E sad nesto novo, i od vas zavisi da li ce da uspe :)

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Pazi ovako - ovo smo radili na psihologiji. Svako je sebe nacrtao na listu iz sveske (flomasterima, u par boja, po svojoj volji), isekao to i prilepio na jedan poveci hamer-papir i to je ispalo ovako
www.peruzzi.dzaba.com/forumdata/SLiKa(28).jpg
(ovo je broj 28 u zagradi, nego ga aytomatski prebaci u smajli)
Da probamo da uradimo mi odavde takvo nesto?

Samo sto bi malo bilo komplikovano dodavati crteze...
mada i to se da lako resiti.
Da se ne bi ebavali sa pisanjem kodova uradicemo sledece:
neka svak ko hoce da ucestvuje u ovome otvori u paintu (ili ako ne koristi win necemu sto je najpribliznije paintu) nov crtez velicine 300x400 pixela i iscrta se, BEZ imporovanja nekih fotki i sl. Dakle - samo mish i osnovna paleta alatki i boja.
Onda to sacuva, prebaci u jpg i posalje mi na mail zajedno sa koordinatama pozicije gde zeli da se postavi crtez.
Ostavicu za pocetak prazan list ispartan i obelezen, a kasnije kako budu pristizale slike dodavacu na podlogu u lokalu pa cu da stavim na net.
Ili ako ima zaludnih programera ovde pa urade neki sistem.
Sta mislite?
 
E znas sta - ebe mi se bas da vam pravim psiho-profil
Ajde da uradimo ovo cisto iz zeza.

E sad - odspavao sam, otisao do wc-a i tamo lepo arzmislio.... (najbolje se razmislja na wc sholji - to da znate)
Ovako cemo - sutra uvece idem za Budvu, tako da imate 10 dana da se lepo uradite.
Znaci - bez zurbe.

Sliku koju uradite saljete mi na stopostolud@yahoo.com

Sto se tice biranja mesta - ko prvi posalje prvi bira lokaciju, i tako redom.

Ako ima zaludnih programera neka se jave da uradimo cas sistem. Imam odlicnu ideju i nije suvise zahtevna, jedino sto ce morati da se radi parser.

Slika neka bude velicine 280x320 piksela, bela pozadina. Najbolje da koristite 256 boja (one osnovne). Bez importovanja detalja, sve sami crtamo, pa kako ispadne. Kada to uradite kompresujte u GIF (uporedjivao sam, mnogo je bolji od jpg u ovom slucaju, i do 20 puta manji) i posaljite mi na mail.
Kad se vratim skinucu sve te slike i sredicu ih, a onda cemo redom da se pakujemo, po datumu (ko je prvi poslao prvi bira lokaciju).
Nemojte da ubacujete imena u slike, nema potrebe, sredicu i to, napisite nick u subjektu maila

Mislim da je sve jasno. Sad na posao, pa saljite, a za nekoliko dana pocinje pakovanje.

Adresa na kojoj ce sve to da bude je
 
snaja88:
Meni nece da otvori sliku...inace obozavam sve sto je oko psihologije!

www.peruzzi.dzaba.com/forumdata/SLika(28).jpg
e sad, debilna krstarica sve prebacuje u smajlove pa je ovo na kraju broj 28 u zagradi.
Ebiga...copy/paste link pa promeni ono sto ne valja

E narode. Videcu da u toku noci osposobim na www.krstashi.dzaba.com da stvarchica radi.
Sutra sam online popodne, pa onda uveche odoh a vi crtajte i saljite. Lokacije dobijate redom, po vremenu slanja slike (ko prvi posalje prvi i bira,a jedna slika je vec stigla)

Aj pa tako :D
 
zainteresovana:
Peruzzi sklapa novi adresar mailova!!! :? :D :P
:lol:
Ma jok...bas me briga.
E, da - mailovi nece biti cuvani i nece se koristiti za spamovanje, davati drugim licima i bla bla bla, znate vec...

Cemu svrha onog programa?
Postavljamo samo sliku...pa nek crta ko u cemu hoce. Mislim da je paint ipak najbolji.
280x280 pixela gif slika, maksimalno.
Nista vece od toga.

E narode, ja sad odoh na more a vi crtajte i saljite, pa cemo da vidimo za 12 dana sve

Aj poz
 
loop:
?:
imas ono programce, vidi na Likovna umetnost. na netu...artpad...cek naci cu ti link

owo :arrow: http://artpad.art.com/artpad/painter/

crtali smo se na zanimljivi sajtovi ali nam dosadilo :roll:
Budi dobar loop,ja sam uradio pa ajde svi da uradimo,please
21.gif
 

Back
Top