Dikić je smenjen

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste za smenu komandanta Žandarmerije, generala Bratislava Dikića?

Glasova
44. Ne možete glasati na ovu anketu
  • да

24 54,55%
  • не

20 45,45%
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 267

Tema: Dikić je smenjen

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Podrazumevano Dikić je smenjen

http://www.beta.rs/default.asp?tip=article&kategorija=vestidana&ida=2915378&id=&ime=
    Podneo sam zahtev za smenu Dikića

BEOGRAD, 16. jula 2013. (Beta) - Direktor policije Milorad Veljović prosledio je u utorak ujutro zahtev za smenu komandanta Žandarmerije Bratislava Dikića posle hapšenja pripadnika Žandarmerije A.K. zbog sumnje da je ubio i spalio dva muškarca.

Veljović je na konferenciji za novinare rekao da je zahtev prosledio Vladi Srbije i da misli da je već potpisan, jer, kako je istakao, "odlaganje ne ide nikom u prilog posle ubistva mladića u Rekovcu".

"Taj čovek koji je to uradio nije predstavnik Žandarmerije. To su izrodi od policije i države. Predložio sam (predsedniku Vlade Srbije i ministru unutrašnjih poslova Ivici) Dačiću smenu Dikića i to je najmanje što mogu učiniti. Nemam reči. To se ne sme nikad ponoviti", rekao je Veljović u sedištu MUP-a.

Dikića su pojedini mediji ranije dovodili u vezu sa kriminalnim grupama.

Policija sumnja da su dvojica mladića ubijeni iz vatrenog oružja kod Kraljeva, a zatim dovezeni do sela Ratković, kod Rekovca, gde su njihova tela spaljena u audiju.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

Podrazumevano Re: Veljović -Podneo sam zahtev za smenu Dikića

a ko su bila ta dvojica i zashto im se to desilo?
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    483

А што Вељовић не поднесе оставку када се све то дешава у његовој кући?
    Ако М.Вељовић мисли да се десило ван његове контроле, па десило се и ван контроле Б.Дикића. Ни једном ни друго није најављено да ће се то десити.Очито да Вељовић истура Дикића да би спасио своју гузу.
    А како је ,,плакао'' код Дачића пре постављања за Директора полиције!? Баш је желео то место Директора полиције.
    И државу повремено треба питати ко је патриота!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2204

Можда је СВЕ ОВО НАМЕШТЕНО БРАТИСЛАВУ ДИКИЋУ - прогоне га већ неколико месеци нон-стоп........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kakva bre smena, kaa ce da hapse tog krimosa?

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Можда је СВЕ ОВО НАМЕШТЕНО БРАТИСЛАВУ ДИКИЋУ - прогоне га већ неколико месеци нон-стоп........
    Ma nevina zrtva medijskog progona

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1390

Citat Original postavio Добро дошли Pogledaj poruku
    А што Вељовић не поднесе оставку када се све то дешава у његовој кући?
    Ако М.Вељовић мисли да се десило ван његове контроле, па десило се и ван контроле Б.Дикића. Ни једном ни друго није најављено да ће се то десити.Очито да Вељовић истура Дикића да би спасио своју гузу.
    А како је ,,плакао'' код Дачића пре постављања за Директора полиције!? Баш је желео то место Директора полиције.
    Onda bi pre trebalo da je podnese Kofrečina nego Veljović ,al pre svega treba izjuriti Dikića jer je on komadant te jedinice čiji su pojedini članovi ogrezli u najgore vidove kriminala koji su kulminirali dvostrukim ubistvom juče,al je jasno da je komadant neke jedinice pre svega neposredno odgovoran za ponašanje njenih članova ,a dalje bi mogli i do premijera i predsednika države da idemo po "komandnoj odgovornosti " .
    The Show Must Go On...

Iskusan Ултранационалиста (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Је л' Вељовић поднео оставку када је онај пандур убио Ђорђа Зарића или када су неки други пандури убили Ранка Панића? Или он не сноси никакву кривицу због тога што се у полицију примају дебили?
    Шешељев радикал

Poznat
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    642

ljudi.....i treba da ga smene i da se raspusti i reorganizuje žandarmerija......malo malo te neki žandar učestvovao u nekoj plački....ubistvu.....bahatom ponašanju......šta je bre to......jel to policija ili leglo napaljenih idiota koji tripuj u da su kriminalci......
    Рецимо одлучно ЊЕТ европи

Domaćin Гамбино (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

шиптарски лоби ради ко драгстор.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1347

Kad ovo Komunistkinja cuje hebace Veljovicu sve po spisku, on ce njenog generala da smenjuje.
    A Mari usque ad Mare

dulesrbenda nije na forumu
    Манастири и свето гудало,тоје нашу Вјеру сачувало
    Buduća legenda dulesrbenda (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    526

Командант Жандармерије: Смета им што сам Србин, доћи ће време када …

(Телеграф.рс, Б92)
    За своју смену сазнајем од Вас јер ме директор полиције није обавестио а није ми се ни јавио на телефонске позиве упућене данас. Да ли је то професионалан однос у полицији? Нејасни су и без основа наводи директора полиције на данашњој конференцији да је “хаос” у Жандармерији – наведено у саопштењу команданта Жандармерије које је достављено нашој редакцији.

Братислав Дикић, командант Жандармерије у изјави за Б92 одбацује наводе које је директор полиције Милорад Вељовић данас навео као разлоге за његову смену

“Грађани Србије, браћо и сестре, очигледно је да некоме смета мој старосрпски начин опхођења и моје изјашњавање као Србина у својој и нашој земљи Србији. Доћи ће време када ће се и то променити”, каже Дикић за Б92.

Командант Жандармерије Братислав Дикић огласио се саопштењем у коме је одбацио одговорност за двоструко убиство које се догодило код села Рековац, оптуживши директора полиције Милорада Вељовића за непрофесионализам.

- За своју смену сазнајем од Вас јер ме директор полиције није обавестио а није ми се ни јавио на телефонске позиве упућене данас. Да ли је то професионалан однос у полицији? Поводом трагичног догађаја двоструког убиства код Рековца дана 15.07.2013. године, а за које се сумња да је извршено од стране припадника Жандармерије Одреда у Краљеву овим путем изражавамо искрено саучешће породицама убијених младића – стоји у саопштењу достављеном нашој редакцији у коме се додаје и да је заједничким радом УКП и Жандармерије јутрос ухапшен осумњичени жандарм.

- У овом тешком тренутку тешко је говорити о чињеницама јер су особе угљенисане и у току је истрага која ће потврдити околности овог немилог догађаја. Али само бих желео да нагласим да је ово дело ако истрага утврди одговорност, извршено од припадника Жандармерије који је у тренутку вршења дела био ван службе, што не умањује његову одговорност, јер Закон се мора поштовати, људски живот је неприкосновен и заштићен Законом и Уставом – навео је Дикић и нагласио да се његова објективна одговорност као Команданта Жандармерије у овом случају не може доводити у питање.

- Кривично дело је извршено ван службе, што не умањује његову одговорност, али сходно томе ја не могу да одговарам по принципу командне одговорности јер би то значило да за свако кривично дело учињено од стране овлашћеног службеног лица непосредно одговара Директор полиције – навео је Дикић.

Он је истакао да као командант одговоран за рад и функционисање Жандармерије не може бити први непосредни чинилац кога ћете увек прозивати за свако дело које се изврши.

- Ја сам рекао да нико није изнад Закона и да свако мора бити ухапшен ако се докаже да је извршио кривично дело. Свако ће одговарати за кривчно дело које учини, па било учињено од стране било ког припадника Жандармерије у току или ван радног времена. Овде је случај да је припадник Жандармерије дело извршио не као припадник већ као цивил, али то не умањује његову одговорност – додаје командант Жандармерије.

Он је оптужбе Вељовића које је изнео на данашњој конференцији за штампу оценио нејасним и истакао да је у овој јединици све у реду.

- Нејасни су и без основа наводи директора полиције на данашњој конференцији да је “хаос” у Жандармерији. Жандармерија је под мојом командом од 4 године све задатке извршавала врло успешно и од директора полиције Вељовића сам оцењиван највишим оценама рада. Награђиван сам сваки месец и незнам прави разлог мог разрешења. Нећу дозволити да неко па био то и директор полиције обезвређује моје заслуге и професионалан рад већ 23 година у полицији. А што се тиче самог трагичног догађаја двоструког убиства код Рековца дана 15.07.2013. године, а за које се сумња да је извршено од стране припадника Жандармерије Одреда у Краљеву, наглашавам да тај припадник има свог команданта у Краљеву за кога је већ написан предлог за смену због пропуста у раду већ годину дана и предат директору а он га је заштитио – истакао је Дикић саопштењу.

http://srbin.info/2013/07/komandant-zandarmerije-smeta-im-sto-sam-srbin-doci-ce-vreme-kada/
    ,,Солунски ратници јесу наши очеви и дедови, а колико смо ми њихови потомци – нека свако упита себе."-Антоније Ђурић

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    585

Ко зна шта се ту дешава...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Dikic je jos i castan covek.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1390

“Грађани Србије, браћо и сестре, очигледно је да некоме смета мој старосрпски начин опхођења и моје изјашњавање као Србина у својој и нашој земљи Србији. Доћи ће време када ће се и то променити”, каже Дикић за Б92.
    Ako je istina da je ovo izjavio Dikić je notorni imbecil i budala čak i za izrazito niske pandurske kriterijume , čuj starosrpski ,hebote ovo sve poremećeno u tri ***** materine ...
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1652

Nije Dikic kriv sto su pojedini clanovi Zandarmerije umislili da su JSO 90tih, ali ima komandnu odgovornost nad svojim ljudima.

Nadam se da njegov odlazak nece oslabiti Zandarmeriju

Zelim mu sve najbolje.

Elita Kroasan (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2004.
    Pol
    muški
    Ispred Ruske Ambasade, u redu za rusku radnu vizu
    Reputaciona moć
    597

Таман иде на РТС1

Уживо Биљана Јефтић - Ево ти срце на длану....
    Uzorni građanin EvroAzijske Imperije.

Jevgenij Zamjatin "MI" i Džorž Orvel "1984" su naša svakodnevnica.

Poznat Крста (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    833

Ех, људи моји, није ни жандармерија српска оно што је била. А још када је овај Дикић кренуо са "старосрпским" опхођењем..
    Баш ме интересује зна ли он сам шта је тиме хтео рећи, односно шта је лупио. Да не говорим да је већ извесно време жандармерија скуп недо**баних типова који су свако мало умешани у неке крађе, сумњиве дилове и којекакав други криминал.
    Није цвећка ни тај Вељовић (далеко му лепа кућа), али овај билмез је дно.
    Изгубили смо битку, али смо сачували образ.

Primećen član
    Učlanjen
    28.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio toz972 Pogledaj poruku
    http://www.beta.rs/default.asp?tip=article&kategorija=vestidana&ida=2915378&id=&ime=
    Podneo sam zahtev za smenu Dikića

BEOGRAD, 16. jula 2013. (Beta) - Direktor policije Milorad Veljović prosledio je u utorak ujutro zahtev za smenu komandanta Žandarmerije Bratislava Dikića posle hapšenja pripadnika Žandarmerije A.K. zbog sumnje da je ubio i spalio dva muškarca.

Veljović je na konferenciji za novinare rekao da je zahtev prosledio Vladi Srbije i da misli da je već potpisan, jer, kako je istakao, "odlaganje ne ide nikom u prilog posle ubistva mladića u Rekovcu".

"Taj čovek koji je to uradio nije predstavnik Žandarmerije. To su izrodi od policije i države. Predložio sam (predsedniku Vlade Srbije i ministru unutrašnjih poslova Ivici) Dačiću smenu Dikića i to je najmanje što mogu učiniti. Nemam reči. To se ne sme nikad ponoviti", rekao je Veljović u sedištu MUP-a.

Dikića su pojedini mediji ranije dovodili u vezu sa kriminalnim grupama.

Policija sumnja da su dvojica mladića ubijeni iz vatrenog oružja kod Kraljeva, a zatim dovezeni do sela Ratković, kod Rekovca, gde su njihova tela spaljena u audiju.
    Sad će Dačićevci da se razgraćku...
    Dačić je pošten ministar, pošten gradjanin, za komšiju da poželiš

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    671

ako je ovo osveta za one siptare sto sukrali drva, onda se ne slazem
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Primećen član
    Učlanjen
    28.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Крста Pogledaj poruku
    Ех, људи моји, није ни жандармерија српска оно што је била. А још када је овај Дикић кренуо са "старосрпским" опхођењем..
    Баш ме интересује зна ли он сам шта је тиме хтео рећи, односно шта је лупио. Да не говорим да је већ извесно време жандармерија скуп недо**баних типова који су свако мало умешани у неке крађе, сумњиве дилове и којекакав други криминал.
    Није цвећка ни тај Вељовић (далеко му лепа кућа), али овај билмез је дно.
    A ministri policije sve vidjeniji za vidjenijim - jedan obijao trafike, drugi muvao koferče...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    ako je ovo osveta za one siptare sto sukrali drva, onda se ne slazem
    ti se ne mešaj, znaš dobro šta si radio...

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    671

Citat Original postavio Yoshi Petrovych Pogledaj poruku
    A ministri policije sve vidjeniji za vidjenijim - jedan obijao trafike, drugi muvao koferče...

- - - - - - - - - -

ti se ne mešaj, znaš dobro šta si radio...
    kujn si sad pa ti?

opet ldp klon
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Primećen član
    Učlanjen
    28.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Protector Pogledaj poruku
    Dal je moguće da TI nešto ne znaš?
    A sa takvom lakoćom rešavaš situacije u Siriji, Egiptu, Koreji, Afganistanu, Bangladešu...
    ... samo ovde ispade tanak?

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1390

Citat Original postavio Kroasan Pogledaj poruku
    Таман иде на РТС1

Уживо Биљана Јефтић - Ево ти срце на длану....
    Hebo Jeftićku i RTS , za oko pola sata počinje najveći praznik svake TV nedelje ikada !
    The Show Must Go On...

Primećen član
    Učlanjen
    28.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    kujn si sad pa ti?

opet ldp klon
    http://www.tldp.org/

Moderator petar.petrovic (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio Protector Pogledaj poruku

Ударио лопов и преварант на лопова и преваранта!!

Slične teme

1. Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 11:29
  2. Smenjen Cekić
    Autor Torrente-Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 29.07.2008., 21:49
  3. Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.07.2008., 00:47
  4. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.09.2007., 21:12

Pravila za slanje poruka