Da li biste napustili prijatelje i porodicu zbog solidnog posla u inostranstvu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Da li biste napustili prijatelje i porodicu zbog solidnog posla u inostranstvu?

Zainteresovan član Tonto (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

Podrazumevano Da li biste napustili prijatelje i porodicu zbog solidnog posla u inostranstvu?

Tesko pitanje.Znam.
    Recimo, dobili ste posao u Parizu,koji moze da znaci dosta za karijeru.Sa druge strane ovde presipas iz supljeg u prazno, i stalno cupkas u mestu.Vrtis se u krug i tako stalno, ali ovde su svi oni koje volis.
    Da li vredi otici?

PS.U ovom slucaju Pariz nije daleko toliko, ali zanimaju me misljenja i za "preko bare" i sl.
    Change your focus and change your world.

arebis777 nije na forumu
    РЕЦИ ГЛАСНО ЦЕЛОМ СВЕТУ СРБИЈА ЈЕ НА КОСМЕТУ!!!
    Buduća legenda arebis777 (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    16509

Podrazumevano Re: Da li biste napustili prijatelje i porodicu zbog solidnog posla u inostranstvu?

Никад не бих отишла у иностранство. Имала сам прилику да одем у Хјустон, нисам хтела и није ми жао.
    Све моје овде је у Србији.
    Веруј ономе ко тражи истину, чувај се онога ко ју је "нашао".

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Podrazumevano Re: Da li biste napustili prijatelje i porodicu zbog solidnog posla u inostranstvu?

Zavisi...tamo preko bare bi se bolje snasao nego ovde negde, sto se jezika tice barem, ali opet, dzaba to ako ostavljam sve ovde.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Domaćin
    Učlanjen
    30.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bez razmisljanja treba otici tamo gde je bolje.

Stara legenda skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    17359

Tada sam živeo u Prištini,
    1998 dobio useljeničku vizu za Australiju
    i odustao.
    Bilo mi dobro, ništa mi nije nedostajalo.

Sad, sa ove vremenske distance ...
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Aktivan član authorite (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Ako mozes udobno da zivis i obezbedis buducnost od prijatelja i porodice onda ostani sa njima. Ako ne, pali u inostranstvo i tamo stvaraj nove prijtelje i porodicu.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Sugenzi Pogledaj poruku
    Bez razmisljanja treba otici tamo gde je bolje.
    Ma slazem se sa ovim.
    "The further a society drifts from the truth the more it will hate those that speak it".
    earthlings.com

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2260

Citat Original postavio Tonto Pogledaj poruku
    Tesko pitanje.Znam.
    Recimo, dobili ste posao u Parizu,koji moze da znaci dosta za karijeru.Sa druge strane ovde presipas iz supljeg u prazno, i stalno cupkas u mestu.Vrtis se u krug i tako stalno, ali ovde su svi oni koje volis.
    Da li vredi otici?

PS.U ovom slucaju Pariz nije daleko toliko, ali zanimaju me misljenja i za "preko bare" i sl.
    Dom je tamo, gde je srce. Znači, tamo bi bila neka zarada ako bi bila (znači sada govorimo zaista o nekim dobrim uslovima rada, finoj plati, mogućnost profesionalnog usavršavanja, itd. ), a ovde u Srbiji je sve ono šta volim. Kada bih zaradila, onda bih se vratila. Nemam taj problem. Videla sam u prošlom periodu, puno stvari , šta mogu a šta ne. Od gradova. Do ljudi.

Ja imam neki svoj cilj, svoj ritam i svoje snove. I čak i kada bih otišla, znam zbog čega bih to uradila. Kao što znam i zašto bih se vratila.

Ako je zaista šansa, koja se jednom pruža..Vredi otići.

Život nikoga ne čeka. A, ne da će (na) tebe.

Svako dobro.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

O da! Dobila sam studentičku prijavu za američki univerzitet ali odustala sam. Bilo je preskupo. I dan danas žalim.

Poznat Selkhet (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    966

Sada bih definitivno mogla. Realno, ljubav prema prijateljima i porodici se ne može jesti, a i danas nije toliko teško ostati u kontaktu sa ljudima bez obzira na udaljenost. Naravno, bilo bi mi teško u početku, ali bih se vremenom privikla na novu sredinu i nove ljude, stekla bih nove prijatelje, kao i uslove da eventualno porodicu dovedem kod sebe. Međutim, verovatno bih drugačije razmišljala da imam muža i decu, pošto ne verujem da bih njih mogla da ostavim i odem.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    262

Otrčao bih!

Poznat Ribar (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    334

Mislim da je pitanje pogrešno postavljeno.
    Danas geografska rastojanja više ne znače mnogo pa selidba čak i na Havaje (na globusu približno suprotno od Srbije - znači najdalje moguće) nije i napuštanje prijatelja i rodbine.
    Jedino nisam za razdvajanje uže porodice: ili idu i žena i muž sa decom - ili ne ide niko!
    Prema tome odgovor je svakako DA!
    Napomena: za mene je kasno ali bih jako voleo da moj sin (sa snajom i decom) ode bilo kuda - samo da ne ostane ovde!
    Ćerke i zetovi, nažalost, ne ispunjavaju uslove za iseljenje (SSS).
    Čovek je zaista slobodan samo ako se liši svojih predrasuda!

Obećava
    Učlanjen
    10.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Otrčao bih!
    Definitivno i ja

Ističe se FridaKatsoni (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    196

Citat Original postavio DiplomiraniDuduk Pogledaj poruku
    Mislim da je pitanje pogrešno postavljeno.
    Danas geografska rastojanja više ne znače mnogo pa selidba čak i na Havaje (na globusu približno suprotno od Srbije - znači najdalje moguće) nije i napuštanje prijatelja i rodbine.
    Jedino nisam za razdvajanje uže porodice: ili idu i žena i muž sa decom - ili ne ide niko!
    Prema tome odgovor je svakako DA!
    Napomena: za mene je kasno ali bih jako voleo da moj sin (sa snajom i decom) ode bilo kuda - samo da ne ostane ovde!
    Ćerke i zetovi, nažalost, ne ispunjavaju uslove za iseljenje (SSS).
    Slazem se, posebno sa boldovanim. Mislim da se porodica nikada ne treba razdvajati, jer onda koja je svrha porodice ako zivite razdvojeno i vidjate se na primer jednom u par meseci. Nikakav novac nije vredan toga. Znam jednu porodicu gde zena i cerka zive u Srbiji a muz radi u Rusiji...dodje jednom u osam meseci i ostane mesec dana. Zena ne radi nigde, zivi od para koje im on salje. Meni je zao jer taj covek propusta odrastanje svoje cerke, a o braku i da ne govorim...kakav je to brak kad ste u godini zajedno mesec-dva? Mada, ne treba suditi, razne muke nateraju ljude na tako nesto.

Ja nemam muza ni decu, i otisla bih. Da imam muza, ili bi isli zajedno ili ne bi niko

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    Dom je tamo, gde je srce. Znači, tamo bi bila neka zarada ako bi bila (znači sada govorimo zaista o nekim dobrim uslovima rada, finoj plati, mogućnost profesionalnog usavršavanja, itd. ), a ovde u Srbiji je sve ono šta volim. Kada bih zaradila, onda bih se vratila. Nemam taj problem. Videla sam u prošlom periodu, puno stvari , šta mogu a šta ne. Od gradova. Do ljudi.

Ja imam neki svoj cilj, svoj ritam i svoje snove. I čak i kada bih otišla, znam zbog čega bih to uradila. Kao što znam i zašto bih se vratila.

Ako je zaista šansa, koja se jednom pruža..Vredi otići.

Život nikoga ne čeka. A, ne da će (na) tebe.

Svako dobro.

I sa ovim se slazem. Vreme tako brzo proleti, nismo ni svesni. Bolje da probas nego da provedes zivot zaleci za propustenim prilikama.
    Poslednji put ažurirao/la FridaKatsoni : 17.07.2013. u 16:21

Poznat Nao (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    219

Bez razmisljanja bih otisla...tj vec dosta razmisljam o tome, samo cekam priliku
    Jedino nisam za to da se ostavljaju deca ko ih ima To bi bilo lose da recimo majka ode a ostavi dete, to mi je lose Ne postoje pare zbog kojih majka treba ostaviti dete (bilo kome na cuvanje, pa i ocu)
    Sto se mene licno tice...da imam priliku, otisla bih vec veceras glavom bez obzira
    Nisam od onih što najbolje čuvaju za kraj. Ja to najbolje uzmem odmah. Poslije može i kraj da dođe.

