kako se resiti smrada

firedragon9

Iskusan
Poruka
6.042
Leto je i treba da su cesce otvoreni prozori, ali imam muku sa komsilukom jer su strastveni pusaci i "vilene" celu noc, ne spavaju, a vrata i prozor su im sirom otvoreni i tako se celu noc siri smrad duvana i kesa od opusaka i pepela iz prizemlja ka meni. Probam da uhvatim trenutak kad ne puse, da malo izluftiram, ali taj trenutak gotovo da ne postoji.
Na trenutke palim klimu, ali pod njom ne mogu da spavam. Vapim za svezim vazduhom, miris, tj. smrad cigareta i neizluftiranih prostorija mi jako smeta, postajem anksiozna. Kako resiti ovaj problem, ja njima ne mogu da zabranim da u sopstvenom stanu puse...
Ocajno mi smeta, uzas, imate neki predlog..?
 
Podvikni im ili ih prijavi Komunalnoj miliciji. Mada, mislim da preterujes, duvanski dim ode 20-30cm od pusaca i rasprsi se, a ovaj komsijiski ide na gore kao Cecine suze i to jos u gustim oblacima i pogani ti vazduh po stanu.

hahaha, ali mrtva sam ozbiljna, ususkana je zgrada i jako se oseca, meni jos duvan ekstra i smeta...probala sam sa raznim mirisima, paljenjem tamjana, ali ovo je neverovatno...

- - - - - - - - - -

kupi jednog tvora i ubaci im ga kroz otvoren prozor
:lol:
 
Leto je i treba da su cesce otvoreni prozori, ali imam muku sa komsilukom jer su strastveni pusaci i "vilene" celu noc, ne spavaju, a vrata i prozor su im sirom otvoreni i tako se celu noc siri smrad duvana i kesa od opusaka i pepela iz prizemlja ka meni. Probam da uhvatim trenutak kad ne puse, da malo izluftiram, ali taj trenutak gotovo da ne postoji.
Na trenutke palim klimu, ali pod njom ne mogu da spavam. Vapim za svezim vazduhom, miris, tj. smrad cigareta i neizluftiranih prostorija mi jako smeta, postajem anksiozna. Kako resiti ovaj problem, ja njima ne mogu da zabranim da u sopstvenom stanu puse...
Ocajno mi smeta, uzas, imate neki predlog..?

Tebi se vise isplati da se resis komsija :D

A sad ozbiljno...jel mozes da popricas s njima kulturno, da im kazes da ti smeta za spavanje i lepo ih zamolis ako mogu bar uvece da puse negde drugde...na terasi s druge strane ili tako nesto.
 
...kupi aer vik (nisam bas sigurna kako se pise)...anti tabaco...ima od narandze..znaci nema sanse da ti se oseca
duvan u stanu ni da pusis, a narocito ako ti dolazi od komsija sto mi je malo neverovatno, al' ajde probaj....
 
Podvikni im ili ih prijavi Komunalnoj miliciji. Mada, mislim da preterujes, duvanski dim ode 20-30cm od pusaca i rasprsi se, a ovaj komsijiski ide na gore kao Cecine suze i to jos u gustim oblacima i pogani ti vazduh po stanu.

sta da prijavi komunaloj? sto puse u svom stanu?
svasta

ima oni preciscivaci vazduha, samo pazi nije svaki dobar
nije ni jeftino ali stvarno radi
jednom sam bila na slavi i vecina pusila, onda je domacin ukljucio to cudo za petnestak min/pola sata se mnogo lakse disalo....tako da stvarno radi

- - - - - - - - - -

...kupi aer vik (nisam bas sigurna kako se pise)...anti tabaco...ima od narandze..znaci nema sanse da ti se oseca
duvan u stanu ni da pusis, a narocito ako ti dolazi od komsija sto mi je malo neverovatno, al' ajde probaj....

to ce da joj nasmrdi stan na narandzu al nece srediti dim koji je i dalje tu.....
 
Leto je i treba da su cesce otvoreni prozori, ali imam muku sa komsilukom jer su strastveni pusaci i "vilene" celu noc, ne spavaju, a vrata i prozor su im sirom otvoreni i tako se celu noc siri smrad duvana i kesa od opusaka i pepela iz prizemlja ka meni. Probam da uhvatim trenutak kad ne puse, da malo izluftiram, ali taj trenutak gotovo da ne postoji.
Na trenutke palim klimu, ali pod njom ne mogu da spavam. Vapim za svezim vazduhom, miris, tj. smrad cigareta i neizluftiranih prostorija mi jako smeta, postajem anksiozna. Kako resiti ovaj problem, ja njima ne mogu da zabranim da u sopstvenom stanu puse...
Ocajno mi smeta, uzas, imate neki predlog..?
Au... pa kakva je to zgrada i šta oni to puše.. kod nas se u hodniku nekad oseti dim, jer smo svi na tom spratu pušači... ali da se oseća kroz otvoren prozor... nemam pojma stvarno...
Da ih tužiš, ne možeš im ništa, imaju prava da puše, a ne puše u tvom stanu.... a da smeta, smeta...
I mi smo imali neku komšinicu koja kad otvori vrata od terase mi svoja zatvaramo, ali to nije bio smrad od cigara već od leševa vrv.
 
Tebi se vise isplati da se resis komsija :D

A sad ozbiljno...jel mozes da popricas s njima kulturno, da im kazes da ti smeta za spavanje i lepo ih zamolis ako mogu bar uvece da puse negde drugde...na terasi s druge strane ili tako nesto.

Sumnjam.. jer čim se cigare toliko osećaju ne vode računa ni o sebi ni o okolini u smislu higijene... a takvi ljudi nisu spremni za saradnju ili su to samo moje predrasude...
 
U iebote koji problem,pushe ti komshije :roll:

Odes kod psihijatra i vremenom ce se resiti problem,samo budi uporan....

- - - - - - - - - -

I jesi li ti uopste sigurna da su to cigare?
Pazi jeste problem ako si nepušač i ako je smrad od cigara ustajao... bukvalno ne možeš da otvoriš prozor.
Msm ok je ako neko puši, provetrava redovno, baca pepeo i pikavce, čisti... ako se to ne radi cigare dođu kao šlag na tortu koji najviše smrdi... meni kao pušaču je odvratno, kamoli nekome ko nije...
 
Ako ste pušači koji su se našli uvređeni što se neko (čiji disajni kanali nisu zagađeni katranom, receptori čula mirisa nisu zamrli, a mozak i rasuđivanje nisu poremećeni zavisnošću) žali na smrad vaše bolesne navike, bolje preskočite temu nego što je ubeđujete da je ona poremećena. Koji bezobrazluk samoživih sebičnih zavisnika !

Ko što reče kolega iznad, ustajao smrad u prostoru gde se puše, dudlaju, sisaju, ližu i srču nikotinski smotuljci, ume još kako da bude intenzivan i nepopravljiv.
Ta fekalija se uvuče u nameštaj, odeću, instalacione kanale...

Uhh, da mi je mesec dana Staljinovske vlasti...:evil:

Moj savet i nije neki, već više lepa želja:
Želim ti da tih smrdljivaca (svuda na planeti) nestane.
Želim ti da ti se ukaže prilika da se preseliš na neko nezagađeno mesto, prijatno za život.
Jer ako ti sa njima uđeš u dijalog, ispašće da ti njih nešto moliš, i da oni tebi čine uslugu a ti njima postaneš nešto dužna.
 
Ako ste pušači koji su se našli uvređeni što se neko (čiji disajni kanali nisu zagađeni katranom, receptori čula mirisa nisu zamrli, a mozak i rasuđivanje nisu poremećeni zavisnošću) žali na smrad vaše bolesne navike, bolje preskočite temu nego što je ubeđujete da je ona poremećena. Koji bezobrazluk samoživih sebičnih zavisnika !

Ko što reče kolega iznad, ustajao smrad u prostoru gde se puše, dudlaju, sisaju, ližu i srču nikotinski smotuljci, ume još kako da bude intenzivan i nepopravljiv.
Ta fekalija se uvuče u nameštaj, odeću, instalacione kanale...

Uhh, da mi je mesec dana Staljinovske vlasti...:evil:

Moj savet i nije neki, već više lepa želja:
Želim ti da tih smrdljivaca (svuda na planeti) nestane.
Želim ti da ti se ukaže prilika da se preseliš na neko nezagađeno mesto, prijatno za život.
Jer ako ti sa njima uđeš u dijalog, ispašće da ti njih nešto moliš, i da oni tebi čine uslugu a ti njima postaneš nešto dužna.

I sad je tvoj odgovor normalan?
Došao si, napao imaginarne ljude... eto čisto da i ti kažeš nešto...
E svašta na ovom svetu ima...
Neki su došli, sprdali se, neki došli da kažu da nemaju rešenje, neki dali neko privremeno rešenje, a ti si došao da se svađaš i da napadaš nekoga ko i ne postoji na ovoj temi.
Ljudi puše u svom stanu, ne može im ništa i to je činjenično stanje stvari.
 
Pazi jeste problem ako si nepušač i ako je smrad od cigara ustajao... bukvalno ne možeš da otvoriš prozor.
Msm ok je ako neko puši, provetrava redovno, baca pepeo i pikavce, čisti... ako se to ne radi cigare dođu kao šlag na tortu koji najviše smrdi... meni kao pušaču je odvratno, kamoli nekome ko nije...

Ja koji palim cigare dim ne mogu da osetim,samo da ga vidim :mrgreen:
 

Back
Top