Graficka sa 3 ekrana

To sa grafickom karticom od 1000 eura je samo mit, doduse za 3 monitora ce ti ipak trebati jaca graficka kartica koja bi mogla da povuce toliku rezoluciu.

Elem,kao najjeftinija varijanta, potrebno je da nadjes graficku koja ima 3 ulaza logicno, vodi se primerom da je moja graficka dizajnirana po default-u za 1 monitor ali ima 3 ulaza (ali sto je najbitnije moze da podrzi do 3 monitora sto se proverava na sajtu proizvodjaca ili u specifikacijama graficke kartice) , jedan za HDMI drugi za DVI i treci za VGA monitor. Povezao sam 2 monitora , oba su DVI, jedan monitor normalno se prikljucuje u DVI ulaz, dok sam za drugi uzeo HDMI jack koji HDMI signal pretvara u DVI i time mi omogucuje da ubacim i drugi DVI monitor u HDMI jack. Kasnije se vrlo lako u display properities podesi rad sa dual monitorima.

Graficka nije nekog kvaliteta ali se odlicno snalazi sa dual screen radnim prostorom koji je idealan za rad sa CAD programima , ali takodje je i dusu dala za rad sa multitasking aplikacijama kao i za fancy desktop :D

Ali ako ti je primarni cilj da imas triple screen za igranje video igrica, onda tu na delo moraju da dodju 2 graficke kartice solidnog kvaliteta koje bi podrzale tu ekstremno visoku rezoluciju i koje imaju podrsku za vise monitora. Eventualno jedna graficka kartica ekstremno visokih performansi koja je specijalno dizajnirana za takve stvari .

Imas brdo uputstava na internetu tamo ces verujem naci sve sta ti je potrebno dosta detaljnije.
 

Back
Top