Legenda poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1434

Ne...može samo turistički i povremeno...

Zainteresovan član veleski (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Otišao bih,ali ne što želim već nema "leba" kod nas i neće ga biti još dugooo...
    Ко мисли да је Косово далеко од његовог места, нека зна да ће му Косово сутра доћи на праг!

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    262

Aj što nema ljeba, nego što će najvjerovatnije u narednih 10-15 godina opet početi neki rat, ako ne i ranije.

Treba misliti na budućnost, svoju i svoje porodice.

Ističe se NevenA :) (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Selkhet Pogledaj poruku
    Sada bih definitivno mogla. Realno, ljubav prema prijateljima i porodici se ne može jesti, a i danas nije toliko teško ostati u kontaktu sa ljudima bez obzira na udaljenost. Naravno, bilo bi mi teško u početku, ali bih se vremenom privikla na novu sredinu i nove ljude, stekla bih nove prijatelje, kao i uslove da eventualno porodicu dovedem kod sebe. Međutim, verovatno bih drugačije razmišljala da imam muža i decu, pošto ne verujem da bih njih mogla da ostavim i odem.
    e tako
    a da dodam ono što su i drugi dodali pošto imam i muža i dete
    ili svi ili niko!
    za prijatelje i rodbinu ćemo lako

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Ninel Pogledaj poruku
    Jedino nisam za to da se ostavljaju deca ko ih ima To bi bilo lose da recimo majka ode a ostavi dete, to mi je lose Ne postoje pare zbog kojih majka treba ostaviti dete (bilo kome na cuvanje, pa i ocu)
    nadam se da važi i obrnuto jer, koliko je majka važna, toliko je važan i otac

Aktivan član DaRkGuitaRist88 (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Da mogu da odem odmah bi zapalio...
    Ali ipak ostao bih jedno 7 godina tamo negde i gledao bi za to vreme da sto vise zaradim...
    Znaci samo bi rmbao ko lud i onda bih se vratio ovde da sa tom zaradom, pokrenuo bi nekii sopstveni biznis a ako bih dobro prosao tamo negde kupio bih par stana i jednu skromnu kucicu na tockovima i vozio bi se gde mi dusa oce...
    Poslednji put ažurirao/la DaRkGuitaRist88 : 01.10.2013. u 20:03
    "It's Not Who I Am Underneath, But What I Do That Defines Me"

Elita Petrarca (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1340

pitanje je malo zakasnjelo..pre 20 godina rekao bi..razmislit cu..danas nemam previse izbora..ostajem doma sa tkzv..prijateljima
    HOMO HOMINI LUPUS EST.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    262

Citat Original postavio DaRkGuitaRist88 Pogledaj poruku
    Da mogu da odem odmah bi zapalio...
    Ali ipak ostao bih jedno 7 godina tamo negde i gledao bi za to vreme da sto vise zaradim...
    Znaci samo bi rmbao ko lud i onda bih se vratio ovde da sa tom zaradom, pokrenuo bi nekii sopstveni biznis a ako bih dobro prosao tamo negde kupio bih par stana i jednu skromnu kucicu na tockovima i vozio bi se gde mi dusa oce...
    Pitanje je da li bi ti se uopšte vraćalo nakon 7 godina. Čovjek se lako navikne da dobro, a ohladi se od ove naše bijede.

Aktivan član
    Učlanjen
    07.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Bih. Nikad se ne bih vratila u ovaj jad.

Zainteresovan član K@la (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Nikad, suviše sam vezana za mentalitet svog naroda.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    262

Citat Original postavio K@la Pogledaj poruku
    Nikad, suviše sam vezana za mentalitet svog naroda.
    A da ti ponude platu 3500 evra?

Zainteresovan član K@la (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Nema tih para.

Slične teme

1. Kako biste reagovali u ovoj situaciji...?
    Autor ja-a-a! u forumu Žene
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.12.2012., 23:05
  2. da li biste se upoznali sa nekim sa neta
    Autor taja u forumu Arhiva
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 31.10.2003., 02:03
  3. da li biste se pricali o osnovama interneta
    Autor dzana u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.07.2003., 22:24

Pravila za slanje poruka