Шта радити са непланираном трудноћом?
Strana 1 od 34 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 836

Tema: Шта радити са непланираном трудноћом?

Poznat Molonlabe (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Podrazumevano Шта радити са непланираном трудноћом?

Био си са дјевојком, она остала трудна, али ти не би живот да проведеш с њом?

Шта чинити?

1. Абортус?
    2. Оженити је иако никад не би желио да с њом проведеш остатак живота?
    3. Нека роди дијете, плаћај алиментацију, ожени ону која ти одговара?
    4. Настави да правиш дјецу дјевојкама и све их издржавај колективно ионако је наталитет у кризи?
    http://www.youtube.com/watch?v=514IEcgz1Q8

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Шта радити са непланираном трудноћом?

Citat Original postavio Molonlabe Pogledaj poruku
    Био си са дјевојком, она остала трудна, али ти не би живот да проведеш с њом?

Шта чинити?

1. Абортус?
    2. Оженити је иако никад не би желио да с њом проведеш остатак живота?
    4. Настави да правиш дјецу дјевојкама и све их издржавај колективно ионако је наталитет у кризи?
    Abortus na keca!Za*ebi placanje alimentacije,tu bi samo uradio medvedju uslugu sebi,ne bi mogao drugu da nadjes i kad bi nasao uvek bi to dete bilo izmedju vas.

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    978

Neplanirano rodi.
    Neplanirano hrani, oblaci vaspitavaj.
    Neplanirano izgradi coveka.
    Neplanirano zivi.
    Budi covek, ne terminator.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Elita
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1172

3. ali bez alimentacije. Davao bih novac iskljucivo za potrebe deteta. Nisam duzan da i nju punoletnu izdrzavam.
    Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?
    Odgovor Suda pravde: Da

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Pa valjda se i žensko tu nešto pita...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Citat Original postavio Malenano1 Pogledaj poruku
    Abortus na keca!Za*ebi placanje alimentacije,tu bi samo uradio medvedju uslugu sebi,ne bi mogao drugu da nadjes i kad bi nasao uvek bi to dete bilo izmedju vas.
    Није проблем алиментација, односно паре нису проблем, само шта је најбоља опција?

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Neplanirano rodi.
    Neplanirano hrani, oblaci vaspitavaj.
    Neplanirano izgradi coveka.
    Neplanirano zivi.
    Budi covek, ne terminator.
    Ово звучи као нека пјесма, буди човјек сине мој...

Али увијек сам био слаб са поезијом, па бих волио да мало детаљишеш

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Citat Original postavio Mračak@ Pogledaj poruku
    3. ali bez alimentacije. Davao bih novac iskljucivo za potrebe deteta. Nisam duzan da i nju punoletnu izdrzavam.
    Па такву неку варијанту и ја разматрам. Било би превише да узима половину мојих прихода, али би било више него довољно за потребе дјетета

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    Pa valjda se i žensko tu nešto pita...
    Наравно, али не потцјењуј моћ убијеђивања. Иако се пита, мало се шта пита у пракси...

Veoma poznat asd221 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    693

Abortus.

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li si ti normalan covece hoces sebi zivot da unistis?Sta ces posle?Naci neku jednicu da ti pere i kuva a ti ces se pre*ebavati sa ovom oko deteta a tu drugu neces 5% tretirati i bice sa tobom da ne budes sam,hocu reci sto je volis?Ti si monstrum a ne covek.Treba i tebe abortirati.

Primećen član Blagoje³ (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Трећа опција је некако најморалнија за све присутне.

А четврта није лоша, уколико жене немају намеру у оквиру класичне породице да живе, него им је само потребно "семе", а иначе хоћеју самохрано да живе. Има данас таквих. У том случају - ако си паметан и не изгледаш лоше - само грувај и сеј колико стигнеш.

