Breme odgovornosti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Breme odgovornosti

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Breme odgovornosti

Hipoteticka situacija.
    U doglednoj buducnosti kontaktira vas veoma mocna organizacija i postavi sledece pitanje.
    Garantuju vam napredak i prosperitet drustva u svakom mogucem smislu,jednostavno bolju sigurniju i izvesniju buducnost za drustvo u kojem se nalazite.Ono sto traze od vas je da razmislite i da date zeleno svetlo da se u tom cilju zrtvuje deset nasumicno izabranih ljudi a da pri tom ni vi sami niste postedjeni mogucnosti slucajne lutrije.
    Da li mislite da bi pristali ili ne i zasto?

Moderator poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Podrazumevano Re: Breme odgovornosti

Imam problem sa tim odabirom manjeg zla od većeg, nekako mi se čini da je zlo uvek zlo.
    Ipak ne bih, nek neko drugi okuša sreću, ne mogu tu odgovornost, jer ne verujem u žrtvovanje i ne verujem u sigurnost te utopije!

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dekararus83 Pogledaj poruku
    Hipoteticka situacija.
    U doglednoj buducnosti kontaktira vas veoma mocna organizacija i postavi sledece pitanje.
    Garantuju vam napredak i prosperitet drustva u svakom mogucem smislu,jednostavno bolju sigurniju i izvesniju buducnost za drustvo u kojem se nalazite.Ono sto traze od vas je da razmislite i da date zeleno svetlo da se u tom cilju zrtvuje deset nasumicno izabranih ljudi a da pri tom ni vi sami niste postedjeni mogucnosti slucajne lutrije.
    Da li mislite da bi pristali ili ne i zasto?
    Ne, možda potrefe nekog meni dragog... ne...

Poznat
    Učlanjen
    04.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Све те људе из тошима и најгорим људима, тако да не бих ни причао са њима, не због понуде као понуде већ што се од таквих људи јежим.

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    Ne, možda potrefe nekog meni dragog... ne...
    A mozda tebi neko drag profitira tj.zivi stalozeniji i izvesniji zivot tvojom zaslugom

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

ne bih pristala. mozda zrtvuju nekoga meni dragog, a mozda zrtvuju i mene. drustvo kao drustvo nije vredno te zrtve. a cak i da je moja licna korist u pitanju....iz istih razloga ne bih rizikovala, jer mislim da bi iza toga stajala neka opasna prevara i bas bi nasli da zrtvuju upravo one koji su meni drage. ili cak mene, pa smaim tim ne bih imala nikkavu korist, a oni bi nastavili da se igraju boga.

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Posto je hipoteticka situacija piostavicemo da nema nikakve prevare,oni ce ispuniti sve sto kazu jher su to u stanju i ti si recimo svestan ili svesna toga,ali ostaje taj danak davanjem dozvole za delovanje.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

opet ostaje mogucnost da ja budem medju zrtvama ili da zrtva bude neko do koga je meni stalo. tako da ipak...ne, hvala. vise volim svoje doope i doopeta onih koje volim od samog drustva.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Ovo je Bog te Brus Vilis dilema....ja kažem Yes! oni sprže njih 10 (i možda mene) i svet postane bolje mesto za život! Eto ti ga sad, Jel to?

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Moj odgovor je da,naravno pa kako se zalomi.Male stvari traze malu zrtvu,velike veliku.A s obzirom da nam se broj svakodnevno smanjuje za toliko,ovako bi zrtva deset ljudi imala neku poentu.Kad kazem,smanjuje,mislim na saobracajne nesrece razbojnistva i sl.I da se uvede neki red,zrtvovao bih manjinu zarad vecine pa makar ja bio u toj manjini,ali bi meni dragi ljudi bili u vecini.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio poetessa Pogledaj poruku
    Ovo je Bog te Brus Vilis dilema....ja kažem Yes! oni sprže njih 10 (i možda mene) i svet postane bolje mesto za život! Eto ti ga sad, Jel to?
    konkretno sam mislio na drzavu u kojoj zivis ali ajd moze i svet.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

za ideale ginu budale....mislite o tome.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Pa ne znam Dekariuse...moralna dilema...čim predugo razmišljam, nema ništa od te rabote, što se tiče mene

