co-parenting
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 86

Tema: co-parenting

Početnik Mali Zeleni Zmaj (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano co-parenting

Pozdrav. Od skoro me zainteresovala prica oko co-parenting-a. Zanima me kakvo je vase misljenje u vezi toga?
    Samo bez zlonamernih komentara...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

Podrazumevano Re: co-parenting

daj opis stae to
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je ukratko kad muskarac i zena imaju dete a nisu u vezi nego su prijatelji i zajedno odgajaju to dete.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

a dete je njihovo ili usvojeno?ma to nam sledi u svakom slucaju iovako kad zezas nekog aj se poljubite ono 3x u obraz i pocrvene
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa njihovo zajednicko dete.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

pa to rade ****** i lezbejke.

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Rade i ovi sto su strejt.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Citat Original postavio Mali Zeleni Zmaj Pogledaj poruku
    Rade i ovi sto su strejt.
    To moze da funkcionise dok muskarac ne ozeni drugu , a onda svi predhodni dogovori padaju u vodu !

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Pozdrav. Od skoro me zainteresovala prica oko co-parenting-a. Zanima me kakvo je vase misljenje u vezi toga?
    Suvise nekonvencionalno, ali podrzavam, pitanje je da li i zive odvojeno ili...? Ono sto je po meni bitno je da su te dve osobe razlicitog pola.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    To moze da funkcionise dok muskarac ne ozeni drugu , a onda svi predhodni dogovori padaju u vodu !
    Kad se rasturi brak isto moze da ozeni drugu, tako da u principu nema garancije.
    Poslednji put ažurirao/la firedragon9 : 16.07.2013. u 19:38
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@firedragon9 Zive razdvojeno i svako zivi svoj zivot bez emotivnih komplikacija. Suprotni polovi, inace ne bi mogli da imaju dete, valjda

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Nemora da znaci.

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

@firedragon9 Zive razdvojeno i svako zivi svoj zivot bez emotivnih komplikacija. Suprotni polovi, inace ne bi mogli da imaju dete, valjda
    Pa moze donacija, surogat, usvajanje i svasta, zato mi je i bilo vazno jer smatram da je za zdravo dete potrebno da odrasta u heteroseksualnoj sredini.
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio firedragon9 Pogledaj poruku
    Pa moze donacija, surogat, usvajanje i svasta, zato mi je i bilo vazno jer smatram da je za zdravo dete potrebno da odrasta u heteroseksualnoj sredini.
    Upravo tako.

Aktivan član pady (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Ako si golja ne racunaj na takvu kombinaciju. Nijedna nije luda da rodi vanbracno sa tipom koji ne moze finansijski zbrinuti nju i dete.
    Naravno, nista te ne sprecava da mastas i pusis travke pobrljavke.

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovde nije rec o meni ni o tome da li sam ,,golja`` ili ne i nije rec o tome da li neko pusi ,,travke pobrljavke``...
    Ne radi se ni o masti. Mene je samo zanimalo misljenje drugih za co-parenting. Zanimalo me misljenje normalnih ljudi koji se kad citaju moj post prvo ne zagledaju u moju sliku profila nego u post koji sam napisao....

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

To je ukratko kad muskarac i zena imaju dete a nisu u vezi nego su prijatelji i zajedno odgajaju to dete.
    Pa dobro.... ako misle da mogu dako kul....

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@Verovatnoća
    Najzad jedan lepi pozitivan komentar )

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1708

samozivo moram reci
    jer se tu misli na sebe ne na dete
    mislis da ce dete da uziva gledajuci tatau kako zivi sa nekom drugom tetom, ili mamu
    mislis da ce da uziva da svaki cas ide od jednog do drugog ovaj dan ovamo onaj onamo

nece

pitaj neko dete razvedenih roditelja sta ono misli....isto ce biti i sa tim detetom iz tvog predloga
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    samozivo moram reci
    jer se tu misli na sebe ne na dete
    mislis da ce dete da uziva gledajuci tatau kako zivi sa nekom drugom tetom, ili mamu
    mislis da ce da uziva da svaki cas ide od jednog do drugog ovaj dan ovamo onaj onamo

nece

pitaj neko dete razvedenih roditelja sta ono misli....isto ce biti i sa tim detetom iz tvog predloga
    Msm da nije isto. Deca razvedenih roditelja su uglavnom svesna da su se njihovi roditelji nekad voleli, a i bili su svedoci razvoda, svađa i uzroka istog. Ovde je dete od malih nogu naviknuto na situaciju. E sad, kakve to posledice samo po sebi ostavlja na dete ne znam. Ne znam ni da li je dvoje ljudi u stanju da bude korektno u takvom odnosu i da dete uči normalnim odnosima od početka. Zreli i pametni ljudi jesu u stanju. Naravno, neće biti primer tradicionalne porodice i ne znamo kakve to posledice ostavlja, ali i šamar na nekoga ostavi posledice... sve zavisi od toga kakvi su oni.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1708

