Jedni me mrze, dok drugi...

InfinityTutz

Početnik
Poruka
11
Sve što sledi se dešavalo u osnovnoj, sad sam završio. Ali jedan je u istom smeru, dvojica u istoj školi i njih 30% u školi preko puta.
No, da pređem na stvar. Ja stavrno ne znam koji je razlog, ali su me svi mrzeli, nazivali raznim imenima. Mislili su i ubeđeni u to da sam ja debil. (omfg)
Upoređeivali su se me sa jednim detetom koje je na mufte upalo u regularnu školu.Beželo je iž škole da bi gledalo španske serije. Bežala sa časova i išla da prića sa prvacima, na nijedan izlet nije otišla. Da se ja vratim na moj problem...
Imam govornu manu, ocene mi nisu neke, od trećeg razreda su svi ubeđeni da imam moždanih problema. Roditelji su upućeni u sve to, vodili su me da radim i IQ testove i razne stvari, i onaj čovek je rekao da čak imam i blago nad prosečni IQ. I sami nastavnici su pričali da sam jako pametan. Znam i dosta o računarima, uvek sam imao 5 iz biologije, ali mi je uvek zaključivala 4. I ti moji "drugovi" kad je god razmena učenika, smišljali su razne priče da me naprave debilom. Možda je to ljubomora, što ja znam o računarima, a oni ne. Stvarno ne znam. Ali moje pitanje je šta da radim ako ova šačica starih ovim novim me pretsave debilom pa da me i ovi novi mrze. Recite mi šta da radim ako mi nametnu da me novi mrze i kako da se izvučem od toga? Hvala.
 
Deca su surova,ne znam sta da ti kazem.
Evo imao je jedan lik u srednjoj skoli sto me mrzeo iz dna duse, sada posle srednje skole se najnormalnije pozdravimo kad se sretnemo i ispricamo se kao ljudi. Kao da smo najbolji prijatelji bili.
Ne znaci da te mrze,vec su jednostavno deca,ne razmisljaju o posledicama i kako je tebi. Ne moras da se mnogo cimas i nerviras oko toga ili ako ti bas,bas smeta onda nemoj da ih trpis.
Mozda da odes kod psihologa da popricas sa njim i on ce mozda naci neki nacin da ti pomogne ili da ti da neki savet,imas i razrednog pa razgovaraj sa njim/njom o tom problemu.
Ako to nista ne urodi plodom onda se brani fizickom silom. Ako te sistem ne stiti,onda se moras sam braniti.
Nikako nemoj da trpis i da cekas da mozda prodje jer to nikad nece proci,samo moze da postane gore. To je kao pozar,kad je malo plamicak ako se ne ugasi onda se razbukti i sve manje opcija imas.
 
Sve što sledi se dešavalo u osnovnoj, sad sam završio. Ali jedan je u istom smeru, dvojica u istoj školi i njih 30% u školi preko puta.
No, da pređem na stvar. Ja stavrno ne znam koji je razlog, ali su me svi mrzeli, nazivali raznim imenima. Mislili su i ubeđeni u to da sam ja debil. (omfg)
Upoređeivali su se me sa jednim detetom koje je na mufte upalo u regularnu školu.Beželo je iž škole da bi gledalo španske serije. Bežala sa časova i išla da prića sa prvacima, na nijedan izlet nije otišla. Da se ja vratim na moj problem...
Imam govornu manu, ocene mi nisu neke, od trećeg razreda su svi ubeđeni da imam moždanih problema. Roditelji su upućeni u sve to, vodili su me da radim i IQ testove i razne stvari, i onaj čovek je rekao da čak imam i blago nad prosečni IQ. I sami nastavnici su pričali da sam jako pametan. Znam i dosta o računarima, uvek sam imao 5 iz biologije, ali mi je uvek zaključivala 4. I ti moji "drugovi" kad je god razmena učenika, smišljali su razne priče da me naprave debilom. Možda je to ljubomora, što ja znam o računarima, a oni ne. Stvarno ne znam. Ali moje pitanje je šta da radim ako ova šačica starih ovim novim me pretsave debilom pa da me i ovi novi mrze. Recite mi šta da radim ako mi nametnu da me novi mrze i kako da se izvučem od toga? Hvala.

