Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 157

Tema: Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?

Posto sam lenj da uhvatim i sam da citam gomilu naucnih stvari, iskoriscavam ovakve forume, koji me bukvalno teraju da ronim u nauku, citam i ucim, izostravam svoje razmisljanje, trazim rupe i upotpunjujem moje znanje i shvatanje. Preispitujem svoje zakljucke, menjam po otkrivanju neceg sto prethodno nisam znao, ili sam mislio da znam a ispostavilo se pogresnim.
    Inace, ranije sam bio homofobican, ovakve diskusije su izlecile to moje retardirano stanje straha od nepoznatog.

Eto.

Molim vas, ne diskutujte o mom razlogu, on je takav kakavo jeste, podelite sa nama zasto ste VI ovde. Sve rasprave drugog tipa imaju svoju temu, pa to ostavite za debate u tim temama.
    Poslednji put ažurirao/la cvrle77 : 15.07.2013. u 12:53
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Elita Glasnik. (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    276

Podrazumevano Re: Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?

Naucio sam ovde da destruktivnost nema nikakve veze sa inteligencijom ili pismenoscu...

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?

I ja isto.

Iskusan Pravedan (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio cvrle77 Pogledaj poruku
    Posto sam lenj da uhvatim i sam da citam gomilu naucnih stvari, iskoriscavam ovakve forume, koji me bukvalno teraju da ronim u nauku, citam i ucim, izostravam svoje razmisljanje, trazim rupe i upotpunjujem moje znanje i shvatanje. Preispitujem svoje zakljucke, menjam po otkrivanju neceg sto prethodno nisam znao, ili sam mislio da znam a ispostavilo se pogresnim.
    Inace, ranije sam bio homofobican, ovakve diskusije su izlecile to moje retardirano stanje straha od nepoznatog.

Eto.

Molim vas, ne diskutujte o mom razlogu, on je takav kakavo jeste, podelite sa nama zasto ste VI ovde. Sve rasprave drugog tipa imaju svoju temu, pa to ostavite za debate u tim temama.
    Naucio sam da postujem tudji izbor.
    Naucio sam da nisam najpametniji i naucio sam da svaki vernik ima nesto u sebi sto ga tera da drugi prihvate njegovu veru.
    Naucio sam da svaki vernik veruje da je njegova vera ona prava a da drugu smatra za laznom.
    Naucio sam da i nevernici mogu biti dobri ljudi koji u mnogim slucajevima vise odusevljavaju od vernika jer ukljucuju i logicno razmisljanje.
    Naucio sam da i ateisti mogu biti moralni i bez verovanja u boga!
    Naucio sam da je ovaj svet pun raznih sistema verovanja. Oni ljudi koji nisu u nijednom sistemu verovanja proglaseni su "satanisti" od strane nekih vernika samo zato sto ne veruju u njihov sistem verovanja.
    Naucio sam da svaki pojedinac moze biti dobra osoba ako veruje u boga ali i ako ne veruje!
    "Jedino što znamo je da ne znamo ništa i to je najviši let ljudske mudrosti.“

Poznat
    Učlanjen
    17.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    127

Naučio sam da je Bogu mnogo teže nego nama...

jer mora NON-STOP 24/7 da posmatra ignorisanje, ruganje i odbacivanje.

: (

Ističe se NevenA :) (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    69

pa, cvrle, mogla bih da prepišem tvoje razloge sa izostavljanjem homofobije.. tu boles' nisam preležala

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    566

naučio sam da biblija može biti jako glupa knjiga kad je citiraju adventisti i jehovini svedoci.

par puta sam naleteo na jako zanimljive razgovore, al su oni ovde retkost jer ih ovi što citiraju bibliju vrlo brzo uguše svojim kilometarskim citatima.

edit: ovde sam kako bih možda nešto zanimljivo čuo, ali toga je sve manje, pa sam i ja ovde sve ređe.
    Poslednji put ažurirao/la coco bill : 15.07.2013. u 18:56
    Tišina je početak mudrosti.

Elita Glasnik. (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    276

Ne rekoh li da destruktivnost nema nista sa inteligncijom i pismenoscu.
    Vec sa zatucanoscu...