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Ovo ja pitanje postavljam cesto,pogotovu u nekim raspravama gde ljudi vide probleme danasnjice i nude neka resenja.Kad pomenes deset ljudi automatski odgovor bude da,naravno.A kad pomenes slucajnu lutriju i svi su u opciji onda se okrece na ne.Zanimljivo.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Pa ne znam Dekariuse...moralna dilema...čim predugo razmišljam, nema ništa od te rabote, što se tiče mene
    kakva moralna dilema...lepo priznaj da je dilema sto i tvoje doope moze da nastrada.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

He, he...pa jeste ode moje dooopence...ali problem je što ja ne znam taj svet...a ako nastradaju oni koje volim...da li će meni biti lepo u ostatku nepoznatog sveta...a i svaka akcija povlači reakciju...
    ...uništenje drugih će kreirati i moje sopstveno...aaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhgggggggg (biće to moje desetostruko umiranje...umesto samo jednom) Šta ću sa savešću?

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Postavimo problem u okviru drzave.Srbija Broji 7200000 ljudi.Svi idu u bubanj.

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Bolji zivot za 7199 990 ljudi.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Totalni armagedon Srba i ja kažem može njih 10 versus 7200000!
    A jel' mogu makar da budu u terminalnoj fazi života?

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Bubanj bira i to je uslov.Dobijas mnogo i nemas olaksavajuce okolnosti.Samo da odlucis na pitanju zivota i da sa tim zivis sta god da odlucis.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Bubanj bira i to je uslov.Dobijas mnogo i nemas olaksavajuce okolnosti.Samo da odlucis na pitanju zivota i da sa tim zivis sta god da odlucis.
    ili da umres sa tim, jer si i ti u bubnju.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Pa dobro majku mu ko sam ja...sad mi prolazi ono zašto baš ja...što oni ne stisnu majku mu, zašto ja da odgovaram, može neko drugi umesto mene...eto ti ja ubijem njih 10, ali onda me mrzi najmanje još 10x4 (najbližih četvoro od onih 10)...a oni što muku muče sa životom, pa oni će da me mrze isto što sam uzela vlast u svoje ruke...možda oni nisu ni hteli da žive, a eto oni preživeli zahvaljući meni...
    ...znaš smrdi nešto u toj teoriji...ta organizacija, kanda mene ucenjuje nečim, tako da ja to moram, ne onako iz čista mira, uzeli su oni nekog meni dragog za taoca, inače me ne bi terali na ovaj gnusan
    čin...jedino ucenom mogu protiv mene...čini mi se

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

To nesto kao EU?

Salu na stranu, logicki gledano, ako bi to sprecilo sve ratove, glad u svetu, sve nepravde, dalo nam lek za rak, sidu i mnoge druge neizlecive bolesti onda to deluje jako primamljivo.
    Ako nema neke kvake, vec je skroz nasumicno, sansa da umre neko meni drag je 10 prema 7 000 000 000 tako da, slaba vajda od toga. A i sta je 10 zivota napram opstanka celog covecanstva? Mada onda bi mogli da kazemo, sta je 1000, 1 000 000 i vise.

Mozda bih i mogao da donesem takvu pragmaticnu odluku, ali ipak bi me grizla savest jer mozda sam nekog lisio ljubavi, porodice, osobe koju voli. Jeste da je u pitanju veci cilj, i za razliku od vecine drugih "vecih ciljeva" iskren i dobar.
    Mozda su tih 10 nasilnici, silovatelji, pa uradim i dobro, ali opet, savest bi me grizla, sta ako sam nekog ni kivog ni duznog lisio zivota ili voljene osobe?
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Aktivan član
    Učlanjen
    11.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Ne se sekiraj puno,kao sto rekoh,hipoteticko pitanje.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    To nesto kao EU?

