Dačić: Ili ovako, ili još poniženja
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Dačić: Ili ovako, ili još poniženja

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Dačić: Ili ovako, ili još poniženja

Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je za "Nezavisne" da je Srbija propustila dve prilike da redefiniše međunarodni status, a da sada to ne sme sebi da dozvoli.

"To je bilo posle Dejtonskog sporazuma i posle 5. oktobra. I obe smo propustili. Ovu ne smemo da propustimo. Moraju se pokrenuti stvari sa mrtve tačke. Jer ovako kako ide, Srbija će samo biti sve više ekonomski upropaštavana i ponižavana. Na kraju neće moći ni da zaštiti svoj nacionalni i državni interes", rekao je Dačić u intervjuu za "Nezavisne".

On je istakao da "apsolutno misli je Srbija mogla i morala" ranije da povuče neke poteze i da je to dobro za ceo region "jer on prestaje da bude Divlji zapad", a Srbija je dobila potpuno novi imidž.

Dačić je naveo da je prošlo vreme za svađe i priče o tome ko je više u kriv i da je vreme da se svi u regionu posvete budućnosti, jer svi dele iste probleme i ciljeve.

"Ja stvarno ne želim da amnestiram bilo koga ko je počinio zločine, ali prošlost ne možemo da izmenimo, međutim, možemo da utičemo na budućnost da nam se prošlost ne ponovi. To je moja poruka i logika kojom se rukovodim", poručio je Dačić.

Ističući da pozicije Srbije nisu promenjene, premijer je naveo da Srbija uvažava pravo kosovskih Albanaca da odlučuju gde žele da žive, ali da to pravo treba da imaju i Srbi.

"Zato je tu potreban dogovor. Mi nismo promenili našu odluku o statusu Kosova. Mi i dalje smatramo da je to jedna nelegalna nezavisnost koju mi ne priznajemo, ali mi želimo da radimo da se rešavaju životna pitanja. Jednostavno, dosta je bilo mržnje i nasilja tokom svih tih vekova od Kosovske bitke pa naovamo i veoma je teško doći do rešenja koje je prihvatljivo i za Srbe i Albance. Mi zato i sada kad smo razgovarali u Briselu o tome nismo se rukovodili time da sada rešavamo statusna pitanja", rekao je Dačić.

On je podvukao da je kosovsko proglašenje nezavisnosti neprihvatljivo i da ne može biti priznato od međunarodne zajednice, ali da su mnoge zemlje to priznale "jednostavno zato što su imale takav nalog da to urade".

Dačić je naveo i da su se odnosi u celom regionu promenili i da su uspostavljeni bliži odnosi.

"Sad je postalo potpuno normalno da se naši predsednici i premijeri međusobno posećuju u svim zemljama bivše Jugoslavije. Voleo bih kada bi ceo naš region konačno prestao da bude vest. Jer mi smo, izgleda, vest samo po lošem", rekao je Dačić.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/393121/Dacic-Ili-ovako-ili-jos-ponizenja

posle 5.oktobra kad su njega rušili

a znači radiš aktivno na ponižavanju Srbije, bravo

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Podrazumevano Re: Dačić: Ili ovako, ili još poniženja

Dacic - realno!
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1672

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Dacic - realno!
    Sta je blajbi...stara ljubav zaborava nema? SPS forever?
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Poznat
    Učlanjen
    04.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Почели су да се тркају ко је већи издајник у влади.

Берекин nije na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je za "Nezavisne" da je Srbija propustila dve prilike da redefiniše međunarodni status, a da sada to ne sme sebi da dozvoli.

"To je bilo posle Dejtonskog sporazuma i posle 5. oktobra. I obe smo propustili. Ovu ne smemo da propustimo. Moraju se pokrenuti stvari sa mrtve tačke. Jer ovako kako ide, Srbija će samo biti sve više ekonomski upropaštavana i ponižavana. Na kraju neće moći ni da zaštiti svoj nacionalni i državni interes", rekao je Dačić u intervjuu za "Nezavisne".

On je istakao da "apsolutno misli je Srbija mogla i morala" ranije da povuče neke poteze i da je to dobro za ceo region "jer on prestaje da bude Divlji zapad", a Srbija je dobila potpuno novi imidž.

Dačić je naveo da je prošlo vreme za svađe i priče o tome ko je više u kriv i da je vreme da se svi u regionu posvete budućnosti, jer svi dele iste probleme i ciljeve.

"Ja stvarno ne želim da amnestiram bilo koga ko je počinio zločine, ali prošlost ne možemo da izmenimo, međutim, možemo da utičemo na budućnost da nam se prošlost ne ponovi. To je moja poruka i logika kojom se rukovodim", poručio je Dačić.

Ističući da pozicije Srbije nisu promenjene, premijer je naveo da Srbija uvažava pravo kosovskih Albanaca da odlučuju gde žele da žive, ali da to pravo treba da imaju i Srbi.

"Zato je tu potreban dogovor. Mi nismo promenili našu odluku o statusu Kosova. Mi i dalje smatramo da je to jedna nelegalna nezavisnost koju mi ne priznajemo, ali mi želimo da radimo da se rešavaju životna pitanja. Jednostavno, dosta je bilo mržnje i nasilja tokom svih tih vekova od Kosovske bitke pa naovamo i veoma je teško doći do rešenja koje je prihvatljivo i za Srbe i Albance. Mi zato i sada kad smo razgovarali u Briselu o tome nismo se rukovodili time da sada rešavamo statusna pitanja", rekao je Dačić.

On je podvukao da je kosovsko proglašenje nezavisnosti neprihvatljivo i da ne može biti priznato od međunarodne zajednice, ali da su mnoge zemlje to priznale "jednostavno zato što su imale takav nalog da to urade".

Dačić je naveo i da su se odnosi u celom regionu promenili i da su uspostavljeni bliži odnosi.

"Sad je postalo potpuno normalno da se naši predsednici i premijeri međusobno posećuju u svim zemljama bivše Jugoslavije. Voleo bih kada bi ceo naš region konačno prestao da bude vest. Jer mi smo, izgleda, vest samo po lošem", rekao je Dačić.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/393121/Dacic-Ili-ovako-ili-jos-ponizenja

posle 5.oktobra kad su njega rušili

a znači radiš aktivno na ponižavanju Srbije, bravo
    Овај је ***! Лупета као да је пао с крушке, тј. пионирчић , јал кумровачки, јал бриселски добро одрађује "посао". Љуби га баронеса.
    "како је до непрепознавања доведена суштина преваре"

Veoma poznat Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Nema nista gore od onih pionira koju su crvenu maramu zamenili plavom.
    Верить в наше время нельзя никому, порой даже самому себе. Мне - можно.

Moderator Lakonac (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    436

ničija nije gorela do zore, ovaj se blamira čim otvori usta
    all those moments will be lost like tears in the rain
    http://www.youtube.com/watch?v=Sy8iUI_ayuo
    http://www.youtube.com/watch?v=ApekdE42sHE

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Не рисе...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3721

Ko nas to u medjunarodnoj zajednici ekonomski upropastava i ponizava i nasrce na nase nacionalne i drzavne interese ?

Zar mi nismo sa svima dobri , a i svi su dobri prema nama ?
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

Slične teme

1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.09.2011., 19:38
  2. U kojim slucajevima vi ovako reagujete...?
    Autor kolajna u forumu Muškarci
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.07.2004., 23:07
  3. Uvek sam trazio ovako nesto...
    Autor burek u forumu Humor
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.09.2003., 16:26
  4. PONI KOJI SE PROPINJE
    Autor Bazdy u forumu Internet
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.08.2003., 18:20

Pravila za slanje poruka