Већ дужи низ година се бавим демографијом. По хрватским и босанским форумима, мучно је устручавати се и читати о овом, објективно, највећем пробелму Србије и Срба као народа. Претежно сам се бавио тзв. "БиХ". Када сам почео, ситуација је изгледала безнадежно. Срби су били у минусу свуда (сем Бања Луке, Зворника, Котор Вароши у РС, Врања и Новог Сада у Србији), Бошњаци свуда у плусу, а Хрвати местимично. Објективно сам страховао за будућност Српске. Ипак 2013. је донела потпуно нову ситуацију. Федерација БиХ остварује негативан природни прираштај и то :

1. - 5. 2013.
ФБиХ 7360/8397 (-1037)

Негативан природни прираштај је по први пут остварен у свих 5 месеци на почетку године. Тенденција је да ће 2013. бити прва година са негативним природним прираштајем у ФБиХ, што битно мења стање. Са садашњим стопама наталитета и морталитета, удео Бошњака би растао највише 1% по деценији. А сетимо се да је наталитет Алија навео као њихово најмоћније оружје у својој исламској декларацији. Дакле, опасност од мајоризације Срба у тзв. "БиХ" полако јењава, па можемо на миру, лагано, стратешки разбијати ту лажну творевину, без исхитрених потеза.