...izađi na periferiju Berlina, Pariza, Rima, Njujorka...zgrozićeš se, ako preživiš.
Znaš li da u predgrađima Pariza žive ljudi, Francuzi, ne imigranti, koji nikad nisu videli Ajfelovu kulu uživo? Policija ih ne pušta u centar grada.Bio ja, osvedočio se uživo.


jer se to vidi iz auta na autoputu koji je napravljen da prolazi pored centra grada?teško

a tek je užas strancu koji iz lepog praga,beča,budimpešte reši da dođe vozom u bg-stanica zemun polje i zemun-sve romske kartonke pored pruge,pale vatru,konji,ma haos,kao da dolaziš u neki indijski provincijski grad

2.deo naselja,ne znam kako se zove,preko pančevačkog mosta prema Pančevu kad se ide,užas.

divna krnjača


@dualcore Хаха за странце Оно баш се згрозе, окрену кола и побегну.

ne okrenu se nego daju gas da se domognu bubanj potoka i dalje do grčke a ako skrenu u bulgariju,tek su nadrljali šta će sve da vide do istanbula:D
 
Poslednja izmena:
Кад сиђеш са моста,у Крњачи се си. Прођеш БИП,и лево скрећеш за Котеж. Даље се наставља ка Борчи и скретању за Овчу.После Борче иде Падинска Скела,Широка греда,и МЗ Рева,то је једино на Р,и ту иде 108,сваке преступне године.Након Овче иде Јабучки рит(106).
 

Back
Top