HELP! anything, anytime, any way

Tol

Her Majesty
Poruka
30.666
Tema nije kafana sa klipovima...niti kako da fotkam..već šta u nekom gradu može da se pronadje kao dobar vidik...kako otštampati i gde najjeftinije svoje fotke u velikim formatima...i milijardu sitnica sl... znači saveti...a meni je ovo sada potrebno da se ne zagubim po temama jer ima jako puno postova i strana:

Pod hitno su mi potrebne vaše fotke ( OVDE POSTAVITI) sa leptirima na grančicama lavande..možda i neka ptica ne previše egzotična..mala
možda neka bulkica...
radim akvarele malog formata za tekmu..:)

pomagajte, barem sa jednom fotkom..
 
Poslednja izmena:
Tema nije kafana sa klipovima...niti kako da fotkam..već šta u nekom gradu može da se pronadje kao dobar vidik...kako otsštampati i gde svoje fotke u velikim formatima...i sl... znači saveti...a meni je ovo sada potrebno da se ne zagubim po temama jer ima jako puno postova i strana:

Pod hitno su mi potrebne vaše fotke ( OVDE POSTAVITI) sa leptirima na grančicama lavande..možda i neka ptica ne previše egzotična..mala
možda neka bulkica...
radim akvarele malog formata za tekmu..:)

pomagajte, barem sa jednom fotkom..

27063-super-mario-world-2-yoshi-s-island-snes-screenshot-starting.jpg


jel može Yoshi medju cvetićima? :D
 
Ne, nisu moje fotke :D, fotke su sa neta, ali njoj su potrebni "modeli" za akvarele, kakve veze ima čije su fotke?
A i nisam baš sigurna da je neko ovde slikao leptire na grančicama lavande :D

Kakve veze ima...?paaaa...sa krsenjem zakona npr...? da ne pricamo krsenjem Pravilnika Krstarice kao Foruma kao i Podforuma...Znaci on to sad odstampa i npr. moje su fotke i ja ladno mogu da ga tuzim za povrredu autorskih prava!! >Pogotovo sto na fotkama ima vodeni zig(sa razlogom naravno)
 
Kakve veze ima...?paaaa...sa krsenjem zakona npr...? da ne pricamo krsenjem Pravilnika Krstarice kao Foruma kao i Podforuma...Znaci on to sad odstampa i npr. moje su fotke i ja ladno mogu da ga tuzim za povrredu autorskih prava!! >Pogotovo sto na fotkama ima vodeni zig(sa razlogom naravno)

Veoma dobro znam šta su autorska prava. Na Krstarici ima mnogo tema gde se postuju tuđe fotke. Međutim, Tol je napisala, da joj to treba da bi naslikala akvarele za takmičenje.
Bilo ko, ko bi odštampao nešto što nije njegovo, rizikovao bi to to što si napisao.

A sad mi reci, da nikada nisi "skinuo" muziku/film/igrice sa neta i time prekršio sva ta prava o kojima pričaš ? :lol:
 
e, stvarno se nadje uvek neki drki da zahebe stvar :(
pa netju ja vaše fotke..ili sa neta da štampam i koristim kao svoje...
služe samo za idejni podstrek..i UVEK su to samo detalji obradjeni na način umetnika..
NE KOPIRA se NIŠTA, jer to nije umetnost onda, već "štancanje".
 
Veoma dobro znam šta su autorska prava. Na Krstarici ima mnogo tema gde se postuju tuđe fotke. Međutim, Tol je napisala, da joj to treba da bi naslikala akvarele za takmičenje.
Bilo ko, ko bi odštampao nešto što nije njegovo, rizikovao bi to to što si napisao.