Ја лично пазим где и код које ускачем у кревет, баш због таквих могућих ситуација. Али ако женска каже, да зна да не може да ме задржи код себе, а добро се разумемо и све остало је ок, е ако хоће дете због добрих гена, онда нема проблема, али дете онда остаје њена брига. Једино још мало се бавим мислима, шта кад та деца одрасту, али главно је да се живот у овој земљи шири.
    Poslednji put ažurirao/la Blagoje³ : 18.07.2013. u 14:28

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Citat Original postavio Zorana Pogledaj poruku
    Abortus.
    То ми је и ризично за дјевојку а и морални аспект је упитан, мада на први поглед је "најчистије" рјешење

Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    978

Ово звучи као нека пјесма, буди човјек сине мој...

Али увијек сам био слаб са поезијом, па бих волио да мало детаљишеш
    Lupi sakom o sto i vikni "Pu, moje!"
    I onda kada si zapljunuo, ponasaj se kao da je to tvoje. oblikuj to "tvoje" tako da ti odgovara.
    Hrani, tuci, vaspitavaj, moli, izdrzavaj, placaj, voli.
    Kupices i sebi zivot.
    Malo li je?

буди човјек сине мој..
    Makar završio u lancima.

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Citat Original postavio Blagoje³ Pogledaj poruku
    Трећа опција је некако најморалнија за све присутне.

А четврта није лоша, уколико жене немају намеру у оквиру класичне породице да живе, него им је само потребно "семе", а иначе хоћеју самохрано да живе. Има данас таквих. У том случају - ако си паметан и не изгледаш лоше - само грувај и сеј колико стигнеш.

Ја лично пазим где и код које ускачем у кревет, баш због таквих могућих ситуација. Али ако женска каже, да зна да не може да ме задржи код себе, а добро се разумемо и све остало је ок, е ако хоће дете због добрих гена, онда нема проблема, али дете онда остаје њена брига. Једино још мало се бавим мислима, шта кад та деца одрасту, али главно је да се живот у овој земљи шири.
    Па некако сам и ја близак таквом размишљању. Једино што се прибојавам да тај интерни договор да ме неће оптерећивати алиментацијама и бригама не буде погажен, па да се не позове на очинство а потом и да ми узме 50% прихода или нешто слично. На суду ми неће бити јак аргумент да смо се договорилид ане тражи ништа од мене

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Prekid, ako i ona to zeli, ako ne, pa onda ono sto zakonski mora. Sve opcije su zeznute ako cemo pravo.

Cisto informativno, ima li primera gde zena placa alimentaciju? Ja sam cuo za samo jedan primer, a bas me zanima kako se to utvrdjuje ko ce placati.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Učlanjen
    15.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

То ми је и ризично за дјевојку а и морални аспект је упитан, мада на први поглед је "најчистије" рјешење
    То је најпрљавије решење. Поготово за жену. Масовна је појава, да жена кад тад због абортуса психички скрене. Није то увек случај, али веома веома често јесте.
    А Ти лепо оснујеш у међувремену своју породицу, па кад Ти у живот упадне једна мало скренула и не да ти мира, онда си га још жешће надрљао, непријатности у породици су унапред програмирани.

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Lupi sakom o sto i vikni "Pu, moje!"
    I onda kada si zapljunuo, ponasaj se kao da je to tvoje. oblikuj to "tvoje" tako da ti odgovara.
    Hrani, tuci, vaspitavaj, moli, izdrzavaj, placaj, voli.
    Kupices i sebi zivot.
    Malo li je?

буди човјек сине мој..
    Добро, али шта да радим кад нисам компатибилан са овом дјевојком?

- - - - - - - - - -

То је најпрљавије решење. Поготово за жену. Масовна је појава, да жена кад тад због абортуса психички скрене. Није то увек случај, али веома веома често јесте.
    А Ти лепо оснујеш у међувремену своју породицу, па кад Ти у живот упадне једна мало скренула и не да ти мира, онда си га још жешће надрљао, непријатности у породици су унапред програмирани.
    Да, може психички да пукне, а постоји и ризик да ћи ће икад више моћи родити дијете. То је стварно прљаво рјешење иако дјелује најбезболније за мене

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

rodi i nista mu ne govori, udaj se za drugog pa kad napuni dete 18 cimni oca i kazu mu da je njegovo pa kad vidis da sav ovlazi i sav se raspilavi od emocionalne srece ispostavi mu fakturu...

pdv obavezno ukalkulisi....