Poznat
    Učlanjen
    17.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    127

: ))

Eto i ja da se nasmejem.

Osmeh je lekovit...

Pro 17:22 Srce veselo pomaže kao lek, a duh žalostan suši kosti.
    Poslednji put ažurirao/la SDG (Soli Deo Gloria) : 15.07.2013. u 19:34

Ističe se FridaKatsoni (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    195

Naucila sam da je malo ljudi sa kojima mozes imati kvalitetnu diskusiju a da se ne predje na licni nivo i vredjanje.

Buduća legenda Arianna (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    892

Citat Original postavio coco bill Pogledaj poruku
    naučio sam da biblija može biti jako glupa knjiga kad je citiraju adventisti i jehovini svedoci.

par puta sam naleteo na jako zanimljive razgovore, al su oni ovde retkost jer ih ovi što citiraju bibliju vrlo brzo uguše svojim kilometarskim citatima.

edit: ovde sam kako bih možda nešto zanimljivo čuo, ali toga je sve manje, pa sam i ja ovde sve ređe.
    ovo je jako glupo sto si rekao

citat Biblijski je isti ko god ga citirao

znaci glupa ti je Bozja rec

pametniji si od Boga?
    Poslednji put ažurirao/la Arianna : 16.07.2013. u 23:09
    ✿ We feel and know that we are eternal ✿

Poznat
    Učlanjen
    17.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    127

Neće da kaže da isto tako misli o Bibliji (ko god da je citira)...

a ovako ima odobravanje svih ostalih!
    Poslednji put ažurirao/la SDG (Soli Deo Gloria) : 16.07.2013. u 23:17

Elita Glasnik. (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    276

Podvodljivost...

Poznat goranbeograd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    370

Eto.

из уводног поста сазнадох да бесмисао за неке има смисла.
    коме је смисао бесмисао, успева му размишљање гузом.
    бити писмен не подразумева разумети.
    како објаснити оном ко не жели да схвати?

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Kako objasniti onom ko ne zeli da shvati da ne komentarise tudje razloge, vec odgovori na pitanje teme?
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Elita Glasnik. (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    276

Kako objasniti vecini koja komentarise, cas izuzecima, da su ljudi, a spustaju se ispod zivotinjskog nivoa i sa time ruse cak i teoriju Evolucije ne samo svoju prirodu i karakter???

Ili su pak toliko zatucani, sto je takodje ispod covecnosti...
    Poslednji put ažurirao/la Glasnik. : 17.07.2013. u 11:36

Domaćin The Graeat Gatsby (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

da ubijem vreme pregledam i krstarica tv

Sent from my Telenor_Smart using Forum Krstarice mobile app
    Sreca prati hrabre

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio SDG (Soli Deo Gloria) Pogledaj poruku
    Naučio sam da je Bogu mnogo teže nego nama...

jer mora NON-STOP 24/7 da posmatra ignorisanje, ruganje i odbacivanje.

(
    Ko tog matorog jarca tera da 24/7 da posmatra ignorisanje, ruganje i odbacivanje. Sta se njega, drtine matore, tice sta ja i kako razmisljam, da li ga volim ili ne volim, da li mu se rugam ili ne. Umesto da se mirno odmara i uziva u toj njegovoj vukojebini, on zaviruje u tudje krevete da vidi ko koga i ko kako koga i, gladnica jedna, izmislja kakve zrtve paljenice da mu hriscani pripremaju. Uz to, razvio je siroku spijunsku delatnot i osnovao Nacionalnu bezbednosnu agenciju za spijuniranje svih hriscana, ali i ateista, jer njih najvise mrzi.
    Poslednji put ažurirao/la hogarius : 17.07.2013. u 20:04
    Tako mi Odina, religija je opijum za mase!

