Gde, sta i kako u Nisu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Gde, sta i kako u Nisu?

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

Question Gde, sta i kako u Nisu?

Da li neko zna gde mogu sve da nađem dobru, pristojnu, lepu biciklu... i ne previše skupu ?

Aktivan član Kurt2 (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Re: Bicikle

Biciklistički savez, u ulici kod glavne pošte, ideš malo niz istu, pa skreneš desno u dvorište, videćeš reklamu. Jako su fini, hoće da pomognu, a prodaju polovne bicikle, ali odlične. Ja sam tamo onu moju kupio i nikada sa njom niti sa ljudima iz saveza nisam imao problema. A možda prodaju i nove, nemam pojma...

Moderator Decky_Nis (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

Imas i u Metrou valjda. Video sam skoro novu u nekim novinama u nekom hipermarketu za 4000din a super izgleda.
    Dont settle for average!!!

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Ja mislim da za te pare ne može da se kupi dobar bicikl... mada ne znam, možda i grešim...

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

Ne sviđaju mi se te od četiri hiljade (videh neke), a i zvuči mi dosta jeftino, ne verujem da to može da bude dobra bicikla.

U stvari, koja je optimalna cena za relativno dobru biciklu?

Aktivan član Meda Božanin (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Ja bih radije uzeo neku firmiranu (ili malo manje firmiranu ali proverenog kvaliteta) stariju, polovnu, sredjenu, u dobrom stanju nego kinesku najskuplju.

Meni kineske jeftine bicikle, motorini, tehnika, dodju nekako kiceraj. Ustvari, imam problem da kupim nesto sta znam da ne moze dugo da traje makar platio isto to znatno manje nego nesto znatno dugotrajnije.
    Ali lecim se

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Ja sam svoju polovnu u savezu platio 160 evra pre 3 godine, i definitivno se nisam pokajao - i dan-danas me služi bez problema.

Moderator Decky_Nis (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

Optimalna cena je 100e za dobar bajs. Gledas da bude lagana a ne da je sklepana od teskog celika i da ne mozes da je podignes.
    Dont settle for average!!!

Početnik
    Učlanjen
    07.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Dobila sam novu Capriole passsat biciklu,cena jo je oko 220evra,malo je vožena.Ja preferiram rolere,i zato bi h je prodala po vrlo razumnoj ceni.Nije vožena više od deset sati.
    Možeš mi se slobodno javiti,ako te interesujeOstaviću ti na PP broj telefona i mail.
    Poslednji put ažurirao/la Hatšepsut : 26.05.2008. u 01:08 Razlog: greška u kucanju.

Početnik
    Učlanjen
    10.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li neko zna gde mogu sve da nađem dobru, pristojnu, lepu biciklu... i ne previše skupu ? I pozeljno bi bilo, novu

Početnik Bojan032 (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dobru biciklu ne mozete da nadjete ispod 400 eura
    novu naravno

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio Bojan032 Pogledaj poruku
    dobru biciklu ne mozete da nadjete ispod 400 eura
    novu naravno

Da, ali to baš ako hoće da bude nešto mnogo profi... Sve zavisi za kakve potrebe kupuje neko. Ti imaš bicikle i od po 1000 evra skoro, ali... nemojmo preterivati...

Neka definiše šta to nije ''previše skupo''...

Zainteresovan član T&T (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

dobru biciklu nemozete naci ispod 500e polovnu a kamoli novu

Zainteresovan član T&T (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

sto se tice dobrih novih to bi otprilike bilo od 1500e pa do 10 000.zavisi od tipa i zelje

Primećen član Harambasa (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio T&T Pogledaj poruku
    sto se tice dobrih novih to bi otprilike bilo od 1500e pa do 10 000.zavisi od tipa i zelje
    Jedino ako neko zeli da se takmici na Tour de France ili da ide na put oko sveta....
    Inace, i za mnogo manje para se moze naci pristojan bicikl za normalne potrebe....

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za momenat sam pomislio da sam na pdf New York...

Ybt... Ste bre normalni vi...

Alo biciklu traži, ne auto!!!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

Itekako dobar bajs sa full xt opremom se moze naci za 400e..koji polovan predje 30 000..a u nov se ne bih kladio ni jednu sezonu da ce izdrzati bez popravki i zamene pola delova
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Sokolice i ja zainteresovan da kupim bajs

Aj ako nadjes nesto jeftino javi....

@ludaci

Kakvih 500 evra a kamoli 1500 i 10 000 ste normalni?!

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1966

mm je pre par godina na buvljaku kupio polovnu biciklu za 300 evra. Kataloška cena joj je bila oko 1500. Dotična bicikla je toliko laka da je mog nositi jednom rkom, ima tubules gume, nema pedale klasične o one magnete za biciklističke patike, nema šrafove, sve je ne neke polugice, ma da se smrzneš kad je vidiš. Odlična je i za vožnju-ali sve je to džabe kad je mene strah da je igde ostavim vezanu, jer procenjujem joj živootni vek od 5 minuta. Zato vozim biciku koju sam kupila u Planet bajk, sada je na sniženju,kao prošlogodišnji model oko 11000. Ona je po tipu montibajk, odlične menjače i kočnice ima i preporučujem je.
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio donamileva Pogledaj poruku
    mm je pre par godina na buvljaku kupio polovnu biciklu za 300 evra. Kataloška cena joj je bila oko 1500. Dotična bicikla je toliko laka da je mog nositi jednom rkom, ima tubules gume, nema pedale klasične o one magnete za biciklističke patike, nema šrafove, sve je ne neke polugice, ma da se smrzneš kad je vidiš. Odlična je i za vožnju-ali sve je to džabe kad je mene strah da je igde ostavim vezanu, jer procenjujem joj živootni vek od 5 minuta. Zato vozim biciku koju sam kupila u Planet bajk, sada je na sniženju,kao prošlogodišnji model oko 11000. Ona je po tipu montibajk, odlične menjače i kočnice ima i preporučujem je.
    Ja sam moju kupio pocetkom 2003.[Alpina],vozim je skoro svakodnevno[ leti/zimi], kostala je oko 100e[6.500din u to vreme],sada su oko 17.000 malo je teza-celicni ram ali neunistiva.
    http://planetbike.rs/