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Citat Original postavio ma­rlon Pogledaj poruku
    rodi i nista mu ne govori, udaj se za drugog pa kad napuni dete 18 cimni oca i kazu mu da je njegovo pa kad vidis da sav ovlazi i sav se raspilavi od emocionalne srece ispostavi mu fakturu...

pdv obavezno ukalkulisi....
    Она не чита овај форум. А ни ти, пошто сам напоменуо да паре нису проблем, изузев ако нису превелике.

Али рецимо просјечна мјесечна нето зарада би била прихватљива с моје стране.

Učlanjen
    15.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Па некако сам и ја близак таквом размишљању. Једино што се прибојавам да тај интерни договор да ме неће оптерећивати алиментацијама и бригама не буде погажен, па да се не позове на очинство а потом и да ми узме 50% прихода или нешто слично. На суду ми неће бити јак аргумент да смо се договорилид ане тражи ништа од мене
    Формулишите уговор између себе, изштампајте га два пута, оба примерка потпишите обоје два пута и ако до тог случаја дође, имаш црно на бело. Звучи сад мало више говмарски, али то је још увек боље решење, него да убијете ваше зачето дете.

Шта знам, на другу страну и хаким беј није у криву. Више пута сам чуо, 1-2 и у даљој фамилији, да је мушкарац био фактички приморан, да се венча и прихвати дете и да је на крају упркос антипатији према мајци, дете заволео а временом и са мајком изградио добар кооперативан брачни однос и на крају све то је испало позитивно. Мислим, ни то није искључиво.

Да, може психички да пукне, а постоји и ризик да ћи ће икад више моћи родити дијете. То је стварно прљаво рјешење иако дјелује најбезболније за мене
    Да, то се подразумева, а део кривице за њену неплодност и Ти сносиш. Веруј ми, чини ти се да је то за тебе најчистије решење, али и онај не баш тако емотиван мушкарац кад тад добије лошу савест и мучи га та помисао - да је убио дете и уништио живот једној жени - до краја живота.
    Poslednji put ažurirao/la Blagoje³ : 18.07.2013. u 14:44

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

bas te briga okreni se i idi dalje ona neka rodi to dete koje najverovatnije i nije tvoje a ti teraj dalje i tucaj svaku koju stignes.

- - - - - - - - - -

Да, то се подразумева, а део кривице за њену неплодност и Ти сносиш. Веруј ми, чини ти се да је то за тебе најчистије решење, али и онај не баш тако емотиван мушкарац кад тад добије лошу савест и мучи га та помисао - да је убио дете и уништио живот једној жени - до краја живота.[/QUOTE]

Znas koliko me zaboli sto sam unistio zivot nekoj opajdari, pa vise me stresira lanjski sneg od njene propasti.

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1237

Da ne pricam sad... zasto je uopste i doslo do toga....
    Reci ti sta hoces, ali prvo treba da znas sta ona hoce, da...
    Po meni ako ona zeli to dete onda 3, ne znam sto bi se neko opterecivao alimentacijom, ako dvoje nisu u braku... ne dobija ni tad cak polovinu, a kamoli ovako, ionako problem nisu pare kazes...a opet ok je i neka mala alimentacija...neki dogovor...
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    978

Добро, али шта да радим кад нисам компатибилан са овом дјевојком?
    Oblikuj. Menjaj.
    Nju, sebe, rastojanje izmedju... svejedno je sta.
    Doteraj do kompatibilnosti.
    Da odmah odgovorim i na sledece pitanje: nije lako, ali jeste moguce. Zahteva trud i posvecenost.
    Razlicito covek ceni ono sto lako dobije, i ono sto teskim svojim radom stvori.
    Makar završio u lancima.

Domaćin cvetni vrt (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

Ne bih sad da palamudim...al tako je to kad se hebe ko s kim stigne, ne razmisljajuci o posledicama.(jer da ima ljubavi, ne bi se postavljalo ovakvo pitanje)
    Necu ni o kontracepciji.
    Najtuznije je to, da se dete rodi nezeljeno vec u samom startu, neplanirano i da bude onako...bas... balast u zivotu....ne do Bog nikome...
    "Ako sam otvoren, nisam prometan" Dusko Radovic

Učlanjen
    01.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    823

Формулишите уговор између себе, изштампајте га два пута, оба примерка потпишите обоје два пута и ако до тог случаја дође, имаш црно на бело. Звучи сад мало више говмарски, али то је још увек боље решење, него да убијете ваше зачето дете.

Шта знам, на другу страну и хаким беј није у криву. Више пута сам чуо, 1-2 и у даљој фамилији, да је мушкарац био фактички приморан, да се венча и прихвати дете и да је на крају упркос антипатији према мајци, дете заволео а временом и са мајком изградио добар кооперативан брачни однос и на крају све то је испало позитивно. Мислим, ни то није искључиво.

Да, то се подразумева, а део кривице за њену неплодност и Ти сносиш. Веруј ми, чини ти се да је то за тебе најчистије решење, али и онај не баш тако емотиван мушкарац кад тад добије лошу савест и мучи га та помисао - да је убио дете и уништио живот једној жени - до краја живота.
    Да, али замисли да је оженим а да је касније ипак не заволим. Па кренем да се курвам, долазим пијан кући, тучем њу, не бринем о дјеци итд. А опет, ко зна можда је и заволим, лијепа је само није паметна, је.би га...

У праву си то може да оптерећује, а ја сам емотивац често, мислим да је могуће да би ме гризла савјест што сам убио дијете

Učlanjen
    15.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Rade Kornjaca Pogledaj poruku
    Znas koliko me zaboli sto sam unistio zivot nekoj opajdari, pa vise me stresira lanjski sneg od njene propasti.
    Особе са таквим моралним кодексом и нормама најбоље да се уопште и не множе, животиња по шумама ионако има довољно.

Oblikuj. Menjaj.
    Nju, sebe, rastojanje izmedju... svejedno je sta.
    Doteraj do kompatibilnosti.
    Da odmah odgovorim i na sledece pitanje: nije lako, ali jeste moguce. Zahteva trud i posvecenost.
    Razlicito covek ceni ono sto lako dobije, i ono sto teskim svojim radom stvori.
    Апсолутно си у праву. Била су пре времена, где народ није ни имао избор, како родитељи договре, тако и буде, волела се деца или не.
    И? Обоје су радили једно на другоме, свесно и несвесно мењали једно друго и после одређеног времена и доста рада настане чак веома чврста веза између обоје.

Била су то времена, где је народ много једноставније живео и на крају опак био срећнији. Свакодневан живот и преживљавање није био лак, тачно, али постојала је свест, да другог начина нема и због тога је било воље, да се обоје принуђени на венчање зближе и заволе.

Данас је ствар тотлано другачија - пропагира се неки наводни индивидуализам (који само у научној теорији постоји), појединке се све више једна од друге удаљавају и заједнички живот напрасно постане незамислив. А устври живот може да буде толико једноставан и да се човек на битније ствари концентрише, осим доживотоног трагања за перфектно женом (мужем у супротном случају).

А нема данас ништа перфектно. Чак и ако двоје имају осећај, да перфектно пасују и ту ће после почетног ентузијзма бити потребно доста рада и труда, да се та веза одржи. У животу човек на свему мора да ради и да одржава, све што вреди није пало онако с неба.
    Poslednji put ažurirao/la Blagoje³ : 18.07.2013. u 15:22

Slične teme

1. Odgovora: 283
    Poslednja poruka: 14.10.2011., 21:09
  2. Шта радити? Савет.
    Autor gost 267708 u forumu Religija
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 07.08.2011., 17:25
  3. Шта радити?
    Autor blesawi u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 29.07.2011., 21:14