Holanđaninu koji je u Srbiji promovisao biciklizam ukradena dva bicikla u Beogradu

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Holanđaninu Ralfu van der Zijdenu (33) koji je idejni tvorac prvog biciklistickog festivala u Srbiji "Beograd Velograd", a koji ujedno promoviše Beograd organizujući biciklističke ture u Beogradu "iBikeBelgrade", ukradena su dva bicikla, njegov i njegove devojke.


Van der Zijden na biciklu u vožnji Beogradom
Jedinstveni i prelepo dizajnirani VanMoof bicikli su specijalno uvezeni iz Holandije, za potrebe promovisanja urbanog biciklizma u Srbiji.

Dok je par bio u zgradi, u Ulici kneza Miloša neko je ukrao bicikle koji su bili parkirani i zaključani na ulazu.

- Kad smo izašli ispred ulaza, primetio sam da nema bicikala. Pomislio sam da ih je možda neko sklonio sa ulaza, da ne smetaju, ili blokiraju nesmetan prilaz vratima. Nisam mogao ni da pretpostavim da neko može da ih ukrade. Ostavili smo ih zaključane na samo pet minuta - kaže Ralf.


Bicikli su ukradeni iako su bili uredno zaključani
On kaže da ovo nije prvi put da mu je bicikl ukraden.

- Prvi bicikl u Beogradu ukraden mi je pre dve godine, dok je stajao blizu mene na terasi lokala. Posle te prve krađe, jako sam pažljiv i oprezan, i uvek se potrudim da ga dobro zaključam. Ali ovog puta mislim da nas je neko video kako parkiramo bicikle, i bio dovoljno bolestan da ih ukrade - kaže Ralf, osnivač prvog internacionalnog biciklistickog festivala u Beogradu, koji je održan prošlog meseca.

Kontakti ako neko vidi ili pronađe bicikle
Ralf je zamolio da ga kontaktiraju oni koji imaju informacije o biciklima.
- Ako neko vidi ovakve bicikle na prodaji, ili ima bilo kakvu informaciju, molim vas da me kontaktira na broj telefona 066 9008386 ili preko mejla ralph@ibikebelgrade.com ili da pozove policiju u Kosovskoj ulici. Osoba sa
vrednom informacijom biće nagrađena - kaže Ralf.

Tri, skoro identična bicikla bila su podeljena kao nagrade učesnicima na festivalu "Beograd Velograd".

- Moja devojka i ja smo koristili ove bicikle da na njima odlazimo na posao, i svi su nas zaustavljali i predivno reagovali kad bi ih ugledali na ulicama Beograda. Svima su se svideli i puno njih je htelo da proba da ih vozi. To su prelepo dizajnirani gradski bicikli. Lopovi nikada neće moći da ih prodaju, jer su vrlo jedinstveni. Plašim se da će ih samo iskoristiti da zarade nešto od prodaje rama od aluminijuma - kaže razočarano Ralf i naglašava da se nada da će policija uspeti da nađe lopove.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/39...ji-promovisao-biciklizam-ukradena-dva-bicikla

ccc ovi Beograđani brukaju Srbiju gde stignu
 
rbiji.

Dok je par bio u zgradi, u Ulici kneza Miloša neko je ukrao bicikle koji su bili parkirani i zaključani na ulazu.

- Kad smo izašli ispred ulaza, primetio sam da nema bicikala. Pomislio sam da ih je možda neko sklonio sa ulaza, da ne smetaju, ili blokiraju nesmetan prilaz vratima. Nisam mogao ni da pretpostavim da neko može da ih ukrade. Ostavili smo ih zaključane na samo pet minuta - kaže Ralf.


Bicikli su ukradeni iako su bili uredno zaključani
On kaže da ovo nije prvi put da mu je bicikl ukraden.


ccc ovi Beograđani brukaju Srbiju gde stignu

:hahaha::hahaha1::hahaha::hahaha1:
 
- Prvi bicikl u Beogradu ukraden mi je pre dve godine, dok je stajao blizu mene na terasi lokala.

i jos se nije naucio pameti. :zcepanje:

bicikle su drustvena svojina. :lol:

- - - - - - - - - -

Kad smo izašli ispred ulaza, primetio sam da nema bicikala. Pomislio sam da ih je možda neko sklonio sa ulaza, da ne smetaju, ili blokiraju nesmetan prilaz vratima. Nisam mogao ni da pretpostavim da neko može da ih ukrade. Ostavili smo ih zaključane na samo pet minuta - kaže Ralf.

definitivno se nije opametio. :zcepanje:
 
Trebao je uz bicikl staviti motiku i lopatu . Od toga inace Srbi bjeze kao djavo od tamjana
pa mu biciklu ne bi niko ni prilazio !:mrgreen:

Baš tako...

A pogledaj seljačke komentare - naviklo na lapanje, raduju se što je neko uspeo, samo nemoj njima da nestane
posle nam Nemačka kriva što smo cigani...
ej za biciklo se dajemo
 
Опуштено, Дачмен, саће Дача да дигне целу полицију, а можда и гендармерију на челу са замеником комаданта (због објективних околоности) и ће ти врате бицикл, па ниси ти неки тамо Србин да мож да ти украду бицикло тек тако...
 
koliko mora da je prso holandjanin, kada je poceo da daje izjave kao sto je ta da nije mogao da pretpostavi da ce mu neko ukrasti bajs, a vec mu je bajs jednom ukraden. ako mu je bajs ukraden jednom trebao je o tome da misli i bude oprezniji. osim toga dize se buka samo zato sto je holandjanin....koliko bajseva nestane ljudima, i nikom nista. i ne samo bajseva, nego i drugih stvari, ali niko ne reaguje.
 
umrla ona devojcica, bio davno snimak o zeni koja ima neku specificnu bolest, ali ta bolest u srbiji nije registrovana....ne moze da dobije ni elektricna invalidska kolica. ljudima se otima i onda se dize buka oko jedno holandjanina i njegove bicikle. kao da je srbija uredjena zemlja, pa je najstrasnija stvar ako nestane bicikla. mislim da ako nekom nasem coveku nestane bajs, niko ga ne registruje.
 

Back
Top