Salu na stranu, logicki gledano, ako bi to sprecilo sve ratove, glad u svetu, sve nepravde, dalo nam lek za rak, sidu i mnoge druge neizlecive bolesti onda to deluje jako primamljivo.
    Ako nema neke kvake, vec je skroz nasumicno, sansa da umre neko meni drag je 10 prema 7 000 000 000 tako da, slaba vajda od toga. A i sta je 10 zivota napram opstanka celog covecanstva? Mada onda bi mogli da kazemo, sta je 1000, 1 000 000 i vise.

Mozda bih i mogao da donesem takvu pragmaticnu odluku, ali ipak bi me grizla savest jer mozda sam nekog lisio ljubavi, porodice, osobe koju voli. Jeste da je u pitanju veci cilj, i za razliku od vecine drugih "vecih ciljeva" iskren i dobar.
    Mozda su tih 10 nasilnici, silovatelji, pa uradim i dobro, ali opet, savest bi me grizla, sta ako sam nekog ni kivog ni duznog lisio zivota ili voljene osobe?
    Zato sam i dao naziv kakav sam dao.Stoji sve to sto kazes.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Ne se sekiraj puno,kao sto rekoh,hipoteticko pitanje.
    Pa ne možeš tako Dekariuse (izvini ne mogu ove tvoje r'ove da piše), zakuvaš pa kažeš šala. Čoveče u pitanju je opstanak čovečanstva ili ti jedne nacije...Strašna je to dilema!

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro majku mu ko sam ja...sad mi prolazi ono zašto baš ja...što oni ne stisnu majku mu, zašto ja da odgovaram, može neko drugi umesto mene...eto ti ja ubijem njih 10, ali onda me mrzi najmanje još 10x4 (najbližih četvoro od onih 10)...a oni što muku muče sa životom, pa oni će da me mrze isto što sam uzela vlast u svoje ruke...možda oni nisu ni hteli da žive, a eto oni preživeli zahvaljući meni...
    ...znaš smrdi nešto u toj teoriji...ta organizacija, kanda mene ucenjuje nečim, tako da ja to moram, ne onako iz čista mira, uzeli su oni nekog meni dragog za taoca, inače me ne bi terali na ovaj gnusan
    čin...jedino ucenom mogu protiv mene...čini mi se
    e jeste sad milion izgovora ...a niko ti ne daje vlast, niti ti ko garantuje da i ti neces biti izvucena na lutriji. a i sto bi te neko mrzeo, jer niko nece znati. niti ces ti znati kojih su to deste zrtvovani, jer pretpostvaljam da bi bili zrtvovani na uobicajen nacin na koji ljudi stradaju i umiru (saobracajke i tome slicno), a ne na sred terazija uz objavu - poetessa ta i ta je donela odluku da se zrtva ta i ta likvidira za dobrobit ove nase bedne zemlje. imas slobodu da izaberes da to ne uradis, ali oni ce naci nekog drugog da to eventualno uradi. niko nista ne zna, ali ostaje mogucnost da ti ili neko koga ti volis budete izvuceni na lutriji.
    a ti sto muku muce sa zivotom u ovoj zemlji muku muce usled bede u kojoj se zemlja nalazi.

msm, ja sam se vec izjasnila po pitanju doopeta.
    Poslednji put ažurirao/la dobra predskazanja : 17.07.2013. u 11:47

Slične teme

1. Pitanje ,citaj bezanje ,(od )odgovornosti ?!
    Autor bukvaxxl u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.02.2010., 17:47
  2. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 10.06.2009., 20:48
  3. Bežanje od odgovornosti...
    Autor drbob u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.01.2009., 08:28
  4. Euleks i Unmik beže od odgovornosti
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 14