Vertikalna antena 46-49 MHz

bravodenisu

Početnik
Poruka
2
Zdravo drugari!
Vec nekoliko dana se mucim sa Antenama neke Yagi,Loge i one pendrek razne antene ali bezuspesno...
Hteo bi da na pravim neku Vertikalnu OMNI antenu za 49 MHz. Imam rucni radio prijemnik (scanner) sa kim slusam frekvenciju nekog starog telefona.Sa njegovom teleskop Antenom cuje se ali dosta lose pa sam probao razne antene i na krovu i na tavanu ali sam dobio pobolsanje prijema ali samo za nijansu bolju. Verovatno treba da napravim neku antenu ali tacnu za tu frekvenciju.
Gledao sam ja po mojim knigama ali nigde nisam nasao antene za (46-49)MHz pa cak moze i 50MHz nema veze... Pa sam mislio napraviti i neki pojacivac ako uopste vredi ili je dovoljina samo antena. Probao sam oko 10 raznih pojacivaca za TV od onih jednostavnih turskih Tunali do veoma jakih nemackih za TV ali uopste signal za 49MHz se skoro ne pojaca.
Hteo sam da pitam vas mozda mozete da mi olaksate leto :) pa da mi kazete kakvu Antenu da koristim ili da napravim ili koji pojacivac. Tu antenu bi postavio na kucu ili tavanu pa do prijemnika bi isao 50omski kabalRG58 oko 12metara. Koja antena bi bila najbolja za to a da ne bude komplikovana mislim da se ne pravi toliko tesko sa balunima ili slicno neke komplikacije sa instrumentima i sl... Najvise bi mi odgovarao Vertikalna zatvorenog tipa zbog udara groma ali ipak koju vi mislite da je najbolje napraviti to cu i uraditi.Da li bi bila dobra "HENTENA ili J-pol,SlimJim,GP ili pojma nemam.
HVALA puuno i cekam vas odgovor jer nisam uspeo sam da se snadjem

bravodenisu@gmail.com
 
Pitaj nekog ko se bolje razumije da li ti je taj kabl dobar .Tako sam se ja neke godine zahebavao sa raznim antenama i pojacalima .
Sve zivo sam izmjenjao i nije bilo efekta. Na kraju sretnem tipa koji se malo bolje razumije u tu problematiku i on me pita koji kabl
koristim . Naravno da nisam imao pojma .Dobijem savjet i rijesim problem . Ako kabl nije odgovarajuci , dzaba sve ostale izmjene .
 
Kabal ne bi trebalo biti problem .Krace je od 15 metara a ako treba stavicu i RG213/U ali bi hteo prvo antenu neku napraviti to mi je bitnije pa posle videcu sa kablovina,samo sto ne znam koju mi biste preporucili po mogucnosti zatvorenog tipa slicna kao dipol vertikalni ili HENTENU nesto za tu frekvenciju 49MHz OMNI...
 

Back
Top