Хашим Тачи као филмски продуцент - има ли Срба у влади Србије?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Хашим Тачи као филмски продуцент - има ли Срба у влади Србије?

Берекин nije na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Podrazumevano Хашим Тачи као филмски продуцент - има ли Срба у влади Србије?

Мара Вучковић
    среда, 17. јул 2013.

Александар Влајковић
    Радња се дешава на Косову деведесетих. Србин прерушен у албанског сељака одлази у упориште ОВК да набави лек, који ће спасти његовог пријатеља цивила. Добија тражени антибиотик, али у повратку наилази на српске полицајце који га убијају, мислећи да је у питању албански сељак.

Ово није „њузнет“, већ сценарио за филм, који је функционер Владе Србије, заменик директора Канцеларије за дијаспору Александар Влајковић послао трговцу органима Хашиму Тачију и од њега тражио паре за снимање филма према горе наведеној причи. Ту је и љубавни троугао, воле се Македонац и Албанка, а Србин њихов пријатељ, је тајно заљубљен у исту Албанку.

Влајковић је овај сценарио и допис, који је написао на меморандуму Владе Србије, тј. њене Канцеларије за дијаспору, потписујући се својом државном функцијом насловио на Славишу Петровића, заменика такозваног премијера такозване државе Косово. Изражавајући захвалност Петровићу што се сусрео с њим и разговарао о пројекту, Влајковић у допису наводи да филм има "не само уметничку вредност, већ и политички значај". Скандал су објавиле Франкфуртске вести, и то тако што им је прича прослеђена из Тачијевог кабинета.

"Најлепше Вас молим да са овом иницијативом лично упознате премијера, г. Хашима Тачија, јер би његова подршка била од пресудног значаја у овом тренутку и могла би да буде гарант реализације филма. У филму би били ангажовани најистакнутији ствараоци региона, а могли би бити обухваћена и нека светска глумачка имена, попут Монике Белучи, омиљене на Косову", написао је Влајковић.

Он, даље, тврди да би филм финансирао и Европски филмски фонд и прогнозира да би остварио успех широм света.

„Високо ценећи мировне напоре које чине Влада Србије и господин Тачи са својим сарадницима, дубоко сам уверен да би оваква сарадња могла да буде увод и у друге облике сарадње и да послужи унапређењу свеукупних односа Албанаца, Срба и Македонаца, односно бољем животу наших људи". Писмо, које је послато 19. јуна, завршава речима: "Господину Тачију и Вама желим успешне разговоре у Бриселу".

Дакле, све је добро смишљено, „косовско-српско-македонска“ копродукција, аболирање ОВК, која спасава цивиле, злочиначко понашање Срба, који не само да пуцају на ненаоружаног албанског сељака, већ убијају свог. Шира међународна подршка обезбеђена, профит загарантован. Европски фестивали, авиони, камиони. Већ виђено.

Кога брига за злоупотребу државне функције зарад стицања материјалне користи и брукања државе и народа, које цену нема? Како су Франкфуртске вести писале, нико из Владе није упознат с акцијом њеног функционера Влајковића. Канцеларија за Косово се оградила, а ни у Министарству културе нису чули за фамозни пројекат снимања филма у копродукцији с такозваном косовском кинематографијом.

Мољакање Тачија да финансира антисрпски филм није једини скандал који се везује за овог напредњачког кадровика. Његово име истакло се и у афери намештања конкурса за руководиоце Канцеларије за дијаспору, када је за шефа у Сектору културе тражен Природно-математички факултет, тј. астроном. Лист Ало је писао да је баш то место Влајковић наместио својој девојци коју је најпре запослио на уговор у Канцеларији. Познат је и као истакнути „светски путник“, који је на име дневница само у фебруару месецу узео преко 220.000 динара.

Да видимо баш да ли ће њега и осталих Влајковића да се сети велики вођа сад кад буде спроводио озбиљну реконструкцију Владе. Или је он можда за награду због развијања добросуседских односа с тзв. Косовом?

http://www.nspm.rs/politicki-zivot/zemljo-otvori-se-ili-ima-li-srba-u-vladi-srbije-q.html

Баш фино; "напредна господа" се мало заиграла. Ако нас ово не приближи ЕУ, не знам шта хоће.
    Poslednji put ažurirao/la Берекин : 18.07.2013. u 00:00
    "како је до непрепознавања доведена суштина преваре"

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Podrazumevano Re: Хашим Тачи као филмски продуцент - има ли Срба у влади Србије?

Још да то дочекамо.

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Хашим Тачи као филмски продуцент - има ли Срба у влади Србије?

Jos jedna antisrpska propaganda kao i Srpski film,Sveti georgije ubiva azdahu i sl.

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku

Да видимо баш да ли ће њега и осталих Влајковића да се сети велики вођа сад кад буде спроводио озбиљну реконструкцију Владе. Или је он можда за награду због развијања добросуседских односа с тзв. Косовом?
    Дечко носи "улазницу" у џепу. Ако га одговарајуће не награди велики вођа Пућко, ту су еуРопски "пријатељи".

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Ту је и љубавни троугао, воле се Македонац и Албанка, а Србин њихов пријатељ, је тајно заљубљен у исту Албанку.

"Најлепше Вас молим да са овом иницијативом лично упознате премијера, г. Хашима Тачија, јер би његова подршка била од пресудног значаја у овом тренутку и могла би да буде гарант реализације филма. У филму би били ангажовани најистакнутији ствараоци региона, а могли би бити обухваћена и нека светска глумачка имена, попут Монике Белучи, омиљене на Косову", написао је Влајковић.
    Нема потребе да се ангажују светска глумачка имена. Вјероватно би се у Београду нашло вољних "умјетника" да заиграју у овоме филму; нпр. Мира Карановић ( јест да је мало постарија, ал би се могла наћи каква улога, "заслужила је"), затим онај наркоманчић, оригинал шиптарска фаца (већ се доказао), који је и у рекламу за чипс упао,...

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Нема потребе да се ангажују светска глумачка имена. Вјероватно би се у Београду нашло вољних "умјетника" да заиграју у овоме филму; нпр. Мира Карановић ( јест да је мало постарија, ал би се могла наћи каква улога, "заслужила је"), затим онај наркоманчић, оригинал шиптарска фаца (већ се доказао), који је и у рекламу за чипс упао,...
    Mislim da ce se Mira odmah javiti da odglumi volonterski.Uloge u ovakvim filmovima joj bas leze.

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

А и Мара Вучковић поставља незгодна питања "има ли Срба у влади Србије"? Само нам још то фали. Све и да их има, шта би радили? Боље је овако.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio dragon986 Pogledaj poruku
    Mislim da ce se Mira odmah javiti da odglumi volonterski.Uloge u ovakvim filmovima joj bas leze.
    Ње сам се прве сјетио. "Уметница" са стажом. Вјерујем да би и млађе генерације дале допринос.

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

predlazem sergeja trifunovica da glumi nekog siptara...ne bi ni morao da glumi...

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Citat Original postavio aurora5 Pogledaj poruku
    predlazem sergeja trifunovica da glumi nekog siptara...ne bi ni morao da glumi...
    Већ сам га предложио, "наркоманчић". Шта кажете за Николицу Ђуричка? Нпр. да одигра улогу српског полицајца који малтретира маљи деца?
    Poslednji put ažurirao/la Берекин : 18.07.2013. u 00:30

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

moramo i kandicku negde da ubacimo iako nije glumica...
    bez nje sve ovo nema smisla...

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

moramo i kandicku negde da ubacimo iako nije glumica...
    bez nje sve ovo nema smisla...
    Кандићка може играти саму себе. Не може такав сценарио проћи без "борца за људска права".
    Аурора, а да се ми обратимо "цјењеном" госим председнику владе Косова? Разрадишмо пола филма. Бар нисмо у сукобу интереса, као господин Влајковић.

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Кандићка може играти саму себе. Не може такав сценарио проћи без "борца за људска права".
    Аурора, а да се ми обратимо "цјењеном" госим председнику владе Косова? Разрадишмо пола филма.
    mozemo...gosn taci je moj zemljak a i upoznali smo se jednom davno pa verujem da ce me poslusati...

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2312

Tesko mi je da poverujem da je ovo istina - ali ne verujem da bi neko ovo izmislio tek tako iz stosa.

Ističe se MocniRumendzer (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    155

Аурора, а да се ми обратимо "цјењеном" госим председнику владе Косова? Разрадишмо пола филма. Бар нисмо у сукобу интереса, као господин Влајковић.
    a da napravimo kolaž izjava naših političara...ne može niko da nas ocrni više od toga...Tačić bi milione dao..
    Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju

Trla baba lan...

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku
    Tesko mi je da poverujem da je ovo istina.
    Ако су напредњаци били функционери у претходној "жуто-црвеној" влади, све је могуће.

А шта мислите, да Кандићки Нобелову награду уручи Обмана или Клиптон?

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

ne, serbedzija ce da bidne taj...on ti je pravi drama queen...
    Свака ти част за Радојицу "мој Загреб, мој београд, моје Сарајево...". Некако ми је промакао.
    А музику да склепа Панонски го***ар?

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Citat Original postavio MocniRumendzer Pogledaj poruku
    Andža Džoli
    Је ли могуће да се у свецком Београду не може наћи драговољка.

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    585

Не постоји смајли на крсти који може да изрази моју реакцију...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

neka starleta? stanija ili soraja?
    ovoj drugoj je cale ionako siptar...

- - - - - - - - - -

ona otpada...u obzir dolaze samo nase gore listovi...
    То је то! Добитна комбинација.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Protector Pogledaj poruku
    Не постоји смајли на крсти који може да изрази моју реакцију...
    Шоо? Неко те наљутио?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

odgovoro tvrdim, ako neko u vlasti zeli, moze zemlju da dovede u red za najvise dve nedelje... mozda i za krace

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    585

Шоо? Неко те наљутио?
    Не... Него тако, не знам ни ја...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Citat Original postavio ma­rlon Pogledaj poruku
    odgovoro tvrdim, ako neko u vlasti zeli, moze zemlju da dovede u red za najvise dve nedelje... mozda i za krace
    Немој тако, сјети се само "визиЈонара".
    Кад смо ми у питању важи: у сваком кукољу нађе се покоје зрно жита.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Немој тако, сјети се само "визиЈонара".
    Кад смо ми у питању важи: у сваком кукољу нађе се покоје зрно жита.
    ja ti kazem najiskrenije.. da me neko stavi na polozaj da donosim odluke samo 7 dana ljudima bi se vratio osmeh na lice

Берекин nije na forumu
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Алај овдје "служба затвара круг"!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Алај овдје "служба затвара круг"!
    ma kaka sluzba ko zeli dobro zemlji ima samo dva puta, ako odabere pravi i zalaufa se kako treba ima da cveta sve...

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 14.11.2012., 06:27
  2. Има ли Срба у Србији?
    Autor vracaracc u forumu Politika
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 18.09.2011., 10:44
  3. Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.01.2011., 23:45
  4. Хашим Тачи подноси оставку!?
    Autor _jordan_ u forumu Politika
    Odgovora: 1