Ja i ti ili mi u vezi?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 99

Tema: Ja i ti ili mi u vezi?

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Ja i ti ili mi u vezi?

Postoji li u vezi ja i ti, ili uvek nekako postajemo mi, kao jedno?

Primera radi, pre veze / braka ste radili sta ste hteli, gledali fudbal, bavili se sportom, izasli povremeno sa prijateljima / prijateljicama, a sada kada je veza u pitanju, tu ste, uvek zajedno, kao jedno. Nema se vremena za druge aktivnosti, za neke svoje izduvne ventile.

Da li je dobru vezu potrebno da budemo na "ja i ti" svako sa svojim potrebama, aktivnostima i interesovanjima, ili je veza, cvrsca, dublja, ako srastemo u jedan organizam koji se zove mi?
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Podrazumevano Re: Ja i ti ili mi u vezi?

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku

Primera radi, pre veze / braka ste radili sta ste hteli, gledali fudbal, bavili se sportom, izasli povremeno sa prijateljima / prijateljicama, a sada kada je veza u pitanju, tu ste, uvek zajedno, kao jedno. Nema se vremena za druge aktivnosti, za neke svoje izduvne ventile.

Da li je dobru vezu potrebno da budemo na "ja i ti" svako sa svojim potrebama, aktivnostima i interesovanjima, ili je veza, cvrsca, dublja, ako srastemo u jedan organizam koji se zove mi?
    ako se ne zove mi onda se zove ja se praznim redom koja da i koju savatam
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    mogao bih se slozhiti...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Iskusan
    Učlanjen
    13.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa nisu sijamski blizanci u pitanju covece jbt

Domaćin cvetni vrt (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

Na koje praznjenje mislis mogu da pretpostavim...

U vezi mozemo biti "MI" iako smo ponekad "ja i ti", cak je i pozeljno ovo drugo s vremena na vreme, da ne dodje do zagusenja.
    Primer: Ako on dva puta sedmicno ide na mali fudbal, jel to znaci da i ja treba da mu se pridruzim? I jel imam ja pravo da mrzim fudbal? Imam. Time sto mrzim fudbal ne znaci da ne odobravam njegovu aktivnost, naprotiv.
    Ili: Ja npr. volim vikendom ranije da ustanem i odem u sumu da setam, a on covek jedva ceka vikend da duze spava. Treba da se ljutim. Jok, ja.
    Gde god je neko nametanje, kad tad eskalira u sukob.
    "Ako sam otvoren, nisam prometan" Dusko Radovic

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Citat Original postavio cvetni vrt Pogledaj poruku
    Na koje praznjenje mislis mogu da pretpostavim...

U vezi mozemo biti "MI" iako smo ponekad "ja i ti", cak je i pozeljno ovo drugo s vremena na vreme, da ne dodje do zagusenja.
    Primer: Ako on dva puta sedmicno ide na mali fudbal, jel to znaci da i ja treba da mu se pridruzim? I jel imam ja pravo da mrzim fudbal? Imam. Time sto mrzim fudbal ne znaci da ne odobravam njegovu aktivnost, naprotiv.
    Ili: Ja npr. volim vikendom ranije da ustanem i odem u sumu da setam, a on covek jedva ceka vikend da duze spava. Treba da se ljutim. Jok, ja.
    Gde god je neko nametanje, kad tad eskalira u sukob.
    kad neko kaze nametanje ili zadrzavanje svog ja, odma je jasno da nema pojma sta je zdrav odnos i prepustanje bez bojazni da ne ostane zaieban..isto tako da treba dozirati i sputavati emocije ne bi li nekog ugusio..i takva je upravo vecina povrsnih odnosa
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

kad neko kaze nametanje ili zadrzavanje svog ja, odma je jasno da nema pojma sta je zdrav odnos i prepustanje bez bojazni da ne ostane zaieban..isto tako da treba dozirati i sputavati emocije ne bi li nekog ugusio..i takva je upravo vecina povrsnih odnosa

Nisam te bas razumela...

Nemoguce je da se sklonosti jednog muskarca poklope sa sklonostima jedne zene bas u svakom segmentu zivota (jer "muskarci su marsa, a zene sa venere" )
    Sto vise ih se poklopi tim bolje, ali treba ostaviti prostora za "ja i ti" inace odnosi postaju povrsni. Ljudi su jako posesivni u vezama i to gusi. Za toleranciju su culi, ali je ne sprovode.

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1364

radi zdravlja ucesnika u vezi ali i zdravlja same veze, pozeljno je i ja i ti i mi, u zavisnosti od situacije. ne valja kada te veza toliko obuzme da ne mozes da mislis ni na sta drugo nego na to, ali ne valja ni kada samo mislis na svoju guzicu i boli te uvo sta se desava sa tom zajednicom...u zavisnosti od onoga sta se radi/desava i dogovora reagujes, ali ja mislim da je prava kombinacija obe varijante najbolja...
    ...sweet little angel you should have run...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Citat Original postavio cvetni vrt Pogledaj poruku
    Nisam te bas razumela...

Nemoguce je da se sklonosti jednog muskarca poklope sa sklonostima jedne zene bas u svakom segmentu zivota (jer "muskarci su marsa, a zene sa venere" )
    Sto vise ih se poklopi tim bolje, ali treba ostaviti prostora za "ja i ti" inace odnosi postaju povrsni. Ljudi su jako posesivni u vezama i to gusi. Za toleranciju su culi, ali je ne sprovode.
    ne taj prostor cini odnos povrsnim i to ja i ti mogu imati uporedo sa 5 riba a mi retko sa kojom..a vidim da vecina nikad nije ni spoznala odnos mi jer je to posvecenost a ne posesivnost..seti se malo odnosa nasih roditelja i baba i deda..tu nije bilo prostora za druge ljude i samo su oni bili i to za ceo zivot..ovo danas je sprdnja

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ebesh vezu gde se nema vremena za sebe

uopshte nemam pojma shta vam to znachi kao sijamski blizanci ---> pa i njih pokushaju rastaviti i da na taj nachin svako mozhe individualno da se razvija

Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

ne taj prostor cini odnos povrsnim i to ja i ti mogu imati uporedo sa 5 riba a mi retko sa kojom..a vidim da vecina nikad nije ni spoznala odnos mi jer je to posvecenost a ne posesivnost..seti se malo odnosa nasih roditelja i baba i deda..tu nije bilo prostora za druge ljude i samo su oni bili i to za ceo zivot..ovo danas je sprdnja

Zezas?

Pa koliko se secam odnosa svojih roditelja, baba i deda, rekla bih da je tu bilo npr. pecanja, pa partija saha do duboko u noc i nekog lova tu i tamo gde zene nisu imale pristupa (jer nisu htele), pa bogami i sedenja u kafani ihahaa, pa su svoje muzeve docekivale bez pogovora i pustale ih u bracnu riznicu....u tom grmu mozda lezi zec...dugogodisnjih bracnih odnosa, bez razvoda svako malo.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

pa ajde daj primer da je neko prekinuo iz zdravog razloga i nasao bolje..vraga je nasao samo izmisljaju probleme praveci se iskusnim da znaju sta oce..i sad ovde neko ko zadrzava svoje ja sta ce reci..idem na kafu s drugaricama..odemo vikendom na koktele u klub da flertujemo..kod kozmeticara..smejurija

Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

pa ajde daj primer da je neko prekinuo iz zdravog razloga i nasao bolje..vraga je nasao samo izmisljaju probleme praveci se iskusnim da znaju sta oce..i sad ovde neko ko zadrzava svoje ja sta ce reci..idem na kafu s drugaricama..odemo vikendom na koktele u klub da flertujemo..kod kozmeticara..smejurija

..."samo izmisljaju probleme praveci se iskusnim da znaju sta oce"... e to je.
    Problemi se prave i tamo gde ih nema, zasto ne bi smela da ode kod kozmeticara?
    Danas ne smes nikoga mrko da pogledas, a da to ne dozivi kao direktni atak na svoju licnost i duboko se ne uvredi.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

ko kaze da ne sme,to sam naveo kao primer koji ce vecina navesti da zadrzava svoje ja,kao onda nisu vezani pupcanom vrpcom,pa nek ide po ceo dan po tretmanima meni takva ne treba

Elita BILI DOUP (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    574

sve se to resava saputanjem na jastuku
    One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production.
    Too weird to live, and too rare to die.

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Najbolje je da se sve to lepo dozira pravilno...a pravilno je , ako je ozbiljna veza u pitanju, da budemo mi, ali da svako svoja interesovanja ima i dalje prava da izrazava, zadovoljava, naravno da ne bude na stetu onog drugog.
    To mi treba pre svega da bude podrska, postovanje i da nam je ona druga osoba gotovo na najvaznijem mestu, da je stitimo, a ne da je gusimo i uskracujemo njene individualne zelje i potrebe.
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

Citat Original postavio firedragon9 Pogledaj poruku
    Najbolje je da se sve to lepo dozira pravilno...a pravilno je , ako je ozbiljna veza u pitanju, da budemo mi, ali da svako svoja interesovanja ima i dalje prava da izrazava, zadovoljava, naravno da ne bude na stetu onog drugog.
    To mi treba pre svega da bude podrska, postovanje i da nam je ona druga osoba gotovo na najvaznijem mestu, da je stitimo, a ne da je gusimo i uskracujemo njene individualne zelje i potrebe.

To ti mozes nekome pricati danima, al ne kapira.....ccccc!
    Onda kuku, pomagaj.

Poznat
    Učlanjen
    04.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Кад чујем то "ми" тренутно се намрштим и померим с' места, против урока што би се рекло.

Moderator Stevcina zabica (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2728

bez zadovoljnog TI i JA ne moze biti ni kvalitetno MI

Poznat
    Učlanjen
    04.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Јој жабо свака ти ка Његошева хахахаха

Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2728

reci, a

pa cuj, ako nismo samo MI onda i ne znamo sta je ljubav..o gluposti

Iskusan
    Učlanjen
    13.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

fa fa la si MI ti fa la ti

Poznat
    Učlanjen
    04.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Не бих знао заиста, ја кад чујем ми то ми буде као чекић у чело хахха

Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2728

ah taj nevaljali divni Dzoni

Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2728

Citat Original postavio МП5- Pogledaj poruku
    Не бих знао заиста, ја кад чујем ми то ми буде као чекић у чело хахха
    pa dobro tebi da, ali meni ne...ma zamisli ti to UVEK smo mi...pa onda na posao, poslovni sastanak ili rucak ne idem JA nego idemo MI, lakiramo nokte MI, na basket idemo MI...kome se ne svidja, taj nas mrzi i ne zna sta je ljubav...aj prrobaj da zamislis to, molim te

Slične teme

1. vezi me!
    Autor gosca u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 15.08.2015., 13:47
  2. zasto i koliko je sex vazan u jednoj vezi ?????
    Autor kul u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 23.08.2007., 16:21
  3. pomoc u vezi sagem
    Autor duci u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.06.2003., 10:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku