Нове '90: Криминалци у песмама постају хероји

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.312
Нове '90: Криминалци у песмама постају хероји
Аутор: Симонида Милојковић 16.07.2013. - 00:02 Коментара (0)
“Продај мајко голфа дизелаша, па извади сина робијаша”, сплаварски хит 90-их година, Бора Дрљача је недавно запевао на телевизији. Неколико певачица снимиле су песме у којима се велича криминал, а криминалци проглашавају делијама!

891646-1.jpg


НАОПАКО - Поједине фолкерке попут Ане Николић и Јелене Карлеуше не одустају од тезе да величање криминала у песмама гарантује популарност. Паралелно с њима оперишу и анонимуси с чудним надимцима (Руле, Секси Сандра) на које натрчите случајно, чешљајући Јутјуб, па се моментално загрцнете - свеједно да ли од муке или од смеха.

У новој песми “Милион долара” Ана Николић јасно алудира на свог бившег дечка Мишу Банану, оптуженог за шверц кокаина.

- Све моје песме су аутобиографске. У “Милион долара” сам инсистирала да се помене и “банана”. Сарадници су се противили, али моја реч је последња - рекла је Ана у емисији “Амиџи шоу”.

"Црне маске док нас камера сад снима, пунимо торбе, брзо нестајемо с њима, а иза нас је сад само облак дима, ударне вести, ха, насмејемо се свима. Кајмај, Панама, радимо посао с бананама (...) Мароко, Казабланка на мети нова банка..."
"Милион долара" - Ана Николић
“Борбене су фелне брате, борбена машина, испод седишта хеклер, у гепеку количина, крими-рад, крими-рад (...) Шампањац се сипа, праве се сурове паре, у сваком клубу нас чека увек главни сепаре, улични крими-манири, на грудима су панцири, прозор спуштен толико, само цев да провири”, пева Јелена Карлеуша у песми “Крими-рад”.

И док познатије фолкерке певају о крађама, пљачкама и богатству стеченом на тај начин, широј јавности мање познате Секси Сандра и Руле имају много "романтичнији" приступ теми. Руле у песми “Нишки затвор, 360 соба, хеј, свака соба, по једнога роба, у тамници остаћу до гроба” робија због љубави, што би ваљда требало да представља олакшавајућу околност. Убио је комшију због жене. Омакло се, шта ће.

“Дечко ми крими бој, ал’ волим што је мој. Постале су препуне затворске ћелије јер тамо сада станују све делије”, каже Секси Сандра. Она тврди да су "затвори пуни добрих фрајера" више питање стила него етике.

- Данас су све песме на исти фазон, а ја имам свој препознатљив стил. Пре “Крими-бој” снимила сам песму“Сисо лажљива” која је такође изазвала велику пажњу - каже учесница недавно завршеног ријалитија “Фарма”.

Због величања криминала шаљу у затвор
КАЗНА - Власти у Мексику забраниле су рад популарном бенду “Лос Тигрес де Норте” због песама које глорификују криминал, а у плану је и доношење закона који за ауторе филмова и песама које величају криминал предвиђа од једне до три година затвора.

*******************************************
Ваљда овој новинарки и сличнима недостаје време када су криминалци били хероји у свакодневном животу, на тву, медијима, спорту, свуда.
Друго, ова гуска навинарка у исти контекст ставља неког Ралета са песмом ''нишки затвор'' која је снимљена јебене 1986. године. Какве везе сад то има са 90-им ???
 
Poslednja izmena od moderatora:
A to je nesto kao novo ? Odavno kod nas bitange nazivaju zestokim momcima
a lopovi nisu lopovi , nego oni koji su se snasli . O onoj bitangi Kristijanu je cak
bio i feljton u Vecernjim novostima !

ja to zovem krimi dzimi :lol:

- - - - - - - - - -

Meh, zenama su se uvek vlazile gacice na lose momke. Muskarci su uvek pravili sranja jer znaju da zene jedino vole muskarce koji prave sranja. Nista novo.

ovo nije tacno. msm lepo je da zena zna da pored sebe ima nekoga ko moze da je zastiti i bla bla, ali da se lozim na neku spodobu koja diluje heroin ili pljacka babe, to ne. to je jadno.
 
jadan je taj život, neprosvećen...ko bube ispod kamena, pa ma koliko para imali

ma kakav zivot. jedan prst na obaracu, drugi u nosu... sve zajedno nema 5 razreda osnovne. a ove sto se loze na takve su jos veci hit...

- - - - - - - - - -

A najpoznatije dve nacionale pevaljke? Ceca i Jeca? Zar one nisu glavni promoteri uspeha sa krimi momcima?

pa nisu samo one. komplet grand prodaksn se seksa sa zestokim momcima (tu izuzimam brenu koja je smotala tenisera) :lol:
 
A najpoznatije dve nacionale pevaljke? Ceca i Jeca? Zar one nisu glavni promoteri uspeha sa krimi momcima?

Tačno.

Zapravo, ništa se suštinski nije promenilo u backgroundu naše muzike. Sve je u stvari isto.

I dive su posledica našeg nesnalaženja u svetu. Ceca sisa kad zapeva (pogotovu - ima jedna grad zove se Beograd) možemo još jednom da ratujemo s NATO-om ... :dash:
 
“Дечко ми крими бој, ал’ волим што је мој. Постале су препуне затворске ћелије јер тамо сада станују све делије”, каже Секси Сандра. Она тврди да су "затвори пуни добрих фрајера" више питање стила него етике.

- Данас су све песме на исти фазон, а ја имам свој препознатљив стил.

Ovo tvrdi ne mali broj devojaka uopšte, posebno one tupavije, sa nižim IQ-om.
 
ja to zovem krimi dzimi :lol:

- - - - - - - - - -



ovo nije tacno. msm lepo je da zena zna da pored sebe ima nekoga ko moze da je zastiti i bla bla, ali da se lozim na neku spodobu koja diluje heroin ili pljacka babe, to ne. to je jadno.

Ja znam jednog momka koji je 2 puta bio u zatvoru (rođak od mog komšije) i mogu reći da sam primetio da je prosto neverovatno kako se devojke lepe na njega onako žestokog, agresivnog i nabildovanog, rekao bih da on verovatno ima bolju prolaznost kod devojaka nego bilo koji student-kolega sa mog fakulteta.
 
Нове '90: Криминалци у песмама постају хероји
Аутор: Симонида Милојковић 16.07.2013. - 00:02 Коментара (0)
“Продај мајко голфа дизелаша, па извади сина робијаша”, сплаварски хит 90-их година, Бора Дрљача је недавно запевао на телевизији. Неколико певачица снимиле су песме у којима се велича криминал, а криминалци проглашавају делијама!

891646-1.jpg


НАОПАКО - Поједине фолкерке попут Ане Николић и Јелене Карлеуше не одустају од тезе да величање криминала у песмама гарантује популарност. Паралелно с њима оперишу и анонимуси с чудним надимцима (Руле, Секси Сандра) на које натрчите случајно, чешљајући Јутјуб, па се моментално загрцнете - свеједно да ли од муке или од смеха.

У новој песми “Милион долара” Ана Николић јасно алудира на свог бившег дечка Мишу Банану, оптуженог за шверц кокаина.

- Све моје песме су аутобиографске. У “Милион долара” сам инсистирала да се помене и “банана”. Сарадници су се противили, али моја реч је последња - рекла је Ана у емисији “Амиџи шоу”.

"Црне маске док нас камера сад снима, пунимо торбе, брзо нестајемо с њима, а иза нас је сад само облак дима, ударне вести, ха, насмејемо се свима. Кајмај, Панама, радимо посао с бананама (...) Мароко, Казабланка на мети нова банка..."
"Милион долара" - Ана Николић
“Борбене су фелне брате, борбена машина, испод седишта хеклер, у гепеку количина, крими-рад, крими-рад (...) Шампањац се сипа, праве се сурове паре, у сваком клубу нас чека увек главни сепаре, улични крими-манири, на грудима су панцири, прозор спуштен толико, само цев да провири”, пева Јелена Карлеуша у песми “Крими-рад”.

И док познатије фолкерке певају о крађама, пљачкама и богатству стеченом на тај начин, широј јавности мање познате Секси Сандра и Руле имају много "романтичнији" приступ теми. Руле у песми “Нишки затвор, 360 соба, хеј, свака соба, по једнога роба, у тамници остаћу до гроба” робија због љубави, што би ваљда требало да представља олакшавајућу околност. Убио је комшију због жене. Омакло се, шта ће.

“Дечко ми крими бој, ал’ волим што је мој. Постале су препуне затворске ћелије јер тамо сада станују све делије”, каже Секси Сандра. Она тврди да су "затвори пуни добрих фрајера" више питање стила него етике.

- Данас су све песме на исти фазон, а ја имам свој препознатљив стил. Пре “Крими-бој” снимила сам песму“Сисо лажљива” која је такође изазвала велику пажњу - каже учесница недавно завршеног ријалитија “Фарма”.

Због величања криминала шаљу у затвор
КАЗНА - Власти у Мексику забраниле су рад популарном бенду “Лос Тигрес де Норте” због песама које глорификују криминал, а у плану је и доношење закона који за ауторе филмова и песама које величају криминал предвиђа од једне до три година затвора.

*******************************************
Ваљда овој новинарки и сличнима недостаје време када су криминалци били хероји у свакодневном животу, на тву, медијима, спорту, свуда.
Друго, ова гуска навинарка у исти контекст ставља неког Ралета са песмом ''нишки затвор'' која је снимљена јебене 1986. године. Какве везе сад то има са 90-им ???
Треће, цитирани текст Карлеуша и не пева, јер је то реп деоница Тече који је и написао целу песму, осим дела рефрена за који је потписана Марина Туцаковић.
Опет са Анином ''Милион долара'', цела замисао и скоро сви стихови су Течини.

Сада су проблем стихови у домаћим песмама, проблем је и страна музика која још више и директније глорификује криминал, проблем су Ал Паћино и Де Ниро и сви крими филмови, све је проблем, само није проблем Велики Трновац, шиптарско нарко упориште у сред Србије где српска полиција и војска не сме да уђе.

Što sam bre ja kriv :hahaha:
 
Тај тренд није од јуче.

Заборавили сте Пишоњу и Жугу?
To je dublja socijalna priča, nešto ala Djoletovog "balkanskog tanga", nikako glorifikacija kriminala i kakve to veze ima sa Zenica bluzom, Zenica bluz je ljubavna pesma, koja opet govori i o primitivnom društvenom miljeu, nikako o veličanju krimosa .... mslm i jedna i druga su totalno van konteksta 90-tih i hvalospeva krimanlcima :aha:
 
Poslednja izmena:
То што неко у песму стави нешто што нема ("борбене фелне, борбена машина, испод седишта хеклер у гепеку количина", дакле немају ништа од овога) је дефинитивно мање страшно него ови политичари лопови и остале лопине које не певају ни о чему а оробише нас. И неко ко није таква особа неће ни слушати то, онај ко јесте слушаће. Ја нпр обожавам Паћина, волим филмове као што су Кум, Скарфејс, али то нема везе са тим да сам ја то гледао па сам се наложио, мени се то свиђа зато сам и гледао, јер неко ко воли романтичне филмове неће ни гледати скарфејс, тамо слабо романтике и има.
 

Back
Top