Virus koji unistava macji jezik

Lucky girl

Elita
Poruka
18.567
Pozdrav svima,
ja se izvinjavam unapred sto sam otvorila novu temu ( posto vec jesam jednu ),ali se razmisljam da mozda je bolje da ovako otvorim posebnu temu.Naime mom macetu je sinoc jako bilo lose,nije hteo da se pomera,da jede,pije,samo je spavao i tako jedno 10sati.Nije imao temperaturu,niti proliv,niti povracao,ali je bio sav umrvtljen.Onda je oko 7 ujutru odjednom zivnuo,jeo 3-4 puta,pio vode ( koju prethodno nije hteo ),mleko i polako se vracao u normalu.Ja ga jutros odvedoh kod veterinara i on ga je pregleda,merio mu je temp i bila je ok, ( odnosno samo mu je otvorio usta ) i zapazio neki virus ( koji pocinje na m,ali nazalost nisam upamtila naziv ) koji mu se pojavio kod usta i jezika i rekao je da ce taj virus ili da sam od sebe nestane ili da mu pojede jezik sto me je uzasno pogodilo.Rekao je da je to dobio od macke neke ( a drugarica koja mi ga je poklonila ima 4 i nije ga na vreme vakcinisala,odnosno nije uopste ) i da je bio vakcinisan ne bi to dobio.Dao mi je Sinicilin sirup da mu sprecimo razvijanje bakterija,ali nista konkretno za ubijanje virusa.Macak je danas ceo dan dobro,polako se vraca u normalu ( mada malo kao da skrguce kad prede ),sve je ok,jede,igra se,mazi itd.Mene sad plasi sta ako mu zaista bude pojeden jezik,da li je cuo neko mozda za taj virus,kako da mu pomognem,ako ikako mogu.Za sad mu dajem ovaj sirup,tri puta dnevno i idemo na kontrolu za nedelju dana.
 
:mrgreen:
a ako nisi u većem gradu, sama ćeš postaviti bolju dijagnozu...virus koji jede jezike, ccc

pa u krajnjoj liniji moze joj se pomoci da nadje negdje u okolici drugog veta
ovo zvuci totalno suludo
macka mozda ima neke procese u ustima
dogadja se to
ali nije propast svijeta

evo ti dole Laki lista bolesti protiv kojih se macke vakcinishu
probaj da prepoznas sta ti je rekao
ako je opce ista od toga


http://adelaidevet.com.au/pet-library/vaccinations-and-cats-the-diseases-and-names-explained
 
Nemoj nista da cekas
vodi macku nekom drugom vetu
u kom si dijelu grada
kazi da ti neko proporuci nekog boljeg ko ti je blizu

nazalost svi koji imaju macke imaju veterinare koji su mi mnogoo daleko,videcu ako mu se opet vrati isto stanje ( za sada je super ) da ga vodim negde drugde,dajem mu za sada ovaj sinicilin,pa cu pricekati 4-5 dana

- - - - - - - - - -

:mrgreen:
a ako nisi u većem gradu, sama ćeš postaviti bolju dijagnozu...virus koji jede jezike, ccc

hahahaha :) mislis da je odvalio nesto?

- - - - - - - - - -

pa u krajnjoj liniji moze joj se pomoci da nadje negdje u okolici drugog veta
ovo zvuci totalno suludo
macka mozda ima neke procese u ustima
dogadja se to
ali nije propast svijeta

evo ti dole Laki lista bolesti protiv kojih se macke vakcinishu
probaj da prepoznas sta ti je rekao
ako je opce ista od toga


http://adelaidevet.com.au/pet-library/vaccinations-and-cats-the-diseases-and-names-explained

hvala,pogledacu :)
 
nazalost svi koji imaju macke imaju veterinare koji su mi mnogoo daleko,videcu ako mu se opet vrati isto stanje ( za sada je super ) da ga vodim negde drugde,dajem mu za sada ovaj sinicilin,pa cu pricekati 4-5 dana

- - - - - - - - - -



hahahaha :) mislis da je odvalio nesto?

pa nema cekanja 4-5 dana ako ti je macki lose bwe
nego fino macku u transporter i odes normalnom vetu
 
pa pazi od jutros u sedam do sad je sve super,kao da se vratio ( da ne baksuziram ) u normalu.Hiperaktivan opet,jede,igra se,gricka,pije vodu,sve kao da mu nista ne fali.Dala sam mu vec dva puta sirup,pa sve cekam da vidim hoce li zaista delovati


ti radi kako oces
meni da neko za nasu macku isprica gomilu nebuloza i da mi terapiju
za koju nisam sigurna ni sta, ni da li radi
tesko da bih cekala
al tvoja macka, njen zivot, tvoja stvar
 
Pozdrav svima,
ja se izvinjavam unapred sto sam otvorila novu temu ( posto vec jesam jednu ),ali se razmisljam da mozda je bolje da ovako otvorim posebnu temu.Naime mom macetu je sinoc jako bilo lose,nije hteo da se pomera,da jede,pije,samo je spavao i tako jedno 10sati.Nije imao temperaturu,niti proliv,niti povracao,ali je bio sav umrvtljen.Onda je oko 7 ujutru odjednom zivnuo,jeo 3-4 puta,pio vode ( koju prethodno nije hteo ),mleko i polako se vracao u normalu.Ja ga jutros odvedoh kod veterinara i on ga je pregleda,merio mu je temp i bila je ok, ( odnosno samo mu je otvorio usta ) i zapazio neki virus ( koji pocinje na m,ali nazalost nisam upamtila naziv ) koji mu se pojavio kod usta i jezika i rekao je da ce taj virus ili da sam od sebe nestane ili da mu pojede jezik sto me je uzasno pogodilo.Rekao je da je to dobio od macke neke ( a drugarica koja mi ga je poklonila ima 4 i nije ga na vreme vakcinisala,odnosno nije uopste ) i da je bio vakcinisan ne bi to dobio.Dao mi je Sinicilin sirup da mu sprecimo razvijanje bakterija,ali nista konkretno za ubijanje virusa.Macak je danas ceo dan dobro,polako se vraca u normalu ( mada malo kao da skrguce kad prede ),sve je ok,jede,igra se,mazi itd.Mene sad plasi sta ako mu zaista bude pojeden jezik,da li je cuo neko mozda za taj virus,kako da mu pomognem,ako ikako mogu.Za sad mu dajem ovaj sirup,tri puta dnevno i idemo na kontrolu za nedelju dana.

Ukoliko nije vakcinisan, može biti calci virus....izaziva stomatitis izmedju ostalog odnosno upalu usne duplje....
Baš da jede jezik....malo ga pretera
Vakcinišite mačke, nije bačena para....a i neke epidemije su u toku......
 
ti radi kako oces
meni da neko za nasu macku isprica gomilu nebuloza i da mi terapiju
za koju nisam sigurna ni sta, ni da li radi
tesko da bih cekala
al tvoja macka, njen zivot, tvoja stvar

slazem se,ali moram da zapravo vidim da li funkcionise da bih znala jel ok,za sad je dobro,ako se ne daj Boze nesto promeni,vodim ga,ne mogu bas u startu da odbacim to sto je rekao

- - - - - - - - - -

Ukoliko nije vakcinisan, može biti calci virus....izaziva stomatitis izmedju ostalog odnosno upalu usne duplje....
Baš da jede jezik....malo ga pretera
Vakcinišite mačke, nije bačena para....a i neke epidemije su u toku......

htela sam ja,odnosno mislila sam da vec jeste da bih saznala da ga ona ( drugarica koja mi ga je poklonila ) nije vakcinisala.....i pitala sam ga odmah danas kada da to uradimo i rekao je cim mu zavrsim davanje sinicilina,pravi se pauza od 14 dana i onda vakcinacija....
 
Samo da javim,ukoliko nekome nesto znaci,da sam se danas cula sa jednom veterinarkom i rekla mi je da ovaj virus koji sam vam pominjala da se zove Kalici virus i da jeste tacno da se on ne leci,vec da ili nestaje sam od sebe ili jede sluzokozu jezika,ali da ako mi je mace ok,ako jede i ako je razigran da ne treba da brinem
 

Back
Top