Kuc-kuc tata ovde sine

Lukrecija Vitriola

Primećen član
Banovan
Poruka
627
Otac kojem je kako kazu moje koleginice 'dodeljeno pravo' da vidjaju svoju decu, a u stvari deca oduzeta po automatizmu jer drustvo smatra da je majka bolji roditelj, dodje da vidi svoje dete i doticna nece da otvori vrata.
Sta ciniti?
ima dve opcije za koje znam, za druge cete mi vi pomoci.
jedna je nogom razvaliti vrata i dokazati da si siledzija, upravo ono sto mama uci deco o tebi.
ili, oticici u policiju, pokazati ugovor o razvodu i sa njima lenjivcima se svadjati da dodju sa vama na vrata doticne i pokucati ponovo.
sa naurouzanim do grla policajcem i reci - ajmo sine da se sigramo. zamisli scenu....

jel ima jos neka opcija koja je pogodnija za dete da provede vreme sa ocem bez trauma drage kolege i kolezinice?

pomozite ovde, nasa deca su u pitanju, dom i porodica su zakon, bog i otac
 
Poslednja izmena:
Pa sa policajcima je danas to postalo rešenje broj jedan, ali pitam sada ja, pošto ne znam, da li se tu u priču uopšte uvodi socijalni radnik?

to uzme vremena. trebas da zakazes pa chekas a dete je tamo negde, krvaris. pa i kad ta i ta socijalka kaze ovoj, ima da oootovoris vrata inace sta ja znam, ova opet ne otvori i sta? pa nista.
a sa policijom, kako da na vrata dodjes sa ljutim cajkanom i obratis se detetu?
kako bre? da me mrzi jos vise?
 
Otac kojem je kako kazu moje koleginice 'dodeljeno pravo' da vidjaju svoju decu, a u stvari deca oduzeta, dodje da vidi svoje dete i doticna nece da otvori vrata.
Sta ciniti?
ima dve opcije za koje znam, za druge cete mi vi pomoci.

jedna je nogom razvaliti vrata i dokazati da si siledzija, upravo ono sto mama uci deco o tebi.

ili, oticici u policiju, pokazati ugovor o razvodu i sa njima lenjivcima se svadjati da dodju sa vama na vrata doticne i pokucati ponovo.
sa naurouzanim do grla policajcem i reci - ajmo sine da se sigramo. zamisli scenu....

Da se ti nisi upravo vratila u beloj kosulji sa exit-a?.......... deluje da jesi.

On se treba obratiti nadleznim institucijama koje nece poslati artiljerijsko pesadijske jedinice naoruzane do zuba sa balvanom za razvaljivanje vrata, vec pismo doticnoj kojim ce upozoriti da se odluka suda postuje i sta proizilazi usled nepostovanja.
 
Da se ti nisi upravo vratila u beloj kosulji sa exit-a?.......... deluje da jesi.

On se treba obratiti nadleznim institucijama koje nece poslati artiljerijsko pesadijske jedinice naoruzane do zuba sa balvanom za razvaljivanje vrata, vec pismo doticnoj kojim ce upozoriti da se odluka suda postuje i sta proizilazi usled nepostovanja.

doticna je vec upoznata sa ugovorom na koje je staviula svoj potpis.
klenu jedan.

znaci kucas na vrata i ona ne otvara

vat du ju du?
 
Poslednja izmena:
Da se ti nisi upravo vratila u beloj kosulji sa exit-a?.......... deluje da jesi.

On se treba obratiti nadleznim institucijama koje nece poslati artiljerijsko pesadijske jedinice naoruzane do zuba sa balvanom za razvaljivanje vrata, vec pismo doticnoj kojim ce upozoriti da se odluka suda postuje i sta proizilazi usled nepostovanja.

A nase"institucije"su taaaako azurne,da bas ulivaju poverenje!Samo ako mogu naplatiti neku lovu,tu su ekspresni,ovako je samo bla bla truc!Posle bude,sta mu bi,sto je pobio ovog ili onog,a bio tako miran covek-zena!
 
Otac kojem je kako kazu moje koleginice 'dodeljeno pravo' da vidjaju svoju decu, a u stvari deca oduzeta po automatizmu jer drustvo smatra da je majka bolji roditelj, dodje da vidi svoje dete i doticna nece da otvori vrata.
Sta ciniti?
ima dve opcije za koje znam, za druge cete mi vi pomoci.
jedna je nogom razvaliti vrata i dokazati da si siledzija, upravo ono sto mama uci deco o tebi.
ili, oticici u policiju, pokazati ugovor o razvodu i sa njima lenjivcima se svadjati da dodju sa vama na vrata doticne i pokucati ponovo.
sa naurouzanim do grla policajcem i reci - ajmo sine da se sigramo. zamisli scenu....

jel ima jos neka opcija koja je pogodnija za dete da provede vreme sa ocem bez trauma drage kolege i kolezinice?

pomozite ovde, nasa deca su u pitanju, dom i porodica su zakon, bog i otac
ja bi ti preporučio da ne ideš na njena vrata, nego da zajedno sa socijalnim radniukom ugovorite neko neutralno mesto gde će ona dovoditi dete, ako je već dete toliko malo da ne sme samo gradom...park, kej, bilo gde...
e tad bi voleo da vidim kako će da izbegne njene obaveze na koje se obavezala ugovorom...
 
ja ću rado, pošto znam kako izgleda situacija i imam puno razumevanje i podršku za tebe i ugovorom dogovorena prava...

Kolega..
hvala ti brate.
feministikinje su ipred nas 200 svetlosnih godina, i dok mi vidimo ljude oko sebe kao individue, one vide sebe kao krdo.
vreme je da se organizujemo i ti si to prepoznao.
stani za sebe i svoju decu, ima muskaraca koji mare i hoce da stanu iza tebe kao sto si ti danas stao iza mene.

malo nas je, al bice nas vise. ti i ja ce da promenimo 10 njih, ostalo ide po aritmetickoj progresiji.
mi smo ocevi jednaki roditelji kao sto su i majke, a mozda i bolji i to ce kad tad sistem da ukapira, milom ili silom.
 
Ako ne postuje ugovorom dogovorena prava,tuzi je pa ti preuzmi starateljstvo.
Čak ni teorijski nije moguće!



Odnos dete - majka - otac društvo banalizuje do krajnosti. Majka je, po shvatanju društva, uvek samo i isključivo svetica a otac je tiranin.

Koliko je ta zabluda ukorenjena vidi se iz teksta "POTRESNA SUDBINA NEVENKE ŠPANOVIĆ Ja sam beba ostavljena u parku!"

Tema "Moramo li da robujemo zabludama?" koju sam zato počeo nalazi se na http://forum.krstarica.com/showthread.php/632404-Moramo-li-da-robujemo-zabludama

Veoma su zanimljivi odgovori koje sam dobio.
 
Otac kojem je kako kazu moje koleginice 'dodeljeno pravo' da vidjaju svoju decu, a u stvari deca oduzeta po automatizmu jer drustvo smatra da je majka bolji roditelj, dodje da vidi svoje dete i doticna nece da otvori vrata.
Sta ciniti?
ima dve opcije za koje znam, za druge cete mi vi pomoci.
jedna je nogom razvaliti vrata i dokazati da si siledzija, upravo ono sto mama uci deco o tebi.
ili, oticici u policiju, pokazati ugovor o razvodu i sa njima lenjivcima se svadjati da dodju sa vama na vrata doticne i pokucati ponovo.
sa naurouzanim do grla policajcem i reci - ajmo sine da se sigramo. zamisli scenu....

jel ima jos neka opcija koja je pogodnija za dete da provede vreme sa ocem bez trauma drage kolege i kolezinice?

pomozite ovde, nasa deca su u pitanju, dom i porodica su zakon, bog i otac
E ima jedno genijalno rešenje... Oženiš normalnu ženu...
Ah da.... normalne zaobilaze takve kao što si ti....
Kanal onda...
 
Svaki put kad nece da otvori vrata napises prijavu CSR. Posle trece prijave zatrazis vidjanje deteta u kontrolisanim uslovima tj. u prostorijama CSR i zapretis tuzbom zbog ometanja vrsenja roditeljskog prava. Zatim obavestis da ces troskove izdrzavanja deteta uplacivati na poseban racun s tim da novac nece biti prosledjivan dok se ne uveris da je dete zivo i zdravo.
Sve to traje kosta novca a jos vise zivaca ali... Sve je to izgranka bez prestanka da ne kazem nesto drugo ali to je igra zivaca.
 
Svaki put kad nece da otvori vrata napises prijavu CSR.
CSR se toliko uzbuđuje zbog tih prijava da je najbolje pisati ih na mekanom papiru.
Poznat mi je primer deteta (sada ima 38 godina) za koje CSR nikada nije doneo rešenje o viđanju. Tako je viđanje bilo prepušteno hirovima majke.
Šta je sve pričala o ocu može se samo zamisliti.
Moram napomenuti da je, kada je dete već odraslo (i imalo svoje dete!) shvatilo istinu i nadalje bilo u boljim odnosima sa ocem nego sa majkom.
 
Otac kojem je kako kazu moje koleginice 'dodeljeno pravo' da vidjaju svoju decu, a u stvari deca oduzeta po automatizmu jer drustvo smatra da je majka bolji roditelj, dodje da vidi svoje dete i doticna nece da otvori vrata.
Sta ciniti?
ima dve opcije za koje znam, za druge cete mi vi pomoci.
jedna je nogom razvaliti vrata i dokazati da si siledzija, upravo ono sto mama uci deco o tebi.
ili, oticici u policiju, pokazati ugovor o razvodu i sa njima lenjivcima se svadjati da dodju sa vama na vrata doticne i pokucati ponovo.
sa naurouzanim do grla policajcem i reci - ajmo sine da se sigramo. zamisli scenu....

jel ima jos neka opcija koja je pogodnija za dete da provede vreme sa ocem bez trauma drage kolege i kolezinice?

pomozite ovde, nasa deca su u pitanju, dom i porodica su zakon, bog i otac
vidi vako uznes neke mrave..termite..bubasvabe..larve..crve i sve to ubacis kroz prozor..kad se zapati prijavis da dete zivi u ocajnim uslovima i eto ga:heart:
 
j.p.SU brate, ja cu da pocrnim zbog ovog topika uskoro, drzi ga gore ako mozes. bio bih ti zahvalan.

Pa evo, nema brige, neće ova tem biti zaključana :)

Uostalom, nije tvoj slučaj roditeljstva jedini, jer ja preko mog kuma sam upoznao jednog isto tako - oca sa sinom.

Mislim da je bez obzira na sve - najvažnije da je otac čvrst, karakteran, ali i dobar primer sinu. Verovatno je glavni problem, nedostatak majke u celoj toj priči, to jest, da sin preko svog oca shvati kakav odnos treba da izgradi prema ženama. Nisam siguran u kolikoj meri može pomoći, ali verovatno može pomoći i to da otac sina na vreme savetuje i uči i po tom pitanju.
 
CSR se toliko uzbuđuje zbog tih prijava da je najbolje pisati ih na mekanom papiru.
Poznat mi je primer deteta (sada ima 38 godina) za koje CSR nikada nije doneo rešenje o viđanju. Tako je viđanje bilo prepušteno hirovima majke.
Šta je sve pričala o ocu može se samo zamisliti.
Moram napomenuti da je, kada je dete već odraslo (i imalo svoje dete!) shvatilo istinu i nadalje bilo u boljim odnosima sa ocem nego sa majkom.

To je tacno, ali nakon 15-20 prijavce se povede postupak protiv CSR zbog nereagovanja. Kada se prikaze 15-20 prijava s pecatom i datumom kada su podnete malo se stvarti promene.
 

Back
Top