Nece da mi prihvati RAM - sistem nece da se pokrene

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Pozdrav,

Podizao sam sistem za dva dana, dva puta, a sve izgleda zbog RAM-a...

Pre 5 dana sam kupio RAM od 1gb Transcend 800mhz DIMM, u slotu sam vec imao jedan od 1gb.

Kada sam ovaj novi ubacio sve je bilo normalno, i resio sam da oborim postojeci sistem i ubacim novi, na sred instalacije mi je prekinulo i pao je postojeci sistem (bio je piratski,pa zato je i bila greska), ubacio sam original sistem kasnije, sve je bilo lepo, ugasio sam komp, otisao da spavam, budim se pokrecem komp paf plavi ekran smrti sa onim natpisom ako ti se javlja ovo prvi put nemoj da se plasis, problem je u hardveru bla bla, nisam mogao da pohvatam sta sve pise jer taj ekran traje 5 sekundi i restartuje se komp, ubacim isti taj sistem sa usba i pise mi prvi put
stop fatal system error c00021a i jos neke mem linije (0x00000221 0x0010003a8).

Ok, nista odem do druga uzmem njegov oridjinale W7 disk, ubacim sve normalno pokrene, zavrsim instalaciju, misleci da sam resio stvar, opet odem da spavam, ugasim ga, upalim ujutru, paf slicna prica, ceka me Start Up Repair i Start Windows Normally, na Start Up Repair, opet pise hardware error, neki hardver nije instaliran pravilno,
odem na Start Normally, ocita i udje na desktop i opet posle par sekundi plavi ekran smrti, isto sve sto i gore pise...

Opet ubacim sistem original 7, plavi ekran smrti sa natpisom:

unknown hard error systemroot/system32/ntdll.dll

tu ja popizdim i iscupam RAM ovaj novi, restartujem i sve radi normalno, primetim da mi je na novom RAM-u bila nalepnica preko, skinem ubacim u slot, paf ista prica, izbacim ga, sve radi normalno...

Sta da radim? Pomagajte leba vam, izgubio sam zivce sa ovim kompjuterom... :dontunderstand:

TT podaci:

Mat ploca: biostar n61pb-m2s
Procesor: AMD Sempron 2.0GHz 1 jezgro
Graficka: NVidia 6150SE 512mb
HDD: 160gb
OS: W7 Home Premium
2xRAM:
1. RAM 1GB DDR2 800mhz,
2. RAM 1GB DDR2 800mhz DIMM



U opisu maticne stoji da moze do 4gb RAM-a podneti...

Sustina teme je da mi kazete da li ova moja konfiguracija uopste podrzava 2gb ram-a, i da li se RAM-ovi slazu? Ostalo verujem da ne znate... Da napomenem da sam morao resetovati CMOS bateriju i jumper jer mi nije hteo ocitati BIOS posle vadjenja ram-a, sad sve radi normalno, ali sa 1gb ram-a, a meni treba 2gb zbog programiranja.
 
Poslednja izmena:
Inace se RAM memorije dosta vizuelno razlikuju, stara je dosta veca od nove...


Evo slike:
IMAG0225.jpg


gore nova
dole stara
 
RCmemory

1gb, DDR2, 800MHz, DIMM

I ja sam skoro kupio jednu RC Memoriju za stari komp > 1gb, DDR1, 400MHz, DIMM, u kome sam već imao Kingston 1gb, DDR1, 400MHz, DIMM ...i zezao me je SLIČNO dok nisam kupio još jednu RC Memoriju ;)

U pitanju su " Latence " - NIJE DOVOLNO DA SU MEMORIJE ZA ISTU BRZINU :think:

Mora da se " poklope svi parametri " da bi SVE memorije mogle da rade KAO JEDNA :aha2:
 
po manualu za BIOS za tu ploču koju si naveo DCTm za RAS1t i 2t bi trebalo da se nalazi na toj drugoj slici u 3 liniji ali na tvome bios-u ga nema ?????? znači da si napisao pogrešan naziv za matičnu ploču

Ova je inace http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=370

Ono sto sam naveo je ime ploce iz Sustem Information, ali inace je tacan naziv MCP6P M2+ Ver. 6.x
verovatno si pri searchu isao na prvi link, drugi je moja
 
Poslednja izmena:

Back
Top