Немој се обазирати на прошлост, нити се превише оптерећивати мислећи о будућности, само буди опуштен и пусти да ствари иду својим природним током.
 
Kad ja čujem kakva je nekima bila osnovna škola, ja se zgrozim. Ebote, to je meni bio najbolji period života, imao sam takvo društvo, stalno smo blejali, sa svima bio ok, bilo muvanja sa ženama jedno 15x više neg' sad, bezbrižnost, glava čista.
Čak sam pre neku noć sanjao kako me zovu ortaci iz osnovne da blejimo :lol: Naravno, to je sad sve prošlo, i ne viđam te ljude više, šteta. Ali, vreme svoje učini.

Poenta priče
who gives a muthafuck
 
Sve što sledi se dešavalo u osnovnoj, sad sam završio. Ali jedan je u istom smeru, dvojica u istoj školi i njih 30% u školi preko puta.
No, da pređem na stvar. Ja stavrno ne znam koji je razlog, ali su me svi mrzeli, nazivali raznim imenima. Mislili su i ubeđeni u to da sam ja debil. (omfg)
Upoređeivali su se me sa jednim detetom koje je na mufte upalo u regularnu školu.Beželo je iž škole da bi gledalo španske serije. Bežala sa časova i išla da prića sa prvacima, na nijedan izlet nije otišla. Da se ja vratim na moj problem...
Imam govornu manu, ocene mi nisu neke, od trećeg razreda su svi ubeđeni da imam moždanih problema. Roditelji su upućeni u sve to, vodili su me da radim i IQ testove i razne stvari, i onaj čovek je rekao da čak imam i blago nad prosečni IQ. I sami nastavnici su pričali da sam jako pametan. Znam i dosta o računarima, uvek sam imao 5 iz biologije, ali mi je uvek zaključivala 4. I ti moji "drugovi" kad je god razmena učenika, smišljali su razne priče da me naprave debilom. Možda je to ljubomora, što ja znam o računarima, a oni ne. Stvarno ne znam. Ali moje pitanje je šta da radim ako ova šačica starih ovim novim me pretsave debilom pa da me i ovi novi mrze. Recite mi šta da radim ako mi nametnu da me novi mrze i kako da se izvučem od toga? Hvala.

Očigledno da nisi naročito snažna ličnost, a ovo ti je odličan povod da ojačaš. Zato je i najbolja opcija je da ih pustiš da te mrze, i da se suočiš sa tim. S tim što u tom slučaju imaš dva moguća ishoda:

1. Očeličićeš i bićeš spremniji za život koji ti predstoji;

2. Bićeš polomljen psihički.

A ako nisi spreman da kreneš tim putem, gledaj da pronadješ negde drugo društvo, krug sa kojim ćeš van škole fino funkcionisati. Ako je to ikako moguće. A razlog zbog kog te mrze je taj što većina dece po pravilu ima ugradjen čoporativni instinkt (kao i ljudi) i želju za socijalizacijom po svaku cenu. Jednostavno su te izabrali kao žrtvenog jarca, kao nekoga na kome će oni sami graditi svoje socijalne kontakte i samopouzdanje. Pa se sad svako takmiči u mržnji, jer dobija poene kod svog sabrata po tom pitanju čim udari na tebe. To ti je ona priča kad se komšinice skupe pa pljuju novopridošlu komšinicu u zgradi, kako bi time sebi indirektno poručile: "ja sam moralno ispravnija i čistija osoba, samim tim i vrednija".

Mržnja prema izabranoj osobi zbližava ljude zato što se time sopstvene mane bacaju u drugi plan. Šta god loše da si u životu uradio - imaš nekog drugog u blizini kog se svi najviše gnušaju, i koji te tako indirektno opravdava. Ti ljudi koji te mrze takvim ponašanjem sebi dokazuju da su superiorniji i bolji od od nekog drugog, i sebe na taj način izjednačavaju sa onima koji isto misle, ostvarujući usput jednu posebnu vrstu identiteta. Drugim rečima, ti si sredstvo za ulepšavanje i poboljšavanje njih samih.

Moraš da računaš na vreme kao saveznika, i da budeš svestan da sve prolazi. Nauči nešto iz svog iskustva, nije sve crno-belo.
 
Poslednja izmena:
Sve što sledi se dešavalo u osnovnoj, sad sam završio. Ali jedan je u istom smeru, dvojica u istoj školi i njih 30% u školi preko puta.
No, da pređem na stvar. Ja stavrno ne znam koji je razlog, ali su me svi mrzeli, nazivali raznim imenima. Mislili su i ubeđeni u to da sam ja debil. (omfg)
Upoređeivali su se me sa jednim detetom koje je na mufte upalo u regularnu školu.Beželo je iž škole da bi gledalo španske serije. Bežala sa časova i išla da prića sa prvacima, na nijedan izlet nije otišla. Da se ja vratim na moj problem...
Imam govornu manu, ocene mi nisu neke, od trećeg razreda su svi ubeđeni da imam moždanih problema. Roditelji su upućeni u sve to, vodili su me da radim i IQ testove i razne stvari, i onaj čovek je rekao da čak imam i blago nad prosečni IQ. I sami nastavnici su pričali da sam jako pametan. Znam i dosta o računarima, uvek sam imao 5 iz biologije, ali mi je uvek zaključivala 4. I ti moji "drugovi" kad je god razmena učenika, smišljali su razne priče da me naprave debilom. Možda je to ljubomora, što ja znam o računarima, a oni ne. Stvarno ne znam. Ali moje pitanje je šta da radim ako ova šačica starih ovim novim me pretsave debilom pa da me i ovi novi mrze. Recite mi šta da radim ako mi nametnu da me novi mrze i kako da se izvučem od toga? Hvala.


Veruj mi da je to jos i najmanji problem sa kakvim ces se tek suocavati u zivotu.Ti moras da se postavis i predstavis drugacije nego sto te tvoji vrsnjaci predstavljaju da bi drugi shvatili da ti nisi ono sto pricaju. Postoji verovatnoca da ce te mnogi vec tako gledati na konto tih prica, ali to ne treba da te obeshrabri i da izgubis samopouzdanje jer je to najbitnije. Mnogi ce se pak oglusiti na te price i uvideti vremenom da si ti ok decko. Drugo do mnogih nece ni stici bolestan stav tvojih vrsnjaka o tebi tako da imas nov pocetak i sasnu da opovrgnes te pricice.. Ti gledaj sebe u zivotu a uvek ce biti sa strane koji ce nesto pricati iz pakosti ili samo njima poznatim razlozima. Ako te to uvek bude doticalo neces bas dobro proci u zivotu...jer ti zivis za sebe i zbog sebe. Nemoj da te cude takve stvari danas su deca uopste mladi otudjeni jedni od drugih i to je opste poznata stvar na koju mora da se priviknes. Pozdrav
 
Sve što sledi se dešavalo u osnovnoj, sad sam završio. Ali jedan je u istom smeru, dvojica u istoj školi i njih 30% u školi preko puta.
No, da pređem na stvar. Ja stavrno ne znam koji je razlog, ali su me svi mrzeli, nazivali raznim imenima. Mislili su i ubeđeni u to da sam ja debil. (omfg)
Upoređeivali su se me sa jednim detetom koje je na mufte upalo u regularnu školu.Beželo je iž škole da bi gledalo španske serije. Bežala sa časova i išla da prića sa prvacima, na nijedan izlet nije otišla. Da se ja vratim na moj problem...
Imam govornu manu, ocene mi nisu neke, od trećeg razreda su svi ubeđeni da imam moždanih problema. Roditelji su upućeni u sve to, vodili su me da radim i IQ testove i razne stvari, i onaj čovek je rekao da čak imam i blago nad prosečni IQ. I sami nastavnici su pričali da sam jako pametan. Znam i dosta o računarima, uvek sam imao 5 iz biologije, ali mi je uvek zaključivala 4. I ti moji "drugovi" kad je god razmena učenika, smišljali su razne priče da me naprave debilom. Možda je to ljubomora, što ja znam o računarima, a oni ne. Stvarno ne znam. Ali moje pitanje je šta da radim ako ova šačica starih ovim novim me pretsave debilom pa da me i ovi novi mrze. Recite mi šta da radim ako mi nametnu da me novi mrze i kako da se izvučem od toga? Hvala.

Neće, u srednjoj školi to ide drugačije... svi su prezauzeti svojom socijalizacijom da bi upropaštavali tuđu... tad se svi trude da budu "zreli" pa ni ne forsiraju više klinačke fore...
A ovo boldovano je razlog zbog kog bih te ja hejtovala...
I ne, nije ljubomora... ljudi su ljubomorni na one koje cene... a ljude koje cene ne ismevaju.
 
Očigledno da nisi naročito snažna ličnost, a ovo ti je odličan povod da ojačaš. Zato je i najbolja opcija je da ih pustiš da te mrze, i da se suočiš sa tim. S tim što u tom slučaju imaš dva moguća ishoda:

1. Očeličićeš i bićeš spremniji za život koji ti predstoji;

2. Bićeš polomljen psihički.

A ako nisi spreman da kreneš tim putem, gledaj da pronadješ negde drugo društvo, krug sa kojim ćeš van škole fino funkcionisati. Ako je to ikako moguće. A razlog zbog kog te mrze je taj što većina dece po pravilu ima ugradjen čoporativni instinkt (kao i ljudi) i želju za socijalizacijom po svaku cenu. Jednostavno su te izabrali kao žrtvenog jarca, kao nekoga na kome će oni sami graditi svoje socijalne kontakte i samopouzdanje. Pa se sad svako takmiči u mržnji, jer dobija poene kod svog sabrata po tom pitanju čim udari na tebe. To ti je ona priča kad se komšinice skupe pa pljuju novopridošlu komšinicu u zgradi, kako bi time sebi indirektno poručile: "ja sam moralno ispravnija i čistija osoba, samim tim i vrednija".

Mržnja prema izabranoj osobi zbližava ljude zato što se time sopstvene mane bacaju u drugi plan. Šta god loše da si u životu uradio - imaš nekog drugog u blizini kog se svi najviše gnušaju, i koji te tako indirektno opravdava. Ti ljudi koji te mrze takvim ponašanjem sebi dokazuju da su superiorniji i bolji od od nekog drugog, i sebe na taj način izjednačavaju sa onima koji isto misle, ostvarujući usput jednu posebnu vrstu identiteta. Drugim rečima, ti si sredstvo za ulepšavanje i poboljšavanje njih samih.

Moraš da računaš na vreme kao saveznika, i da budeš svestan da sve prolazi. Nauči nešto iz svog iskustva, nije sve crno-belo.

Poslusaj mog klona :lol:
 
joj verovatnoco pa ti mora da si odavno ispala iz srednje
koje je to leglo gamadi
poznajem ogroman broj mladih koji su posle srednje izasli s toliko nabijenih kompleksa, socijalnom fobijom i slicnim sranjima kao posledica sturih, surovih srednjoskolaca koji uopste ne shvataju tezinu posledice svojih uvreda...sta su u mojoj srednjoj radili pa mislim da su jevreji prosli kao kraljevi u odnosu na to.
ovom decku ne znam sta bih rekla sem da se skapira sa dvoje troje ljudi fino
da se zauzme za sebe, i da se ne plasi ljudi
 
joj verovatnoco pa ti mora da si odavno ispala iz srednje
koje je to leglo gamadi
poznajem ogroman broj mladih koji su posle srednje izasli s toliko nabijenih kompleksa, socijalnom fobijom i slicnim sranjima kao posledica sturih, surovih srednjoskolaca koji uopste ne shvataju tezinu posledice svojih uvreda...sta su u mojoj srednjoj radili pa mislim da su jevreji prosli kao kraljevi u odnosu na to.
ovom decku ne znam sta bih rekla sem da se skapira sa dvoje troje ljudi fino
da se zauzme za sebe, i da se ne plasi ljudi
Brate pre četiri godine... nije to tako davno, bar ne iz moje perspektive... ali u mojoj srednjoj niko nije nešto ekstremno ismejavan i svi su imali neko društvo... kakvo- takvo...
 
