Буџетски суфицит Русије у првом полугодишту ове године 7,3 милијарде евра

Sunmaster

Zainteresovan član
Poruka
453
Москва -- Федерални буџет Русије остварио је у првом полугодишту ове године суфицит од 306,88 милијарди рубаља (7,3 милијарде евра) што представља један одсто БДП-а.

Према прелиминарној процени руског министарства финансија, примарни суфицит је достигао 482,75 милијарди рубаља или 1,5 одсто БДП, пренео је Интерфакс.

Приходи федералног буџета Русије у периоду јануар-јун 2013. године достигли су 6.256 милијарди рубаља, што је 48,6 одсто укупних прихода утврђених законом о буџету.

Буџетски расходи су истовремено били 5.949 милијарди рубаља, или 44,4 одсто укупног обима законски предвиђених расхода федералног буџета.

http://www.nspm.rs/hronika/budzetski-suficit-rusije-u-prvom-polugodistu-ove-godine-73-milijarde-evra.html

Колики суфициз имају Србија, САД, Грчка, Италија, Француска....:lol:
 
http://www.nspm.rs/hronika/budzetski-suficit-rusije-u-prvom-polugodistu-ove-godine-73-milijarde-evra.html

Колики суфициз имају Србија, САД, Грчка, Италија, Француска....:lol:

Imali bi i drugi sto se tice BDP-a, ali kad se vrati rata za kredit, plus kamata, dubiozi nema kraja. Cela stvar je u tome sto Rusija nije zaduzena, koliko god da imaju, sami su to stvorili. Koliko god ovi drugi da imaju, to je stvorio neko drugi, a oni su samo pozajmili. Sad mora da se vraca, iducih 500 godina. Neka pocnu kao Grcka ukidanjem nac. televizije, uskoro ce da prodaju svoja ostrva, obzirom da Rusija i Kina jedine imaju svez kapital, jasno je ko ce da ih kupi. Rusko-kineskoj ekspanziji nece biti kraja, a sve zahvaljujuci socijalizmu i nezaduzivanju zarad subvencionisanja kapitalista.
 
A Kina ? Jel i ona ima deficit ili suficit ? :)

E sad, mene strašno zanima kakve to veze ima sa Srbijom ? Pogotovu, ne čudi me da Rusi mogu biti u suficitu jer usred svetske ekonomske krize prodaju skupu ratnu opermu jednoj bankrotiranoj Srbiji. To je tako bratski, prijateljski ...

Jel ima nešto iz Rusije, ono, kao poklon, nešto gratis, kad je već toliko prosperiteta ...? Kita ? Cveća ? Hoćemo li se sada popeti na više mesto od desetog na lestvici ljubavi Rusa prema drugima ? :eek:
 
super! mogli bi nama dati 1 ili 2 milijardi da pokrijemo koju rupu... ipak smo mi braca jel tako i zivecemo u istoj imperiji

Ја се надам да нам нико ништа неће дати и да ћемо банкротирати.
Они који дају паре Србији бацају паре у рупу без дна.
 
A Kina ? Jel i ona ima deficit ili suficit ? :)

E sad, mene strašno zanima kakve to veze ima sa Srbijom ? Pogotovu, ne čudi me da Rusi mogu biti u suficitu jer usred svetske ekonomske krize prodaju skupu ratnu opermu jednoj bankrotiranoj Srbiji. To je tako bratski, prijateljski ...

Jel ima nešto iz Rusije, ono, kao poklon, nešto gratis, kad je već toliko prosperiteta ...? Kita ? Cveća ? Hoćemo li se sada popeti na više mesto od desetog na lestvici ljubavi Rusa prema drugima ? :eek:

Kakve veze sa nama ima uzdignuce pravoslavne brace koja nas podrzavaju na svim nivoima, i vojno, i teritorijalno, i politicki? Jesi ti ozbiljan? Sto brze se Rusija uzdize, a zapad tone, to pre ce Srbiji da svane jer veo dusmanskih okupacionih sila postaje sve tanji, a bratski zagrljaj sve jaci i sveobuhvatniji. Kada se Rusi izdignu u visine slave, Srbiju ce spasiti, a dusmane ce da sravne! Ziveli!
 
Ја се надам да нам нико ништа неће дати и да ћемо банкротирати.
Они који дају паре Србији бацају паре у рупу без дна.

Prvo treba zapusiti rupu, a to se cini tako sto skinete izdajnike sa vlast, i streljate sve anti-srpske NVO koji su najveci konzumenti svih novcanih sredstava koji se doturaju Srbiji. Onda postaviti ruskog ambasadora za predsednika Srbije, i da zivimo ko pravi Sloveni!
 
A Kina ? Jel i ona ima deficit ili suficit ? :)

E sad, mene strašno zanima kakve to veze ima sa Srbijom ? Pogotovu, ne čudi me da Rusi mogu biti u suficitu jer usred svetske ekonomske krize prodaju skupu ratnu opermu jednoj bankrotiranoj Srbiji. To je tako bratski, prijateljski ...

Jel ima nešto iz Rusije, ono, kao poklon, nešto gratis, kad je već toliko prosperiteta ...? Kita ? Cveća ? Hoćemo li se sada popeti na više mesto od desetog na lestvici ljubavi Rusa prema drugima ? :eek:

Ту "скупу" опрему је Ваш вољени Вучић тражио. Ништа нам Руси не уваљују. Госн Вучић је изнео захтев за њом. Од Русије, односно од Лукоила, као поклон стиже сваке године цистерна горива ПТЈ-у МУП--а Србије. Такође, Руси су платили неколико милиона долара чишћење бомби заосталих од НАТО бомбардовања и учествовали су у самом чишћењу. Једина су земља која је послала конкретну помоћ Краљеву разрушеном после земљотреса. Послали су и четрдесет шлепера помоћи Србима на Косову. Помоћ је најпре допремљена авионима на нишки аеродром. Са тог аеродрома сваке године полећу руски авиони и хеликоптери који без надокнаде гасе пожаре по Србији. Наше је само да обезбедимо воду и гориво за летелице и ништа више, пошто не могу да за гориво и воду лете стално до Русије и назад. Но, некима и то смета. Желели би да не користе нашу воду за гашење наших пожара, већ или да је плате или да иду натраг до Русије за руску воду. Изнајмљивање тих руских летелица Португалија је платила неколико милиона долара... Право питање је шта смо ми за њих учинили, поготово ако се има у виду да наш несрећни амбасадор у УН редовно гласа против Сирије по диктату ЕУ и САД, као и да је Србија за време Владе Цветковић-Дачић увела санкције Белорусији, а да је Влада Дачић-Вучић те санкције додатно пооштрила, по диктату Брисела и тиме опет зарила нож у леђа Русији, по старом, лошем ДС-овском обичају.

А што се тиче суфицита, то је у Србији одавно заборављена реч. Ми редовно имамо дефицит захваљујући неспособним политичарима попут Динкића, Дачића и Вучића. То не схвата само неко ко је или луд или глуп или напредњак, мада разлике између наведених, заправо, и нема!
 
Poslednja izmena:

Ne brinem se ja za Rusiju posle Putina.

On nije pojedinac koji celicnom pesnicom vlada ovom velikom zemljom- on je, najbolje receno, medijski eksponirani clan jedne "vlade u senci" koju cine zbilja najmocnije licnosti ruske ekonomije, vojske, crkve i policije. Ova grupa zeli zemlji najbolje, i postavlja prave ljude na prava mesta. Ne sumnjam da ce se naci adekvatan zamenik i da ce RF nastaviti putem velikog prosperiteta.

Problem je u percepciji nekih forumasa, a i ljudi iz stvarnog zivota, o znacaju Srbije u ruskim geopolitickim igrama. Znacaj Srbije u ocima Rusije je minoran, sto je za mnoge tesko da prihvate.
 
Ne brinem se ja za Rusiju posle Putina.

On nije pojedinac koji celicnom pesnicom vlada ovom velikom zemljom- on je, najbolje receno, medijski eksponirani clan jedne "vlade u senci" koju cine zbilja najmocnije licnosti ruske ekonomije, vojske, crkve i policije. Ova grupa zeli zemlji najbolje, i postavlja prave ljude na prava mesta. Ne sumnjam da ce se naci adekvatan zamenik i da ce RF nastaviti putem velikog prosperiteta.

Problem je u percepciji nekih forumasa, a i ljudi iz stvarnog zivota, o znacaju Srbije u ruskim geopolitickim igrama. Znacaj Srbije u ocima Rusije je minoran, sto je za mnoge tesko da prihvate.

Posle dva slaba imaju jednog dobrog. Verovatnoca nije na njihovoj strani.

A da smo mi malecki u ocima velikih sila, to jeste.
 
Posle dva slaba imaju jednog dobrog. Verovatnoca nije na njihovoj strani.

A da smo mi malecki u ocima velikih sila, to jeste.

Ta dva slaba nastala su iz haosa nesposobne KP SSSR, a stvorila ih je mafija koja je ovladala drzavom preko njih, da bi mogla da krade.

Jak nije dosao na vlast sam od sebe.

Njega je stvorila jedna mocna unija celnika vojske, policije, tajnih sluzbi, crkve, postenih komunista i stare aritsokratije- dakle, svih poluga moci RF-a. Oni su preuzeli vlast od mafije krajem 90ih. Poslali su Jeljcina u penziju i stvorili su Putina. Stvorice i njegovog naslednika.

Vladari Rusije "iz senke" su ljudi koji joj zele dobro- oni nece dozvoliti pojavu novih slabica.
 
Ta dva slaba nastala su iz haosa nesposobne KP SSSR, a stvorila ih je mafija koja je ovladala drzavom preko njih, da bi mogla da krade.

Jak nije dosao na vlast sam od sebe.

Njega je stvorila jedna mocna unija celnika vojske, policije, tajnih sluzbi, crkve, postenih komunista i stare aritsokratije- dakle, svih poluga moci RF-a. Oni su preuzeli vlast od mafije krajem 90ih. Poslali su Jeljcina u penziju i stvorili su Putina. Stvorice i njegovog naslednika.

Vladari Rusije "iz senke" su ljudi koji joj zele dobro- oni nece dozvoliti pojavu novih slabica.

Pa, jedino da sacekamo. Nisam toliko sklon verovanju da neko moze toliko da vuce konce iza scene - jer bi mnogo ranije Jeljcina promenili.
 

Back
Top