Атеисти свих земаља, одморите се!

Кверкус

Domaćin
Poruka
3.403
Уђите и седите.
Опустите се.
Одморите мозак.
Не морате се разваљивати од објашњавања да нисте ви дужни да докажете да не постоји нешто, што они који су то нешто измислили, сами не могу да докажу. То је њихов посо, а они покушавају да га натуре атеистима. Они су и измислили атеизам. Док није настао теизам, атеизам сигурно није могао постојати!

Проста ствар; ако тврдиш да нешто постооји, онда дај доказе за то. Или умукни...не зановетај, што би наш народ рекао. Не чини будалу од себе. И не само то: добар адвокат би их могао ставити на суд због демагогије!! Како смеш јавно дезавуисати народ о нечему зашта немаш доказе да постоји!?

Зато сам и отворио ову тему да имамо своје место одмора и мира.

Пиће за све. Ја частим! :)
 
А ја? Ја овде износим мој доказ за постојање Бога.
Прича ми најбољи пријатељ, шта му се десило прошле недеље: ујутро на послу позове га шеф у салу за састанке, и уз присуство још једног члана руководиоца саопшти му да више није потребан на послу и да је његова служба завршена истог момента. Те да испразни фиоке, очисти астал, преда сву опрему, кључеве од возила, и иде кући. Уручише му решење о отказу, дадоше да га потпише!

Платише му две седмице унапред, и губи се! Ма здраво!
Јес, још рекоше да није његова грешка, једноставно неће да га виде више на послу. Реорганизација је жвака коју су лупили? Јер нико други није отпушен осим њега. плус, када се ради о реорганизацији, не саопште ти то пет минута пре него што ћеш преко прага!.

Показаше ми мог Бога, каже пријатељ. Из чиста мира, без окакве најаве, без икакве његове грешке! Што рекао један други мој познаник: Не воли те, и готово!
И сад, чова је био побожан, па се озлојеђен пита: шта сам ја то богу згрешио?. Избачен сам на улицу ко последња врећа ђубрета, уз толико искуство и доказану експертизу, као и понашање које је све било по божијим законима...најбољи радник у фирми!...ништа то није помогло. Једноставно: шеф те не воли, и он се бога не боји.

Е, сад, ја му кажем овако: тај бог мора да је велика ленштина и неваљалац. Ем није слушао твоје молитве и поштовање, ем није сачувао доброг радника! Кажем: добро је, држи ти само тог бога подаље од мене...јер не бих баш волео да ме ОН чува!
Амин.
 
Ма неће свађа, зашто би?

Е па ево овако како ја контам око тије ствари што би Босанци рекли.
Само идем уназад, ја, отац, деда, прадеда, чукундеда, аскурђел и остали какосевећзову преци.
Мислим, не може тако до у бесконачно. Мора да је једном, немампојмакад, било ка-бооом.
Е па то ка-бооом је морао неко да рекне. Сад, жао ми је што немам сачувану фотографију или видео-снимак.
Аскурђел заборавио да напуни батерију.

пс. А што се тиче твог пријатеља, можда га је Бог сачувао од неких горих ствари. Ко зна зашто је то добро.
 
Уђите и седите.
Опустите се.
Одморите мозак.
Не морате се разваљивати од објашњавања да нисте ви дужни да докажете да не постоји нешто, што они који су то нешто измислили, сами не могу да докажу. То је њихов посо, а они покушавају да га натуре атеистима. Они су и измислили атеизам. Док није настао теизам, атеизам сигурно није могао постојати!

Проста ствар; ако тврдиш да нешто постооји, онда дај доказе за то. Или умукни...не зановетај, што би наш народ рекао. Не чини будалу од себе. И не само то: добар адвокат би их могао ставити на суд због демагогије!! Како смеш јавно дезавуисати народ о нечему зашта немаш доказе да постоји!?

Зато сам и отворио ову тему да имамо своје место одмора и мира.

Пиће за све. Ја частим! :)
Pa i Secenov, kad je otkrio proces inhibicije u mozgu ili kicmenoj mozdini, proglasio je bez ikakvog dokaza ljudski mozak za jedan snop refleksa, u kojima ucestvuje i inhibicija pa zato nisu jednostavni, ali ne ucestvuje nikakva dusa. Znaci, sveo je covjeka na nesto jos manje slozeno od kompjutera. Bez ikakvih dokaza. I imao je puno sledbenika. Zar i to nije neka vjera, mada ne teizam, posto teo znaci bog?
Kasnije su se rusi mucili da objasne kako iz tog skupa refleksa nastaje svijest, kako to da postoji svijest. I davali samo pateticno smijesna resenja.
Ja se vise borim protiv takvih vjera nego protiv teistickih, zato sto ove druge ne iskljucuju odgovornost covjeka (slobodnu volju), bar neke.
 
Poslednja izmena:
Ateisti su po pravilu smaraci. Jedini ateisti koji nisu smarali su raniji filozofi kao sto je naprimer Nice :mrgreen: No, verujem da su vernici jos veci smaraci, ali fala bogu pa se sa njima nisam susretao :lol: Obratiti paznju na Ricarda Dokinsa: lik je bukvalno posvetio svoj zivot religiji iako je recimo decenijama pre njega Fridrih Nice resio SVA pitanja koja se ticu religije i to MNOGO VISE pitanja nego sto je Ricard resio i sto ce ikada resiti. I CEMU ONDA SVO TO SKRABANJE PIC KA MU MATERINA!? Zato sto je lik tipican moralista i zato sto, makoliko se trudio da se distancira od hriscanstva, kroz njegovo telo jos uvek tece dobar deo hriscanske krvi. Jer, mucnimo glavom, kad se pitanja rese ona su resena i onda se ide dalje, prelazi se na vise probleme, a ne vrti se u krug ko idiot.
 
Nice je mozda "rijesio sva pitanja u vezi religije", ali je definitivno zavrsio u dusevnoj bolnici kao sizofrenicar, misleci da je (pogodi ko) Isus Hrist!
Reference: neka Jungova knjiga, zaboravio sam koja.

A po tebi je to bitnije nego njegov doprinos i njegova inteligencija koja je daleko iznad Dokinsove lol da ne pominjem da covek nije bio sizofrenican vec da je patio od sifilisa.
 
Уђите и седите.
Опустите се.
Одморите мозак.
Не морате се разваљивати од објашњавања да нисте ви дужни да докажете да не постоји нешто, што они који су то нешто измислили, сами не могу да докажу. То је њихов посо, а они покушавају да га натуре атеистима. Они су и измислили атеизам. Док није настао теизам, атеизам сигурно није могао постојати!

Проста ствар; ако тврдиш да нешто постооји, онда дај доказе за то. Или умукни...не зановетај, што би наш народ рекао. Не чини будалу од себе. И не само то: добар адвокат би их могао ставити на суд због демагогије!! Како смеш јавно дезавуисати народ о нечему зашта немаш доказе да постоји!?

Зато сам и отворио ову тему да имамо своје место одмора и мира.

Пиће за све. Ја частим! :)
Ti si obesčašćen!!!
 
A po tebi je to bitnije nego njegov doprinos i njegova inteligencija koja je daleko iznad Dokinsove lol da ne pominjem da covek nije bio sizofrenican vec da je patio od sifilisa.
Njegov rad je opasan za naivnog citaoca, jer sadrzi i velike gluposti, i velike (za koje se i ne zna da ih je on prvi otkrio) istine. Osoba ubijedjena da je Isus Hrist je sizofrenicar. Po definiciji. Jung je bio zavrsio psihijatriju, i naveo je taj podatak da je bio sizofrenicar i da je mislio da je Isus Hrist, i da je zavrsio u dusevnoj bolnici.
 
Ateisti su po pravilu smaraci. Jedini ateisti koji nisu smarali su raniji filozofi kao sto je naprimer Nice :mrgreen: No, verujem da su vernici jos veci smaraci, ali fala bogu pa se sa njima nisam susretao :lol: Obratiti paznju na Ricarda Dokinsa: lik je bukvalno posvetio svoj zivot religiji iako je recimo decenijama pre njega Fridrih Nice resio SVA pitanja koja se ticu religije i to MNOGO VISE pitanja nego sto je Ricard resio i sto ce ikada resiti. I CEMU ONDA SVO TO SKRABANJE PIC KA MU MATERINA!? Zato sto je lik tipican moralista i zato sto, makoliko se trudio da se distancira od hriscanstva, kroz njegovo telo jos uvek tece dobar deo hriscanske krvi. Jer, mucnimo glavom, kad se pitanja rese ona su resena i onda se ide dalje, prelazi se na vise probleme, a ne vrti se u krug ko idiot.

I zato jer je grdne pare namlatio knjizicama "God Of Delusion" ili "Selfish Gene"
A mozda lovu upotrebi u 'vise ciljeve':mrgreen:

- - - - - - - - - -

Nice je mozda "rijesio sva pitanja u vezi religije", ali je definitivno zavrsio u dusevnoj bolnici kao sizofrenicar, misleci da je (pogodi ko) Isus Hrist!
Reference: neka Jungova knjiga, zaboravio sam koja.
"oces reci: sve je dobro kad se dobro svrsi":mrgreen:
 
Lažu teisti da veruju u boga...Msm-da postoji bog...Ili neki q...
Jer ,što bi ih bilo toliko na pdf religiji i oko toga se svađali???
Toliko ubeđivanja-oko ničeg...
Jer,da on postoji ne bi dozvolio tako nešto...A ako ipak postoji-on je kesa
i ko ga onda šiša kad to dozvoljava...
Značii,ne postoji jer se sranja dešavaju,a i ako postoji-ne vredi ništa kad sranja ne može
ili neće da sperči...Koji će mi takav..
.:mrgreen:
 
Njegov rad je opasan za naivnog citaoca, jer sadrzi i velike gluposti

Ne postoji niti jedna jedina "velika glupost" u njegovoj filozofiji. Postoje sitne greskice (kao naprimer da je arhitektura umetnost lol) ali te greskice su toliko sitne da je bezvredno pominjati ih.

I zato jer je grdne pare namlatio knjizicama "God Of Delusion" ili "Selfish Gene"

Da se razumemo: ja volim Dokinsa (: Ili sam ga barem voleo. Ali ne zbog ateizma i njegovog moralisanja.
 

Back
Top