Odlazak i ostanak u Australiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mikirurki

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima. Pitao bih vas nesto i molim vas svi koji nesto znaju ili su nesto culi neka odgovore. Otiso bih za Australiju i tamo ostao. Imam prijatelje tamo koji bi mi poslali garantno pismo i imam devojku tamo za koju se ne mogu ozeniti (duga prica) . Citao sam po forumima da se najlakse dobija obicna turisticka viza i za nj bih aplicirao. ako dobijem...i ako odem...kako da se snadjem da ostanem,da se ne vracam u srbiju vise. zaposlen sam ali nisam prijavljen,ali srdicu prijavu.nekretnine nemam,pare u banci nemam.sada cu napuniti 33 godine...znaci haos. jedina sansa da napravim nesto u zivotu mi je da odem tamo,ima gde,imam kod koga i imam sa kime.poslaace mi oni pare tako da to nije problem . jedini problem mi je kada udjem u zemlju na turisticku vizu kako da ostanem tamo. samo ne bih u azil,sve ostlo prihvatam. molim vas,ko ima iskustava ili je cuo nesto neka napise. hvala.
 
Cao Miki po ovome sto gledam ne znam koliko bi ti bilo pametno da apliciras za turisticku vizu. Ukoliko nemas posao ili nisi priljavljen ili nemas neki siguran posao u firmi onda bas si u rizicnoj grupi za turisticke vize za Australiju. Sa turistickom vizom ne mozes nakon toga ostanes u Australiji, ne mozes da produzavas ili promenis ovu vizu iz Australije i nemas pravo da radis. Mogao bi samo da dobijes odbijenicu i da imas problem za neku drugu vizu kasnije. Mozda ti je pametnije da ides na studentsku vizu. Sa ovom vizom dobijas i radnu vizu kao student i mozes da produzis ili promenis ovu vizu kasnije. To sto imas tamo prijatelje tije prednost za ovu vizu
 
Pozdrav svima!

Zaninima me dali neko zna kakve su mi sanse da dobijem iseljenicku vizu za Australiju.Trenutno zivim i radim u Becu pa bi pokusao da odem za AU. Supruga tamo ima bliske rodjake koji imaju njihovo drzavljanstvo i svoju firmu gde bi nju i mene zaposlili. Inace cerka i ja imamo slovenacki a supruga srpski pasos.
Dali neko moze da mi kaze kakve su nam sanse, i kako ide ta procedura oko predavanja papira itd... Molim vas ako neko ima bilo kakve informacije bio bi mu mnogo zahvalan.
 
Pozdrav svima!

Zaninima me dali neko zna kakve su mi sanse da dobijem iseljenicku vizu za Australiju.Trenutno zivim i radim u Becu pa bi pokusao da odem za AU. Supruga tamo ima bliske rodjake koji imaju njihovo drzavljanstvo i svoju firmu gde bi nju i mene zaposlili. Inace cerka i ja imamo slovenacki a supruga srpski pasos.
Dali neko moze da mi kaze kakve su nam sanse, i kako ide ta procedura oko predavanja papira itd... Molim vas ako neko ima bilo kakve informacije bio bi mu mnogo zahvalan.


To kakav pasos imas ima i nema veze, jer ja sam dosla sa italijanskim pasosem, pa nesto mi se ne cini da je procedura bila kraca ili jednostavnija. Mozda koji papir manje ti treba ( prije svega muskima zbog vojske). Mozda jedino da su Britanci odnosno anglosaksonci u povlastenom polozaju sto se viza tice. Drugo, pogledaj da li ti je profesija na SOL listi, izbodujes se i to je to. Sto se sponzorstva tice, koliko ja znam to mora da bude velika firma. Uostalom, ti vasi rodjaci mogu da se raspitaju kako i sta.
 
Pozdrav svima!

Zaninima me dali neko zna kakve su mi sanse da dobijem iseljenicku vizu za Australiju.Trenutno zivim i radim u Becu pa bi pokusao da odem za AU. Supruga tamo ima bliske rodjake koji imaju njihovo drzavljanstvo i svoju firmu gde bi nju i mene zaposlili. Inace cerka i ja imamo slovenacki a supruga srpski pasos.
Dali neko moze da mi kaze kakve su nam sanse, i kako ide ta procedura oko predavanja papira itd... Molim vas ako neko ima bilo kakve informacije bio bi mu mnogo zahvalan.

Sve zavisi od toga šta si završio, šta radiš i čime se bavi ta firma vaših rođaka. Ako se te tri stvari poklapaju, onda su ti šanse velike. Ako si lekar, radiš kao kuvar, a njihova firma uvozi odeću, onda traži neku drugu zemlju :).
 
Pozdrav svima
Nov sam ovde i imam jedno pitanje pa ako neko moze da mi odgovori bio bi vam zahvalan. Interesuje me da li mogu otići u Australiju preko dede koji je bolestan i meni bi poslao papire i bio garant za Cerer(subclass 836) vizu. On je Australijski gradjanin i vec je 50 godina tamo. I zanima me dali neko zna koliko traje procedura za dobijanje takve vize posto nigde na na zvanicnon site-u Australijske vlade i Imigracionog nije navedeno.. Unapred hvala na odgovoru. Hvala
 
Pasos koji posedjujes defintivno ima veze :) Svaka zemlja nije isti Assessment Level. Glavni uslov za iseljenicku vizu je da se tvoja ili profesija tvoje supruge nalazi na Australijskoj SOL listi. Takodje potrebno je da polazes IELTS test engleskog jezika i da imas radno iskustvo u struci povezano za obrazovanjem
 
Pozdrav svima
Nov sam ovde i imam jedno pitanje pa ako neko moze da mi odgovori bio bi vam zahvalan. Interesuje me da li mogu otići u Australiju preko dede koji je bolestan i meni bi poslao papire i bio garant za Cerer(subclass 836) vizu. On je Australijski gradjanin i vec je 50 godina tamo. I zanima me dali neko zna koliko traje procedura za dobijanje takve vize posto nigde na na zvanicnon site-u Australijske vlade i Imigracionog nije navedeno.. Unapred hvala na odgovoru. Hvala

Procitaj ovo: http://myaccessaustralia.com/subclass-836-116-carer-visa/
Malo vise informacija nego na zvanicnom immi sajtu.

Nemam nikakvo iskustvo sa ovom vizom ali sa obzirom da na immi.gov.au kazu da je broj ogranicen godisnje, znaci da ce se par godina cekati. Ne znam tacno koliko. Mozde neko drugi ima neko prakticno iskustvo sa 836 ili tacnije 116.
 
Procitaj ovo: http://myaccessaustralia.com/subclass-836-116-carer-visa/
Malo vise informacija nego na zvanicnom immi sajtu.

Nemam nikakvo iskustvo sa ovom vizom ali sa obzirom da na immi.gov.au kazu da je broj ogranicen godisnje, znaci da ce se par godina cekati. Ne znam tacno koliko. Mozde neko drugi ima neko prakticno iskustvo sa 836 ili tacnije 116.

Takodje: iarc.worldsecuresystems.com/LiteratureRetrieve.aspx?ID=65314‎
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top