Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?

cvrle77

Iskusan
Poruka
6.857
Posto sam lenj da uhvatim i sam da citam gomilu naucnih stvari, iskoriscavam ovakve forume, koji me bukvalno teraju da ronim u nauku, citam i ucim, izostravam svoje razmisljanje, trazim rupe i upotpunjujem moje znanje i shvatanje. Preispitujem svoje zakljucke, menjam po otkrivanju neceg sto prethodno nisam znao, ili sam mislio da znam a ispostavilo se pogresnim.
Inace, ranije sam bio homofobican, ovakve diskusije su izlecile to moje retardirano stanje straha od nepoznatog.


Eto.

Molim vas, ne diskutujte o mom razlogu, on je takav kakavo jeste, podelite sa nama zasto ste VI ovde. Sve rasprave drugog tipa imaju svoju temu, pa to ostavite za debate u tim temama.
 
Poslednja izmena:
Posto sam lenj da uhvatim i sam da citam gomilu naucnih stvari, iskoriscavam ovakve forume, koji me bukvalno teraju da ronim u nauku, citam i ucim, izostravam svoje razmisljanje, trazim rupe i upotpunjujem moje znanje i shvatanje. Preispitujem svoje zakljucke, menjam po otkrivanju neceg sto prethodno nisam znao, ili sam mislio da znam a ispostavilo se pogresnim.
Inace, ranije sam bio homofobican, ovakve diskusije su izlecile to moje retardirano stanje straha od nepoznatog.


Eto.

Molim vas, ne diskutujte o mom razlogu, on je takav kakavo jeste, podelite sa nama zasto ste VI ovde. Sve rasprave drugog tipa imaju svoju temu, pa to ostavite za debate u tim temama.

Naucio sam da postujem tudji izbor.
Naucio sam da nisam najpametniji i naucio sam da svaki vernik ima nesto u sebi sto ga tera da drugi prihvate njegovu veru.
Naucio sam da svaki vernik veruje da je njegova vera ona prava a da drugu smatra za laznom.
Naucio sam da i nevernici mogu biti dobri ljudi koji u mnogim slucajevima vise odusevljavaju od vernika jer ukljucuju i logicno razmisljanje.
Naucio sam da i ateisti mogu biti moralni i bez verovanja u boga!
Naucio sam da je ovaj svet pun raznih sistema verovanja. Oni ljudi koji nisu u nijednom sistemu verovanja proglaseni su "satanisti" od strane nekih vernika samo zato sto ne veruju u njihov sistem verovanja.
Naucio sam da svaki pojedinac moze biti dobra osoba ako veruje u boga ali i ako ne veruje!
 
naučio sam da biblija može biti jako glupa knjiga kad je citiraju adventisti i jehovini svedoci. :rtfm:

par puta sam naleteo na jako zanimljive razgovore, al su oni ovde retkost jer ih ovi što citiraju bibliju vrlo brzo uguše svojim kilometarskim citatima.

edit: ovde sam kako bih možda nešto zanimljivo čuo, ali toga je sve manje, pa sam i ja ovde sve ređe.
 
Poslednja izmena:
naučio sam da biblija može biti jako glupa knjiga kad je citiraju adventisti i jehovini svedoci. :rtfm:

par puta sam naleteo na jako zanimljive razgovore, al su oni ovde retkost jer ih ovi što citiraju bibliju vrlo brzo uguše svojim kilometarskim citatima.

edit: ovde sam kako bih možda nešto zanimljivo čuo, ali toga je sve manje, pa sam i ja ovde sve ređe.

ovo je jako glupo sto si rekao

citat Biblijski je isti ko god ga citirao

znaci glupa ti je Bozja rec

pametniji si od Boga? :lol:
 
Poslednja izmena:
Posto sam lenj da uhvatim i sam da citam gomilu naucnih stvari, iskoriscavam ovakve forume, koji me bukvalno teraju da ronim u nauku, citam i ucim, izostravam svoje razmisljanje, trazim rupe i upotpunjujem moje znanje i shvatanje. Preispitujem svoje zakljucke, menjam po otkrivanju neceg sto prethodno nisam znao, ili sam mislio da znam a ispostavilo se pogresnim.
Inace, ranije sam bio homofobican, ovakve diskusije su izlecile to moje retardirano stanje straha od nepoznatog.


Eto.

Molim vas, ne diskutujte o mom razlogu, on je takav kakavo jeste, podelite sa nama zasto ste VI ovde. Sve rasprave drugog tipa imaju svoju temu, pa to ostavite za debate u tim temama.

из уводног поста сазнадох да бесмисао за неке има смисла.
коме је смисао бесмисао, успева му размишљање гузом.
бити писмен не подразумева разумети.
 
Naučio sam da je Bogu mnogo teže nego nama...

jer mora NON-STOP 24/7 da posmatra ignorisanje, ruganje i odbacivanje.

