Klasne, rasne i diplomske razlike

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
E ovako...
Da li bi bile u vezi sa nekim ko ima manje para od vas?
Sa nekim ko nema diplomu, a vi je imate?
Sa nekim ko ima završenu samo osnovnu školu?
Da li bi bile sa nekim ko nije istog "plemenitijeg" porekla kao vi... u smislu muzičke škole, strani jezici, dobro obrazovanje, kultura, pozorišta etc......
I na bila, msm na dužu, ozbiljniju vezu, a ne zezanje.
 
Mene prvenstveno ne bi zainteresovao neko s kim nemam mnogo zajedničkog, pa makar on bio bez škole, ili bio doktor nekih nauka...
Naravno da prednost imaju obrazovani, lijepo vaspitani, načitani momci. Čovjek će prije odabrati nekog ko mu je sličan po interesovanjima, tako da nekom možda odgovara neki neuki, nezainteresovani lik koji nije pročitao ni bukvar., ali bože moj, svakom svoje :D

Što se novca tiče, svi ljudi sa kojima se družim su tu negdje... Srednja klasa... Ni previše ni premalo... Ali lagala bih kad bih rekla da mi ne bi smetalo da je baš drastična razlika - stvarno ne volim cicijanje, kad prebira u svaku paru a ima isto kao ja. (znam dosta takvih ljudi, al to je za drugu temu)
 
E ovako...
Da li bi bile u vezi sa nekim ko ima manje para od vas?
Sa nekim ko nema diplomu, a vi je imate?
Sa nekim ko ima završenu samo osnovnu školu?
Da li bi bile sa nekim ko nije istog "plemenitijeg" porekla kao vi... u smislu muzičke škole, strani jezici, dobro obrazovanje, kultura, pozorišta etc......
I na bila, msm na dužu, ozbiljniju vezu, a ne zezanje.

da
da
da
da
da
da
da
da
...jel dovoljno :lol:
sta vam je sa tim pitanjima?
 
E ovako...
Da li bi bile u vezi sa nekim ko ima manje para od vas?
Sa nekim ko nema diplomu, a vi je imate?
Sa nekim ko ima završenu samo osnovnu školu?
Da li bi bile sa nekim ko nije istog "plemenitijeg" porekla kao vi... u smislu muzičke škole, strani jezici, dobro obrazovanje, kultura, pozorišta etc......
I na bila, msm na dužu, ozbiljniju vezu, a ne zezanje.

Bila bih, naravno. Već jesam.:)
Kad sam se udala, još uvek sam studirala, muž me je izdržavao, jer je samo on radio. On svoj fakultet nikad nije završio, ja jesam. Moja je plata sada duplo veća od njegove, i još uvek smo zajedno, 25 godina...
Potpuno je nebitno čije su pare, i onako su sve kod mene...:rotf:
Što se tiče škole, pretpostavljam da me neki osnovac ne bi ni privukao, jer ne bi imali o čemu da razgovaramo. Pa, nije zajednički život samo sex... Ovako, mm koji je inače doživotni apsolvent, ima svakodnevnu potrebu da dokazuje da je pametniji od mene. A niko ga i ne pita niti mu prebacuje... Ta njegova osobina mi je čini mi se najdraža. Omiljena uvreda mu je da mi kaže da sam glupa, ali, ja se ne ljutim. Bolje nego da ga čuvam iskompleksiranog...:lol:
 
Mislis zenama je dozvoljeno da "imaju manje para, nemaju diplomu, zavrse samo osnovnu, imaju poreklo" i na kraju samo izvrse odabir?! :lol:

Ne, uocio sam kao i Markons da je pitanje postavljeno samo zenama, ali mislim da je konstatacija na mestu, zene su te cija je rec presudna, one se pitaju, nema ni seksualnih odnosa ako one ne pristanu, a kamoli neke nadogradnje tipa zajednicki zivot. Ne uzimam u obzir status zene, nebitan je, sto je ujedno i moj odgovor na sva ona pitanja koja postavljac teme nije uputila i muskarcima :D, poenta je da zene biraju.
 
Ne, uocio sam kao i Markons da je pitanje postavljeno samo zenama, ali mislim da je konstatacija na mestu, zene su te cija je rec presudna, one se pitaju, nema ni seksualnih odnosa ako one ne pristanu, a kamoli neke nadogradnje tipa zajednicki zivot. Ne uzimam u obzir status zene, nebitan je, sto je ujedno i moj odgovor na sva ona pitanja koja postavljac teme nije postavila i muskarcima :D, poenta je da one biraju.
Ma ja sam namerno malo izokrenula ugao gledanja na "diskriminaciju":lol: ali ti si potvrdio "status nebitan...one biraju". :)
 
Ne, uocio sam kao i Markons da je pitanje postavljeno samo zenama, ali mislim da je konstatacija na mestu, zene su te cija je rec presudna, one se pitaju, nema ni seksualnih odnosa ako one ne pristanu, a kamoli neke nadogradnje tipa zajednicki zivot. Ne uzimam u obzir status zene, nebitan je, sto je ujedno i moj odgovor na sva ona pitanja koja postavljac teme nije uputila i muskarcima :D, poenta je da zene biraju.

A šta, vi ne birate? Dođe žena, lupi te maljem u glavu, odvuče u pećinu, siluje.....
 
E ovako...
Da li bi bile u vezi sa nekim ko ima manje para od vas?
Sa nekim ko nema diplomu, a vi je imate?
Sa nekim ko ima završenu samo osnovnu školu?
Da li bi bile sa nekim ko nije istog "plemenitijeg" porekla kao vi... u smislu muzičke škole, strani jezici, dobro obrazovanje, kultura, pozorišta etc......
I na bila, msm na dužu, ozbiljniju vezu, a ne zezanje.
pa tesko
 
Odgovor na sva pitanja je DA pod uslovom da se taj partner oseca da je ravnopravan, da nema komplekse i da ne oseca potrebu da svoju (uslovno receno) inferiornost kompenzuje na druge nacine. Takvi slucajevi su retki, ali ih ima. Presudna je licnost. Muskarac moze mnogo toga da nema, ali mora da ima dovoljno samopouzdanja i samopostovanja. Bez toga ne vredi ni da je potpuna suprotnost od svega navedenog u pitanju, a ima i takvih.
 
Poslednja izmena:
E ovako...
Da li bi bile u vezi sa nekim ko ima manje para od vas?
Sa nekim ko nema diplomu, a vi je imate?
Sa nekim ko ima završenu samo osnovnu školu?
Da li bi bile sa nekim ko nije istog "plemenitijeg" porekla kao vi... u smislu muzičke škole, strani jezici, dobro obrazovanje, kultura, pozorišta etc......
I na bila, msm na dužu, ozbiljniju vezu, a ne zezanje.
Odgovor na sva pitanja je DA pod uslovom da se taj partner oseca da je ravnopravan, da nema komplekse i da ne oseca potrebu da svoju (uslovno receno) inferiornost kompenzuje na druge nacine. Takvi slucajevi su retki, ali ih ima. Presudna je licnost. Muskarac moze mnogo toga da nema, ali mora da ima dovoljno samopouzdanja i samopostovanja. Bez toga ne vredi ni da je potpuna suprotnost od svega navedenog u pitanju, a ima i takvih.
tako nekako.
i jos nesto..formalno obrazovanje ne znaci da je covek stvarno obrazovan. volim muskarce koji su u zivotu imali sirok dijapazon interesovanja, i imaju znanja i iskustva iz raznih oblasti..sam fakultet moze biti interesantan u nekim mladim godinama..
 
E ovako...
Da li bi bile u vezi sa nekim ko ima manje para od vas?
Sa nekim ko nema diplomu, a vi je imate?
Sa nekim ko ima završenu samo osnovnu školu?
Da li bi bile sa nekim ko nije istog "plemenitijeg" porekla kao vi... u smislu muzičke škole, strani jezici, dobro obrazovanje, kultura, pozorišta etc......
I na bila, msm na dužu, ozbiljniju vezu, a ne zezanje.
Bila sam... Nisam bila jedino sa nekim ko ima zavrsenu samo osnovnu skolu. Nije mi bitno ko je odakle (nisam ni ja bas sa engleskog dvora), niti mi je bitno koju skolu ima. Naravno, vazno je da budemo negde na istom nivou. U srednjoj sam se zabavljala sa nekim momkom, lep kao slika ali glup. Ne bi mu pomoglo ni da je princ svemira, dzaba. Rasne razlike takodje ne primecujem. Za mene su svi ljudi ljudi (dok ne dokazu suprotno) pa makar bili i iz Tunguzije. Jedino nikada ne bila sa muslimanom, ne dopada mi se nacin na koji zive (neka se niko ne uvredi).
 
ne znam, i mm i ja smo tako krenuli na jedan faks, pa na drugi.. i nijedan nismo završili :mrgreen:
što ne znači da ja neću :mrgreen:
'vako on radi, ja trenutno ne..
što se para tiče, kad smo se upoznali, popili smo moju ratu za faks i njegov keš namenjen odlasku odavde :mrgreen:
'nači oboje švorc
e sad, retko sam imala priliku, ali jesam, da odem u pozorište i planiram opet :)
dok on nije taj tip, pre će sedeti kod kuće i gledati spartaka :mrgreen:
mada mogu i ja to :mrgreen:
al' dosta mi je to što je načitan, kad već pomenu sofi, ne zna ni on šta sve nije pročitao
ja volEm da čitam ali će mi trebati decenija da ga stignem iako on više ne čita, kad ne radi, gleda da provodi vreme sa nama..
i tako :)
 

Back
Top