Neplašim se ja ljui, neg' dece, imam mnogo ružna iskustva sa njima.
A ovo što mi kažete da ih bijem, da me ostave na miru, to ne pali.
Sve jedno, biloja, bilo neki drugi, čim napadneš jednog dolazi njih još 5-6 da bije tog što je napao i brani ovog.
Meni to "Jevriji su prošli kao kraljevi" važi za osnovnu kakvi su bili.

Ja im nevaljam, ovim iz bivše osnovne, sano im valjam kad imaju probleme sa računarom.
Inače baš me briga, čuo sam savete, iskustva. Slobodno, tema katanac.
 
Mi smo urnisali jednog lika samo tako :lol: A što je najgore, mi smo se jedini i družili sa njim :D Mada je to drukčije bilo, svi smo sprdali jedni druge maksimalno, prozivanje kao neko nadmetanje, ko će inovativniju psovku smisliti :)
To beše u mom prvom odeljenju, a drugo je već kretensko bilo, ali nađe se i tu pokoja kul faca, pokoji retard, klasika.
 
Eh ta surova skola, kad se setim gde sam ja isao u srednju leb ti krvavi :O

To je ET skola, a struka trogodisnja bila, inace je bila pola veka vodeca skola po tucama u Srbiji, sa 10tak izbodenih, i 4-5 mrtvih, mozda i vise samo od tuca...

Danas predstavlja jednu od najbezbednijih skola u Srbiji, a tad je bila haos.
Ne bih da imenujem skolu zbog reputacije iste.

Imao sam problem u prvoj godini, i pola druge - bio sam mrsav, visok tip, koji je znao dosta vise od ostalih, ali takav sam da sam slabo ucio, osim stvari koje su me zanimale (elektronika, et, fizika, hemija i matematika, kasnije programiranje - uglavnom logika, mrzeo sam bubanje).

Dosta njih je bacilo pik na mene i verbalno su me maltretirali, dok ja nisam skapirao da tu nesto mora da se menja, a sve se desilo kad sam se zacopao u jednu ribicu, krenuo sam u teretanu, 5 puta nedeljno, dobio na samopouzdanju, izgradio stav i od tad me niko pipnuo nije,

Imao sam par obracuna sa jednim nakurcenim likom, polomio sam ga od batina, i dan danas ne pricamo - posle te tuce kad se sve zavrsilo, pa i skola on je mene na fejsbuku poceo da proziva, i to ono najcrnjim mogucim komentarima, kad se setim i sad se najezim - u tom momentu da je bio tu, bez razmisljanja bih ga ubio, ali bez razmisljanja, sutradan odmah posle tog incidenta na fb, vidim ga u gradskom - sto je najcrnje tu mi bila sestra, a i ta riba u koju sam bio zacopan(dobra je drugarica sa tim sabanom) i ja tu iskuliram, sestra izadje iz busa, ostane poluprazan bus na zeleznickoj, on krene da izlazi i tu ga sacekam i uputim mu par pesnica,
bilo bi vise da nas nisu razdvojili gradzani Serbije, ono sto je lose izaslo iz ovoga je to da sam tu ribicu zauvek izgubio, ali ko je je*e, ku*va je bila i onako :lol

I dan danas planiram da ga ugazim jos malo, ***** mi se po njegovoj faci, ne mogu da ga gledam, usadio je u mene neki cudan osecaj prezira, ne znam koliko bih mogao da se obuzdam u tuci sa njim, plasim se da ne bih znao statii...

Ali uglavnom, ja zavrsavam fakultet, radim od kuce kao programer dok ne zavrsim, a on sljaka na gradilistu - toliko o tome. ;)

Sve dodje na svoje.
 
Poslednja izmena:
Eh ta surova skola, kad se setim gde sam ja isao u srednju leb ti krvavi :O

To je ET skola, a struka trogodisnja bila, inace je bila pola veka vodeca skola po tucama u Srbiji, sa 10tak izbodenih, i 4-5 mrtvih, mozda i vise samo od tuca...

Danas predstavlja jednu od najbezbednijih skola u Srbiji, a tad je bila haos.
Ne bih da imenujem skolu zbog reputacije iste.

Imao sam problem u prvoj godini, i pola druge - bio sam mrsav, visok tip, koji je znao dosta vise od ostalih, ali takav sam da sam slabo ucio, osim stvari koje su me zanimale (elektronika, et, fizika, hemija i matematika, kasnije programiranje - uglavnom logika, mrzeo sam bubanje).

Dosta njih je bacilo pik na mene i verbalno su me maltretirali, dok ja nisam skapirao da tu nesto mora da se menja, a sve se desilo kad sam se zacopao u jednu ribicu, krenuo sam u teretanu, 5 puta nedeljno, dobio na samopouzdanju, izgradio stav i od tad me niko pipnuo nije,

Imao sam par obracuna sa jednim nakurcenim likom, polomio sam ga od batina, i dan danas ne pricamo - posle te tuce kad se sve zavrsilo, pa i skola on je mene na fejsbuku poceo da proziva, i to ono najcrnjim mogucim komentarima, kad se setim i sad se najezim - u tom momentu da je bio tu, bez razmisljanja bih ga ubio, ali bez razmisljanja, sutradan odmah posle tog incidenta na fb, vidim ga u gradskom - sto je najcrnje tu mi bila sestra, a i ta riba u koju sam bio zacopan(dobra je drugarica sa tim sabanom) i ja tu iskuliram, sestra izadje iz busa, ostane poluprazan bus na zeleznickoj, on krene da izlazi i tu ga sacekam i uputim mu par pesnica,
bilo bi vise da nas nisu razdvojili gradzani Serbije, ono sto je lose izaslo iz ovoga je to da sam tu ribicu zauvek izgubio, ali ko je je*e, ku*va je bila i onako :lol

I dan danas planiram da ga ugazim jos malo, ***** mi se po njegovoj faci, ne mogu da ga gledam, usadio je u mene neki cudan osecaj prezira, ne znam koliko bih mogao da se obuzdam u tuci sa njim, plasim se da ne bih znao statii...

Ali uglavnom, ja zavrsavam fakultet, radim od kuce kao programer dok ne zavrsim, a on sljaka na gradilistu - toliko o tome. ;)

Sve dodje na svoje.

A i ti si zreo za lecenje :rotf:
 
Средња школа... време је за свеж старт! ;)

Од септембра месеца улећи у спику са свима, узимај бројеве ортакињама... пошто се разумеш у компове, направи базу података!
И сви ће те готивити зато ћеш држати монопол на телефоне рибица! Бићеш користан извор. Кад год те неко позове на блеју, не одбијај!
Кад неко изађе на одмору да пљуга, сиђи са њима (без обзира да ли пушиш или не, солидариши се). О себи не причај ништа!

Ако немаш кеша не показуј. Ако имаш кеша, не показуј.
 
Средња школа... време је за свеж старт! ;)

Од септембра месеца улећи у спику са свима, узимај бројеве ортакињама... пошто се разумеш у компове, направи базу података!
И сви ће те готивити зато ћеш држати монопол на телефоне рибица! Бићеш користан извор. Кад год те неко позове на блеју, не одбијај!
Кад неко изађе на одмору да пљуга, сиђи са њима (без обзира да ли пушиш или не, солидариши се). О себи не причај ништа!

Ако немаш кеша не показуј. Ако имаш кеша, не показуј.

Napravi bazu podataka lol :lol:
 
I dan danas planiram da ga ugazim jos malo, ***** mi se po njegovoj faci, ne mogu da ga gledam, usadio je u mene neki cudan osecaj prezira, ne znam koliko bih mogao da se obuzdam u tuci sa njim, plasim se da ne bih znao statii...

Ima takvih ljudi, prema kojima mogu da se osećaju stvari koje ne bi pomislio ni u ludilu. Kontam da je to neko kanalisanje, ali svejedno, može biti strašno intenzivno.
 

Back
Top