Samopovređivanje

zoii

Zainteresovan član
Poruka
340
je l' može neko da mi objasni zašto se moja mačka samopovređuje? :confused:

znate ono mekano što imaju na šapicama? e pa moja je jedno parče otkinula i sad ima ranu

inače ima rane na više mesta na telu, stalno se grize, kida dlake sa sebe, udara glavom o zid, baca se po podu, nasilno češe vrat o oštre ivice...

je l' moja mačka samo neurotična ili je ja nerviram ili su sve mačke takve?

i nemojte da se smejete stvarno mi teba pomoć ne znam više šta da radim, žao mi je da je gledam takvu :(
 
Poslednja izmena:
Promeni joj hranu za pocetak. Da li izlazi? Je li isprimala vakcine? Da li je redovno cistis od parazita?

jede whiskas i neku suvu hranu za kućne mačke
ne, nikad
sve vakcine je primila, poslednju pre neki dan
nikad je nisam čistila jer nije izlazila,

mislim da ona to radi jer je ja ponekad nerviram, je l' to moguće? XD
odvešću je neki dan..
hvala svima na odgovorima :) :heart:
 
I ne znam kako je vakcinisana a nije čišćena od glistica.
To je neka standardna procedura.

Kod veta, da se odrade kožni testovi, izbaci tu hranu, uvedi neku kvalitetniju ili joj sama spremaj i nemoj da je nerviraš, za svaki slučaj.
 
je l' može neko da mi objasni zašto se moja mačka samopovređuje? :confused:

znate ono mekano što imaju na šapicama? e pa moja je jedno parče otkinula i sad ima ranu

inače ima rane na više mesta na telu, stalno se grize, kida dlake sa sebe, udara glavom o zid, baca se po podu, nasilno češe vrat o oštre ivice...

je l' moja mačka samo neurotična ili je ja nerviram ili su sve mačke takve?

i nemojte da se smejete stvarno mi teba pomoć ne znam više šta da radim, žao mi je da je gledam takvu :(

Može biti neka kožna bolest u pitanju.
Može biti psihička bolest... ako je mačka previše sama, nema stimulativnu sredinu. Koliko je stara?
Mogu biti neki paraziti koji nisu kožni.
Zapravo može biti hiljadu razloga. Ova prva dva mi deluju kao najverovatnija.
 
Moja drugarica ima macku koja je imala identican problem,grizla je svoju sapu da su joj se stvarale nenormalne rane,morali su okovratnik da joj stavljaju da ne bi mogla da dodiruje sapu.Lecila ju je i ona je prestala ( davala joj je neke kreme ),medjutim posle tri godine je opet pocela i moja drugarica je saznala od veterinara da misli da je macka previse posesivna,jer ih ima 4 i da ova pocne to sebi da radi kada vidi da je moja drugarica nju zapostavlja jer mazi druge.E sad da li je to zaista u pitanju ne znam,mogu ako hoces da je pitam sta joj je stavljala na sapu pa je ova neko vreme prestala,mada je inace njena macka malo neuroticna.Samo da napomenem da je radila samo to sa sapom,ne ovo ostalo sto si navela.Meni iskreno deluje vise kao neki psihicki problem
 
Moja drugarica ima macku koja je imala identican problem,grizla je svoju sapu da su joj se stvarale nenormalne rane,morali su okovratnik da joj stavljaju da ne bi mogla da dodiruje sapu.Lecila ju je i ona je prestala ( davala joj je neke kreme ),medjutim posle tri godine je opet pocela i moja drugarica je saznala od veterinara da misli da je macka previse posesivna,jer ih ima 4 i da ova pocne to sebi da radi kada vidi da je moja drugarica nju zapostavlja jer mazi druge.E sad da li je to zaista u pitanju ne znam,mogu ako hoces da je pitam sta joj je stavljala na sapu pa je ova neko vreme prestala,mada je inace njena macka malo neuroticna.Samo da napomenem da je radila samo to sa sapom,ne ovo ostalo sto si navela.Meni iskreno deluje vise kao neki psihicki problem

pa da, i meni deluje kao psihički problem, ali niko je ne zlostavlja jedino je povremeno izbacim iz svoje sobe...

inače, stara je tri godine i čistila se od glistica kad je bila mala, da li to teba opet?
vodiću je danas kod veterinara ako je tu,



ljudi hvala vam na odgovorima :) :heart: i veliki pozdrav za moju seju i njenu šivu i mocu XD :** <3
 
Poslednja izmena:
je l' može neko da mi objasni zašto se moja mačka samopovređuje? :confused:

znate ono mekano što imaju na šapicama? e pa moja je jedno parče otkinula i sad ima ranu

inače ima rane na više mesta na telu, stalno se grize, kida dlake sa sebe, udara glavom o zid, baca se po podu, nasilno češe vrat o oštre ivice...

je l' moja mačka samo neurotična ili je ja nerviram ili su sve mačke takve?

i nemojte da se smejete stvarno mi teba pomoć ne znam više šta da radim, žao mi je da je gledam takvu :(

Ukoliko nije strilisana moguće je da ima teranje koje je sada aktuelno kao da je februar...........mada i ujedi buva izazivaju takve reakcije....proveri ti dobro
Za rane, moguče kožne infekcije.....ali i buve takodje.....zato se grize

Idi do veterinara da mikroskopskim pregledom utvrdi probleme na koži.....i druge stvari.......
 
pa da, i meni deluje kao psihički problem, ali niko je ne zlostavlja jedino je povremeno izbacim iz svoje sobe...

inače, stara je tri godine i čistila se od glistica kad je bila mala, da li to teba opet?
vodiću je danas kod veterinara ako je tu,



ljudi hvala vam na odgovorima :) :heart: i veliki pozdrav za moju seju i njenu šivu i mocu XD :** <3

meni je veterinar rekao da macke treba da se ciste od glisita na svaka tri-cetiri meseca :) pa tako i ja moju :) mada mislim da nije to u pitanju
 

Back
Top