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    Msm da nije isto. Deca razvedenih roditelja su uglavnom svesna da su se njihovi roditelji nekad voleli, a i bili su svedoci razvoda, svađa i uzroka istog. Ovde je dete od malih nogu naviknuto na situaciju. E sad, kakve to posledice samo po sebi ostavlja na dete ne znam. Ne znam ni da li je dvoje ljudi u stanju da bude korektno u takvom odnosu i da dete uči normalnim odnosima od početka. Zreli i pametni ljudi jesu u stanju. Naravno, neće biti primer tradicionalne porodice i ne znamo kakve to posledice ostavlja, ali i šamar na nekoga ostavi posledice... sve zavisi od toga kakvi su oni.
    zaboravljas okolinu
    dete ce gledati vrsnjake kojima mama i tata spavaju u istom krevetu

nije isto kao kod razvedenih ali je vrlo slicno
    ni jedno dete nece uzivati da gleda rastavljene roditelje
    postoje i deca razvedenih od stadijuma bebe, znaci oduvek gleda rastavljene roditelje, to mu vec dodje skoro pa isto ko ovi iz teme

e sad jeste da dosta toga ima i u tome kako se roditelji slazu
    naravno da ce vece posledice da ostavi da dete gleda razvedene kako se svadjaju nego ove koji su od pocetka dogovorili ovako, po principu bice manje svadja....mada i to je diskutabilno, nije isto igrati se roditelja i biti stvarno to, ne znas kako ces reagovati kad mu ti kazes danas nema sladoled a tata mu kupi i kaze ma nema veze....mislim banalizujem da bi plasticno docarala poentu...
    to sto ste dobrovoljno razdvojeni nije velika prednost u odnosu na razvedene....

a i u jednom i u drugom slucaju dete trpi

malo me nervira ta samozivost imati dete da bi ga imao
    to ko one fore samohrana mama sa detetom iz epruvete jer je eto htela dete nije nasla muza, satro emancipacija, ako je emancipacija imati igracku pokakim im se na to

ne kazem da je automatski uzasno imati razdvojene roditelje, da se ne javi sad neko da mi izokrene post kako sam ja htela da kazem da je posast imati razdvojene roditelje, naravno da nije smak sveta, i naravno da to ne znaci da ce dete biti devijantno, posto ima i takvih bisera sa takvim razmisljanjem, ali da mu nece biti drago nece, da ce hteti da mu roditelji budu zajedno hoce, da ce gledati kako je to u njegovoj okolini (drustvo i njihova porodica) oce. da ce okruzenje dovesti da se ono ponekad ne oseca prijatno oce itekako malogradjanstina vlada....biser nad biserima je pitanje "gde ti je lepse kod mame ili tate" a to vecina pita, maloumnici pitati tako nesto dete ....a pitace ga
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    zaboravljas okolinu
    dete ce gledati vrsnjake kojima mama i tata spavaju u istom krevetu

nije isto kao kod razvedenih ali je vrlo slicno
    ni jedno dete nece uzivati da gleda rastavljene roditelje
    postoje i deca razvedenih od stadijuma bebe, znaci oduvek gleda rastavljene roditelje, to mu vec dodje skoro pa isto ko ovi iz teme

e sad jeste da dosta toga ima i u tome kako se roditelji slazu
    naravno da ce vece posledice da ostavi da dete gleda razvedene kako se svadjaju nego ove koji su od pocetka dogovorili ovako, po principu bice manje svadja....mada i to je diskutabilno, nije isto igrati se roditelja i biti stvarno to, ne znas kako ces reagovati kad mu ti kazes danas nema sladoled a tata mu kupi i kaze ma nema veze....mislim banalizujem da bi plasticno docarala poentu...
    to sto ste dobrovoljno razdvojeni nije velika prednost u odnosu na razvedene....

a i u jednom i u drugom slucaju dete trpi

malo me nervira ta samozivost imati dete da bi ga imao
    to ko one fore samohrana mama sa detetom iz epruvete jer je eto htela dete nije nasla muza, satro emancipacija, ako je emancipacija imati igracku pokakim im se na to

ne kazem da je automatski uzasno imati razdvojene roditelje, da se ne javi sad neko da mi izokrene post kako sam ja htela da kazem da je posast imati razdvojene roditelje, naravno da nije smak sveta, i naravno da to ne znaci da ce dete biti devijantno, posto ima i takvih bisera sa takvim razmisljanjem, ali da mu nece biti drago nece, da ce hteti da mu roditelji budu zajedno hoce, da ce gledati kako je to u njegovoj okolini (drustvo i njihova porodica) oce. da ce okruzenje dovesti da se ono ponekad ne oseca prijatno oce itekako malogradjanstina vlada....biser nad biserima je pitanje "gde ti je lepse kod mame ili tate" a to vecina pita, maloumnici pitati tako nesto dete ....a pitace ga
    Msm da sama situacija nije problem i da samo ljudi od nje mogu da naprave problem. Zapravo postoji i ona mogućnost da budu savršeni roditelji, da se slažu, provode praznike zajedno, rođendane, čak i godišnje odmore... da žive blizu.
    E sad... mogu biti i debili.
    U svakom slučaju meni ovo ne bi bilo nešto preterano čudno kao što mi nije čudno da žena zatrudni sa nekim random likom i odluči da rodi.
    Okolina je tu nebitna ako se dete pravilno vaspita.
    Nego je ovo nešto jako neuobičajeno.

- - - - - - - - - -

I svi stvaraju decu da bi imali dete, nastavili svoje gene, stvorili novi život, vodili računa o njemu, voleli ga, mazili, pazili...
    Niko ga ne stvara da mu bude radna snaga ili neko ko treba da ide ujutru po hleb čim nauči da hoda...
    Tako da ne vidim problem ni u motivu.

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam dete jedne klasicne porodice, mama i tata zive zajedno svi srecni i nasmejani, naravno za okolinu, najlepse obuceni uvek brat i ja, moja majka uvek nasmejana, otac uspesan u poslu, medjutim sto kazu kad se svetla pogase... Otac ozenio majku samo zato sto je lepa i da bi imao nekog da ga drzi pod ruku kad ide na poslovne sastanke, stalno joj prebacuje kao on nju izdrzava i kako bez njega ona bi bila obicna cerka kovaca...Medjutim to je nebitno... Radi se o tome da smo sve te uvrede morali brat i ja da slusamo, u krevetu kao spavamo, medjutim ko ce da spava uz tako naelektrisanu atmosveru. Eto ja nisam dete razvedenih roditelja...

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam dete jedne klasicne porodice, mama i tata zive zajedno svi srecni i nasmejani, naravno za okolinu, najlepse obuceni uvek brat i ja, moja majka uvek nasmejana, otac uspesan u poslu, medjutim sto kazu kad se svetla pogase... Otac ozenio majku samo zato sto je lepa i da bi imao nekog da ga drzi pod ruku kad ide na poslovne sastanke, stalno joj prebacuje kao on nju izdrzava i kako bez njega ona bi bila obicna cerka kovaca...Medjutim to je nebitno... Radi se o tome da smo sve te uvrede morali brat i ja da slusamo, u krevetu kao spavamo, medjutim ko ce da spava uz tako naelektrisanu atmosveru. Eto ja nisam dete razvedenih roditelja...
    E sad... imaš loš primer i imaš situaciju gde je potrebno mnogo truda da bi ispao dobar primer. Razmisli dobro da li ste ti i ta žena sposobni za to. Svi mi pravimo greške, samo gledaj da tvoje ne budu velike.
    Ako je baš, baš dobro poznaješ, ako si siguran u to... Ti nemaš nikoga, ona nema nikoga, sposobni ste da izdržavate dete... I računaj da se ljudi vremenom menjaju.

Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    E sad... imaš loš primer i imaš situaciju gde je potrebno mnogo truda da bi ispao dobar primer. Razmisli dobro da li ste ti i ta žena sposobni za to. Svi mi pravimo greške, samo gledaj da tvoje ne budu velike.
    Ako je baš, baš dobro poznaješ, ako si siguran u to... Ti nemaš nikoga, ona nema nikoga, sposobni ste da izdržavate dete... I računaj da se ljudi vremenom menjaju.
    Kako ti mene lepo razumes Jel me mozda znas odnekud?
    Znamo se skoro ceo zivot i imamo usaglasena misljenja sto se tice roditeljstva...
    E sad menja se ceo zivot pred nasim ocima ko ce to da predvidi.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kako ti mene lepo razumes Jel me mozda znas odnekud?
    Znamo se skoro ceo zivot i imamo usaglasena misljenja sto se tice roditeljstva...
    E sad menja se ceo zivot pred nasim ocima ko ce to da predvidi.
    Znaš.. postoje ljudi koji imaju iste stavove iako se ne slažu...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •