Timelapse

Monarh

Domaćin
Poruka
3.777
Evo ja sam malo pokušavao da se zanimam ovim i moji prvi rezultati su ovo:

Prvo maslačak. Posle par dana, danas sam shvatio kad on u stvari cveta. Loše odrađeno naravno, ali ipak važan korak ...prvi :lol:
Traje čitavih 4 sekunde.... :D




PS - muzika je usput odabrana, tamo šta sam imao ponudjeno od youtuba :mrgreen:
 
Лепо, само, мени личи на видео секвенце... Овде је идеја заснована на фотографијама

У праву си Могрионе ово је сасвим други жанр који спада у филмске, или у наше време видео трикове. Смисао је у покрету.
У форографији се тај принцип ради низом статичних фотографија истог објекта у одређеном временском интервалу, али се оне не састављају, него се постављају у низу.
 
Није страно да се оне и презентују као низ у једном фајлу у неком временском интервалу и темпу који одговара садржају... али градивна јединица треба да је статична фотографија...
 
da vidim da li sam shvatio temu :lol:

IMG_20161024_201324.jpg

IMG_20161024_205728.jpg

IMG_20161024_213624.jpg

IMG_20161024_220845.jpg


hronološki poređano :hvala:
 
Нисам хтео да помињем док се мало не захукта тема, али кад се већ дотакосмо познавања материје....

ТЛ је форма пр којој се секвенца фотографија корсити као један сегмент филма, видео записа.
Разлика је у томе што се видео, (генерално) састоји од 24 кадра који се сниме/смене у једној секунди бележења/приказа док се код ТЛ-а уместо тих видео кадрова бележи по један фотографски, углавном у много већој временској резолуцији... Маргине иду од пар кадрова у секудни до свега пар кадрова у јендој години, у неким екстремним случајевима.
Касније се та временска разлика сведе на стандардних 24 кадра у скеунди па се минути, сати а некад и дани и месеци фотографисања збију у секунде или крајњем случају минуте видео секвенце...
Наравно, слобода са бројевима је апсолутна и приулагођава се материјалу и потребама, али генерално говорећи, ТЛ се на то своди...

Ево пар мојих примера...
давно су начињени док сам се још упознавао са том причом, а нових није било јер се и нисам нешто препознао у томе, али ето... мало се пробало, мало прочитало, па се нешто мало и упамтило...

TRd1Il9.gif


RwwfjBJ.gif


6RpxfWy.gif


567KWL1.gif


4nBvxvO.gif


и пар временски краћих

JtrdcGy.gif


b1MNAbd.gif


и још који, баш кратак

dwx5Aku.gif


а ову девојчицу сте недавно видели на оној серији слика...
с јастуком и кишобраном, за случај да треба нагласити :mrgreen:

NTFgjFA.gif
 
evo i moje 'prvo mace'! :flert: ova teta mi je bila letos lekcija iz strpljivosti u fotografiji! :malav:
je l' valja? :ceka: ako ne valja, necu ga u vodu, vec cu ga maziti, paziti i hraniti novim pokusajima! :srecna:


Lp4krXX.gif
 

Back
Top