prof. dr. Tomislav Ivančić - "Ateizam je teška bolest."

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Prof. dr. Tomislav Ivančić -Kada ateista kaze da ne veruje u Boga sta on zapravo radi ? On sebe bace sa neba na zemlju. on ima samo ovaj svet na zemlji on je sebe ogranicio.....
Ateista se pita zasto bi ja morao da budem dobar ? Biti dobar, znaci ulazk u bitak, a bitak je Bog. Ako ateista cini dobro on je u stvoritelju........ Ateista nema siroke horizonte ,jesti i piti dok ne umre....
Mislim da je strasno biti ateista da je to muka,bas teska muka,ateizam je bolest, bas teska bolest....
prof. dr. Tomislav Ivančić - "Ateizam je teška bolest."
 
Nije kod svih.

Ima ateista koji ne veruju i to im je dovoljno, niti spominju Boga, niti hule na njega, niti na vernike. Dakle, samo ne veruju i to je to.

Medjutim, imas ti ateista kojima je stalno za nesto Bog kriv, psuju ga, hule na njega, krivi su im vernici, o crkvi da ne pricam, krivo im je sve jer ne zive zivot kakav treba (ili kako su zamislili da treba).

To po meni jesu bolesnici koje treba smestiti u ustanovu.
 
Poslednja izmena:
Бити атеиста значи само не веровати у Бога.

Али то могу да буду и те како добри и позитивни људи, који верују у идеале, позитивне људске односе који зависе само од људи.

Мој отац је био један од њих.

Није ни схватао, али живео је по црквеним канонима, а да није веровао у Бога.

Ваљда је то и ствар кућног васпитања и доброте коју носите у души.
 
Prof. dr. Tomislav Ivančić -Kada ateista kaze da ne veruje u Boga sta on zapravo radi ? On sebe bace sa neba na zemlju. on ima samo ovaj svet na zemlji on je sebe ogranicio.....
Ateista se pita zasto bi ja morao da budem dobar ? Biti dobar, znaci ulazk u bitak, a bitak je Bog. Ako ateista cini dobro on je u stvoritelju........ Ateista nema siroke horizonte ,jesti i piti dok ne umre....
Mislim da je strasno biti ateista da je to muka,bas teska muka,ateizam je bolest, bas teska bolest....
prof. dr. Tomislav Ivančić - "Ateizam je teška bolest."
E ovo su reči čoveka koji je i ograničen i slep...
Ako neko ne može da poveruje u nešto više, zašto je on ograničen... njegov svet je zemlja i to je to...
A čovek je dobar samo onda kada je takav zbog sebe i drugih, a ne zbog kazne koja mu sleduje od Tvorca...
Povraća mi se od ovakvih vernika.
Izuzetno poštujem prave vernike koji veruju zarad sebe, a od ovakvih čoveku samo može pripasti muka.
 
Бити атеиста значи само не веровати у Бога.

Али то могу да буду и те како добри и позитивни људи, који верују у идеале, позитивне људске односе који зависе само од људи.

Мој отац је био један од њих.

Није ни схватао, али живео је по црквеним канонима, а да није веровао у Бога.

Ваљда је то и ствар кућног васпитања и доброте коју носите у души.

Trudim se da ne lažem, da ne kradem, da ne vređam.. da za svakog imam i lepu reč i osmeh... možda izlizano zvuči, ali znam kako je kad ti nadrkana prodavačica pokvari celo jutro, samo zato što je ona ustala na levu nogu.
Kad mi neko traži, pomognem...
Ne jedem ništa životinjskog porekla, znači postim konstantno... eto čak i životinje ne želim da povredim..
Ateista sam... ja sam loš čovek zbog toga?!
 
da bas jednom prof. dr.-u prilici da se tako izrazava, da nekoga obelzava kao bolesnog, ko god to bio :roll:
al dobro nije on jedini koji je prepiso doktorat zarad postizanja prefiksa

- - - - - - - - - -

Nije kod svih.

Ima ateista koji ne veruju i to im je dovoljno, niti spominju Boga, niti hule na njega, niti na vernike. Dakle, samo ne veruju i to je to.

Medjutim, imas ti ateista kojima je stalno za nesto Bog kriv, psuju ga, hule na njega, krivi su im vernici, o crkvi da ne pricam, krivo im je sve jer ne zive zivot kakav treba (ili kako su zamislili da treba).

To po meni jesu bolesnici koje treba smestiti u ustanovu.

to onda nije ateista
 
Trudim se da ne lažem, da ne kradem, da ne vređam.. da za svakog imam i lepu reč i osmeh... možda izlizano zvuči, ali znam kako je kad ti nadrkana prodavačica pokvari celo jutro, samo zato što je ona ustala na levu nogu.
Kad mi neko traži, pomognem...
Ne jedem ništa životinjskog porekla, znači postim konstantno... eto čak i životinje ne želim da povredim..
Ateista sam... ja sam loš čovek zbog toga?!

