Zlo je jace od dobrog?! Savrseno spasenje ili ne?

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.686
Svi znamo za pricu o "padu" u greh. Po toj prici, Djavo je od tog trenutka postao gospodar ovog sveta.

Zasto je Djavolu data vlast nad ovim svetom ako nije pobedio Boga? Ili jeste?

Ako su Adam i Eva zgresili i zlo je uslo na svet, to podrazumeva da je zlo jace od dobrog?
Jer da je dobro jace, Bog bi i dalje ostao gospodar ovog sveta?! Jer plod je cinio spoznaju DOBRA i ZLA. Znaci i jedno i drugo je bilo u igri...

Bog je stvorio ovaj svet “ni iz cega”.

Stvarao je snagom volje!

Od Adama i Eve na planeti svaki covek je patio, osecao bol i plakao je, samo zbog zelje za znanjem spoznaja dobra i zla?!

Do Isusa covecanstvo je ispastalo i mnogo njih (izmadjuostalog cak i novorodjencad) su ubijani, cak licno i od boga, od onoga koji je “izvor ljubavi”!?

Zar u Bibliji ne pise da Djavo zeli zlo ljudima?! Zar je dobro ubiti novorodjencad ili lose?

Zar neko ko je savrsen moze da stvori bica koja treba spasavati? Ili zar savrsenstvo spasava tako sto ce se neki spasiti a neki ne?!

Zasto je toliko cekao, zasto odmah nije spasio covecanstvo snagom volje, jer je svemoguc, i zna ko bi ga prihvatio a ko ne (u vremenu i prostoru) i da odmah te duse "prebaci" u raj...

Bar bi skratio muke milionima ljudi, jer nezamislivo je da izvor ljubavi (koji pritom ima svemogucu moc) dopusta da u vremenu i prostoru njegova "deca" budu nesrecna, a pritom moze da intervenise...

Zar Bog ne moze da ucini da se ipak svi spasu i pored slobode izbora?
 
Bog ili uopste ne postoji,ili je potpuni psihopata...To je jedino sto sam uspeo da zakljucim posle mnogo razmisljanja o svim tim temama...xD

Lucifer je ispao pozitivac u biblijskoj prici,pokazao nam je kakav je Jahve zapravo i sta je sve u stanju da uradi, time sto je naveo Adama i Evu na "greh"

Zlo jeste jace od dobrog,pogledajte samo ko i sta vlada svetom...
 
Bog ili uopste ne postoji,ili je potpuni psihopata...To je jedino sto sam uspeo da zakljucim posle mnogo razmisljanja o svim tim temama...xD

Lucifer je ispao pozitivac u biblijskoj prici,pokazao nam je kakav je Jahve zapravo i sta je sve u stanju da uradi, time sto je naveo Adama i Evu na "greh"

Zlo jeste jace od dobrog,pogledajte samo ko i sta vlada svetom...

To za vladanje svetom nisam siguran, ali da ima dosta zlih ljudi to stoji...
 
- Ako su Adam i Eva zgresili i zlo je uslo na svet, to podrazumeva da je zlo jace od dobrog?
Nisu zgresili slucajno, vec im je namontirano. Dato im je da razmisljaju, kao i da mogu da budu obmanuti, dato im je drvo znanja u sred vrta, koje ne smeju da diraju, znaci direkno iskusavanje, a potom poslat bozji agent, koji bi im pomrsio konce. Sve u svemu, bozija kreacija je pala na testu savrsenstva.

- Jer da je dobro jace, Bog bi i dalje ostao gospodar ovog sveta?! Jer plod je cinio spoznaju DOBRA i ZLA. Znaci i jedno i drugo je bilo u igri...
Bog je sadista, on je kreator LOSEG, dobro moras sam da nadjes, sve potice od njega, on je ultimativno zlo. (zato i imas rapture na kraju besede, gde on dolazi i sve unistava, navodno prosvetljava, satro gistro) Djavo je samo njegovo drugo lice. On je napravio svet sa namerom da bude ovakav kakav jeste, sa mnogo zla, sa mnogo patnje, posto on sve vidi i sve zna. Znao je tacno unapred svaki dogadjaj. Onih 10 zapovesti, 4 govori o njegovom egu. Samo dve glavne ne ubij i ne kradi, koje covek skapira i bez njega. Nigde u tim zapovestima ne stoji da ne vrsis incest, da ne drzis robove, da silovanje nije dobro...itd...

- Bog je stvorio ovaj svet “ni iz cega”.
Magija, brale... sad ga ne vidis, sad ga vidis...

- Od Adama i Eve na planeti svaki covek je patio, osecao bol i plakao je, samo zbog zelje za znanjem spoznaja dobra i zla?!
Pa to i jeste originalna zamisao, da patis. Ko sto rekoh, bog je sadista. Da ne pricamo o tome da je stvorio samo jedan par ljudi, pa smo svi zapravo nastali iz incesta...

- Do Isusa covecanstvo je ispastalo i mnogo njih (izmadjuostalog cak i novorodjencad) su ubijani, cak licno i od boga, od onoga koji je “izvor ljubavi”!?
Zato sto je sadista. Nista tu nema da je njega iznenadilo. Cudni su putevi boziji.

- Zar u Bibliji ne pise da Djavo zeli zlo ljudima?! Zar je dobro ubiti novorodjencad ili lose?
Pa on je djavo, podvojena licnost. Nekad se zajebe, pa se potpise ko bog, kad se zanese pa napravi hejsel. Pa samo prebroj koliko je ko ubistava napravio. Sva mirna ubistva, komad po komad, je napravio 'djavo', sve ostalo napravio bog kroz agente ili licno. Milione.

- Zar neko ko je savrsen moze da stvori bica koja treba spasavati? Ili zar savrsenstvo spasava tako sto ce se neki spasiti a neki ne?!
Opet...Ceo plan mu je bio da se ti patis. Ko sto rekoh, sadista.

- Zasto je toliko cekao, zasto odmah nije spasio covecanstvo snagom volje, jer je svemoguc, i zna ko bi ga prihvatio a ko ne (u vremenu i prostoru) i da odmah te duse "prebaci" u raj...
Sadista...

- Bar bi skratio muke milionima ljudi, jer nezamislivo je da izvor ljubavi (koji pritom ima svemogucu moc) dopusta da u vremenu i prostoru njegova "deca" budu nesrecna, a pritom moze da intervenise
Pa to je zato sto nije izvor ljubavi, vec onaj koji ubija ljubav gde stigne. Gde si ti video ljubavnu pricu u bibliji?

- Zar Bog ne moze da ucini da se ipak svi spasu i pored slobode izbora?
Moze al nece, oce da prvo napravis totalnog idiota od sebe, da bi on smatrao da si ga vredan.

Ne znam dal se vise moze ocekivati od pisaca, prasinara iz pustinje, varvara, koji pored ljubavi nisu prosli...
 
Poslednja izmena:
Ali vidis... Bas gnosticko ucenje uci da je tvorac ovog sveta los.
Sve vise i vise sto citam njihovu literaturu cini mi se malo logicna... Sta ti mislis o njima?

Ne mislim nista :mrgreen:
Cek da proguglam da vidim sta je to...

Ah, to...pa to je jako opasna ideja po covecanstvo. Svi bi hteli pravu viziju boga, i nastala bi opsta histerija kada je niko ne bi doziveo, i sve u svemu, pala bi religija. Bila bi rostiljijada.
 
Moguce.

Jel po tome to podrazumeva vecno stanje ili postoji mogucnost da jedno bude unisteno vecno?

ako mislis na ljudsko bice, ono se unistava dobrovoljnim potcinjavanjem nekom drugom gde njegovo dobro i zlo postaju model kako ce ih tumaciti taj dominator..... mislim naravno na duhovno unistavanje.

balansiranje dobrog i zla vrsimo svakodnevno sami preispitujuci svoje postupke pre za vreme ili posle njihovog trajanja i svrstavamo ih u fijoku dobrog ili loseg... i to nije nista cudno...cudno je kad se javi regresija i kada zamenimo teze i pocnemo da branimo nase zlo necim drugim a sto nije dobro... e tad nastaje kvrc.
 
ako mislis na ljudsko bice, ono se unistava dobrovoljnim potcinjavanjem nekom drugom gde njegovo dobro i zlo postaju model kako ce ih tumaciti taj dominator..... mislim naravno na duhovno unistavanje.

balansiranje dobrog i zla vrsimo svakodnevno sami preispitujuci svoje postupke pre za vreme ili posle njihovog trajanja i svrstavamo ih u fijoku dobrog ili loseg... i to nije nista cudno...cudno je kad se javi regresija i kada zamenimo teze i pocnemo da branimo nase zlo necim drugim a sto nije dobro... e tad nastaje kvrc.

Vrlo lepo receno
 
Prvo sam to video u mnogim filmovima,pa me je zaintrigiralo...Onda sam krenuo malo da citam o tome po netu... :)

Stvarno je zanimljivo kako su izvrnuli bibliju naglavacke.Ali definitivno ima smisla.Inace,gnosticizam je dosta zastupljen u danasnjoj kulturi...

Ako budes isao u Novi Sad, svrati u manastir KOVILJ.
To ti je jedini PRAVOSLAVNI manastir gde simboli imaju usku vezu sa gnosticima...
 
A gde ti vidis da je zlo mocnije?

naravno da su apostoli videli Boga i Bog ih je vaskrsao na nebo oni su zivi

Rekla si da je: zlo je jadno i bedno i slabo
Rekao sam ti da se ne slazem.

Ti si rekla mocno je ako ne vidis Boga.
Rekao sam ti Kako to da je nad njima (apostolima) bilo mocnije zlo, a videli su Boga?!

I TI SAD MENE PITAS: A gde ti vidis da je zlo mocnije?

Nema smisla...
 

Back
Top