Gugutka ispala iz gnezda

Na žalost takve stvari se obično dešavaju sa razlogom, vrlo je moguće da je bolesna. Nedavno sam našao vrapče koje je ispalo napolje, vratio sam ga nazad i posle pola sata je opet bio napolju. Priroda je surova i tu malo šta možemo da uradimo, još pogotovo ako je neka bolest u pitanju.
 
Našla sam malu gugutku koja je ispala iz gnezda. Šta da radim, kako da je hranim, pojim, na koliko sati i čime?
Ako neko nešto zna ili je imao slična iskustva, molim vas da napišete, jer je jako hitno.
Hvala.
Tako mali se hrane na špric, najbolje je za početak da umiksuješ sa malo vode plazma keks koji je hranljiv.......mora biti dovoljno tečan da prodje kroz šric.
Tehnika hranjenjaje....jedan drži.....drugi otvara kljun i polako ušricava po par gutljaja.......samo pažljivo da ne ode u pluća....
Druga stvar je kupiti kukuruz kokičar i sa dva prsta prineti zrno kljunu.....kad ukapira ide posle lako......samo onda treba dati vodu na špric
Hraniti barem tri puta dnevno......kad je dosta golub okrene glavu i neće više....

Ukoliko zna sam da jede onda u činiju, kukuruz kokičar, pirinač i pšenica....imaš u zdravoj hrani........naravno činija sa vodom dubine 2-3cm
Kupiti minerale u pet shopu....u posebnu posudu

Najvažnije je da bude na sigurnom u kući.....tek kada se bude popeo na regal bez problema i silazi samo da jede onda možeš da ga pustiš....
Imaš na internetu još korisnih stvari....ukucaj....bolestan golub... i videćeš još neke podatke
 
Poslednja izmena:
Tako mali se hrane na špric, najbolje je za početak da umiksuješ sa malo vode plazma keks koji je hranljiv.......mora biti dovoljno tečan da prodje kroz šric.
Tehnika hranjenjaje....jedan drži.....drugi otvara kljun i polako ušricava po par gutljaja.......samo pažljivo da ne ode u pluća....
Druga stvar je kupiti kukuruz kokičar i sa dva prsta prineti zrno kljunu.....kad ukapira ide posle lako......samo onda treba dati vodu na špric
Hraniti barem tri puta dnevno......kad je dosta golub okrene glavu i neće više....

Ukoliko zna sam da jede onda u činiju, kukuruz kokičar, pirinač i pšenica....imaš u zdravoj hrani........naravno činija sa vodom dubine 2-3cm
Kupiti minerale u pet shopu....u posebnu posudu

Najvažnije je da bude na sigurnom u kući.....tek kada se bude popeo na regal bez problema i silazi samo da jede onda možeš da ga pustiš....
Imaš na internetu još korisnih stvari....ukucaj....bolestan golub... i videćeš još neke podatke
Hvala na savetu.

Evo da napišem i ja svoje iskustvo... ukoliko nekome bude trebalo.
Pogledala sam neke sajtove, našla da treba da se daje skuvano žumance pomešano sa izmlevenom hranom za golubove i koncentratom za jednodnevne piliće. U sve se to doda voda i multivitamin dok se ne napravi smeša koja može da uđe u špric... posle toga se daje...
Ja sam tako prvi dan, samo što nisam uspela da nađem koncentrat. Onda sam joj stavila zrno u kljun i ona ga je progutala. Sada je tako hranim pa ćemo videti da li ću uspeti. Živahna je, čisti se sama tako da msm da je za sada ok. Vodu joj dajem na špric. Samo problem mi je što nikad ne znam koliko je dovoljno... Ona se buni čim me vidi, očigledno joj ne prijam kao pojava...:lol:
Danas je kao kljucala u prazno tako da kontam da joj se pojavljuje polako taj akt kljucanja.
Sve u svemu nije toliko mala i to je sreća u nesreći.
 
Nisu ispale negu su sišle da ručkaju :heart:
Kada je sve prekriveno snegom, puno im znače mrvice hleba.

YMo9pIp.jpg
 
Ma ove su pticice OK, one nisu mladunci, sisle su zbog hrane i to je tako OK.
Ja sam proletos imala jedanu uzasnu traumaticnu situaciju jer je na ulici bilo tiche koje je ispalo i gnezda,
oanko, ruzno, goluzdravo, jedva sam i shvatia da je ptica u pitanju.
Vracajuci se sa psom iz setnje ono jadno onako nikakvo golo jos uvek je bilo na ulici, ja sam ga pokupila
jer sam videla da dise, donela ga kuci, zvala neke organizacije za zastitu zivotinja, ali su mi oni
objasnili da za ptice koje ispadnu iz gnezda spasa nema.
I tako je i bilo, uginulo je jadno posle 6-8 sati borvaka kod mene.
 

Back
Top