Управо тако.

Канони су ништа друго до добро кућно васпитање и људскост.

Љубав и поштовање према људима је основа сваке религије.

Све остало је лоша надоградња.
 
Nije kod svih.

Ima ateista koji ne veruju i to im je dovoljno, niti spominju Boga, niti hule na njega, niti na vernike. Dakle, samo ne veruju i to je to.

Medjutim, imas ti ateista kojima je stalno za nesto Bog kriv, psuju ga, hule na njega, krivi su im vernici, o crkvi da ne pricam, krivo im je sve jer ne zive zivot kakav treba (ili kako su zamislili da treba).

To po meni jesu bolesnici koje treba smestiti u ustanovu.
Ja takve sretala nisam... jesam one isprovocirane zbog ubeđivanja. Ovakav čovek sebe ne može nazvati ateistom... to je prosto čovek sa problemom. Ne znam nijednog normalnog čoveka da se ovako ponaša bez obzira koga krivi. Državu, crkvu... nebitno..
A psovanje Boga je Srbima više uzrečica, msm da ni ne kontaju šta kažu. Znam gomilu vernika koji ga psuju..
 
Trudim se da ne lažem, da ne kradem, da ne vređam.. da za svakog imam i lepu reč i osmeh... možda izlizano zvuči, ali znam kako je kad ti nadrkana prodavačica pokvari celo jutro, samo zato što je ona ustala na levu nogu.
Kad mi neko traži, pomognem...
Ne jedem ništa životinjskog porekla, znači postim konstantno... eto čak i životinje ne želim da povredim..
Ateista sam... ja sam loš čovek zbog toga?!

Ovaj Ivančić je katolički pop, koji je osmislio nekakvu hagioterapiju, pomoću koje se kod "pacijenata" uspostavljaju katoličke duhovne vrijednosti.
 
da bas jednom prof. dr.-u prilici da se tako izrazava, da nekoga obelzava kao bolesnog, ko god to bio :roll:
al dobro nije on jedini koji je prepiso doktorat zarad postizanja prefiksa

- - - - - - - - - -



to onda nije ateista

I same neke njegove izjave se kose sa crkvenim pravilima...:lol:

- - - - - - - - - -

Ovaj Ivančić je katolički pop, koji je osmislio nekakvu hagioterapiju, pomoću koje se kod "pacijenata" uspostavljaju katoličke duhovne vrijednosti.

I onda od sve te silne vrednosti dođe i izjavi ovako nešto...:lol:
 
Ja sam se bas pre neki dan pitao zasto je bogu bitno da mi budemo dobri. Jer on je savrsen, nepogresiv, sta ga briga ako copor majmuncica se kolje medjubosno. Moze jedino da kaze "sramota me je ovoga sto sam napravio", ili da nije lepo sto se koljemo, ali opet, neku prakticnu primenu i korist za njega nasa dobrota nema, mada mozda postoji neki visi redu u svemiru koji zavisi od nase moralnosti (iako ne vidim logiku tu) koji moj majmunski mozak ne moze da pojmi.

Parafraziracu gospodina sa klipa: "Ja cinim dobro, jer znam da ce me bog nagraditi". Zar to nije sebicno onda? Znam da tumacim reci bukvalno ovde, ali cinim dobro, (samo) zbog nagrade / straha. Da nema nagrade znaci, nema ni dobra, idemo u nemoral? Da boga slucajno nema, vazelo bi ono, nema dobra, nema nagrade, nema kaze pa zasto ja da budem moralan i dobar? Ja sam tu razumeo verujem u tebe zbog nagrade, a to je po meni licemerno.

Mislim da je kod ateista drugacije malo, neki su slobodniji, da kazem malo liberalniji sa moralom nego sto su to hriscani, pa se to gleda sa nekom dozom straha jer ti ateisti nemaju moralna nacela. Opet, ja ne znam nijednog ateistu koji je rekao, pa nema boga, imam pravo da kradem, otimam, ubijam, a i nije to to ako se ljudi samo zbog straha od kazne suzdrzavaju. Evo ja mogu da ubijem coveka, nisam vernik, odem u zatvor, ali ne ubijam ne zbog straha od zatvora, vec jednostavno nemam nagon za ubijanjem, znam da to povredjuje druge ljude, unesrecuje ih, da cini zlo. Ne znam koliko zlo i nemoralno delo su ti ateisti uradili, jesu li svi ateisti materijalisti koji teze samo novcu bez gledanja leseva koji gaze, dajem glavu da nisu, ima i "vernika" takvih. Jesu li razvratni, pa opet, neki jesu a ima i brdo takvih ljudi koji eto "veruju" u boga.

Ateisti gledaju, nema nagrade, nema kaze, sto ne znaci da ce svaki ateista maksimalno da ode u greh. Evo, koliko ateista znate, mislim licno, ne ove medijske sprdacine, koji su tako nemoralni jer ne prate rec bozju? Ne poricem da ima nemoralnih ateista (i vernika), ali ako je tvrdnja gospodina tacna, i ako su hriscani dobri i moralni jer je bog tako rekao, jer ce nagraditi, onda neko tu nekom maze oci, a neko je sebican, jer da boga nema, da li bi ste bili tako dobri i moralni zato sto je to ljudski, normalno, ili zato sto svemoguca sila kaze "budi dobar"?

„Sve mi je dozvoljeno, ali mi nije sve na korist; sve mi je dozvoljeno, ali ne dam da išta ovlada mnome“ , tako nesto je valjda Vladika Nikolaj rekao, pa kada pogledamo, zar to i nije logika kojom se ateisti a i svako drugo bice vodi?
 
Što? Pop bi ti usadio katoličke vrijednosti...ups, nisi dečaćić koji peva u horu, tako da ništa od toga.:lol:

diskriminacija :rida:
pevala sam ko klinka u horu, ne crkvenom al ipak jel se barem malo racuna? ....nije fer ocu i ja da mi usade katolicke vrednosti :(
sto mene niko nije zlostavljao u tom horu, pa stvarno diskriminacija :ljutka:

bolje da ne pitam cime usadjuju te vrednosti i gde da ne prebace temu na ljs :zper:
 
Ovo je cista zloba jedne prokuzene mormonke kojoj su ateisti kost u grlu. Koga ona citira? Katolickog popa, jezuita, profesora zagrebacke bogoslovije koji ne samo da mrzi ateiste, vec isto tako, ako ne i vise, mrzi i mor(m)one, sataniste, JS i ostalu sektasku bratiju. On ne voli ni muslimane, a jos manje pravoslavce, protestante posebno ne podnosi.. Dakle, jedan visoko obrazovan jezuit, ali totalno negativan karakter, pun negativnog naboja u odnosu na druge sekte i religije. Apsolutno reakcionaran pristup svemu sto nije katolicko. Posebno je protiv sekti koje dolaze iz SAD, kao sto su mormoni, JS, satanisti i ostla americka folirantska bratija.

No, mormonka, zaslepljena mrznjom prema ateistima, jer joj je glavni ateista iz AS dao sut kartu, ne bira saveznike u blacenju njoj omrznutih ateista. Otvaranjem ove teme, mormonka istovremeno zeli da zabasuri izuzetno negativno i nemoralno ponasanje mormonskih popova, koji ne samo da imaju vise zena, i odobravaju istospolne brakove, vec napastuju tudje zene i seksualno zlostavljaju maloletnike. Pitam se gde joj je savest kad na pravoslavnom forumu i podforumu propagira stavove vatikanskih jezuita i seje mrznju prema jednom velikom broju Srba-ateista. Skrecem paznju modovima da je u pitanju sejanje verske i nacionalne mrznje od strane pripadnice jedne Srbinu neprihvatljive sekte.
 
Poslednja izmena:
Ovo je cista zloba jedne prokuzene mormonke kojoj su ateisti kost u grlu. Koga ona citira? Katolickog popa, jezuita, profesora zagrebacke bogoslovije koji ne samo da mrzi ateiste, vec isto tako, ako ne i vise, mrzi i mor(m)one, sataniste, JS i ostalu sektasku bratiju. On ne voli ni muslimane, a jos manje pravoslavce, protestante posebno ne podnosi.. Dakle, jedan visoko obrazovan jezuit, ali totalno negativan karakter, pun negativnog naboja u odnosu na druge sekte i religije. Apsolutno reakcionaran pristup svemu sto nije katolicko. Posebno je protiv sekti koje dolaze iz SAD, kao sto su mormoni, JS, satanisti i ostla americka folirantska bratija.

No, mormonka, zaslepljena mrznjom prema ateistima, jer joj je glavni ateista iz AS dao sut kartu, ne bira saveznike u blacenju njoj omrznutih ateista. Otvaranjem ove teme, mormonka istovremeno zeli da zabasuri izuzetno negativno i nemoralno ponasanje mormonskih popova, koji ne samo da imaju vise zena, i odobravaju istospolne brakove, vec napastuju tudje zene i seksualno zlostavljaju maloletnike. Pitam se gde joj je savest kad na pravoslavnom forumu i podforumu propagira stavove vatikanskih jezuita i seje mrznju prema jednom velikom broju Srba-ateista. Skrecem paznju modovima da je u pitanju sejanje verske i nacionalne mrznje od strane pripadnice jedne Srbinu neprihvatljive sekte.

Pa i ona je jedna od neoficijelnih moderatora
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top