(
Ko tog matorog jarca tera da 24/7 da posmatra ignorisanje, ruganje i odbacivanje. Sta se njega, drtine matore, tice sta ja i kako razmisljam, da li ga volim ili ne volim, da li mu se rugam ili ne. Umesto da se mirno odmara i uziva u toj njegovoj vukojebini, on zaviruje u tudje krevete da vidi ko koga i ko kako koga i, gladnica jedna, izmislja kakve zrtve paljenice da mu hriscani pripremaju. Uz to, razvio je siroku spijunsku delatnot i osnovao Nacionalnu bezbednosnu agenciju za spijuniranje svih hriscana, ali i ateista, jer njih najvise mrzi.
 
Poslednja izmena:
zavolela i svetu trojicu i crkvu....cmok krstarici:D
Ako si ovdje zavoljela crkvu , onda ti svaka cast .Ja sam ovdje ocekivao da vjernici nama ateistima malo
vise priblize svoju vjeru .Slabo sam se ovajdio .Dobio sam uglavnom kilometarske citate iz biblije .
Iskreno , vjernici su me razocarali jer su uglavnom vrdali sa odgovorima . Posebna je prica kad se
podzapaju pravoslavci , subotari i jehovini svjedoci , a svi su hriscani .
 
Ako si ovdje zavoljela crkvu , onda ti svaka cast .Ja sam ovdje ocekivao da vjernici nama ateistima malo
vise priblize svoju vjeru .Slabo sam se ovajdio .Dobio sam uglavnom kilometarske citate iz biblije .
Iskreno , vjernici su me razocarali jer su uglavnom vrdali sa odgovorima . Posebna je prica kad se
podzapaju pravoslavci , subotari i jehovini svjedoci , a svi su hriscani .

Ti si trazio da popljujes tudju veru ne nesto da naucis.

Zato si ostao ono sto si bio i nista nisi naucio.

Da si hteo da naucis, naucio bi...

COVEK MOZE DA NAUCI NESTO BEZ DA TO VERUJE I SLEDI.

TI TO NIKADA NISI IMAO CILJ.

Vec je tvoj cilj nazalost, bio nize prirode...:(
 
Naučila sam da ništa novo nema pod kapom nebeskom...Vidim fariseje i književnike kako se po uglovima ulica ovog pdf okupljaju i rasplavljaju, pokušavajući protumačiti i odgonetnuti kakav je Bog i Njegova suština. Vidim sveštenike koji se drže svog slova i zakona razdirući svoje haljine i posipajući se pepelom po glavi svaki put kada ispred sebe ne mogu prepoznati Istinu. Vidim i rulju koja ostrašćeno kliče i viče "Raspni ga, raspni!", dok Pilat pere ruke od Boga i verskih pitanja u koje ne veruje...ipak pušta Varavu. Vidim golgotski put pun radoznalih očiju, neke se smeju, neke navijaju, a neke plaču... neke bi pritekle u pomoć, ali se plaše da ponesu krst...bilo bi ih sramota od javnog mnenja. Vidim tri krsta na Golgoti: ispod rugače koji viču "Pomozi sam sebi, siđi s krsta ako si Sin Božiji!", razbojnika koji se ruga i razbojnika koji se kaje i moli. Vidim i Njega, po ko zna koji put ponižavanog, pljuvanog, bijenog i razapetog u ovih 2000 godina, kako krvari i govori: "Oče! Oprosti im, jer ne znaju šta čine..."
 
Posto sam lenj da uhvatim i sam da citam gomilu naucnih stvari, iskoriscavam ovakve forume, koji me bukvalno teraju da ronim u nauku, citam i ucim, izostravam svoje razmisljanje, trazim rupe i upotpunjujem moje znanje i shvatanje. Preispitujem svoje zakljucke, menjam po otkrivanju neceg sto prethodno nisam znao, ili sam mislio da znam a ispostavilo se pogresnim.
Inace, ranije sam bio homofobican, ovakve diskusije su izlecile to moje retardirano stanje straha od nepoznatog.


Eto.

Molim vas, ne diskutujte o mom razlogu, on je takav kakavo jeste, podelite sa nama zasto ste VI ovde. Sve rasprave drugog tipa imaju svoju temu, pa to ostavite za debate u tim temama.

Od tebe nismo naucili nista. Od tebe samo mozemo da se sablaznimo. Ali, hvala dragom Bogu, na ovom forumu se ponekad pojavi i poneko dobar i razuman ko postavi neki koristan video ili tekst, koji vredi pogledati ili procitati. U stvari, ima neke koristi i od takvih kao ti - jacas nasu veru. Kada citam tvoje postove pune zlobe, pakosti, mrznje, zavisti i negativne energje, postane mi drago sto sam nasla veru u Boga i sto sada nisam u tako ocajnom stanju kao ti.
 

Back
Top