DVANAESTOGODISNJI POLITICKI ANALITICAR IZ EGIPTA HIT NA INTERNETU
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: DVANAESTOGODISNJI POLITICKI ANALITICAR IZ EGIPTA HIT NA INTERNETU

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano DVANAESTOGODISNJI POLITICKI ANALITICAR IZ EGIPTA HIT NA INTERNETU

у

Многи политички аналитичари месецима се упињу да објасне позадину немира у Египту, али један дванаестогодишњи дечак урадио је то на начин који му је донео светску славу.

У изјави за ТВ станицу "Ел Вади њуз", дечак Али Ахмед назвао је режим бившег председника Мухамеда Морсија "фашистичком теократијом".

Према његовим речима, Морсијева власт је од почетка била осуђена на пропаст, јер "оно што је настало на лажи, и само је лажно".

Када је новинарка рекла да ни она није баш сигурна шта тачно термин "фашистичка теократија" значи, Али Ахмед је понудио детаљније образложење.

- Фашистичка теократија настаје када манипулишете религијом и намећете екстремистичка правила у име религије. Ја то једноставно знам. Доста слушам људе и користим мозак. Читам новине, гледам ТВ и претражујем интернет. Цео овај политички процес је ништаван, јер је парламент први који је ништаван - рекао је дечак.

Он је огорчен и праксом шеријатског права, за који каже да је "нечувен". Као пример навео је правило које мушкарцима омогућава да "дисциплинују своје жене".

- Не могу ја да пребијем своју жену и замало је убијем и да онда кажем да је то дисциплиновање. То није дисциплиновање, него насиље и лудило - рекао је елоквентни дечак.
    Tags:

Ovaj dvanaestogodisnjak je pametniji od svih odza, ajatolaha mula, imama i ostalih pavijana

- - - - - - - - - -

EVE GA I LINK

http://www.in4s.net/index.php/mozaik/zabava/41384-dvanaestogodinji-politiki-analitiar-iz-egipta-hit-na-internetu

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3910

Podrazumevano Re: DVANAESTOGODISNJI POLITICKI ANALITICAR IZ EGIPTA HIT NA INTERNETU

to nesto ko mozzart

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Podrazumevano Re: DVANAESTOGODISNJI POLITICKI ANALITICAR IZ EGIPTA HIT NA INTERNETU

To je neko malo stariji....

Glumi da je dete kao da je na Krsti ucio zanat....
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

Имали смо и ми овде једно шиптарче коме је фрустрирана мама писала текстове...

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

Citat Original postavio NOCNO VREBALO Pogledaj poruku
    у

Многи политички аналитичари месецима се упињу да објасне позадину немира у Египту, али један дванаестогодишњи дечак урадио је то на начин који му је донео светску славу.

У изјави за ТВ станицу "Ел Вади њуз", дечак Али Ахмед назвао је режим бившег председника Мухамеда Морсија "фашистичком теократијом".

Према његовим речима, Морсијева власт је од почетка била осуђена на пропаст, јер "оно што је настало на лажи, и само је лажно".

Када је новинарка рекла да ни она није баш сигурна шта тачно термин "фашистичка теократија" значи, Али Ахмед је понудио детаљније образложење.

- Фашистичка теократија настаје када манипулишете религијом и намећете екстремистичка правила у име религије. Ја то једноставно знам. Доста слушам људе и користим мозак. Читам новине, гледам ТВ и претражујем интернет. Цео овај политички процес је ништаван, јер је парламент први који је ништаван - рекао је дечак.

Он је огорчен и праксом шеријатског права, за који каже да је "нечувен". Као пример навео је правило које мушкарцима омогућава да "дисциплинују своје жене".

- Не могу ја да пребијем своју жену и замало је убијем и да онда кажем да је то дисциплиновање. То није дисциплиновање, него насиље и лудило - рекао је елоквентни дечак.
    Tags:

Ovaj dvanaestogodisnjak je pametniji od svih odza, ajatolaha mula, imama i ostalih pavijana

- - - - - - - - - -

EVE GA I LINK

http://www.in4s.net/index.php/mozaik/zabava/41384-dvanaestogodinji-politiki-analitiar-iz-egipta-hit-na-internetu
    Imali smo i mi političkog prosera na Krstarici od 12 godina al se ukakio kad se ispostavilo da mama piše.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

e a ja samo ne znam sto je ovo cudno ... da tuci zenu do smrti nije disciplina ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio aleksa ndar Pogledaj poruku
    e a ja samo ne znam sto je ovo cudno ... da tuci zenu do smrti nije disciplina ...
    Није олимпијска по МОК-у, али јесте по курану...

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1025

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

А што, генијалци се рађају само на америчком континенту?

Чак и да је мало старији, моћ расуђивања је на завидном нивоу.
    Преко трња до звезда!

Veoma poznat kristiansand (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Citat Original postavio NOCNO VREBALO Pogledaj poruku
    у

Tags:

- - - - - - - - - -

EVE GA I LINK

Sta je ovd tako cudno.
    Dete zna lepo da govori.
    I ja sam ovako govorio sa 12-est godina, interesovao se za politiku itd... Cak mozda i bolje od njega.
    A da budem iskren, nisam bas nesto naocito inteligentan itd...
    Postoje ljudi koji imaju malo vise talenta za lep govor, za slikanje, muziku, racun i prirodne nauke itd...
    UKIDANJE POL. PARTIJA, DIREKTNI IZBORI, NEZAVISNA R.S-ska
    "NEPARTIJSKA DEMOKRATIJA I AUTONOMIJA OPŠTINA U SRBIJI",FB GRUPA

Aktivan član authorite (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Mali je presladak i prepametan Steta sto je rodjen tu gde je rodjen. A ko zna, mozda uspe da iskoristi svoje potencijale i stvarno napravi nesto u zivotu.
    "The further a society drifts from the truth the more it will hate those that speak it".
    earthlings.com

markons82 je trenutno na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Lesandar Pogledaj poruku
    Imali smo i mi političkog prosera na Krstarici od 12 godina al se ukakio kad se ispostavilo da mama piše.
    Ko Ko ko ko ko?
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Паметно дете.
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

To dijete je lose odgojeno. Treba paziti sto prica.

Domaćin Troubleshooter (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    417

Citat Original postavio Mingo IV Pogledaj poruku
    Слажем се да мали мора да пази шта прича - људождери знају како се поступа са таквом децом.
    Ово је моје мишљење! И ја се са њим слажем :)

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    610

Растко Поцеста је такође доспео у жижу јавности са 12 година.
    Poslednji put ažurirao/la Lakonac : 10.08.2013. u 10:38

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1012

Citat Original postavio Корњача Раде Pogledaj poruku
    Растко Поцеста

Veoma poznat zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

Strasan je ovaj mali. Vec par puta smo pisali o tome kako otac ubija kcerku jer ga je obrukala jer je upisala za frizera,kamenovali zenu jer je spavala sa drugim i slicno. Ali to ima tezinu tek kad neko od muslimana kaze da je to ptimitivizam i divljastvo a ne vera. Salmana Ruzdija su vec osudili na smrt. Bojim se da je ovaj decak previse liberalan za to podrucje. Cak i na ovom nasem forumu kada se napise nesto liberalno naidjete na salvu kletvi i pretnji. Zamislite kako je to u Egiptu.

Domaćin siticentar (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio Корњача Раде Pogledaj poruku
    Pa tako "šiptarsko" dijete u Prijedoru, naući od mame, da su četnici "antifašisti"

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio zemunski kej Pogledaj poruku
    Strasan je ovaj mali. Vec par puta smo pisali o tome kako otac ubija kcerku jer ga je obrukala jer je upisala za frizera,kamenovali zenu jer je spavala sa drugim i slicno. Ali to ima tezinu tek kad neko od muslimana kaze da je to ptimitivizam i divljastvo a ne vera. Salmana Ruzdija su vec osudili na smrt. Bojim se da je ovaj decak previse liberalan za to podrucje. Cak i na ovom nasem forumu kada se napise nesto liberalno naidjete na salvu kletvi i pretnji. Zamislite kako je to u Egiptu.
    A Ivana Stambolića su osudili na smrt i već neki ubili.

Buduća legenda Nosferatu___ (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1227

Citat Original postavio siticentar Pogledaj poruku
    Pa tako "šiptarsko" dijete u Prijedoru, naući od mame, da su četnici "antifašisti"

- - - - - - - - - -

Ti si ocito, bivsi covek, opsednut nekim cetnicima i istorijskim pojvama. Svi znamo da su cetnici, Lankasteri i gvidolini zveri, a partizani, Jorkovi i gvelfi dobri i slicne istorijske nebuloze.

Da li si ovo pokusao da odbranis serijatski zakon?

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    170

Khm Rastko Pocesta.
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    610

Citat Original postavio siticentar Pogledaj poruku
    Бошње на овом пдф-у су као неки дванаестогодишњаци, али не паметни и бистри, већ тешко ретардирани.

Poznat Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    306

Rastko Pocesta i taj mali Egipćanin najverovatnije imaju Aspergerov sindrom (vrsta autizma), pročitajte ovo:

http://www.smedia.rs/ona/vest/2679/a.html?id=2679

Aspergerov sindrom - kad deca govore poput vrhunskih profesora

Deca koja imaju Aspergerov sindrom često imaju vrlo bogat vokabular - ipak, nisu pošteđena problema u društvenoj interakciji.Tokom 1940-ih Austrijski lekar Hans Asperger opisao je novu vrstu poremećaja iz autističkog spektra. Danas jedna od sto osoba pati od Apergerovog sindroma. Trideset godina nakon Aspergerove smrti, njegov poremećaj je još uvek predmet kontroverznih interpretacija.

Thomas Hulme ima samo deset godina i jako uživa u pisanju kratkih priča. Njegovo poslednje delo govori o ukletom kaminu; drugo pak o čoveku koga su oteli vanzemaljci. „Thomas je neverovatno inteligentan i ima zapanjujuć vokabular", rekao je njegov otac Ben. Ali usprkos njegovoj brilijantnosti, Thomas ima poteškoća u shvatanju instrukcija i lekcija i zato mu je potreban poseban učitelj u školi. On ima Aspergerov sindrom."U školi imam posebne nalepnice; ako se ponašam dobro, dobijem bodove, a gubim ih ako se ponašam zločesto", objašnjava Thomas. „Isto tako imam i pauzu za smirivanje."

Prvi put diagnosticiran pre 66 godina

Aspergerov sindrom otkriven je 1944. godine. Hans Aperger, po kome je poremećaj dobio ime, primetio je određeni uzorak društvene izolovanosti i repetitivnog ponašanja kod neke dece (uključujući i buduću Nobelovku Elfriede Jelinek, austrijsku književnicu). „Aspergerov sindrom je najteži poremećaj za dijagnostikovati", objašnjava profesor Gary McAbee, direktor odeljenja pedijatrijske neurologije u bolnici JFK u New Jerseyju. „Postoje neke tipične odrednice; primarno su to poteškoće u društvenim situacijama, opsednutost određenim interesima, ali za razliku od autistične dece, ona s Aspergerovim sindromom nemaju problema s govorom. Kad su simptomi blagi, jednostavno se pitate imali li dete Aspergera ili je samo malo čudno", kaže McAbee.

Štaviše, pojedina deca sa Aspergerovim sindromom - poput Thomasa Hulmea - imaju vrlo impresivan vokabular i to toliko da ih se često naziva malim profesorima. Ali ona teško razumeju razne društvene signale poput šala, na primer, i izbegavaju direktan kontakt očima, a imaju poteškoća i s percepcijom facijalnih ekspresija. Poremećaj postaje sve učestaliji - ili ga je barem lakše dijagnosticirati. Poslednji podaci američkog Centra za kontrolu i prevenciju bolesti pokazuju da je autističnost među američkom decom porasla za 27 posto između 2002. i 2006. godine.

Asperger u postotcima-Oko 1 posto svetske populacije ima barem neki oblik autizma, uključujući Aspergerov sindrom. U poređenju s devojčicama, dečaci imaju oko 400 do 500 posto više šansi da budu autistični.

Asperger je umro kao vrlo poznat čovek 21. listopada 1980. godine. Međutim, 30-ak godina kasnije umreti bi mogao i njegov sindrom. Planira se izostavljanje Aspergerova sindorma iz novih medicinskih priručnika kao zasebnog poremećaja i njegovo uključivanje u definiciju autizma. „Nažalost, to bi mogli imati velik uticaj na život malog Thomasa", kaže njegov otac. „Ako se Thomasova klasifikacija prebaci a Apergerova sindroma na autizam, on će pomisliti da prima tretmane koji ne odgovaraju njegovim potrebama. Thomas sam sebe vidi kao osobu s Aspergerovim sindromom i nema problema s tim. Ako se to promeni i on sam sebe bude morao smatrati autističnim, to će biti vrlo zbunjujuće i uznemirujuće za njega samoga", dodaje Ben Hulme.

Ruska istorija i luksuzni kruzeri

Jedna od odlika Apergerovog sindroma su opsesije. Većina osoba s tim sindromom pokazuje veliko zanimanje u ekstremno organizovanim predmetima poput kartografije i arhitekture. Jedan mlađi pacijent dr. McAbeeja je znao apsolutne sve o ruskoj istoriji s početka 19. veka; drugi je bio stručnjak za podmornice, treći za luksuzne brodove. Brama Cohena, osnivač firme BitTorrent, krasi epitet kompjuterskog genija. A on sam svoje tehnološke veštine pripisuje Aspergerovom sindromu koji mu omogućuje da se satima i satima bavi kodiranjem.

„Pravi" autizam utiče i na braću i sestre

Deca s Aspergerovim sindromom nemaju problema u govoru, ali braća i sestre dece koja su autistična, na primer, imaju. Istraživači sa spomenutog univerziteta tvrde kako 20 posto dece koja imaju autističnog brata ili sestru takođe ima problema u govoru. Deca s dva ili više autističnih bliskih rođaka u porodici izložena su najvećem riziku od sličnih govornih problema.

Profesor Declan Murphy, psihijatar pri SLaM-u, najvećoj bolnici za mentalno zdravlje u Ujedinjenom Kraljevstvu čitateljima Metroa daje odgovor na nekoliko pitanja o Aspergerovom sindromu.

Kako se definiše Aspergerov sindrom?

Lekari su sve više skloni da misle da se radi o obliku autizma, ali bez govornih mana. Sve veći broj otkrivenih slučajeva Aspergerovog sindroma ukazuje na to da postajemo sve više svesni njegove prisutnosti, a ne da poremećaj postaje sve učestaliji. Sada nam je jasnije da genetski nije puno drugačiji od autizma.

Koga sve pogađa?

Oko četiri puta je češći kod dečaka nego devojčica. Ako imate dete s Aspergerovim sindromom, velike su šanse da će ga i sledeće dete imati. Ali ne prelazi s generacije na generaciju.

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

Citat Original postavio Srborus Pogledaj poruku
    Rastko Pocesta i taj mali Egipćanin najverovatnije imaju Aspergerov sindrom (vrsta autizma), pročitajte ovo:

http://www.smedia.rs/ona/vest/2679/a.html?id=2679
    Pre će biti CIA-NVO sindrom.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3727

Citat Original postavio Mingo IV Pogledaj poruku
    Треба га дисциплиновати.
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Slične teme

1. Ima li Cincara na Internetu???
    Autor praksis u forumu Istorija
    Odgovora: 2684
    Poslednja poruka: 13.06.2013., 14:57
  2. Slike ruskog umjetnika "Life after the Apocalypse" hit na internetu!!!
    Autor Qurajber u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.03.2012., 01:42
  3. Putin iza rešetaka hit na internetu
    Autor Vesti Krstarice u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.02.2012., 14:10
  4. Magnetizam oglašavanja na Internetu
    Autor loga u forumu Žene
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 19.05.2008., 20:45
  5. O kablovskom internetu: Evo najjednostavnije.
    Autor NICS u forumu Internet
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.09.2003., 04:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •