ljljljubav

aj uzmi procitaj prvi post postavljacice teme......tema nije metafizicka ljubav vec ljubav izmedju muskarca i zene.....o toj ljubavi se prica....a ti izgleda ne mozes ni o cemu da pises a da pritom ne ukljucis jungovski koncept coveka.....ja ti vec rekoh da u te principe ne verujem niti su mi kao muskarcu bliske.....cak sta vise mogu da kazem da nemaju blage veze......ali to ovde nije tema....

- - - - - - - - - -



nekima izgleda to treba posebno da se naglasi.....:mrgreen:

Tema je ljubav izmedju muskarcai zene.
Nije precizirano kakva
Dakle moze i metafizika i fizika i hemija i politicka ekonomija
 
metafizicka ljubav :lol:

sta radite kad se metafizicki dogovarate ko ce da pere wc a ko da cisti sporet pa u disbalansu htenja krenete da metafizicki psujete sto vama wc kad meca samo sto nije a ne mozete da se saginjete? :lol:

hebo te vise sporet i wc kao da su nesto bolji od 'metafiziciranja i muziciranja.
Jbt kako ovi materijalisti imaju UVEK tendenciju da se postave IZNAD....kao oni znaju sta je zivot..znate vi ..kao Mara fisermanova
zabole me i za materijalizam i za idealizam, ali idealisti su nekako plavlje krvi:)
 
e da i ova je super. :lol: samo se uneses u muziku i tap tap tap.....samo muzika i koraci.


- - - - - - - - - -

ja se izvinjavam sto unistavam temu planski i smisljeno...ali mene nervira ono ljljljljljljljljljljljljlj... :zcepanje:

svaki put kada vidim to produzeno lj zapitam se sta je postavljacica htela tim ljljljljljljljljlj da kaze. :roll:

mislila sam da je jasno
ljljljljiga...Asociras me na lignjoslava njami:heart:
 
Tema je ljubav izmedju muskarcai zene.
Nije precizirano kakva
Dakle moze i metafizika i fizika i hemija i politicka ekonomija

najpre ide fizika i hemija....prvi stadijum privlacnosti izmedju muskarca i zene....pa onda upoznavanje licnosti.....pa ako su licnosti kompatibilne....veza se produbljuje ...i aj da kazem ulazi u neku sferu metafizickog......

Ja te ne volim zato sto mi trebas...vec mi trebas zato sto te volim :lol:
 
jbt sta reci na ovo!? je l se ovo osnosi na neke majmune , sta li?
APSOLUTNO NIJE TACNO!
Moze bre biti Apolon, ako je intelektualno '**** medjed bukvu' odvratniji mi je od crva, gliste ili zmije...a jezim se od tih neduznih zivuljki

Ма да. Можеш ти бити одушевљена нечијим интелектом, образовањем, духом, његовом хуманошћу и добротом и слично, ти његови квалитети неће у теби пробудити ни најобичнију симпатију а камоли заљубљеност да не говорим о страсти.

Љубав је друга област која се покреће другачијим "окидачима". И немој да завараваш саму себе.
 
najpre ide fizika i hemija....prvi stadijum privlacnosti izmedju muskarca i zene....pa onda upoznavanje licnosti.....pa ako su licnosti kompatibilne....veza se produbljuje ...i aj da kazem ulazi u neku sferu metafizickog......

Ja te ne volim zato sto mi trebas...vec mi trebas zato sto te volim :lol:

A zar nema i xy onih slucajeva kad pocinje 'upoznavanjem licnosti' tj. prijateljstvom. osobe se nesto narocito fizicki i ne privlace, hemija onako..
I ondase zblize i budu bliski i proradi i hemija i fizika ...i politicka ekonomija:)
a isto tako moze i na internetu, kad se zaljubis u neciji 'duh' koji prepoznas iz njegovih reci...
DakleM. moRe i naopako...
 
Ма да. Можеш ти бити одушевљена нечијим интелектом, образовањем, духом, његовом хуманошћу и добротом и слично, ти његови квалитети неће у теби пробудити ни најобичнију симпатију а камоли заљубљеност да не говорим о страсти.

Љубав је друга област која се покреће другачијим "окидачима". И немој да завараваш саму себе.

ne zavaravam se jer ti ovo govorim IZ LICNOG ISKUSTVA
dakle zagarantovano tacno.
A veruj da sam sve izanalizirala detaljno i metodicno
premda znam da neces verovati..ali eto..neko hoce, ko je imao slicna iskustva
 
najpre ide fizika i hemija....prvi stadijum privlacnosti izmedju muskarca i zene....pa onda upoznavanje licnosti.....pa ako su licnosti kompatibilne....veza se produbljuje ...i aj da kazem ulazi u neku sferu metafizickog......

Ja te ne volim zato sto mi trebas...vec mi trebas zato sto te volim :lol:

Опет није тачно. Испада да је по теби заљубљени човек неко ко контемплира ко размишља и води се тим размишљањем.Који упоређује за и против и слично. Заљубљени човек је антипод разумном човеку. Он је у некој врсти транса, он се ту не води разумом већ вољом. И очигледне мане његове вољене особе њему су потпуно невидљиве.

Тек када заљубљеност престане Сократ се пробуди и схвати да је поред Ксантипе, коју као такву док је био заљубљен није видео.
 
A zar nema i xy onih slucajeva kad pocinje 'upoznavanjem licnosti' tj. prijateljstvom. osobe se nesto narocito fizicki i ne privlace, hemija onako..
I ondase zblize i budu bliski i proradi i hemija i fizika ...i politicka ekonomija:)
a isto tako moze i na internetu, kad se zaljubis u neciji 'duh' koji prepoznas iz njegovih reci...
DakleM. moRe i naopako...

pa ja ne bih mogao da budem za osobom koja mi je fizicki totalno neprivlacna...ma koiko da mi se dopada kao licnost....samo prijatelj....a da ima i ovih drugih slucajeva ima....
 
Ма да. Можеш ти бити одушевљена нечијим интелектом, образовањем, духом, његовом хуманошћу и добротом и слично, ти његови квалитети неће у теби пробудити ни најобичнију симпатију а камоли заљубљеност да не говорим о страсти.

Љубав је друга област која се покреће другачијим "окидачима". И немој да завараваш саму себе.

A ti 'okidaci' su necije 'vrline' koje nisu samo fizicke prirode..
Jbt kao da sa decom pricam
recimo inteligencija je toliko sexi da je to neverovatno. mnogi ljudi ce se sloziti sa mnom
 
Ма да. Можеш ти бити одушевљена нечијим интелектом, образовањем, духом, његовом хуманошћу и добротом и слично, ти његови квалитети неће у теби пробудити ни најобичнију симпатију а камоли заљубљеност да не говорим о страсти.

Љубав је друга област која се покреће другачијим "окидачима". И немој да завараваш саму себе.

Замена теза. Она уопште није рекла да ће се у некога заљубити због његовог интелекта, хуманости, доброте и слично, већ да јој се може престати допадати Аполон ако се покаже да не оперишу на истој таласној дужини поводом њој суштинских ствари. То је скроз другачије.

- - - - - - - - - -

recimo inteligencija je toliko sexi da je to neverovatno. mnogi ljudi ce se sloziti sa mnom

Да, али ако ти је неко пре тога макар мало симпатичан. Ни врхунски интелект ти неће бити секси, у Квазимода, рецимо.
 
Опет није тачно. Испада да је по теби заљубљени човек неко ко контемплира ко размишља и води се тим размишљањем.Који упоређује за и против и слично. Заљубљени човек је антипод разумном човеку. Он је у некој врсти транса, он се ту не води разумом већ вољом. И очигледне мане његове вољене особе њему су потпуно невидљиве.

Тек када заљубљеност престане Сократ се пробуди и схвати да је поред Ксантипе, коју као такву док је био заљубљен није видео.

a zasto se ja ne bih zaljubila u neku realnu vrlinu, recimo inteligenciju, duhovitost, dobar ukus...i kad se probudim..on i dalje ima dobar ukus?
 
Опет није тачно. Испада да је по теби заљубљени човек неко ко контемплира ко размишља и води се тим размишљањем.Који упоређује за и против и слично. Заљубљени човек је антипод разумном човеку. Он је у некој врсти транса, он се ту не води разумом већ вољом. И очигледне мане његове вољене особе њему су потпуно невидљиве.
Тек када заљубљеност престане Сократ се пробуди и схвати да је поред Ксантипе, коју као такву док је био заљубљен није видео.

naravno...u ljubavi nema razuma niti racionalnog objasnjavanja zasto volis..vise inuitivno...to se ili desi il se ne desi....a kad nekog zavolis znaci da si prihvatio kompletnog i sa vrlinama i manama.....
 
А зашто се уопште интелект третира као категорија сексипила? Шта, као, човек развија свој интелект да би био сексипилан и привлачан? Значи, сви који читају, уче, решавају судоку, посећују стручне семинаре/конференције, то раде да би привукли некога? Опако.
 
Замена теза. Она уопште није рекла да ће се у некога заљубити због његовог интелекта, хуманости, доброте и слично, већ да јој се може престати допадати Аполон ако се покаже да не оперишу на истој таласној дужини поводом њој суштинских ствари. То је скроз другачије.

- - - - - - - - - -



Да, али ако ти је неко пре тога макар мало симпатичан. Ни врхунски интелект ти неће бити секси, у Квазимода, рецимо.

e vidis to je zanimljivo..
zamisljala sam da li bi mi mogao biti sexi stephen hawking, ili neki patuljak sa IQ 234..
ne znam. morala bih to probati in real:) ali mozda je i moguce:)
 
Poslednja izmena:
e vidis to je zanimljivo..
zamisljala sam da li bi mi mogao biti sexi stephen hawking, ili neki patuljak sa IQ 234..
ne znam. morala bih to probati in real:) ali mozda je i moguce:)

Као у серији Nip&Tuck, када је МекНамарина жена била са патуљком. Могуће је, вероватно, неким чудним сплетом ових "релативних обзира", што смо сви на теми научили.

nip-tuck-dinklage44.jpg
 
А зашто се уопште интелект третира као категорија сексипила? Шта, као, човек развија свој интелект да би био сексипилан и привлачан? Значи, сви који читају, уче, решавају судоку, посећују стручне семинаре/конференције, то раде да би привукли некога? Опако.

Rade na sebi, a na vidim zasto intelekt ne bi bio seksipilan?
jbt zaljubis se u komplet osobu, gde je intelekt jedan od najbitnijih delova(ako ne i najbitniji)
 
Rade na sebi, a na vidim zasto intelekt ne bi bio seksipilan?
jbt zaljubis se u komplet osobu, gde je intelekt jedan od najbitnijih delova(ako ne i najbitniji)

Па заљубиш се у комплет особу, предуслов је да постоји минимална физичка допадљивост. Али није интелект сам по себи оно што је ту сексипилно.
Мени је рецимо врхунски симпатичан Иван, победник првог ВБ, кога сам једино и пратила, због њега. Лепо прича, пијаниста је, културан и увиђаван, али да ми није донекле физички допадљив, то би било само поштовање/дивљење, не и симпатија.
 
kavalitetan po MOM sistemu vrednosti tj.
Da mi odgovara u stvarima koje su mi bitne. da imamo iste 'bogove'
Da se razumemo neverovatno lako.
iste ili slicne stavove i poglede na sve bitno, ok je imati i slican 'ukus' jer i to takodje nosi sa sobom 'brda i dolove; itd..

Ljubavan- da ume da voli i da primi ljubav (sto vise to bolje)

ti zapravo tražiš nekog veoma sličnog tebi :mrgreen: i iz toga se mogu izvući neki zaključci. Ja recimo uopšte nemam taj parametar sličnosti i poklapanja u sopstvenom rezonu.

Šta znači znati da voliš i da primiš ljubav?
 
Па заљубиш се у комплет особу, предуслов је да постоји минимална физичка допадљивост. Али није интелект сам по себи оно што је ту сексипилно.
Мени је рецимо врхунски симпатичан Иван, победник првог ВБ, кога сам једино и пратила, због њега. Лепо прича, пијаниста је, културан и увиђаван, али да ми није донекле физички допадљив, то би било само поштовање/дивљење, не и симпатија.

a recimo ako je osoba fizicki skroz prosecna, pa i ruznjikava, ali sa vrh intelektom, uvek cu joj dati prednost nad nekom koja je bas lepa i zgodna, ali prosecno ili cak solidno inteligentna.
nz zasto sam takva..nekako mi fizicki izgled deluje kao nesto..lako dostupno,manje kompleksno, cesto..i veca iluzija od ove druge u vezi sa intelektom. i ono, kad kazem 'covek' pomislim -razum, valjda je to uslovilo da imam takav sistem vrednosti koji obuhvata i sexualni i ljubavni izbor.
 

Back
Top