znaci trudnoce

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
D

dilema

Gost
Molila bih sve zene koje su bile trudne da kazu koji su subjektivne promene koje su osetile u pocetku? Naime, jos uvek ne znam da li sam trudna, zelim to, moguce je (jos nije vreme za odlazak lekaru), ali bih volela da znam imam li razloga da sumnjam kada nemam nikakve promene osim izostanka menstruacije. U stvari se bijim da se nadam...
 
A kad je to vreme odlasku lekaru?!Ukoliko si trudna vec par dana nakon izostanka menstruacije testovi za utvrdjivanje trudnoce mogu je pokazati,osim toga nabrekle dojke kao pred menstruaciju,sekret boje ispranog mesa,ziganje u donjem delu stomaka.Posto ne znam koliko ti kasni menstruacija navescu kao mogucnost mucninu ali vrlo verovatno je jos rano za to.Dakle ako zelis da resis svoje dileme otidji u apoteku po test,uradi ga pa kod lekara na ultrazvuk.Puno srece!
 
Menstruacije su mi i inace neredovne. tako da to ne mora nista da znaci...
Izostanak je 20-tak dana kada bi sve bilo normalno, ali za moje cikluse - 10-tak.
Ne znam zasto sad imam osecaj da je uspelo, ali posto momak i ja ne zivimo u istom mestu, tacno znam i kad je bio "sumnjivi" odnos...
Nije jos proslo 6 nedelja, a u mom mestu postoji samo jedan ne bas najbolji ultrazvuk, pa pre 6 nedelja nece ni da gledaju...
Nekako mi je lepo da se nadam... iako znam da mozda nije nista...
Hvala na odgovoru
 
Pa ako nema ultrazvuka koji dobro radi ima valjda apoteke.Idi i kupi lepo test,uradi ga i resi dileme.Jedino ako ne zelis da se nadas tako pa se posle razocaras.Testovi su vrlo pouzdani.Zelim ti puno srece.Jos nesto,trudnoca se da pokazati i obicnim ginekoloskim pregledom,postoje znaci koje ginekolog oseti pri pregledu.
 
Ultrazvuk nece da ti rade pre 6. nedelje jer nece nista videti. Beba, tj bebino srce se vide tek sa 6 nedelja trudnoce. Inace, ginekolog moze da ti, na osnovu promena na grlicu materice (menja mu se boja) potvrdi trudnocu. Ipak, najjednostavnije je kupiti test pa tek onda alarmirati ginekologa. Bar ja ne bih izdrzala ni dan od kasnjenja, ali ja sam druga prica.
 
Postoji super test za utvrdjivanje trudnoce zove se Rapid-baby, meni je izostala menstrucacija samo 1 dan ja sam odmah uradila test i potvrdila trudnocu. Srecno.
 
Da li mi mozete odgovoriti sta sve moze da utice na izostanak menstruacije osim trudnoce? Meni menstruacije i inace nisu redovne, ali zadnja mi je bila jos 11. februara, nikada ne kasni toliko. Inace partner i ja jos uvek nemamo zelju za bebom, koristimo zastitu.Bradavice su mi jako osetljice i bolne, mada se to nekad desava i pred menstruaciju. Pre nekoliko nedelja sam bila bolesna i pila dosta antibiotika, a zatim sam imala problema sa gljivicama pa mi je doktor prepisao vaginalete. Da li mozda to moze da utice? Kod doktora imam zakazano tek posle Uskrsa. Unapred hvala na odgovoru.
 
Pitanje za Dr i sve one koje o tome nesto znaju:
Otprilike od 15-og dana ciklusa grudi su mi nabrekle,narocito ujutru kada se probudim i pomalo me bole.
Dva puta sam imala uvecanu tel.temperaturu, prvi put:37,2C; drugi put:37C
Danas mi je 19-ti dan ciklusa i bilo bi bezveze da radim test kada jos nije vreme da dobijem.
Da li je moguce da sam trudna ili na sta drugo ukazuje ovo sto sam opisala?
pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top