A sad mi reci, da nikada nisi "skinuo" muziku/film/igrice sa neta i time prekršio sva ta prava o kojima pričaš ? :lol:
Vidi-ako je to sto je neko prekrsio pravilo/zakon Tebi izgovor da ga i Ti prekrsis-pa super...! To bas govori o nivou svesti i kulture...To kao prvo drugo fotografija je dovoljno potcenjena kao umetnost i profesija i svi smatraju "ma lako je to, sta je tu problem"-"batina preko tudjih ledja nikad puno"...Brdo novinskih agencija skidaju na divlje ILEGALNO tudje fotke s NETa i koriste ih u komercijalne svrhe...a fotografa ko drma!!! I meni je muka od toga da se tudji trud, talenat i rad potcenjujeA to sto pominjes skidanje igrica, pesama i sl-pa rekoh vec-nije izgovor tesiti se "nisam jedini, ima gorih od mjene".
Za fotke posebna je prica sto autor teme jeste napisao pravilno-lepo je zamolio fotografe za VASE fotke a vi st o kacite tudje fotke sto nemate obraza ni kulture ni trunke vi ste problem...
Kako bi Tebi bilo da neko Tvoje delo oko koga si se ti mucio/la uzme na tacni i zloupotrebi...?
 
Obzirom da ste se mnogo uzbudili oko ovih fotki, brišem ih :lol:

Za one koji ne znaju i ovde na Fotografiji, postoji tema gde korisnici postavljaju slike sa neta, znači, tuđe slike :lol:
Da znamo i ta tema je otvorena kao kompromis0i bas zato da na drugim mestima na tom PDFU NE SMEJU da se kace tudje slike...osim ako se striktno ne postave s nekim razlogom kao primer neceg i sl. i ne navede autor...Ovako, postaviti fotke na kojima je vodeni zig(s razlogom verovatno) je CIST BEZOBRAZLUK!
 
Vidi-ako je to sto je neko prekrsio pravilo/zakon Tebi izgovor da ga i Ti prekrsis-pa super...! To bas govori o nivou svesti i kulture...To kao prvo drugo fotografija je dovoljno potcenjena kao umetnost i profesija i svi smatraju "ma lako je to, sta je tu problem"-"batina preko tudjih ledja nikad puno"...Brdo novinskih agencija skidaju na divlje ILEGALNO tudje fotke s NETa i koriste ih u komercijalne svrhe...a fotografa ko drma!!! I meni je muka od toga da se tudji trud, talenat i rad potcenjujeA to sto pominjes skidanje igrica, pesama i sl-pa rekoh vec-nije izgovor tesiti se "nisam jedini, ima gorih od mjene".
Za fotke posebna je prica sto autor teme jeste napisao pravilno-lepo je zamolio fotografe za VASE fotke a vi st o kacite tudje fotke sto nemate obraza ni kulture ni trunke vi ste problem...
Kako bi Tebi bilo da neko Tvoje delo oko koga si se ti mucio/la uzme na tacni i zloupotrebi...?

Da znamo i ta tema je otvorena kao kompromis0i bas zato da na drugim mestima na tom PDFU NE SMEJU da se kace tudje slike...osim ako se striktno ne postave s nekim razlogom kao primer neceg i sl. i ne navede autor...Ovako, postaviti fotke na kojima je vodeni zig(s razlogom verovatno) je CIST BEZOBRAZLUK!

uh, "novosadisto"..baš ga dramiš...pričaonica sa kafanom je sprat -gore,
ako neko postavlja fotke i ne blokira mogućnost copy-paste ( kao na flikeru, recimo) sve je podložno kradji..
ovde se o kradji NE RADI..i nije u redu da više širiš priču i omalovažavaš mene i otvorenu temu
 
Vidi objasnio sam Ti lepo na PP_ali ajde opet cu ako niue dovoljno jasno-i PRavilnikom Krstarice i PDFA Fotografija NIJE DOZVOLJENO-osim u jednoj temi-kacenje tudjih fotki...Ni po Zakonu takodje nije dozvoljeno ako cemo bas da sirimo temu...Bdw Ti izvoli pitaj ko ce od akademskih slikara npr ili bilo koga ko zivi od toga sto svojim rukama stvori-da okaci na NET u FULL rezoluciji na izvolte svima... I da li je doticno ponasanje-koriscnje tudjeg-moralno ispravno...?
 

Back
Top