Veoma poznat villaret (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    255

zavolela i svetu trojicu i crkvu....cmok krstarici

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Citat Original postavio villaret Pogledaj poruku
    zavolela i svetu trojicu i crkvu....cmok krstarici
    Ako si ovdje zavoljela crkvu , onda ti svaka cast .Ja sam ovdje ocekivao da vjernici nama ateistima malo
    vise priblize svoju vjeru .Slabo sam se ovajdio .Dobio sam uglavnom kilometarske citate iz biblije .
    Iskreno , vjernici su me razocarali jer su uglavnom vrdali sa odgovorima . Posebna je prica kad se
    podzapaju pravoslavci , subotari i jehovini svjedoci , a svi su hriscani .

Elita Glasnik. (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    276

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Ako si ovdje zavoljela crkvu , onda ti svaka cast .Ja sam ovdje ocekivao da vjernici nama ateistima malo
    vise priblize svoju vjeru .Slabo sam se ovajdio .Dobio sam uglavnom kilometarske citate iz biblije .
    Iskreno , vjernici su me razocarali jer su uglavnom vrdali sa odgovorima . Posebna je prica kad se
    podzapaju pravoslavci , subotari i jehovini svjedoci , a svi su hriscani .
    Ti si trazio da popljujes tudju veru ne nesto da naucis.

Zato si ostao ono sto si bio i nista nisi naucio.

Da si hteo da naucis, naucio bi...

COVEK MOZE DA NAUCI NESTO BEZ DA TO VERUJE I SLEDI.

TI TO NIKADA NISI IMAO CILJ.

Vec je tvoj cilj nazalost, bio nize prirode...

Elita nije_lako (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    589

Naučila sam da ništa novo nema pod kapom nebeskom...Vidim fariseje i književnike kako se po uglovima ulica ovog pdf okupljaju i rasplavljaju, pokušavajući protumačiti i odgonetnuti kakav je Bog i Njegova suština. Vidim sveštenike koji se drže svog slova i zakona razdirući svoje haljine i posipajući se pepelom po glavi svaki put kada ispred sebe ne mogu prepoznati Istinu. Vidim i rulju koja ostrašćeno kliče i viče "Raspni ga, raspni!", dok Pilat pere ruke od Boga i verskih pitanja u koje ne veruje...ipak pušta Varavu. Vidim golgotski put pun radoznalih očiju, neke se smeju, neke navijaju, a neke plaču... neke bi pritekle u pomoć, ali se plaše da ponesu krst...bilo bi ih sramota od javnog mnenja. Vidim tri krsta na Golgoti: ispod rugače koji viču "Pomozi sam sebi, siđi s krsta ako si Sin Božiji!", razbojnika koji se ruga i razbojnika koji se kaje i moli. Vidim i Njega, po ko zna koji put ponižavanog, pljuvanog, bijenog i razapetog u ovih 2000 godina, kako krvari i govori: "Oče! Oprosti im, jer ne znaju šta čine..."
    Vrline jednog čoveka mi primamo i cenimo potpuno samo ako nam se ukazuju u obliku koji odgovara našim shvatanjima i sklonostima. - I.Andrić

Moderator cecalana (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Eto.

Od tebe nismo naucili nista. Od tebe samo mozemo da se sablaznimo. Ali, hvala dragom Bogu, na ovom forumu se ponekad pojavi i poneko dobar i razuman ko postavi neki koristan video ili tekst, koji vredi pogledati ili procitati. U stvari, ima neke koristi i od takvih kao ti - jacas nasu veru. Kada citam tvoje postove pune zlobe, pakosti, mrznje, zavisti i negativne energje, postane mi drago sto sam nasla veru u Boga i sto sada nisam u tako ocajnom stanju kao ti.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Naučio sam da su vernici netolerantniji nego što bi trebalo da budu ako slede svoju veru, i da su (ne svi) ponekad zadrti u negiranju naučnih činjenica koje su postavljene na osnovu koherentnih dokaza...

Elita Glasnik. (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    276

A kakvi to treba da budu vernici kada naidju na destruktivnost i zatucanost?

Da takvima ceskaju usi?

Vaspitanje zahteva i ozbiljnost, ostrost, i neznost.

Tako kada vas izvlacimo tamo gde su vas kao male uvukli, po nekad mora da padne i neki smaracic ali i neznost ako zasluzite.

Ali neznost treba zasluziti...

Ona se ne moze davati samo tako...

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •