Kupovina mesta pred bogom

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Pre neko veče na koncertu u novosadskoj sinagogi. Gledam oko sebe i, bez obzira što sam ranije više puta bio u bivšem jevrejskom hramu na koncertu, videh na klupama ladice sa bravom. Dugo sam razmišljao čemu bi mogle služiti. Po povratku kući proguglao sam i saznao da se u svim sinagogama širom sveta kupuje mesto u sinagogi, odnosno da članovi Mojsijeve religije, prema svom imovnom stanju, odnosno finansijskim mogućnostima, kupuju mesto u sinagogi, gde sede za vreme obreda. Tako oni bogatiji sede u prvom redu i gledaju rabina direktno u oči za vreme bogosluženja, oni siromašniji kupuju mesto u zadnjem redu i gledaju u stubove, dok oni najsiromašniji nemaju ni pristup u hram. Strašno. Narod poznat po velikoj ljubavi prema zlatu i novcu, koji prosto poludi i pobesni kad ugleda zlato i novac, naivno misli da može kupiti mesto pred bogom. Veću glupost nisam čuo u životu. Šta vi mislite o ovome?
 
Koliko znam i u nasim crkvama moze da se kupi takvo mesto, ima one stolice uza zid kolko me secanje sluzi, al ako gresim, izvinjavam se,nisam davno bila u crkvi...da odes na hadziluk u svetu zemlju mora da platis, da odes na hadz u Meku isto tako....sve se placa, jer su tako neki odlucili i od toga zgrcu novac, a ima i nesto sto se zove verski turizam, pa vi izvolte verujte i placajte da biste bili blize Bogu...
 
Koliko znam i u nasim crkvama moze da se kupi takvo mesto, ima one stolice uza zid kolko me secanje sluzi, al ako gresim, izvinjavam se,nisam davno bila u crkvi...da odes na hadziluk u svetu zemlju mora da platis, da odes na hadz u Meku isto tako....sve se placa, jer su tako neki odlucili i od toga zgrcu novac, a ima i nesto sto se zove verski turizam, pa vi izvolte verujte i placajte da biste bili blize Bogu...

Fioke u sinagogama služe za ostavljanje ličnih stvari i ostavljanje priloga za sinagogu i siromašne.

Ne postoji mogućnost kupovine mesta u pravoslavnom hramu.

Musliman koji zbog siromaštva ne može da izvrši hadž, oslobođen je obaveze da ga izvrši, bez obzira što je to jedan od pet stubova islama.
 
Koliko znam i u nasim crkvama moze da se kupi takvo mesto, ima one stolice uza zid kolko me secanje sluzi, al ako gresim, izvinjavam se,nisam davno bila u crkvi...da odes na hadziluk u svetu zemlju mora da platis, da odes na hadz u Meku isto tako....sve se placa, jer su tako neki odlucili i od toga zgrcu novac, a ima i nesto sto se zove verski turizam, pa vi izvolte verujte i placajte da biste bili blize Bogu...

Uh, prdi mi se od svega ovoga.
farting_smiley.gif


- - - - - - - - - -

Fioke u sinagogama služe za ostavljanje ličnih stvari i ostavljanje priloga za sinagogu i siromašne.

Ne postoji mogućnost kupovine mesta u pravoslavnom hramu.

Musliman koji zbog siromaštva ne može da izvrši hadž, oslobođen je obaveze da ga izvrši, bez obzira što je to jedan od pet stubova islama.

Ko ima više novca kupi ladice (fioke) napred, a ko ima manje nazad. :rida: Jadnici opterećeni ljubavlju prema zlatu i novcu misle da će kupiti mesto pred bogom. :rida:

Pravoslavni hram nema klupe, kako je ovaj gore naveo.

Musliman nije opterećen zlatom i novcem.
 
Strašno mi je smešno sve to oko Jevreja i njihove opsednutosti zlatom i novcem. Nebeski Jerusalim sa zlatnim zidovima i zlatnim vratima, u kome će oni jesti zlatne jabuke. :hahaha1: Mora da su GMO jabuke od zlata. :rotf: Pišam na zlato i novac, kao i na GMO hranu, meso, mleko i jaja, kao i industrijsku hranu sa kodom HACCP, kao i na sve one koji vole zlato i novac i konzumiraju neprirodnu i veštačku hranu, jer mi se može tako. Ojha, ojha, ojha ha...
 
Nije to mesto pred bogom, vec iskoriscavanje vernika. I nije to nista unikatno za jevreje, to imas u svakoj pravoslavnoj i katolickoj crkvi koja ima mesta sa strane. Blatiti jednu religiju, a ne videti da se isto deshava u tvom dvoristu...
 
Nije to mesto pred bogom, vec iskoriscavanje vernika. I nije to nista unikatno za jevreje, to imas u svakoj pravoslavnoj i katolickoj crkvi koja ima mesta sa strane. Blatiti jednu religiju, a ne videti da se isto deshava u tvom dvoristu...

Nemaš. Ne laži, nisi Demijurg. Da nisam bio u novosadskoj sinagogi, pa da mu i prođe. Kupovine mesta jednostavno nema u hramovima. Ko tvrdi da ima, neka postavi fotografiju kao dokaz ili neka zatarabi.

- - - - - - - - - -

Strašno mi je smešno sve to oko Jevreja i njihove opsednutosti zlatom i novcem. Nebeski Jerusalim sa zlatnim zidovima i zlatnim vratima, u kome će oni jesti zlatne jabuke. :hahaha1: Mora da su GMO jabuke od zlata. :rotf: Pišam na zlato i novac, kao i na GMO hranu, meso, mleko i jaja, kao i industrijsku hranu sa kodom HACCP, kao i na sve one koji vole zlato i novac i konzumiraju neprirodnu i veštačku hranu, jer mi se može tako. Ojha, ojha, ojha ha...

Jasno je. Nije lako pripadati švabama, koje je kroz istoriju yeb'o svako ko je prošao pored njih.A i trebalo je.
 
Nije to mesto pred bogom, vec iskoriscavanje vernika. I nije to nista unikatno za jevreje, to imas u svakoj pravoslavnoj i katolickoj crkvi koja ima mesta sa strane. Blatiti jednu religiju, a ne videti da se isto deshava u tvom dvoristu...

Najgore moguće iskorišćavanje vernika. :rida: Pravoslavna i katolička crkva nisu moje dvorište, niti će ikada biti.

- - - - - - - - - -

Nemaš. Ne laži, nisi Demijurg. Da nisam bio u novosadskoj sinagogi, pa da mu i prođe. Kupovine mesta jednostavno nema u hramovima. Ko tvrdi da ima, neka postavi fotografiju kao dokaz ili neka zatarabi.

- - - - - - - - - -



Jasno je. Nije lako pripadati švabama, koje je kroz istoriju yeb'o svako ko je prošao pored njih.A i trebalo je.

Ključevi na ladicama su dokaz da se u sinagogi kupuje mesto na kome se sedi. Znači, kupuje se mesto pred bogom. :thumbdown:

Jasno je. Bolje pripadati bilo kome nego obrezanim cionističkim krmcima koje je zaprdeo svako ko je prošao pored njihove klonjare. Prdim na Zion i na zioniste.
 
Najgore moguće iskorišćavanje vernika. :rida: Pravoslavna i katolička crkva nisu moje dvorište, niti će ikada biti.

- - - - - - - - - -



Ključevi na ladicama su dokaz da se u sinagogi kupuje mesto na kome se sedi. Znači, kupuje se mesto pred bogom. :thumbdown:

Jasno je. Bolje pripadati bilo kome nego obrezanim cionističkim krmcima koje je zaprdeo svako ko je prošao pored njihove klonjare. Prdim na Zion i na zioniste.

Lepo što si priznao da je to što si napisao tvoja izmišljotina. Aj sad polako...:lol:
 
Nemaš. Ne laži, nisi Demijurg. Da nisam bio u novosadskoj sinagogi, pa da mu i prođe. Kupovine mesta jednostavno nema u hramovima. Ko tvrdi da ima, neka postavi fotografiju kao dokaz ili neka zatarabi.

Idi u neku vecu crkvu, pa pitaj popa da zakupis stolicu u prvom redu i ponudi mu sumu novca, da vidis sta ce ti reci. Meni stolica ne treba. Kako se tacno pravi fotografija stolice koja je zakupljena?? lol
Placa se godisnje zakup, kao da zakupljujes grobno mesto. Jak si mi ti vernik kad to nisi znao...Ili namerno zmuris i odbijas istinu.
 
Idi u neku vecu crkvu, pa pitaj popa da zakupis stolicu u prvom redu i ponudi mu sumu novca, da vidis sta ce ti reci. Meni stolica ne treba. Kako se tacno pravi fotografija stolice koja je zakupljena?? lol
Placa se godisnje zakup, kao da zakupljujes grobno mesto. Jak si mi ti vernik kad to nisi znao...Ili namerno zmuris i odbijas istinu.

Predstoji ti da saznaš zašto u katoličkim i pravoslavnim hramovima nema mesta sa strane.
 
Pa nije kako ja kazem. Pitaj ljude koji idu redovno u crkvu, nepristrasno, kako mozes rezervisati klupu,sediste u crkvi, pa ces videti..uveri se sam, ne trebas meni na rec da verujes, vec sam to da istrazis. Taman posla da te ja teram da ti meni na rec verujes. Niti mogu, niti zelim, a moze se lako proveriti.
Ako nema bas u toj, pitaj dalje, naci ces vec, ne sekiraj se.
 
Šta drugo možeš?

Mnogo toga. Ali za tebe samo prdac.
farting_smiley.gif


- - - - - - - - - -

Naravno da ima.... video si jednu dve crkve u zivotu i mislis da si ih sve video?
Strasno je to kad jedan ateista zna vise o tvojoj religiji od tebe samog...

Upravo tako. Razlog za otvaranje ove teme. Jadnici vole zlato i novac više nego išta i misle da će njime kupiti mesto pred bogom. :rida:
 
I? Mogu i ja da postavim fotografije broda hrama Sv. Marka koji nema tih stolica sa strane. Ili hrama Sv. Luke. Ili Sv. Dimitrija... Ili gomile manastirskih kapela koje nemaju stolica sa strane, ili nemaju stolica uopšte.

edit: zašto ateisti jedva čekaju da pokažu samo ono loše u Crkvi, a nikako da upru prstom na ono dobro?
 
Poslednja izmena:
Kod ateista se placa clanarina, ko ne plati leti
Pozivamo vas da se uključite u rad Udruženja, kao i da se učlanite i članarinom pomognete da se aktivnosti nastave i unaprede. Godišnja članarina iznosi 1.200 dinara. Članovima koji uplate članarinu biće izdate članske karte i moći će da učestvuju i glasaju na Skupštini. Vodili smo računa o tome da iznos članarine ne bude prevelik, a svi oni koji nisu u mogućnosti ili ne žele da plaćaju članarinu, moći će i dalje da učestvuju u radu Udruženja, sa statusom simpatizera.
http://ateisti.com/administracija/clanarina/
 
Ne razlikuje se zakup mesta u crkvi od zakupa parcele na groblju 30 godina unapred...

rS9pHeM.jpg

J9fH39w.jpg

jXXinyQ.png

wIvlBGj.png

y1NjPyD.png

4rBRKVb.jpg

Ovo su izuzeci, u pojedinim hramovima. Ono u sinagogi je strogo pravilo. Razlika je ogromna.

- - - - - - - - - -


:hahaha1:

- - - - - - - - - -

I? Mogu i ja da postavim fotografije broda hrama Sv. Marka koji nema tih stolica sa strane. Ili hrama Sv. Luke. Ili Sv. Dimitrija... Ili gomile manastirskih kapela koje nemaju stolica sa strane, ili nemaju stolica uopšte.

edit: zašto ateisti jedva čekaju da pokažu samo ono loše u Crkvi, a nikako da upru prstom na ono dobro?

Mogu i ja da postavim gomilu fotografija iz mnogo pravoslavnih i katoličkih hramova, koje nemaju nikakve stolice "sa zakupom".

Kakvi ateisti? Ja prvi, kao postavljač ove teme, nisam ateista. Pobrkao si lončiće; i noše (tute).

- - - - - - - - - -

Kod ateista se placa clanarina, ko ne plati leti
Pozivamo vas da se uključite u rad Udruženja, kao i da se učlanite i članarinom pomognete da se aktivnosti nastave i unaprede. Godišnja članarina iznosi 1.200 dinara. Članovima koji uplate članarinu biće izdate članske karte i moći će da učestvuju i glasaju na Skupštini. Vodili smo računa o tome da iznos članarine ne bude prevelik, a svi oni koji nisu u mogućnosti ili ne žele da plaćaju članarinu, moći će i dalje da učestvuju u radu Udruženja, sa statusom simpatizera.
http://ateisti.com/administracija/clanarina/

Ateisti su, pretežno, teške budale.
 
Nisu ni narod ni rasa. Oni su interesna skupina (neću se rugati svetskim religijama i reći da su religija) - “Habiru”. Postoje upućeni i neupućeni. Kada ih bogatiji (upućeni) prodaju, neupućeni (siromašniji) stradaju. Nacistički Reich je dopustio “otkup greha”, kao u Sinagogi i katoličkoj crkvi, za bogatije Judejce, čak i među siromašnijima - za nedobijanje “večnog prebivališta” - besplatnog rada u koncentracionom logoru. A znamo ko je bio najgori u tim logorima - judejski kapoi. Besplatni rad = židovski pakao. Tuga jedna.
 

Back
Top