CRNA GORA POVUKLA AMBASADORA IZ HRVATSKE JER SU CRNOGORCE TESLU I ANDRICA PROGLASILI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
Црна Гора повукла амбасадора из Хрватске јер су Црногорце Теслу и Андрића прогласили Хрватима
среда, 10 јул 2013 12:01 Наша Патка
Ел. пошта Штампа ПДФ
Званична Подгорица саопштила је да прекида дипломатске односе са Загребом након изјаве хрватског премијера Зорана Милановића, на прослави уласка Хрватске у Европску унију, да су научник Никола Тесла и нобеловац Иво Андрић најпознатији Хрвати.

Црна Гора је јуче повукла свог амбасадора из Загреба Игора Грађевића и свела своје односе са Хрватском на ниво отправника послова.

Премијер Црне Горе Мило Ђукановић изјавио је тим поводом за Телевизију Црне Горе да је то једина логична реакција, након што је Хрватска игнорисала захтев да се јавно извини због неистине изречене 30. јуна пред великим бројем европских званичника.

- Црна Гора је већ 1. јула упутила протест хрватској Влади, а наша амбасада је предала оштар демарш. Међутим, како нијесмо добили никакав одговор, одлучили смо да „демарш" скратимо на „марш", или још краће „мрш". Сматрамо да је проглашењем знаменитих Црногораца Хрватима, Загреб нанио велику увреду Црној Гори и тиме нас увео у фазу лошесусједских односа двије државе. Мислим да је сваки Црногорац поносан на Теслу и Андрића, који спадају у најсвјетлија имена црногорске науке и културе – рекао је Ђукановић.

А црногорски песник и хм... историчар Јеврем Брковић објашњава за Нашу Патку да су највећи научни ум свих времена и једини нобеловац са подручја бивше Југославије, пореклом из Црне Горе.

- Као што је опште познато и признато у свијету, Тесле потичу из братства Комненовића, које је огранак Бањана, црногорског племена на граници са Херцеговином. Када су одселили у Лику, добили су презиме Тесла, јер су имали широке и закривљене предње зубе налик овој тесарској алатки. Кажу да су имали и рупу по средини зуба, за извлачење ексера. Иначе, забуну доста уноси и то што се Тесла изјашњавао као Србин, али то се мисли Србин по вјероисповјести, будући да тада још није постојала Црногорска православна црква – истиче Брковић.
Доказ да је Тесла Црногорац је то што је био геније

- И Дејан Савићевић, који је без икакве сумње Црногорац, као фудбалер је добио надимак Геније, што говори о заједничким корјенима са славним научником – поентира Брковић.

Што се Андрића тиче, он наводи да је и његово порекло извесно црногорско.

- У то нема никакве сумње. Нобеловац Иво Андрић је поријеклом из централног дијела црногорског приморја. То доказује и присуство туристичких апартмана „Андрић" у градићу Петровцу, једном од бисера црногорске обале – навео је Брковић.
Tags:



Dokaz da je Tesla crnogorac je taj sto je bio genije
a i Dejan Savicevic koji je bio bez sumnje crnogorac
i dobio nadimak genije sto govori o zajednickim korenima sa slavnim naucnikom

Ovo je prepucavanje retardiranih pavijana takozvane crnogorske nacijei ova nedifinisana
kazu hrvatska.Kliko god da se upinju u svojim izmisljotinama i lazima nece nikad postati nacija.:dash::dash::dash::dash:

- - - - - - - - - -

EVE GA LINK

http://www.in4s.net/index.php/mozaik/zabava/41377-crna-gora-povukla-ambasadora-iz-hrvatske-jer-su-crnogorce-teslu-i-andria-proglasili-hrvatima
 
Zanimljivo je dokle se ide i dokle se ode kada se zaobilaze i ignorisu Cinjenice...

1. Sto se tice nacionalne pripadnosti Nikole tesle... kada je 2. juna 1892. godine posetio Veliku skolu u Beogradu studentima se obratio recima: "Ja sam, kao što vidite i čujete, ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi i da svojim znanjem i radom podižete slavu Srpstva u svetu... U meni ima nešto što može biti i obmana, kao što češće biva kod mladih oduševljenih ljudi, ali ako budem imao sreće da ostvarim bar neke od mojih ideala, to će biti dobročinstvo za celo čovečanstvo. Ako se te moje nade ispune, najslađa misao biće mi da je to delo jednog Srbina. Živelo Srpstvo!"(tekst iz dokumenta u Muzeju Nikole Tesle)

2 Sto se tice nacionalne pripadnosti Ive Andrica, on je sam odlucio sta ce biti upisano jos 1951 godine. U faksimilu njegove licne karte jasno pise 'Narodnost: srpska"
ivo andric_licna karta.jpg


Dakle, dokumenta, proverljive cinjenice ukazuju da su se i Tesla, i Andric, (bas kao i recimo Mesa Selimovic, oko kojeg se cesto takodje nesto polemise) sami svojevoljno odredili, deklarisali kao Srbi. Prema tome, To je njihova nacionalna pripadnost, Srbi su.
 
Poslednja izmena:
Што се Андрића тиче, он наводи да је и његово порекло извесно црногорско.

- У то нема никакве сумње. Нобеловац Иво Андрић је поријеклом из централног дијела црногорског приморја. То доказује и присуство туристичких апартмана „Андрић" у градићу Петровцу, једном од бисера црногорске обале – навео је Брковић

i od njega je previše.........pukao je ko zadušna oblanda........
 
Никола Тесла је православни Србин. То што ће га неко називати Хрватом, Марсовцем..није нап проблем. Хрвати се ките туђим перјем, њихова грандоманија је позната од давнина. Шта ће јадни, кад једино у повИјести имају је Јасеновац и Јадовно..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top