EKG za kucnu upotrebu

ja ovde ne vidim nigde nesto sto bi verodostojno nalikovalo nekom EKG-u; doktorice ce me ispraviti, jer se ne secam dobro, ali EKG klasicno ima 3 standardna, 3 periferna, 6 prekordijalnih odvoda - sve ovo zbog snimanja stanja u razlicitim ravnima. kako bi ova napravica to mogla da izvede, BAS bi me jako zanimalo :).

ako smem da vas pitam, cak i da drzite u ruci klasican EKG, sa svih 12 odvoda, ko bi vam to interpretirao svako malo?

pozdrav :).
 
damir_belgrade:
Koliko su pouzdani ovakvi aparati za merenje EKG signala u kucnim uslovima?

S obzirom da veliki broj ljudi pati od raznih srcanih problema, da li bi ovakvi aparati mogli eventualno pokazu pred-infarktno stanje ili neke slicne probleme?

http://www.iasc-shop.com/product_info.php?cPath=41_421&products_id=72
Jos jedna stvar za uzimanje para ljudima...moje misljenje.
Nista bez starog dobrog klasicnog aparata za ekg i "peske" tumacenja.
EKG aparati novije generacije stampaju na samom ekg snimku objasnjenje promena, pa se moze desiti da dobijete ekg nalaz na kome pise infarkt(kog naravno nema), jos uvek nismo izmislili aparate koji ce zameniti lekare. :) Sto rece koleginica ne znam ko bi Vam tumacio te nalaze a gotovo sam sigurna da su precizni kao i digitalni meraci pritiska.
 
dr:
Nista bez starog dobrog klasicnog aparata za ekg i "peske" tumacenja.
EKG aparati novije generacije stampaju na samom ekg snimku objasnjenje promena, pa se moze desiti da dobijete ekg nalaz na kome pise infarkt(kog naravno nema), jos uvek nismo izmislili aparate koji ce zameniti lekare. :) Sto rece koleginica ne znam ko bi Vam tumacio te nalaze a gotovo sam sigurna da su precizni kao i digitalni meraci pritiska.

dr,
ako se dobro secam, mi smo (tada - nekada, mozda 1985. recimo) radili "brzu interpretaciju EKG-a", sto je jedna zivopisna knjiga od bar 300 strana, a moj utisak je i bio, i sada je, da je to samo osnov od osnova za pravu interpretaciju (o potrebnom iskustvu da ne govorimo). zaista ne vidim kako bi laik uspeo da interpretira regularni EKG (hocu da kazem da sebe apsolutno smatram laikom :) ).

sad ako covek kaze da mu je zena kardiolog, tesko cu to podneti.... LOL.
 
Postoje knjizice koje te uvedu u osnove interpretacije ekg-a ali to je samo osnova, treba da se nagledas ekg-a i ekg-a pa da kazes da se dobro snalazis u citanju istog.
Upravo iz tog razloga te kucne varijante mozes da okacis macku o rep.
 

Back
Top