Da li vernici mogu da oproste nekome a da im taj neko nije pokazao pokajanje?!

Razumem ja da je tesko oprostiti nekome, ali da li je moguce, oprostiti nekome, ukoliko taj neko ne pokazuje kajanje?

Sta vi mislite?


DA LI VAM JE ZA PRASTANJE BLIZNJEM POTREBNO NJEGOVO KAJANJE?!

Moguće je ali je veoma teško. Time pokazuješ pre svega sebi koliki si vernik, jer ako ti ne možeš da oprostiš onima koji su tebi zgrešili kako će Bog da oprosti tebi tvoje greške?
 
Nije...

Onaj koji se ne kaje treba mu oprostiti ali se ukloniti od njega jer ce ponovo uciniti nesto...

Jel to nije u suprotnosti sa Hriscanskim bogom?! Jel on prasta onima koji se ne pokaju?

- - - - - - - - - -

Moguće je ali je veoma teško. Time pokazuješ pre svega sebi koliki si vernik, jer ako ti ne možeš da oprostiš onima koji su tebi zgrešili kako će Bog da oprosti tebi tvoje greške?

Bez obzira na greske, jel je savrsenstvu tesko oprostiti i onima koji se ne pokaju?!
 
Pa sto ne rece da tebe to ne zanima nego da postavljas zamke da ulovis nesto?

Pa da Bog ne prasta zar bi svet trajao ovoliko?

Mi nismo sudije, Bog je sudija.

Da bi sproveo pravdu, mora da zaustavi greh.

Zato nam daje ceo zivot vremena da uvidimo pogresan put i pokajemo se, ne kaznjava nas odma.

Markus 11:25 I kad stojite na molitvi, praštajte ako šta imate na koga: da i Otac vaš koji je na nebesima oprosti vama pogreške vaše.

Lk 6:37 I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osudjujte, i nećete biti osudjeni; opraštajte, i oprostiće vam se.
 
Jel to nije u suprotnosti sa Hriscanskim bogom?! Jel on prasta onima koji se ne pokaju?

- - - - - - - - - -



Bez obzira na greske, jel je savrsenstvu tesko oprostiti i onima koji se ne pokaju?!

Ako imaš problem sa ovim onda imaš problem i sa sobom. Nije na tebi da procenjuješ da li se neko pokajao ili nije, na tebi je da oprostiš (mi ljudi smo slabašni i ponosni na svoju glupost pa nam to teško pada.) Na nama nije ni da se svetimo jer je osveta Božija. Priznajem i meni je bilo teško da pređem preko nekih stvari, preko nekih još nisam prešao.
Kao što je Glasnik već pomenuo, ako je moguće ne treba biti u dodiru sa takvim ljudima.
 
Pa sto ne rece da tebe to ne zanima nego da postavljas zamke da ulovis nesto?

Pa da Bog ne prasta zar bi svet trajao ovoliko?

Mi nismo sudije, Bog je sudija.

Da bi sproveo pravdu, mora da zaustavi greh.

Zato nam daje ceo zivot vremena da uvidimo pogresan put i pokajemo se, ne kaznjava nas odma.

Markus 11:25 I kad stojite na molitvi, praštajte ako šta imate na koga: da i Otac vaš koji je na nebesima oprosti vama pogreške vaše.

Lk 6:37 I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osudjujte, i nećete biti osudjeni; opraštajte, i oprostiće vam se.

Ako ti sagreši brat tvoj, nakaraj ga; pa ako se pokaje, oprosti mu. I ako ti sedam puta na dan sagreši, i sedam puta na dan dođe k tebi i reče: Kajem se, oprosti mu.

Ovo je citati iz evandjelja po Luki.

Po njemu prastaj tek kada se pokaje "brat" tvoj. Eto toliko o tome...
 
Ako imaš problem sa ovim onda imaš problem i sa sobom. Nije na tebi da procenjuješ da li se neko pokajao ili nije, na tebi je da oprostiš (mi ljudi smo slabašni i ponosni na svoju glupost pa nam to teško pada.) Na nama nije ni da se svetimo jer je osveta Božija. Priznajem i meni je bilo teško da pređem preko nekih stvari, preko nekih još nisam prešao.
Kao što je Glasnik već pomenuo, ako je moguće ne treba biti u dodiru sa takvim ljudima.

Citiram: "Nije na tebi da procenjuješ da li se neko pokajao ili nije, na tebi je da oprostiš" Pa prema hriscanskom ucenju ni savrsenstvo tj bog to nije moglo da ispuni, zar ne?!
 
Jel Jahve prasta onima koji se ne pokaju?

ne..............

- - - - - - - - - -

Odakle ti to? O tome samo Bog odlučuje da li se neko pokajao ili ne, jer samo on to može istinski znati.

da samo Bog zna a i njegov je Sud konacan

a i mi zmalo prema delima

ko stalno cini zlo ne kaje se

ko ucini zlo pa se pokaje znaci promeni i ne cini ga vise onda se pojkajao

nije se pokajao onaj ko mi stalno iznova cini zlo

znaci mogu znati...

i prema pismu ja se trebam kloniti zla...

to i cinim
 
Citiram: "Nije na tebi da procenjuješ da li se neko pokajao ili nije, na tebi je da oprostiš" Pa prema hriscanskom ucenju ni savrsenstvo tj bog to nije moglo da ispuni, zar ne?!

Šta pišeš ti čoveče? Bog je bez mane, da ne prašta ova planeta ne bi imala ijednog čoveka, jer svi smo mi spram njega šljam najgori, sa svojim poganim mislima i svojim malim tajnama (kad niko ne gleda
)
 
ne..............

A jel moze da oprosti?!

Jel je izvor ljubavi?

Jel se prema hriscanstvu vernici spasavaju po pravdi ili milosti i milosrdju? Znaci po pravdi se niko ne bi spasio ali tu je milost i milosrdje da ih opravda, ali zasto se onda ne da svima milost kada je to dar, a bog je izvor ljubavi, izvor milosti i milosrdja. To podrazumeva da voli sve i da ne pravi razliku! Ali opet, ovo je u suprotnosti sa hriscanskim bogom!

- - - - - - - - - -

Šta pišeš ti čoveče? Bog je bez mane, da ne prašta ova planeta ne bi imala ijednog čoveka, jer svi smo mi spram njega šljam najgori, sa svojim poganim mislima i svojim malim tajnama (kad niko ne gleda
)

Jel bog prasta svima?
 
ne..............

- - - - - - - - - -



da samo Bog zna a i njegov je Sud konacan

a i mi zmalo prema delima

ko stalno cini zlo ne kaje se

ko ucini zlo pa se pokaje znaci promeni i ne cini ga vise onda se pojkajao

nije se pokajao onaj ko mi stalno iznova cini zlo

znaci mogu znati...

i prema pismu ja se trebam kloniti zla...

to i cinim

Bog je oprostio onima koji su ga razapeli na krstu, kakav ti razlog imaš da ne oprostiš nekome? Gledaš stvari izvrnuto i stavljaš sebe u poziciju Boga dozvoljavajući sebi procene ko je vredan oprosta a ko ne....
 
A jel moze da oprosti?!

Jel je izvor ljubavi?

Jel se prema hriscanstvu vernici spasavaju po pravdi ili milosti i milosrdju? Znaci po pravdi se niko ne bi spasio ali tu je milost i milosrdje da ih opravda, ali zasto se onda ne da svima milost kada je to dar, a bog je izvor ljubavi, izvor milosti i milosrdja. To podrazumeva da voli sve i da ne pravi razliku! Ali opet, ovo je u suprotnosti sa hriscanskim bogom!

- - - - - - - - - -



Jel bog prasta svima?

Niko od nas ne drži konačnu istinu, kad budeš stao pred Njega imaćeš svo vreme ovoga sveta da ga pitaš to.
 

Back
Top