СРПСКИ И РУСКИ ПАТРИЈАРХ: Власт под утицајем Запада, Србија да се окрене Русији!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

s_O_k_O

Domaćin
Poruka
4.979
МОСКВА – Патријарх Српске православне цркве Иринеј, у разговору са патријархом Московским и целе Русије Кирилом II затражио је на састанку у руској патријаршији у Москви помоћ Руске православне цркве и власти Русије у очувању Косова и Метохије упутивши при том критику властима у Србији.

irinej-kiril%201.jpg



Патријарх Иринеј је истакао да се не смемо одрећи Косова и Метохије зато што ће то значити одрећи се историје, културе, духовности и светиња.

„Наше садашње руководство је под приличним утицајем Запада. Црква чини све да њихову свест веже за моћну руску историју и за руску цркву“, рекао је српски патријарх и додао:

irinej-kiril%202.jpg


„Руска реч има моћ по питању Косова и Метохије. Зато молим Вас и преко Вас и руско државно руководство да нам помогнете да то питање решимо тако да сачувамо Косово и Метохију“.

Руски патријарх Кирил II је поновио да је Руска православна црква сагласна са ставовима СПЦ по питању Косова и Метохије и такође критиковао политичко руководство Србије.


„Са жалошћу констатујем да политичком руководству Србије недостаје снага да буде на истим ставовима.

Сматрам да политичко руководство треба да ослушкује ставове СПЦ, а не да их игнорише а још мање да то чини јавно“, изјавио је руски патријарх током састанка.

Патријарх Кирил је позитивно одговорио на молбу патријарха Иринеја:

„Ми безрезервно подржавамо праведан став СПЦ у вези са Косовом и Метохијом и остаћемо у дијалогу и са руководством Русије и других држава по питању одбране става који делимо са СПЦ.“

У стварању модела за решавање питања Косова и Метохије морала би да буде укључена и Српска православна црква а прихватиљив модел морао би да да чврсте гаранције за опстанак српске заједнице и очување српских светиња на КиМ, рекао је Кирил II.

Руска православна црква наставиће да прикупља средства за обнову српских цркава и манастира на КиМ, најавио је поглавар РПЦ.

Патријарх српски Иринеј борави у првој званичној посети Русији од када је изабран на место патријарха. Он ће са делегацијом посетити руске цркве и манастире, као и православне светиње у Украјини и Белорусији током двонедељне посете. Патријарх ће учествовати са другим патријарсима аутокефалних православних цркава у обележавању 1025. годишњице примања хришћанства у Русији. Патријархе православних цркава примиће председници Русије, Украјине и Белорусије.

Патријарх Иринеј и српска црквена делегација допутовали у Москву у званичну посету РПЦ

Поглавар Српске Православне Цркве, Његова Светост Патријарх српски Иринеј стигао је 16. јула 2013. године у званичну посету Руској Православној Цркви.

patrijarh%20irinej%20moskva.jpg


У пратњи Свјатејшег Патријарха налазе се Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Архиепископ цетињски Амфилохије, као и Њихова Преосвештенства Епископи: бачки др Иринеј, новограчаничко-средњезападноамерички Лонгин, рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије, затим старешина Подворја Московске патријаршије у Београду протојереј Виталиј Тарасјев, архимандрит Арсеније, протојереј-ставрофор др Радомир Поповић, ректор Цетињске богословије протојереј-ставрофор Гојко Перовић, као и протођакон Радомир Перчевић и ђакон Александар Секулић. Члан делегације је и проф. Војислав Миловановић, протомајстор изградње храма Светога Саве.

На московском аеродрому Шереметјево, Патријарха Иринеја и делегацију СПЦ срдачно су дочекали Митрополит рјазански и михаиловски Павле, први викарни епископ Патријарха московског за град Москву Архиепископ истрински Арсеније; викарни епископ Патријарха московског Епископ воскрењски Сава; заменик директора Одељења за међуцрквене односе протојереј Николај Балашов; секретар Одељења за међуцрквене односе протојереј Игор Јакимчук и други. На аеродрому су били присутни и настојатељ Подворја Српске Православне Цркве у Москви Епископ моравички Антоније и Његово Превасходство г. Славенко Терзић, амбасадор Републике Србије у Руској Федерацији.

Истог дана, Свјатејши Патријарх посетио је Патријархалну и синодску резиденцију – манастир Данилово.

Свјатејши Патријарх Иринеј остаје у посети РПЦ до 30. јула.

(Танјуг-НСПМ)

http://www.telegraf.rs/vesti/politi...ajem-zapada-srbija-da-se-okrene-mocnoj-rusiji

http://www.smedia.rs/vesti/vesti/ve...iji-okrenuta-Zapadu-umesto-mocnoj-Rusiji.html

http://www.nspm.rs/hronika/patrijar...oputovali-u-moskvu-u-zvanicnu-posetu-rpc.html
SRPSKI I RUSKI PATRIJARH: Vlast pod uticajem Zapada, Srbija da se okrene Rusiji!
 
Realno, i SPC je izdala Kosovo ali licemerno ćuti i prebacuje na druge ( iako je i Vučić tu do lakata prljav).

Pola veka se nisu bunili dok su komunisti naseljavali šiptarčine iz Albanije, birali crvene vladike, ćutali i gurali se da upadnu na platni spisak Udbe, komunistu Miloševića su podržavali itd itd.


Sećate li se Pogroma šiptara nad Srbima 2004. godine ?
Gorele su srpske kuće, gorele crkve i manastiri, u kućama su ginuli obični Srbi - a u manastirima niko se nije ni "nadimio" jer popovi su prvi pobegli i dotrčali pred RTS kamere da lamentiraju nad "srpskim svetinjama".
 
Bojim se da ce tako biti i sada.Kao sto su ga smirili da ne talasa mnogo oko Kosova.


Iako sam veliki vernik, redovan sam na liturgijama, istrajan u postu, pridarujem Crkvi mnogo i kad god zatraže, neke me stvari zaista nerviraju. Pogotovo zajedničko služenje liturgije, prisustvo katoličkih sveštenika. Skoro je bio ovde u Beču i jedan hodža. To mi bilo kao da su bili u kupatilu dok sam se kupao. Napustio sam liturgiju.
 
Iako sam veliki vernik, redovan sam na liturgijama, istrajan u postu, pridarujem Crkvi mnogo i kad god zatraže, neke me stvari zaista nerviraju. Pogotovo zajedničko služenje liturgije, prisustvo katoličkih sveštenika. Skoro je bio ovde u Beču i jedan hodža. To mi bilo kao da su bili u kupatilu dok sam se kupao. Napustio sam liturgiju.

Pa u vrhu nase crkve svi su ekumenisti.To zajednicko sluzenje liturgije je pokazatelj toga.Pazi mislim sluziti liturgiju sa jereticima pa gde to ima.Kakva drzava takva i crkva.Inace taj gest koji si ucinio je bio pametan,i ja bih uradio isto.
 
Забранити те клеро-национал-комунистичко-фашистичко-назадњачке организације које муте пут у обећану свјетлу будућност и заједницу цивилизованих еуРопских народа типа "драгих" нам Хрвата&цо. Битније нам је шта каже баронеса љепојка, словеначки фурунџија и покоја бриселска бабасера од тамо неког "руског патријарха"...;)
 
Вреди покушати, али пажљиво. Најгоре би нам било да престанемо да будемо колонија запада и да постанемо колонија Русије.

Sto? To bi bilo bas super.
 
SPC: Patrijarh nije kritikovao državno rukovodstvo Srbije
Tanjug–
BEOGRAD - Kabinet patrijarha srpskog Irineja demantovao je večeras informaciju objavljenu u nekim medijima da je patrijarh Irinej u razgovoru s patrijarhom moskovskim i sve Rusije Kirilom kritikovao državno rukovodstvo Srbije.

"Njegova svetost patrijarh srpski gospodin Irinej, koji se sa sveštenom pratnjom nalazi u mirnoj (kanonskoj) poseti Njegovoj Svetosti patrijarhu moskovskom i sve Rusije gospodinu Kirilu i Ruskoj pravoslavnoj crkvi, krajnje neprijatno je iznenađen lažnom informacijom koju su danas objavili neki mediji u Srbiji da je u razgovoru sa svojim domaćinom izrekao kritike i optužbe na račun državnog rukovodstva Srbije", navedeno je u saopštenju.

U saopštenju se naglašava da ova dezinformacija nije samo zlonamerna, anticrkvena, već odaje nameru njenih sastavljača da poremeti tradicionalno bratske odnose i poverenje između srpskog i ruskog naroda.
"Jedna od centralnih tema, svakako, bila je vezana za problem Kosova i Metohije. Pritom je patrijarh srpski Irinej zamolio svog domaćina da podrži stav Srpske pravoslavne crkve o očuvanju Kosova i Metohije u sastavu Srbije. Sve drugo predstavlja konstrukciju određenih političkih, medijskih, a možda i paracrkvenih krugova, koji iz svojih interesa ne biraju sredstva da pošto-poto isprovociraju sukob Crkve i države Srbije", tvrdi se u saopštenju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top