Makedonsko devojce

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vrela Cica

Iskusan
Poruka
5.579
:heart:
Volelea bih da se na ovu temu jave pre svega osobe makednoske narodnosti, jer me nesto zanima. U vezi sam sa jednim deckom. Veza je stvarno lepa. Danas slavimo nedelju dana. Sada sam se probudila, pa cu ici kod njega. Narucila sam mu vegansku tortu, pa cu ga iznenaditi. Drago mi je sto sam konacno nasla decka, koji mi se potpuno svidja i potpuno sam zaljubljena u njega. Ipak, sinoce se dogodilo nesto veoma cudno...
Poznato je da sam ja multikulturalistkinja i poliglotkinja, da ne kazem omniglotkinja, ali sam po rpirodi skromna i nerazmetljiva, tako da cu samo reci poliglotkinja. U mojoj kuci se oduvek govorilo vise jezika, ali je nekako dugo vremena hebrejski bio na prvom mestu. Razumljivo, jer sam zivela u Izraelu. Pored njega sam govorila i spanski i srpski, ali i nemacki. U Srbiji najvise govorim srpski. vecina mojih zaposlenih su Srbi, ali su morali da znaju jos po jedan strani jezik. moja kucna pomocnica je u CViju slagala da zna nemacki, jer je bila neka svercerka i baba-sera, ali se ispostavilo da nema pojma, kao ni spanski, osim por que nista drugo ne zna. Da, i perdoname. Ona je pokvarena i stalno nesto kuka. Moja Mama je sazaljiva,pa nece da je otpusti, ali ja bih joj dala sut-kartu, jos kako. Pored toga, stalno komentarise moje momke: "Star, mator, drtina, ozenjen,..." to je sve sto ona zna da kaze.
Sinoc sam bila kod decka i on je pricao sam njegovom mamom na makedonskom. Ja sam se nesto ubacila na makedonskom i on mi je rekao da je to divno, sto govorim makedosnki i da "nisam Makedonka", nikada ne bi razmisljao da se ozeni sa mnom. To mi je bilo cudno. Da li Makedonci govore srpski za javnost, a u svojoj kuci pricaju makedonski. Da li su iskljucivi? Pitanje za sve: Da li vam je presudna nacionalnost u vezi? S kim ne biste bili u vezi nikada? Ja ne bih sa Siptarom i muslimanima. :heart:
 
Poslednja izmena:
Volelea bih da se na ovu temu jave pre svega osobe makednoske narodnosti, jer me nesto zanima. U vezi sam sa jednim deckom. Veza je stvarno lepa. Danas slavimo nedelju dana. Sada sam se probudila, pa cu ici kod njega. Narucila sam mu vegansku tortu, pa cu ga iznenaditi. Drago mi je sto sam konacno nasla decka, koji mi se potpuno svidja i potpuno sam zaljubljena u njega. Ipak, sinoce se dogodilo nesto veoma cudno...
Poznato je da sam ja multi kulturalistkinja i poliglotkinja, da ne kazem omniglotkinja, ali sam po rpirodi skromna i nerazmetljiva, tako da cu samo reci poliglotkinja. U mojoj kuci se oduvek govorilo vise jezika, ali je nekako dugo vremena hebrejski bio na prvom mestu. Razumljivo, jer sam zivela u Izraelu. Pored njega sam govorila i spanski i srpski, ali i nemacki. U Srbiji najvise govorim srpski. vecina mojih zaposlenih su Srbi, ali su morali da znaju jos po jedan strani jezik. moja kucna pomocnica je u CViju slagala da zna nemacki, jer je bila neka svercerka i baba-sera, ali se ispostavilo da nema pojma, kao ni spanski, osim por que nista rugo ne zna. Da i perdoname. Ona je pokvarena i stalno nesto kuka. Moja Mama je sazaljiva,pa nece da je otpusti, ali ja bih joj dala sut-kartu, jos kako. Pored toga, stalno komentarise moje momke: "Star, mator, drtina, ozenjen,..." to je sve sto ona zna da kaze.
Sinoc sam bila kod decka i on je pricao sam njegovom mamom na makedonskom. Ja sam se nesto ubacila na makedonskom i on mi je rekao da je to divno, sto govorim makedosnki i da "nisam Makedonka", nikada ne bi razmisljao da se ozeni sa mnom. To mi je bilo cudno. Da li Makedonci govore srpski za javnost, a u svojoj kuci pricaju makedonski. Da li su iskljucivi? Pitanje za sve: Da li vam je rpesudna nacionalnost u vezi? S kim ne biste bili u vezi nikada? Ja ne bih sa Siptarom i muslimanima.

:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top