Sve moje Bokeh fotografije

Šarenilo sa bokehom.

4xx0.jpg



i živuljke::D



ied3.jpg






r7vw.jpg

Ova prva....mrzim te malo :mrgreen::worth:
 
pa meti ga na stativ, a i potrebna ti je mala obrada u lajtrumu npr.
ako na to mislis uopste

:dontunderstand: stativ bi trebalo da bude visok barem 1.6m u ovom slučaju...a ja fotkam uz put, nenamenski..jedino da bude neki teleskopski pa da mogu da ga nosam uvek sa sobom???

ne mislim na lajtrum jer ga ne umem instalisati,,a treba da bude ČIST ( ko okupat) prvi plan..da nije malo zamagljen (ja vidim da jeste i to mi smeta)

a to ne znam kako da uradim..uvek je malce zrnasto (bemti pefekcionistu)
samo bez disanja tokom okidanja... ako me razumete. :D

pa da panem u nesves :sad2: čekam da se smiri vetar..da izaberem ugao da svetlost fino pada...i kada usnimim..ono je malo mutno :(
a naštelovano da ne bude ( moj mawi sonika nema oštrač slike):mrgreen:
 
Poslednja izmena:
:dontunderstand: nisam ja mushko pa da imam ...taj..stativ:rtfm:

ne mislim na lajtrum jer ga ne umem instalisati,,a treba da bude ČIST ( ko okupat) prvi plan..da nije malo zamagljen (ja vidim da jeste i to mi smeta)

a to ne znam kako da uradim..uvek je malce zrnasto (bemti pefekcionistu)


pa da panem u nesves :sad2: čekam da se smiri vetar..da izaberem ugao da svetlost fino pada...i kada usnimim..ono je malo mutno :(
a naštelovano da ne bude ( moj mawi sonika nema oštrač slike):mrgreen:


Size matters not. :rtfm:
 
:dontunderstand: nisam ja mushko pa da imam ...taj..stativ:rtfm:

ne mislim na lajtrum jer ga ne umem instalisati,,a treba da bude ČIST ( ko okupat) prvi plan..da nije malo zamagljen (ja vidim da jeste i to mi smeta)

a to ne znam kako da uradim..uvek je malce zrnasto (bemti pefekcionistu)


pa da panem u nesves :sad2: čekam da se smiri vetar..da izaberem ugao da svetlost fino pada...i kada usnimim..ono je malo mutno :(
a naštelovano da ne bude ( moj mawi sonika nema oštrač slike):mrgreen:
pa stavis ga na neku stabilnu podlogu, smanjis iso na sto manju vrednost, podesis ekspoziciju i ondak zumiras sto vise moze pa podesis fokus, pa onda anzumiras pa recimo podesis balans belog na auto pa ukljucis tajmer i okines.
sad ne znam kakve ti opcije ima aparatitj, ali po vedrom danu, odnosno ako ima dovoljno svetlosti, i losiji aparat bi trebao da moze da napravi lepu/ostru slikicu.
e sad, verovatno si ogranicena i dimenzijom slikice i sl.
 
@ hebim, ispravih post da ne bude vulgaran...vezano za stativ
trebalo bi da je uvek uz mene a to je neizvodljivo kod nenanemskog fotkanja, pa ću morati da se "borim sa dahom" :)

hvala za savet za podešavanje, ali moj sonika coolpix nema baš neke pametne opcije ( iso ne mogu da biram već samo na automatskom podešavanju-on sam bira "prema situaciji"(???)..ali zapisaću ove korake i pokušati da ispoštujem proces koliko dozvoljava foto
:cmok2:
 

Back
Top