Teska dijareja....pomoc!

Poruka
4.644
Pojdem neko sranje u Nedelju i celu noc sam "pisao" na dupe. Evo ne mogu vec tri dana da dodem sebi, a jutros je iz mene nekontrolisano izlazila voda. Troje gaca sam promenio a ono izlazi non stop. Sta mislite sta to moze da bude i kako se leci. Ja tecnost ne gubim jer pijem vodu.
 
Pojdem neko sranje u Nedelju i celu noc sam "pisao" na dupe. Evo ne mogu vec tri dana da dodem sebi, a jutros je iz mene nekontrolisano izlazila voda. Troje gaca sam promenio a ono izlazi non stop. Sta mislite sta to moze da bude i kako se leci. Ja tecnost ne gubim jer pijem vodu.

ako nadjes nabavi ovaj lek i pij jednu turu

kapsule ENTEROFURYL

http://www.zdravljenadlanu.rs/component/content/article/72-lekovi-uputstvo/214-enterofurylr-
ili ili ako nema mozes i ovaj
FLONIVIN-BS KAPSULE



takodje moras na dijetu jedi dvopek i malo putera i tako par dana tj barem tri
ili samo pirinac jedan obrok

upustvo kako se pije imas u leku

procice ti za par dana
 
Poslednja izmena:
Aktivni ugalj pazari i pokusaj da jedes nesto sto ce ti stvrdniti stolicu. Ako si samo pokvario stomak, znaci ako nije neki virus ili bakrerija moze malo cokolade za kuvanje da pomogne, al ne one plasticne vec malo kvalitetnije, tipa Menaz. Al obavezno kupi aktivni ugalj...
 
Klasičan primer intoksikacije hranom !!!

Međutim, > pažnja za laike < ...tanka je linija između pomenutih smetnji i simptoma Salmonele (pogotovo u jeku leta) tako da u tom slučaju, ne bi uopšte bilo na odmet, prvobitno konsultovati lekara i dati stolicu na pregled. Ako ne ... daljnji postupak bi bio sledeći :

Od momentalno prestati sa konzumacijom vode već piti srednje jak crni čaj a od hrane, jedno dva dana jesti samo dvopek ili prepržen hleb. Može i kuvan pirinač - > ko voli ?! :lol: ...ali pomaže !

Stroga je zabrana unošenja putera (margarina) koje kakvih čorbuljaka (i supica) mleka, mlečnih proizvoda i jaja !!!!

U apoteci nabaviti lek Paranterol (ili šta već imaju u kontigentu a doziranje će biti rečeno na licu mesta!) i krenuti sa udarnom dozom = 2 Kps. -> odmah a zatim... sledeća 3 dana -> uzimati po jednu. Ukoliko se posle 3 dana peristatika creva smiri i pražnjenje sasvim prestane – prekinuti uzimanje Paranterola jer postoji mogućnost javljanja opstipacije (zatvor) koji vrlo lako, kasnije može izazvati Illeus (zavezana creva).

Nakon saniranog procesa, započeti laganom ishranom : kuvan krompir, bareno povrće i meso (piletina, ćuretina ili slična perad) !

Želim puno uspeha sa pomenutom terapijom i brzo ozdravljenje :ok:
 
Izvini....ja sam seljak covek.....nemam ti ja recnik za to i te medicinske termine. Jeo sam neke banane. Nadjem na pijacu po ceni od 70 dinara.....DZABE!!! Kupio dva kila i pojeo. Posle toga neku kupovnu pitu.

Idi u naturisticku apoteku i kupi Carbon animeles.

To je aktivni ugalj u vidu povecih crnih tableta.

Popi tri tablete odjednom (nema sekundarne efekte!) i proliv ce ti za pola sata stati.
 
Pojdem neko sranje u Nedelju i celu noc sam "pisao" na dupe. Evo ne mogu vec tri dana da dodem sebi, a jutros je iz mene nekontrolisano izlazila voda. Troje gaca sam promenio a ono izlazi non stop. Sta mislite sta to moze da bude i kako se leci. Ja tecnost ne gubim jer pijem vodu.

Nemoj da se zezas idi u hitnu, dehidratacija usled proliva moze biti opasna!
Pomaze cokolada za mesanje....cisto da znas ako ne mozes da stignes do h. s.
 
Jutros sam popio tri loperamida odjednom i stalo je. Pa sam za svaki slucaj kupio i ENTEROFURYL. Nastavicu da ga pijem jos nekoliko dana. Za sada je dobro dok pijem lekove. Kod lekara cu otici danas, kad krenem kuci sa posla.

:eek:

i lakse je sesti i na forumu traziti lek nego otici kod lekara....logicno ... :roll:

IDI KOD LEKARA
 
Poslednja izmena:

Back
Top