Istina o filmu “Matrix”
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Istina o filmu “Matrix”

Demijurg nije na forumu
    ...je stvorio svet za sebe... i za sve vas... jer je
    Iskusan
    Učlanjen
    05.02.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    505
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Istina o filmu “Matrix”

Film “Matriks” je krajnje negativan film, koji putem simulakruma samog oslobađanja od matriksa populariše i produbljuje sam matriks.

Sama analiza imena i naziva u filmu, posebno onih koji se odnose na biblijsko programiranje uma, ukazuje da je film bukvar samog matriksa na delu, koncentrat svih dosadašnjih programa masovnog programiranja uma. Onima koji malo bolje poznanju tematiku programiranja uma dovoljni su detalji da je tu Zion poslednje utočište za spas čovečanstva, i datum 11 septembar 2001. (na Neovim dokumentima), koji se pojavljuje u 18-tom minutu filma koji je snimljen 1999. godine.

Upravo zato on deluje na inverzan način: simulacijom razotrkrivanja samoga matriksa. Tom simulacijom produbljuje se sam matriks, kao san u snu koji nam daje privid da smo se probudili.

Ako je i po čemu film Matriks značajan, to je po tome što zvanično predstavlja tu višu fazu samog matriksa: simulakrum razbijanja matriksa kao njegovog produbljavanja.

Sama činjenica da su upravo tvorci ovog našeg matriksa napravili i popularisali ovaj film kao svetski hit i kultni fenomen trebalo bi da dovoljno govori onima koji su slepi kod očiju. Ali to su svi oni koji spavaju u svom matriksu.

To je krajnje majstorstvo iluzionista i završna faza održanja ljudi u snu: kada usnulog nateraju da veruje da se probudio dok i dalje spava. Više nema kud, završili su posao. Više ne moraju da se trude oko njega, čovek se sam održava u snu, jer veruje da je budan. Nekako je zajedno sa ovim filmom krenula poplava “New age” fraza “buđenje”, kao globalna pojava, kao “buđenje iz matriksa”. Kako se to lepo uklapa. Veliki je broj onih koji misle da su se “probudili” samo gledajući ovaj film, što znači da su se uspešno primili u novu, višu fazu sna, možda i konačnu fazu.

Kao što je lepo rečeno: “Treba pitati i tragati, ali nikada ne gubiti iz vida da je matrica uvek najbolje radila kada su ljudi mislili da nje ili nema, ili da je provaljena.”

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2312

Podrazumevano Re: Istina o filmu “Matrix”

Citat Original postavio Demijurg Pogledaj poruku
    Kao što je lepo rečeno: “Treba pitati i tragati, ali nikada ne gubiti iz vida da je matrica uvek najbolje radila kada su ljudi mislili da nje ili nema, ili da je provaljena.”
    Pogledao sam film vise puta. Ako uspes da zanemaris efekte koji su morali da budu tu da bi film zaradio pare i ako robote zamenis interesnim grupama ljudi - dobija se prilicno dobra slika plana koji postoji i koji se ostvaruje.
    Roboti iz filma, koji napadaju ljude radi zarobljavanja ili unistenja - to su sredstva javnog informisanja (pocetnog zastrazivanja do konacnog zaglupljivanja / otupljivanja). Roboti / masovni mediji deluju kako deluju zbog plana koji sprovode. Mi smo zatrpani stvarima koje nisu bitne i koje ne uticu na nas. I zatrpani smo losim stvarima. Kao resenje protiv losih stvari se nudi nesto sto je plitko i kratkotrajno (otprilike kao efekat droge).
    Matriks postoji, u to nema sumnje - ali ne na nacin koji je predstavljen u SF filmu.

Ne vidim kako je film prevara u osnovnom smislu. Film poziva na razmisljanje, da preispitamo sami sebe da li smo na autopilotu ili nismo.

Ističe se Arkadijanac (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio Demijurg Pogledaj poruku
    Film “Matriks” je krajnje negativan film, koji putem simulakruma samog oslobađanja od matriksa populariše i produbljuje sam matriks.

Sama analiza imena i naziva u filmu, posebno onih koji se odnose na biblijsko programiranje uma, ukazuje da je film bukvar samog matriksa na delu, koncentrat svih dosadašnjih programa masovnog programiranja uma. Onima koji malo bolje poznanju tematiku programiranja uma dovoljni su detalji da je tu Zion poslednje utočište za spas čovečanstva, i datum 11 septembar 2001. (na Neovim dokumentima), koji se pojavljuje u 18-tom minutu filma koji je snimljen 1999. godine.

Upravo zato on deluje na inverzan način: simulacijom razotrkrivanja samoga matriksa. Tom simulacijom produbljuje se sam matriks, kao san u snu koji nam daje privid da smo se probudili.

Ako je i po čemu film Matriks značajan, to je po tome što zvanično predstavlja tu višu fazu samog matriksa: simulakrum razbijanja matriksa kao njegovog produbljavanja.

Sama činjenica da su upravo tvorci ovog našeg matriksa napravili i popularisali ovaj film kao svetski hit i kultni fenomen trebalo bi da dovoljno govori onima koji su slepi kod očiju. Ali to su svi oni koji spavaju u svom matriksu.

