Nikotinska zavisnost?

Ja sam pušio skoro 10 godina... bio sam teški zavisnik, pušio sam 2 pakle dnevno... i samo sam 15.05.2008. odlučio da prestanem i od tada nisam zapalio ni jednu do sada... nikakvi lijekovi, tableta, flasteri, knjige, klinci, palci ne mogu pomoći... nego samo jaka volja...
 
Mogu da koriste elektronsku cigaretu . Ja je imam , a moze se naci u boljim apotekama .
Pusenje elektronske cigarete je slicno kao i obicne .Puni se tecnoscu , a umjesto dima izbacuje
paru .Tecnost sadrzi medicinski nikotin . Ja sam pusio dugi niz godina , a ostavio sam pusenje bez
ikakvog pomagala . Sada ponekad pusim tu elektronsku cigaretu cisto iz zafrkancije .
Dobra je kao medjufaza za odvikavanje od pusenja . Moj kolega je uz pomoc te cigarete ostavio
pusenje i to bez ikakvog mucenja . Cigareta ima raznih vrsta , a najkvalitetnija kosta oko 4000 dinara .
Tecnost nije tako skupa , a neuporedivo je jeftinija od cigareta !
http://www.e-cigarete.rs/
 
Poslednja izmena:
Nikako da naglo ostavlja, nego da postepeno smanjuje. Postoje neke 2 vrste ljekova za koje sam cuo da pomazu na jednu emisiju dje je pricao covjek koji se bavi odvikavanjem ljudi od toga, i mislim da mogu da se uzmu i bez recepta, zaboravio sam im ime.
 
Nikako da naglo ostavlja, nego da postepeno smanjuje.
Можеш ли навести разлоге зашто не нагло оставити? Ја сам нагло оставио, одједном. Са две кутије цигарета на ниједну. Ево већ 3-4 године непушачког стажа. Само јака воља и успех загарантован.
 
Nikako da naglo ostavlja, nego da postepeno smanjuje. Postoje neke 2 vrste ljekova za koje sam cuo da pomazu na jednu emisiju dje je pricao covjek koji se bavi odvikavanjem ljudi od toga, i mislim da mogu da se uzmu i bez recepta, zaboravio sam im ime.
Odakle ti ideja da se pusenje ne smije ostavljati naglo ? Ja sam ostavio pusenje pre vise od godinu dana .
Bitno je da covjek cvrsto zeli da ostavi i ostavice ih sigurno . Kod mene nije bilo medjufaza . Jednostavno ,
prestao sam . Jos mi na regalu stoji pola kutije cigareta i upaljac koje sam tamo ostavio . To sam namjerno
uradio da testiram svoju cvrstinu volje .
Nesto je jako bitno kod ostavljanja pusenja . Ne treba se zaklinjati da se ostavlja pusenje zauvjek , jer tako
covjek sebe previse optereti . Ja sam sebi dao zadatak da odmorim pluca sledecih sest mjeseci , a poslije cu
da vidim . Proslo je i vise od godinu dana i za sada mi i ne pada na pamet da zapalim .
 
Nisam pusac ali moji clanovi porodice jesu. Majka konzumira i do 4 pakle na dan a brat sigurno 3. Kako je najbezbolnije da se skinu sa te droge? Koji bi lekovi koristili?

ČISTA LAŽ!

Ok, ti nisi pušač
U svakom zlu ima nečeg dobrog tako da je oskudica mnoge naterala da sa kupovnih cigareta predju na duvan za motanje
u tu grupu ljudi spadam i ja

Posle pet meseci duvanjenja domaćeg duvana, sem uštede u materijalnom smislu došao sam do sledećih zaključaka:

- ne moram pošto poto da palim cigaretu pa čak ni kad neko do mene pripali
- u prostoriji se tokom ćurenja oseća dim ali se brzo izvetri i nema onog smrada
- ako ne zapalim dan dva nema bolova u mišićima

PROBLEM JE HEMIJA KOJOM SE DUVAN SA TRAFIKA PRSKA

ne mogu više da ćurim "hemijske" cigare sa kojima sam počeo karijeru
tačno osećam kako mi se hvata neka skrama na nepcetu koja iritira na novo paljenje

toga kod domaćeg duvana - nema

nije problem duvan jer onda ljudi na Kubi ili u Hercegovini ne bi živeli koliko žive
problem su McDonalds cigare, ništa više
Ljudima se kod tih cigareta ne dopada duvan, on je isti
nego različiti aditivi koji se krste sa "blue", "light", "full" itd

