Црнкиња која се укакила једно јутро

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
Ево, једно практично питање, колико сте спремни своје етичке принципе (ако их уопште имате, можда неко не жели да буде етичан) и применити у животу. Пошто сам присуствовала једној сцени када отац детету које има неке тикове са ногама, после неколико понављања тикова, рече: Не престанеш ли, поломићу ти ноге. Што је изазвало одушевљење код једног другог оца, као изврсна метода васпитања.
Браво, шампиони . :confused:

Дакле. Када би се ваше дете укакило на сред улице( шта да се ради, дете нема свест о томе, каки му се, и шта сад ), да ли бисте, румени од срамоте, истрчали на улицу, извињавали се возачима, и убили бога у њему, претходно га прикладно сакривши од погледа других људи или бисте реаговали некако другачије? Само зато што је прекршило неку друштвену конвенцију које није ни свесно и јер је вас осрамотило пред комшијама/пролазницима? Мада, не знам на чему се заснива таква "репутација" коју дечије какење може пољуљати.

Ја бих отишла, зауставила саобраћај, подигла дете, изљубила га ако је истраумирано, отишла кући и окупала га. Све време бих се смејала, јер је реално - смешно колико је безазлено. Не желим да ми дете има трауме било какве врсте за било шта што је урадило док није знало шта ради.

Питала ме данас другарица, баш тај пример. Па пошто се ових дана играм са лутком црнкињом коју сам добила пре 20 година на рођењу, размишљам и о томе како васпитати, а придржавати се принципа у складу са сопственом филозофијом.
ПС. Има ли ко још овде, са простора бивше Југе, лутку црнкињу? Занима ме где су се тада куповале. И дан данас покушавам да разумем зашто сам добила црнкињу, али захвална сам на томе. Мала рундава црнкиња са правим трепавицама и покретним очима, све као права.
 
Reagovala bih slicno tebi. Mislim da bi bilo strasno da odregujem drugacije i da bih zasluzila najgore reakcije posmatraca kada ne bih mogla da razumem situaciju o kojoj pises, a u kojoj se bilo koje dete naslo. I poptpuno bih shvatila roditelja koji sa saosecanjem reaguje, a ovog sto bi "lomio noge" tesko da bih mogla da skapiram.

A za lutku crnkinju stvarno ne znam odakle ti :D. Ne secam se da sam imala slicnu. U svakom slucaju, izgleda da imas lutku koja je po necem posebna u odnosu na one koje je vecina nas dobijala, kao i jedno lepo secanje na detinjstvo :OK: :heart:.
 
pa pazi sad, osoba koja bi izmlatila dete ili će zaobići temu ili će slagati, sigurno ti to neće reći jer zna da nije ispravno
al' i dalje to radi :(
što se mene tiče, objasnila bih detetu da se na sred ulice ne serre (tj. kaki), ali hebi ga, desilo se i ne možemo sad to promeniti
nisam pristalica batinanja jer me je, zaboga, osramotilo
i uopšte!
bilo bi me više sramota da npr. sa 17 godina ode i uradi to iz inata ili ukrade nešto ili prebije nekog..
tu bih već okrivila sebe i možda lupala glavom o zid :/
ne bih digla ruku na dete
 
ubila bih boga u njemu, tri dana na dupetu ne bi moglo da sedi i mislim da bi to bio jedini put da isprebijam dete ko vola u kupusu i to ne zato sto se ukakilo, nego zato sto je istrcalo na ulicu. znam po tome sto mi je davno, davno pas istrcao iz dvorista, kada smo izlazili (bio je stene) i malo je falilo da ga udari autobus. vozac je bio neki priseban, kome dzukci ne smetaju i kocio je kao lud. ako sam psa prebila u afektu i strahu znaci da bih i dete. a posle bih detetu objasnila da nije lepo, ni pristojno da kaki po ulici. sumnjam da bi mu posle tih batina vise palo na pamet da izlece na ulicu :mrgreen:... i to sve pod uslovom da prilikom istrcavanja na ulicu nije podletelo pod auto, autobus, tramvaj...narocito tramvaj koji ne moze da zakoci brzo, ni u mestu.
 
Ви, који имате ту моћ суперзапажања детаља и због тога се сматрате нешто специјално надаренима. Као: то што нико није приметио да је дете изашло на улицу, хааа, ха?! Баш сте глупи, промакла вам је противуречност у самој поставци, хааа!

Не. То је неважно. Ово је хипотетичка ситуација, акценат је на какењу на месту где се иначе не каки, како бисте реаговали. Могло се покакити и на облаку пред анђелима Господњим, није то важно.
 
Ви, који имате ту моћ суперзапажања детаља и због тога се сматрате нешто специјално надаренима. Као: то што нико није приметио да је дете изашло на улицу, хааа, ха?! Баш сте глупи, промакла вам је противуречност у самој поставци, хааа!

Не. То је неважно. Ово је хипотетичка ситуација, акценат је на какењу на месту где се иначе не каки, како бисте реаговали. Могло се покакити и на облаку пред анђелима Господњим, није то важно.

jesam, glupa sam sto se uopste upustam u razgovor sa idiotom. :D

izabrala si ulicu....bez obzira na cemu je akcenat. a drugo zar stvarno mislis da ja svaciji text citam od pocetka do kraja i trazim oblake i andjele gospodnje? i sta je pod uticajme narkotika autorica htela da kaze? :lol:

jako si pametna i informisana kada nisi znala da je soja genetski modifikovana. pogotovo ta soja iz proteinskog sejka. :lol:

- - - - - - - - - -

Ja prosle godine otisla na more i kad se vratila, moja keva sve moje barbike dala mladjoj rodjaci.
Mogla sam je ubiti!
A dete bih naizmenicno ljubila i mlatila po guzi. ne zbog kake nego kao sto madam mim ovaj zlozi rece..glavu daizgubis, pa sta cu ondaK ja, jadna JA

ja sam mala princeza sirena, a ti si zla vestica pretvorena na kraju u penu. :flert:
 
jesam, glupa sam sto se uopste upustam u razgovor sa idiotom. :D

izabrala si ulicu....bez obzira na cemu je akcenat. a drugo zar stvarno mislis da ja svaciji text citam od pocetka do kraja i trazim oblake i andjele gospodnje? i sta je pod uticajme narkotika autorica htela da kaze? :lol:

jako si pametna i informisana kada nisi znala da je soja genetski modifikovana. pogotovo ta soja iz proteinskog sejka. :lol:

- - - - - - - - - -



ja sam mala princeza sirena, a ti si zla vestica pretvorena na kraju u penu. :flert:

eeee koliko sam ja ociju i noseva isplakala zbog te bajke.
Hebeni Andersen, koji ne ume da napise bajku kako bog zapoveda! Ono malo princ poubija zmajeve, pa se malo ozeni najlepsom princezom i sretno zive u 69. sobi do kraja zivota.
Al' jock, ovaj frik 'oce da neduzni likovi i predmeti pate!
I da ja placem
Jednom kad mi je mama citala malu sirenu, ja se zavukla pod sto i simulirala da sam udarila glavom o ivicu, da bih imala razlog da placem, koji nije za pi*kice..ili jeste ali malo manje jer materijalan:rotf:
 
Ja prosle godine otisla na more i kad se vratila, moja keva sve moje barbike dala mladjoj rodjaci.
Mogla sam je ubiti!
A dete bih naizmenicno ljubila i mlatila po guzi. ne zbog kake nego kao sto madam mim ovaj zlozi rece..glavu daizgubis, pa sta cu ondaK ja, jadna JA

el ti to ozbiljno? regularne barbike, kreativno neunakazene :eek: :lol:
 
Da imam dete, a zateknem se u ovakvoj prilici - i ja bih se ukakio na sred ulice, iz inata svima. :lol:

Komšija,jesi l ti ostavio "cara" nasred puta na raskrsnici moje i susedne ulice???Nisi?Mora da su egzitaši...:mrgreen:
Dobroooo...
Ali mene zanima vrlo jedna situacija da prostite...:Kad se serenda i po forumu,kako to da se niko i ne
zastidi i kako to da niko pristojan ne reaguje (pustimo modove-njihova tolerantnost je za svaku čast...)???
Mora da su se razmileli po forumima sve mancipicovani vilozofi...:mrgreen:
 
eeee koliko sam ja ociju i noseva isplakala zbog te bajke.
Hebeni Andersen, koji ne ume da napise bajku kako bog zapoveda! Ono malo princ poubija zmajeve, pa se malo ozeni najlepsom princezom i sretno zive u 69. sobi do kraja zivota.
Al' jock, ovaj frik 'oce da neduzni likovi i predmeti pate!
I da ja placem
Jednom kad mi je mama citala malu sirenu, ja se zavukla pod sto i simulirala da sam udarila glavom o ivicu, da bih imala razlog da placem, koji nije za pi*kice..ili jeste ali malo manje jer materijalan:rotf:

ja sma volela bambija. :D

- - - - - - - - - -

el ti to ozbiljno? regularne barbike, kreativno neunakazene :eek: :lol:

mislis imas barbiku....barbika nema glavu. :flert: :lol:
 
u buduće ignoriram tekstove koje potpisuje nasdaq
irre1.gif

www je prevelik da bi trošio jedinstveno vrijeme svog života na ovako nešto.
 

Back
Top