Čanak: Položaj Vojvodine nedopustivo loš

toz972

Poznat
Poruka
8.371
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Canak-Polozaj-Vojvodine-nedopustivo-los.lt.html

Čanak: Položaj Vojvodine nedopustivo loš

SUBOTICA – Položaj Vojvodine je nedopustivo loš zbog toga što centralne vlasti nemaju nikakvog osećaja za njeno postojanje, izjavio je danas predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak.

On je na svečanoj sednici Glavnog odbora LSV, održanoj u Subotici povodom 23 godine od osnivanja ove političke organizacije, izjavio novinarima da su dugovi centralne vlasti prema Vojvodini od 2006. godine do danas porasli na preko 100 miliona dinara, odnosno „bezmalo dva bužeta Vojvodine”.

„Vidljiva je tendencija ukidanja vojvođanskih institucija, kao i tendencija da se institucije koriste u privatne svrhe pojedinaca iz pokrajinske vlasti”, rekao je Čanak.

Iz tih razloga, Čanak najavljuje da će LSV „intenzivirati svoje delovanje i ići za tim da krene u ofanzivu”, jer se, po njegovom mišljenju, u „opštoj euforiji” približavanja Evropskoj uniji, zaboravlja da je „lako ići ka EU kada nema opozicije” na putu evro-integracija.

„Današnja opozicija se ionako zalagala za EU, dok je vladajuća struktura ta koja je promenila mišljenje. Tako da je pitanje da li treba da se zahvaljujemo vladajućoj strukturi za to što, eto, idemo ubrzanim koracima ka EU, ili treba da se zapitamo zašto nismo još pre pet-šest godina išli istim tim koracima, s obzirom da su tada to bili najžeći protivnici evropskih integracija uopšte”, rekao je Čanak.

Lider LSV smatra da je Vojvodina došla u poziciju da oko 90.000 ljudi živi od socijalne pomoći, 11.000 ljudi se hrani u narodnim kuhinjama, od čega 1.500 dece, i da drugu godinu zaredom bude nerazvijeni region u Srbiji, a da jedini razvijeni region, kako je rekao, bude Beograd.

„Potpuno je jasno da će bez decentralizacije i bez autonomije, koja mora imati zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast, pravo na imovinu i izvorne prihode, što znači sopstveno prikupljanje poreza, Vojvodina izgubiti sve ono što su generacije pre nas sticale”, rekao je Čanak.

On smatra da je najbolji dokaz maćehinskog odnosa Srbije prema Vojvodini slučaj Radio-televizije Vojvodine kojoj, za razliku od Radio-televizije Srbije, nije pronađeno finansiranje nakon najave ukidanje RTV pretplate.
 
Iz tih razloga, Čanak najavljuje da će LSV „intenzivirati svoje delovanje i ići za tim da krene u ofanzivu”, jer se, po njegovom mišljenju, u „opštoj euforiji” približavanja Evropskoj uniji, zaboravlja da je „lako ići ka EU kada nema opozicije” na putu evro-integracija.

Овде најављује да ће ЛСВ постати жестоки противник еуроатлантских интеграција.

„Današnja opozicija se ionako zalagala za EU, dok je vladajuća struktura ta koja je promenila mišljenje. Tako da je pitanje da li treba da se zahvaljujemo vladajućoj strukturi za to što, eto, idemo ubrzanim koracima ka EU, ili treba da se zapitamo zašto nismo još pre pet-šest godina išli istim tim koracima, s obzirom da su tada to bili najžeći protivnici evropskih integracija uopšte”, rekao je Čanak.

Овде кмечи што су бивши најжешћи противници ЕУ много успешнији у интегарцијама од њега и осталих евро-фанатика.

Човек је погубљен, не зна шта прича, шта хоће, тотални промашај...
 
Сепаратистичке будалаштине...

... i vrlo realne. Ne treba se zanositi sa mišljud aneće rasti i jačati.

- - - - - - - - - -

Vojvodina nezadrzivo ide ka statusu REPUBLIKE! :ok:

Čanak je glup.
Srbi u Vojvodini se boje naziva "Republika Vojvodina", kada bi budala Čanak tražio da se promeni naziv u "Republika Severna Srbija", imao bi podršku većine stanovništva. Ne baš ogomne, ali većine....
Ali on je suviše glup.
 
Prebogata Vojvodina nikako ne zasluzuje status koji sada ima.

- - - - - - - - - -

... i vrlo realne. Ne treba se zanositi sa mišljud aneće rasti i jačati.

- - - - - - - - - -



Čanak je glup.
Srbi u Vojvodini se boje naziva "Republika Vojvodina", kada bi budala Čanak tražio da se promeni naziv u "Republika Severna Srbija", imao bi podršku većine stanovništva. Ne baš ogomne, ali većine....
Ali on je suviše glup.

I Canak i Pajtic su LJUDI REZIMA iz Beograda.

Lider ce tek da se pojavi.
 
Prebogata Vojvodina nikako ne zasluzuje status koji sada ima.

- - - - - - - - - -



I Canak i Pajtic su LJUDI REZIMA iz Beograda.

Lider ce tek da se pojavi.

Slažem se sa tim.

Stvar je vrlo interesantna. U trenutku kada se pojavi jedan čovek, koji će da kaže:
- "Mi ne želimo novu naciju i nov narod, mi smo SRBI, mi ne želimo VOJVODINU, nego Republiku Severnu Srbiju", taj će da dobije ladno većinsku podršku.

Ponavljam da nisam autonomaš, ali ovo je vrlo, vrlo realno.
 
Čanak je komuno ustaška mešina

Zahvaljujući takvima kao što si ti, Vojvodina ide ka statusu Republike.
Razumi - četništvo tamo en prolazi i te tvoje floskule.....

- - - - - - - - - -

...Ето, само што није.Дваес година не можете да скупите потписе. Пла оних који су потписали су умрли.

Nažalost, nisi u pravu. Tihi se ponadao ili neko sličan njemu kada je pstavio tamu kao samo 5% želi nezavisnost Vojvodine, a akada se sabrali procenti drugoh glasova, ispalo da 60 ili 70% niej zadovoljno sadašnjim stanjem i želi veću autonomiju....
 
Slažem se sa tim.

Stvar je vrlo interesantna. U trenutku kada se pojavi jedan čovek, koji će da kaže:
- "Mi ne želimo novu naciju i nov narod, mi smo SRBI, mi ne želimo VOJVODINU, nego Republiku Severnu Srbiju", taj će da dobije ladno većinsku podršku.

Ponavljam da nisam autonomaš, ali ovo je vrlo, vrlo realno.

Tako je!

Vojvodina MORA dobiti mesto i status KOJI ZASLUZUJE prema svom prirodnoim bogatstvu, a narocito prema LJUDSKOM POTENCIJALU koji je - SUPERIORAN u odnosu na ostatak Srbije.
 
Zahvaljujući takvima kao što si ti, Vojvodina ide ka statusu Republike.
Razumi - četništvo tamo en prolazi i te tvoje floskule.....
Na osnovu čega si ovo zaključio?Kada bude pola miliona pristalica takve ideje nasuprot 700.000 ljudi (u Vojvodini trenutno ima oko 1.2 miliona glasača) ona možemo tvrditi da "Vojvodina ide ka statusu republike".Ovako, par hiljada ekstrema koji su ovde prisutni već 30 god. ne zavređuje pažnju.
 
Slažem se sa tim.

Stvar je vrlo interesantna. U trenutku kada se pojavi jedan čovek, koji će da kaže:
- "Mi ne želimo novu naciju i nov narod, mi smo SRBI, mi ne želimo VOJVODINU, nego Republiku Severnu Srbiju", taj će da dobije ladno većinsku podršku.

Ponavljam da nisam autonomaš, ali ovo je vrlo, vrlo realno.

DANAS bi za Vojvodinu republiku glasalo oko 70% Vojvodjana....

Bez propagande. Sa dobrom propagandom i vise....

TO NIJE STRANACKO PITANJE !
 

Back
Top