Hemija je problem
 
Odakle ti ideja da se pusenje ne smije ostavljati naglo ? Ja sam ostavio pusenje pre vise od godinu dana .
Bitno je da covjek cvrsto zeli da ostavi i ostavice ih sigurno . Kod mene nije bilo medjufaza . Jednostavno ,
prestao sam . Jos mi na regalu stoji pola kutije cigareta i upaljac koje sam tamo ostavio . To sam namjerno
uradio da testiram svoju cvrstinu volje .
Nesto je jako bitno kod ostavljanja pusenja . Ne treba se zaklinjati da se ostavlja pusenje zauvjek , jer tako
covjek sebe previse optereti . Ja sam sebi dao zadatak da odmorim pluca sledecih sest mjeseci , a poslije cu
da vidim . Proslo je i vise od godinu dana i za sada mi i ne pada na pamet da zapalim .
Mislis da nije opasno ostaviti 3 ili 4 kutije dnevno ko pusi naglo? Varas se. Cak je opasno i po druge, u tom stanju bi bio u stanju da iskasapis rodjeno dijete, ne ti, ne svako, ali neko bi, a nikad ne mozes znat unaprijed jesi li taj neko ti.
 
Poslednja izmena:
Mislis da nije opasno ostaviti 3 ili 4 kutije dnevno ko pusi naglo? Varas se. Cak je opasno i po druge, u tom stanju bi bio u stanju da iskasapis rodjeno dijete, ne ti, ne svako, ali neko bi, a nikad ne mozes znat unaprijed jesi li taj neko ti.
Daj nemoj da pricas napamet ! Pusti teorije bez pokrica ! Ja sam i u ratu ostavljao cigarete zbog neimastine .
O kakvom kasapljenju pricas ? Jel tako mali Perica zamislja ostavljanje cigareta ? U ratu nisam pusio godinu ipo
dana . Kriza kod ostavljanja je trajala samo 7~8 dana . Ima tu stoseva kako da covjek malo sebi olaksa krizu , ali
sada ne bih o tome . Pisao sam o tome jednom nasiuroko na pdf zdravlje . Poslije godinu ipo sam opet propusio .
Ne zbog krize , neho iz drugih razloga . Da napomenem da sam ja vjerovatno duze pusio nego sto ti imas godina .
 
Prvu cigaretu u zivotu sam zapalio u septembru 1960 . godine . Tada sam imao sest i po godina , a uzeo sam caletovu
cigaretu prvi put kad sam ostao sam kod kuce . Zapravo , ostali smo ja i sestra . Ja sam htio da probam , ali da i sestra
povuce koji dim jer sam se bojao da ce me odati caletu jer sam znao da bi me polomio od batina . Bio je oficir i bio je
prilicno opasan . Sestra je bila godinu dana mladja i na zalost vec je umrla , ali ne od cigareta .Eto , potsjetih se
avanture od prije pedeset tri godine .
 
Daj nemoj da pricas napamet ! Pusti teorije bez pokrica ! Ja sam i u ratu ostavljao cigarete zbog neimastine .
O kakvom kasapljenju pricas ? Jel tako mali Perica zamislja ostavljanje cigareta ? U ratu nisam pusio godinu ipo
dana . Kriza kod ostavljanja je trajala samo 7~8 dana . Ima tu stoseva kako da covjek malo sebi olaksa krizu , ali
sada ne bih o tome . Pisao sam o tome jednom nasiuroko na pdf zdravlje . Poslije godinu ipo sam opet propusio .
Ne zbog krize , neho iz drugih razloga . Da napomenem da sam ja vjerovatno duze pusio nego sto ti imas godina .
Nije na pamet, sa ovim sto sam rekao se slozio najugledniji psihijatar u crnoj gori. Kao i sa tim da ih treba postepeno ostavljati.
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali to su gluposti. Tvrdim da je najefikasniji nacin ostavljanja da se odjednom prekine. Tako sam ja ostavio pre 8 meseci.
Iskoristicu priliku da preporucim knjigu Alena Kara "Lak nacin da prestanete da pusite", koja je meni zaista dosta pomogla.
 
Nisam pusac ali moji clanovi porodice jesu. Majka konzumira i do 4 pakle na dan a brat sigurno 3. Kako je najbezbolnije da se skinu sa te droge? Koji bi lekovi koristili?

Ja kazem: Nikad u celom svom zivotu nisam cula ni videla da neko toliko pusi, a drugarica koja zivi u Svedskoj je istu recenicu rekla kad sam joj pomenula 1,5-2 pakle.
Mislim da bi neki prelazni period trebao da bude elektronska cigareta, ali kao sto vidis sta drugi pisu i kao sto sam i sama videla, iskustva ljudi koji su kroz sve to prosli su skroz razlicita.
Nekom se iznenada ogadi (recimo zbog bolesti), neko pusi i kad je ocigledno bolestan, neko batali odjednom, neko postepeno, neko nikad.
Mislim da ima veze malo i sa pusackim stazom.
Sve u svemu veliko zlo i skidanje je individualno.
 

Back
Top