Трг Републике - ругло или понос Београда?

електрика

Zaslužan član
Banovan
Poruka
122.448
Центар Београда је тренутно његов најјаднији део - расклиматане и изломљене камене плоче, издрндани асфалт око великих жардињера (тај незаобилазни део малог урбанизма :dash:), некакве брезице засађене као да их је неко обо у блатне рупе притом неуоквирене, киошчићи, терен у паду, баштица око споменика Кнезу Михаилу је као око сеоске куће, благи УЖАС.

Хоће ли господин градоначелник изволети да једном коначно уреди главни трг у главном граду на начин који је примерен простору тог значаја?
 
Можда је Трг њему девета рупа на свирали, али мене је срамота сваки пут кад туда пролазим. Страни туристи стварно имају шта да виде...:confused:

Ma nisu oni ovde ni dosli da gledaju, nego da piju, zderu, smrcu i jebedu, i sve to za sto evradi, Srbija je jedna velika javna kuca, na zalost svih nas koji je volimo.
 
Ma nisu oni ovde ni dosli da gledaju, nego da piju, zderu, smrcu i jebedu, i sve to za sto evradi, Srbija je jedna velika javna kuca, na zalost svih nas koji je volimo.


Па не бих баш тако рекла, нису сви туристи неиживљени Словенци, Хрвати и остали индијанци. Има ту и озбиљног света.

Уосталом, и нама смета овакав распали Трг.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Па не бих баш тако рекла, нису сви туристи неиживљени Словенци, Хрвати и остали индијанци. Има ту и озбиљног света.

Уосталом, и нама смета овакав распали Трг.

Kakva republika, takav i trg.

Uostalom pola gradova u toj republici je u raspalom stanju. Koga još briga za BG koji ionako živi na račun ostatka zemlje.
 
Kad neko bude dao razradjen predlog, to moze da bude upuceno na razmatranje. Nisu sve navedene stvari skupe za uredjenje.
Trenutno ne bih bio optimista, zbog rebalansa raznih budzeta.

Наравно да није све скупо. Нек изравнају доњи плато да цео буде на истој коти и нека поставе плоче по истом. За почетак.
 
jedino sto vredi na trgu je narodno pozoriste, al i njega gusi ona staklena zgradurina pored
prvo uopste ne treba da bude prometan za saobracaj, em smeta em gusi i estetski i bukvalno, neprakticno je za setace a tome je namenjn trg....
drugo ni asvalt nisu u stanju da srede, barem to
o sredjivanju konja da i ne govorim
a one zardinjere su sigurno bile modni krik 67 al sad su bruka
ona fontana dnk (meni inace draga zbog onoga sto predstvalja) nikako se ne uklapa u ambijent, neuspeli pokusaj simbioze starog i modernog...njoj je mesto negde drugde
a tek o okretnici onih autobusa kod staklenca (i sam staklenac) da se i ne zapocinje, ruglo!!!
 
jedino sto vredi na trgu je narodno pozoriste, al i njega gusi ona staklena zgradurina pored
prvo uopste ne treba da bude prometan za saobracaj, em smeta em gusi i estetski i bukvalno, neprakticno je za setace a tome je namenjn trg....
drugo ni asvalt nisu u stanju da srede, barem to
o sredjivanju konja da i ne govorim
a one zardinjere su sigurno bile modni krik 67 al sad su bruka
ona fontana dnk (meni inace draga zbog onoga sto predstvalja) nikako se ne uklapa u ambijent, neuspeli pokusaj simbioze starog i modernog...njoj je mesto negde drugde
a tek o okretnici onih autobusa kod staklenca (i sam staklenac) da se i ne zapocinje, ruglo!!!


Ма брука. Ја бих све жардињере избацила и направила раван поплочан плато.

Сваки студент архитектуре би знао шта да ради са тим простором, а ово ругло стоји већ деценијама неуређено.

Онолике зграде никоше на Новом Београду, изградише мегаломански мост са прилазном петљом која изгледа као раскрсница Шангај-Пекинг, а нису у стању да среде хектар у центру. Идиоти.
 
Poslednja izmena od moderatora:
jedino sto vredi na trgu je narodno pozoriste, al i njega gusi ona staklena zgradurina pored
prvo uopste ne treba da bude prometan za saobracaj, em smeta em gusi i estetski i bukvalno, neprakticno je za setace a tome je namenjn trg....
drugo ni asvalt nisu u stanju da srede, barem to
o sredjivanju konja da i ne govorim
a one zardinjere su sigurno bile modni krik 67 al sad su bruka
ona fontana dnk (meni inace draga zbog onoga sto predstvalja) nikako se ne uklapa u ambijent, neuspeli pokusaj simbioze starog i modernog...njoj je mesto negde drugde
a tek o okretnici onih autobusa kod staklenca (i sam staklenac) da se i ne zapocinje, ruglo!!!

Narodno pozoriste i narodni muzej.

Postoji plan da se Trg republike zatvori za saobracaj i da postane prakticno pesacka zona. Nisam siguran, ali mislim da je moguce da linije GSPa ostanu, a automobilski saobracaj da se zabrani potpuno. Ili bas sve :think: Davno je bilo kada sam cuo za plan.
 
Ма брука. Ја бих све жардињере избацила и направила раван поплочан плато.

Сваки студент архитектуре би знао шта да ради са тим простором, а ово ругло стоји већ деценијама неуређено.

Онолике зграде никоше на Новом Београду, изградише мегаломански мост са прилазном петљом која изгледа као раскрсница Шангај-Пекинг, а нису у стању да среде хектар у центру. Идиоти.

i po neko drvo da ne popadamo u nestvest kad prolazimo tuda
ja sam za to da se odgaji taj stari duh, jer ga ipak okruzuju zgrade tog vremena (pozoriste, muzej, zgrade u knezu...)....osim one dve staklene to sravniti za zemljom
 
Poslednja izmena:
Narodno pozoriste i narodni muzej.

Postoji plan da se Trg republike zatvori za saobracaj i da postane prakticno pesacka zona. Nisam siguran, ali mislim da je moguce da linije GSPa ostanu, a automobilski saobracaj da se zabrani potpuno. Ili bas sve :think: Davno je bilo kada sam cuo za plan.

to obecavaju od kad sam se ja rodila....tad su i zatvorili knez mihajlovu....i ja sam za to, ko sto rekoh ubija atmosferu onaj saobracaj
pa ima i onaj plan da na mesto staklenca i celog tog dela stave nacionalnu operu, al za to nema para, a za onaj beskorisni most, sto kaze elektrika, ima para :roll:
ps: narodni muzej sam namerno izostavila jer je postalo ruglo a ne dika trga :aha: i njega renoviraju :navodnik: decenijama
 
Poslednja izmena:
to obecavaju od kad sam se ja rodila....tad su i zatvorili knez mihajlovu....i ja sam za to, ko sto rekoh ubija atmosferu onaj saobracaj
pa ima i onaj plan da na mesto staklenca i celog tog dela stave nacionalnu operu, al za to nema para, a za onaj beskorisni most, sto kaze elektrika, ima para :roll:
ps: narodni muzej sam namerno izostavila jer je postalo ruglo a ne dika trga :aha: i njega renoviraju :navodnik: decenijama

Osim toga sto se sve pomenuto geografski nalazi u Beogradu, mislim da narodni (drzavni) muzej i pozoriste, pa i opera jesu i bice na republickom spisku za finansiranje. Nije logicno da grad finansira opstedrzavne projekte (mada nije zabranjeno da pomogne).
 
Most preko Ade je svrsishodna invetsticija, Megalomanski? Svakako da je prilično kompleksan,ali povezuje mnogo toga:Novi Beograd,sa Rakovicom,Banovim brdom,Dedinje i Banjicu,sa Sajmom,a sigurno da znaci kao rasterecenje Gazele.

Sto se Trga republike tice,slažem se da bi trebalo da je odavno sredjen,a saobracaj sveden na trolejbuse.
Nasem gradu fali kaldrma,takodje.
 
Osim toga sto se sve pomenuto geografski nalazi u Beogradu, mislim da narodni (drzavni) muzej i pozoriste, pa i opera jesu i bice na republickom spisku za finansiranje. Nije logicno da grad finansira opstedrzavne projekte (mada nije zabranjeno da pomogne).


uvek se setim lecica i onog "prave onolike skoletine, domove kulture, a zatvori ovolicki!!!" e tako sad samo obrnuto :lol:
 
uvek se setim lecica i onog "prave onolike skoletine, domove kulture, a zatvori ovolicki!!!" e tako sad samo obrnuto :lol:

Mozda... mada sedenje po zatvoru nije profitabilno. Takvi treba da rade i svojim radom da nadoknade stetu koju su napravili.
Mada, moram da primetim da se nasi zatvori ne pune posle nijedne smene vlasti.
 
kako nije pa dnevnica 1000 din...pa to je bolja dnevnica nego da radis posten poso u nekoj radnji na primer :lol:

Taj posten poso za minimalac treba imenovati pravim imenom - robovlasnistvo.
Ni ovaj sistem zaposlenih nije nista drugo. Razlika je u tome da se danas zaposleni sami brinu o hrani i krevetu - sto robovi nisu cinili. Sve ostalo je ostalo potpuno isto.

Prosek plata u Beogradu je skoro 50 hiljada.
 

Back
Top