Bic. klub Železničar - MBN
    Voždova 13,18000 Niš
    tel:018/258-423 018/523632 e-mail:zelbiketeam@bankerinter.net

Velomotor
    Koste Stamenkovića 7/1,18000 Niš

Obećava Steva_NI (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

За неког ко вози бицикл највише 5-6 пута месечно, рекреативно пар километара по парку или слично, бицикл од 10 хиљада динара ће бити сасвим довољан.

Међутим, ако неко свакодневно вози бицикл и прелази више од 100 километара месечно онда мора нешто од 20 и више хиљада динара јер ће се јефтиније варијанте покварити пребрзо...

Nov član
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E imam ja..prodajem polovnog drumasa..malo je stariji model,inace je pro..dacu ga za 150evra...kompletna shimano oprema,od pogona,menjaca,kaseta,rucica kocnica,rucica menjaca,i to je sve perfektno!mehanika radi besprekorno!!ja kupujem sad pro.MTB pa mi je ovaj drumas visak..)bicikla je ocuvana odlicno,redovno prana,podmazivana,po kisi je vozena mozda nekoliko puta,i odmah je sredjivana!!sta da vam kazem kad sam je u sobi drzao zimus,i inace mi stoji u sobi,kad je hladno,a leti u garazi...)

Nov član
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja se bavim profesionalnim biciklizmom,i sve zavisi sta trazite od bicikle..ja sam moju biciklu platio pre 3god 800evra,polovnu(drumasa),i sada je prodajem,jer prelazim na MTB...ako neko hoce da vozi biciklu,i vidim da to voli,rado cu mu dati za 150evra..naravno,mehanika je perfektna,bicikla je redovno odrzavana,i to ne kod nekog "majstora" nego kod pravog mehanicara,koji mi je inace drug jer sam u njegovom klubu...)decko je inace jos uvek na papiru Sportski direktor kluba Crvena Zvezda...nekoliko bicikla sam poklonio,a ovu bih ipak prodao..zato je i dajem tako jeftino...veoma lagana,oko 7kg,Italijanski proizvodjac,Mavic tockovi,Shimano kompletna mehanika..za ostale informacije,kao i slike kontakt preko mail-a....markom.92@gmail.com
    i nemojte da se zavaravate da se dobra bicikla krece preko 500evra,jer je cena nebitna..negi cak i precene svoju biciklu,a neki cak i spuste cenu...naravno sve zavisi od coveka..
    vozio sam mnoge bicikle cak i od 4000evra,a na ovoj sam trenirao,i veoma mi je dobro posluzila..

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Daj slike da vidimo!
    If electricity comes from electrons, does morality come from morons???

Nov član
    Učlanjen
    05.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Steva_NI Pogledaj poruku
    За неког ко вози бицикл највише 5-6 пута месечно, рекреативно пар километара по парку или слично, бицикл од 10 хиљада динара ће бити сасвим довољан.

Међутим, ако неко свакодневно вози бицикл и прелази више од 100 километара месечно онда мора нешто од 20 и више хиљада динара јер ће се јефтиније варијанте покварити пребрзо...
    Као човек који већ две године иде на факултет минимум 20 дана месечно по 9 километра тамо и назад што је укупно 180 км месечно, морам да се побуним против ове изјаве. Бицикл који возим последњих годину дана је направљен пре 25 година има јако тешку легуру челика и мангана (не магнезијума) и плаћен је свега 55 евра. Све осим мењача, који је покварен при гадном паду, на њему још увек функцонише и до пре месец дана је имао обе своје оригналне мишелинове гуме! Дакле то што је тежак и стар га нимало не чини лошим. Да ли сте икада размислили колико су смешне разлике у тежини бицикала? Разлика у цени бицикла од 5 килограм и овога, попут мог, од 15кг су и до сто пута, а колико се човек лако угоји и смрша за 10 килограма. Иначе, у питању је пежоов бицикл, са немачким деловима и холандском О-бравом.

Са друге стране мој први бицкл је био нов од капријола, за 110 евра, и да није имао гаранцију поправке би ме коштале исто колико сам га и платио! На крају, после само 7 месеци вожње, почела је да се појављује пукотина на раму.

Што се тиче помињаног планет бајка, њихови бицикли можда јесу фирмирани и стога квалитетнији међутим и пословању са њима сам имао прилике да увидим одвратну мутљавину. Купио сам наиме кочнце на попусту, а када сам отворио кутију имам шта да видим, огромни а4 натпис са фонтом 40 на енглеском на коме пише "Ове кочнице служе само излагање у витрини и ниуком случају их несмете користити за вожњу ". На кочницама је била налепљена и "Prototype" налепница. На сву срећу па су били довољно уљудни да ми врате паре назад.

Да резимирам: куповина "доброг" бицикла је изуетно суптилна ствар и убедљиво највише зависи од захтева самог купца, а понајмање зависи од тога да ли је нов или тежак. Додуше сложио бих се са Steva_NI да, ако ће тај бицикл бити вожен 20 пута у току године (као иначе 95% бицикала у Београду ) да је куповина бицикла од 100 евра, али обавезно са гаранцјом, добар дил.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •