Višestruko oporezivanje

buudala

Legenda
Poruka
74.889
Sedim sad tako i jedem neke dinje, pa razmišljam .

Kad sam otišo da podignem zaradu na onom listiću mi lepo piše da sam platio porez.

Od sto zarađenih dinara dobio sam na ruke osamdeset.

Kad odem u dućan da kupim dinju, platim dinju sto dinara od čega dvadeset dinara opet ide za porez.

Celu platu potrošim kupujući robu i usluge i platim na sve još 20%.

Kad je moj komšija kupio nov auto, platio je porez 20%.

Sad kad ga ja kupujem polovnog od njega, opet plaćam porez 20 %.

Znam da je sve to tako, po zakonu, al mi se nekako čini nepravedno.
 
Znam al mi došlo nekako nepravedno .

Ono što mi je sad interesantnije je to kako se 147 ljudi koji su pročitali temu uzdržalo od komentarisanja.

Verovatno vođeni baš tim rezonom da nepravda možda jes, al tu ne može ništa da se promeni- to je tako.
 
Prvi si kad treba da se zbrisu oni koji strce, a ovamo se bunis za pdv.
Pa pdv je poslednja stepenica u sistemu "ako strci opameti ga" samo se opravdava preko upotrebe tih sredstava za dobro onih sto ne strce.

- - - - - - - - - -

Cak je i najbolja varijanta od svih nameta za ponistenje individualnog...
 
Pa i kad studiraju moraju od nečega da žive.Moja deca su bila u školu i živela samnom u jednom stanu i sve jedno kada su imali 18 godina morali su da ispune poresku cedulju.Šta tu nije jasno?
ovde zive na tudjim grbacama koja su se do poda savila,ako zakasnis na biro 1 dan 6 meseci si van evidencije i overene zdravstvene knjizice,iako se redovno javljas 2 god i nikad te nisu pozvali i ponudili posao niti dali dinara pomoci,resenje je bomba
 
ovde zive na tudjim grbacama koja su se do poda savila,ako zakasnis na biro 1 dan 6 meseci si van evidencije i overene zdravstvene knjizice,iako se redovno javljas 2 god i nikad te nisu pozvali i ponudili posao niti dali dinara pomoci,resenje je bomba

U CH ako zakasniš u birou za zapošljavanje isto ima problema.U CH svaki građanin mora da ima zdrvstveno osiguranje i zavod nema nikakve veze sa tim.Ovdi isto biro ne nudi nikakav poso to mora svako da traži poso sam.Može da se desi ako sam ne uspeva da nađe nešto onda biro savetuje i gleda šta ovaj pogrešno radi kako bi popravio svoju situaciju.Primera radi ja sam tražio da mi plate kurs elektronike kako bi popravio svoju situaciju.Plaćali su mi samo mesečno tako da čim poso nađem mora da prekinem kurs i da se usredsredim na poso.Mogu da kažem da mi ništa ne fali što sada imam pojma kako funkcionira dioda tranzistor ili tiristor itd.Tačno je to da je u CH drugačije ali ne vidim šta su pameniji od Srba.Primera radi u Srbiji svako može malo da popravi svoju situaciju tako ako radi sa komjuterom
nauči da piše na tastaturi sa svim prstima-tako je brži na poslu.U međuvremenu a i posle rada može neki kurs da napravi umesto što gleda u belo-to je njegov kapital i više vredi na radnoj pijaci.Čak bi to uveo kao obavezu za nezaposlene-onda bi u Srbiji krenulo na bolje.
 
sta bi krenulo na bolje, na svakoj banderi svaka shusha sredjuje kompove i ubacuje piratske softvere za 1000 din,isto ti ovde savetuju i shatro daju nepovratna sredstva za 1 od xxx ideja ako im se dopadne,citaj preko veze se podeli,svako ko ima posao ce reci ma moze,ima posla za one koji oce da rade,ajde da vidim taj posao pa nek kazu da necu da radim
 
sta bi krenulo na bolje, na svakoj banderi svaka shusha sredjuje kompove i ubacuje piratske softvere za 1000 din,isto ti ovde savetuju i shatro daju nepovratna sredstva za 1 od xxx ideja ako im se dopadne,citaj preko veze se podeli,svako ko ima posao ce reci ma moze,ima posla za one koji oce da rade,ajde da vidim taj posao pa nek kazu da necu da radim

Ja sam Vam nabrojao mogućnosti onako kako vidim iz CH.Jeste da nisam dugo godina u Srbiji ali čitam novine i puno stvari za mene su nelogične.Imam i familiju i znam da im je teško ali oni neće da menjaju i kada im čovek finansira projekt da zarade najmanje 50%
njihove plate trebalo je da odvoji dva sata posle rada i da radi na sebi ali kada nema vremena ja tu ništa nemogu.Ako neko studira od familije ili ide u školu ja bi obezbedio deo finansija 100-200 franaka to za mene nije do sada mnogo.Ja imam samo uslov a to je ako
uči skolu mora da se vide ocene ako nešto radi mora da se vidi šta radi.Duvan, auto,alkohol, i slično ne finansiram to mora sam da zaradi.Primetio sam da je u Srbiji pored nezaposlenosti teško naći i radnu snagu ako mora da se pomeri od svog mesta stanovanja.Ovdi
ako poso ima ja sam išo u drugo mesto i sa stanom i poslom jer mi je bolje bilo,u Srbiji to nije popularno.
 
Kupis plac, platis porez.
Platis projektnu dokumentaciju i dozvole.
Platis prikljucak za struju i vodu, platis porez.
Kupis cement i cigle, platis porez.
Angazujes zidare i na isplacene dnevnice platis porez.
Platis inspekciji prijem i uvodjenje u katastar.
Uselis se u kucu i platis porez na imovinu.
I sve to placas od oporezovane plate.

Jedne godine nemoj platiti porez na imovinu i tada ces po ubrzanom postupku shvatiti cija je to kuca.
Dobrodosao u SNSrbiju.
 
takav je sistem
presipanje iz supljeg u prazno a popunjavanje budzeta

A tek mi paori u Titovo vreme, kupili smo berač na zeleni plan, obrali sto lanaca kukuruza i berač plaćen za jednu sezonu .To važi i za traktor , osamdeset konja jedna godina, rada isplaćen traktor.U to vreme deset hektara si mogao najviše da poseduješ zemlje .Danas svi žive na grbači malog paora .Dok ovi sa stotina itd.hektara mućkanjem u zakonu došli do velikog poseda..tako mi sitni paori biti ćemo bezkućnici u sopstvenoj zemlji .. .koliki je to porez da mi neko to izračuna ..
 

Back
Top