To je krajnje majstorstvo iluzionista i završna faza održanja ljudi u snu: kada usnulog nateraju da veruje da se probudio dok i dalje spava. Više nema kud, završili su posao. Više ne moraju da se trude oko njega, čovek se sam održava u snu, jer veruje da je budan. Nekako je zajedno sa ovim filmom krenula poplava “New age” fraza “buđenje”, kao globalna pojava, kao “buđenje iz matriksa”. Kako se to lepo uklapa. Veliki je broj onih koji misle da su se “probudili” samo gledajući ovaj film, što znači da su se uspešno primili u novu, višu fazu sna, možda i konačnu fazu.

Film Matriks je najbednija kopija i plagijat Kastanedine knjige "Aktivna strana beskraja", doduse malo izvitoperena i prilagodjena filmskoj publici, ali sustina je ista, voloderosi koji ulaze u um coveka i hrane se njegovim osecanjima.
    Omne ignotum pro magnifico

Aktivan član upodrumu (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

U tom filmu svet matrixa je metafora .... ali je tacno da smo vec zagazili duboko u isti .
    yes i can !

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Arkadijanac Pogledaj poruku
    Film Matriks je najbednija kopija i plagijat Kastanedine knjige "Aktivna strana beskraja", doduse malo izvitoperena i prilagodjena filmskoj publici, ali sustina je ista, voloderosi koji ulaze u um coveka i hrane se njegovim osecanjima.
    Ne znam za Kastanedu, ali opšte je poznato da je osnovni motiv izvučen iz romana "Vrli novi svet" Oldasa Hakslija. A inače će za mene biti trajna misterija zašto je "Matriks" uzdignut u status svedočanstva modernog vremena, a niko ni ne pominje film "13. sprat" snimljen u isto vreme, u kojem se barata potpuno istim motivom - da je stvarnost kompjuterski generisana te da, je li, zapravo i nije stvarnost.

Što je Nju ejdža tiče, koliko se sećam on je dobro stajao i pre "Matriksa".
    "Весма бо трудно Славјан от заматорелих мнениј отвратити."

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Domaćin Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

jel mogu jos jednom,postovao sam vec?
    evo, ovaj put,maestralno uzivo:
    https://www.youtube.com/watch?v=A0Rw-BqqBTw
    (moj prevod):
    Niko od njih nije znao da su bili roboti

Mendelove masine se repliciraju u noci...
    u crnom celicnom zatvoru od Avgustinske svetlosti.
    On placa racune, a oni ga cine ponosnim
    Mogu da saberu svoje ponude na udruznim oblacima.
    S tackom omega na vidiku
    Novi Frenklini pustaju svoje zmajeve...
    I post-moderno carstvo je izgradjeno veceras!

Iz istorije
    izbacena poplava falsifikata
    Crni oblak
    redukcionizam i zver...
    Automati sakupice sve delove
    da bi svet mogao da bude uvecan...
    U simuliranom slavlju
    mrtvih !

Naprskana odeca i dijamantske celjusti...
    zglobovi uglancani nano-kandzama.
    Mojim masinama mogu da te odvojim
    od ovoga sveta bez traga.
    Nasi duhovi nostalgije su spremni
    da zauzmu tvoje mesto ....

Trzni centri nestalnog sadrzaja
    pumpe za benzin i prolazak kroz zidove.....
    Niko od njih nije znao.....(da su roboti).

Osecam kako mi siva sprema zagreva krv
    dok gledam kako se mrtvi dizu iz zemlje
    pokusavajuci da se sakriju od lazi dok one postaju istina....

Bog izopsten....
    Bog koji nije Bog
    Bog nistavila...

Dok neman-vuk Fenris polako kida svoj lanac
    pokusavajci da sakrije mit dok on postaje covek!

Niko od njih nije znao da su bili roboti !

Kupujemo iks za oks
    drzavna uprava igra precrtavanje
    macija igra za Petra Petrovica...

Post-industrijska propast
    binarni zagrljaj ili poljubac
    moze se izneti iz izmaglice korisnosti.

Ukrali su veliku Arkadiju
    tajnu vatru.
    Moloh je nasao zlato
    za novu imperiju. jos jednom...
    Lesinar postaje svetac !

Hop-cup oko istine...
    skaci,s coporom vukova....
    Hop-cup oko istine...
    Njisi se, sa omcom oko vrata.
    Hop-cup oko istine...
    pazi, Ajkula dolazi !

Mreze za fazno sirenje rasipanja
    sa naslikanih tv ekrana velicine zidova.
    nomadske kuce pod zakup
    i dijamantski kablovi na odredjeno vreme...

Izmesani kljucevi logosa
    Kabalisticka drveca od bitova.
    Bog izopsten....
    Bog koji nije Bog
    Bog nistavila...

Dok Levijatan i njegove bube smrzavaju more...
    pokusavajuci da spasu svet zrtvujuci mene !

Iz istorije
    izbacena poplava falsifikata
    Crni oblak
    uskrsnuce mrtvih...
    Automati sakupice sve delove
    da bi svet mogao da bude uvecan...
    U simuliranom slavlju
    graditelja tela
    Zveri .....!
    http://www.youtube.com/watch?v=bLPbKOj5UIU

Slične teme

1. istina